Čo vám pomohlo na únavu po Covide-19?

gabinakk
22. aug 2022

Ahojte, čo vám pomohlo na únavu po covide? Prekonala som 2x čovid prvý priebeh bol oveľa horší, ako ten druhý pred dvoma týžd. Ale po tom druhom som hrozne unavená, ráno do práce vstať hrúza, cez deň by som len spala, vitamíny beriem, ale ako si nepomáha, nemáte niečo overené, čo by mohlo pomôcť? Ďakujem

saska85
22. aug 2022

@gabinakk čas 🙂 vitaminy na nakopnutie imunity

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simihu
22. aug 2022

@gabinakk Dobrý podvečer,viem si predstaviť ako sa cítite☹️Prešla som si tým nedávno.Po covide som okrem iného pociťovala takúto neskutočnú únavu a náhle stavy veľkej ospanlivosti ešte takmer 3 mesiace .Spočiatku som bola ako paralyzovaná a neskutočne vyčerpaná., spomalená a bezmocná z tej nemohúcnosti.. Brala som rôzne vitamíny,magnézium , no v skutočnosti pomohol až ČAS.Kým sa telo s totálne narušenou imunitou dostalo do normálu, to ozaj trvalo dlho.V práci to bolo náročné, no vďaka chápajúcim a nápomocným kolegyniam som to nejako zvládala. Veľmi Vám zo srdca prajem, aby čo najskôr táto nezvyčajná postcovidova únava prešla a mohli ste sa tešiť opäť zo života🙂Chce to veľa trpezlivosti a nádeje,že raz bude dobre🙂))Ak sa necítite ešte dosť silná pracovať,tak choďte na PN, pokiaľ sa dá.Zbytočne to nesilte. Potrebujete zrejme ešte veľa oddychu Držím palce!!!!!

1ivanka1
22. aug 2022

Cas..ja som po prvom covide zaspala kedykolvek.bolo to strasne.nemohla som sa udrzat hore.rano som vstala o 7 a o 9 uz som si musela lahnut a za sekundu som zaspala.potom to preslo samo postupne.

gabinakk
autor
22. aug 2022

@simihu Ďakujem, no ja mam dosť narocnu fyzicku prácu na PN moc nechcem ísť, tak len dúfam, že to skoro prejde

alena76
22. aug 2022

Mne lekarka niekolko dni pichala B12ky

macikovaiveta
22. aug 2022

@gabinakk nestresujte sa , oddychujte vždy keď sa dá do mesiaca budete fit ✊

jari21
22. aug 2022

@gabinakk tiež som na tom podobne s únavou, som 3 týždne po covide. Našťastie som na rodičovskej dovolenke,takže keď zaspí synček,hneď si ľahnem aj ja.Už je to lepšie ako pred týždňom,takže ozaj pomôže len čas.Mne ešte pomáha aj svieže šťavnaté ovocie (broskyne,hrozno,maliny,jahody,ríbezle,černice),aspoň na určitú dobu to povzbudí od únavy😉

gabinakk
autor
22. aug 2022

@dreamss Ďakujem hádam u mňa to nebude trvať 3 roky 🙏🤦‍♀️

gabinakk
autor
22. aug 2022

@alena76 ak sa mi to nezlepší, pôjdem za Dr aj ja nech mi spraví nejaké vyšetrenie, alebo rovno viť C do žily.

gabinakk
autor
22. aug 2022

@macikovaiveta Ďakujem a dúfam, že to prejde v práci to bude teraz ťažké, ale musím vydržať

gabinakk
autor
22. aug 2022

@jari21 tiež sa snažím aj ovocie jest a okrem tej únavy ešte pociťujem takú zvláštnu bolesť nôh, tak neviem, či to má tiež nejaký súvis s covidom. Hádam to prejde čím skôr a dúfam, že už ho nedostanem 2x stačilo 🙂

alena76
22. aug 2022

@gabinakk Drzim palce. Mne to preslo po cca 3 mesiacoch, mala som k tomu bodave bolesti svalov, najma na rukach. Bola som aj u neurologa, ale nic moc nezistil..Postupne to vymizlo.

laila22
22. aug 2022

@gabinakk po prvom ťažkom covide mi na únavu pomohli infúzny z vitamínom C priamo do žily. To ma postavilo na nohy. Tiež som bola chorá asi pred troma týždňami l, mám podozrenie, že to bol covid, hoc test negatívny, ale odvtedy som hrozne unavená..

gabinakk
autor
22. aug 2022

@alena76 ten covid je fakt hnusný, keď niekto povie, že je to ako chrípka to sa nedá s chrípkou porovnať, mňa zas pichalo pod rebrami a ladviny ma veľmi boleli a pri tom mam problémy s ľadvinami, nájde si to citlivé miesto v tele a tam najviac udrie

gabinakk
autor
22. aug 2022

@laila22 a ten vitamín C do žily stačí ísť za obvodnym lekárom len?

sono2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laila22
22. aug 2022

@gabinakk myslím, že áno. Mne ho od odporučila interná. Normálne som si kúpila tie infúzny aj infúzny sady, ihly... Ak máš známu sestričku, môže Ti to napuchnuté aj doma.