Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo vám pomohlo na závraty?

mia002
1. máj 2016

prosím o radu ako ste sa zbavili závratov.beriem lieky ale nejak my prestali účinkovať.ako ste sa vyliečili ďakujem za rady

charity
1. máj 2016

Skus knihu Menierova choroba, tam je vymenovanych mnozstvo dovodov zavratov a otrstuj si aj alergie a intolerancie, tie sa mozu takto prejavovat.

jema_suri
1. máj 2016

...môžu to byť aj hormonálne výkyvy, štítna žľaza, chudokrvnosť, môže to byť aj od krčnej chrbtice, nízkeho tlaku, treba zistiť príčinu, lebo závraty môžu byť aj psychického pôvodu - stres, depresie, strach, ďalej závraty môžu byť aj od očí, keď snimi nie je niečo v poriadku..taktiež tu spomenuté intolerancia na nejaké potraviny, šla by som aj na CT či nie je niečo s mozgom...proste dať sa poriadne vyšetriť...

peterjakubik
2. máj 2016

Na akych vysetreniach ste uz boli pri rieseni tohto problemu? Lieky su predpisane lekarom alebo volne dostupne?

kinats
2. máj 2016

Ja prave nieco podobne zazivam. Vsetko mi po prvy raz zacalo na dovolenke v zahranici. Po navsteve preklimatizivaneho obchodneho centra som na druhy den nevedel chodit rovno, vsetko sa mi tocilo a padal som ako "hruška". Fungovať som vedel len len s jednym zavretym okom (ako tak).
Nasadil som : Sumamed a po troch dnoch bolo po probleme. Avsak v po 1/2 roku bez zjavnej priciny to bolo nazad. Teraz absolvujem : RTG hlavy, USG ciev, audiometriu, ORL vysetrenie, neurologicke vysetrenie .Zatial som dostal tabletky na zavrate : Betahistin , co sa pouziva aj pri liecbe Meniera, to by som ale mat urcite nechcel....

mia002
autor
2. máj 2016

no ja som mala veľa vyšetrení. aj magneticku a všetko ževraj v poriadku,je ťažké s tým žiť a ešte k tomu strašná únava

janka30
2. máj 2016

@mia002 robili ti test na tetaniu?

janka30
2. máj 2016

@kinats a betahistin pomaha? Ja ho mam predpisany doma, ale bojim sa ho zacat uzivat, bojim sa, aby nebol navykovy.

motiilik
2. máj 2016

Ja mávam tiež závraty... ako napr.Dnes...spravila som si cesnakový dresing... mne je zle,keď mám optimálny tlak.. musím si ho vždy znížiť..

kinats
3. máj 2016

@janka30 Este neviem posudit, uzivam ho zatial len treti den, davan si ho rano a vecer, ale zatial som nepostrehol ziadnu zmenu, vraj ma aj vplyv na tlak , ale taktiez zmenu zatial nebadam. Musim to odsledovat.

malabiba
3. máj 2016

@mia002 so zavratmi tazko nieco robit bez diagnozy - priciny...mr nestaci, treba specialne vysetrenia vestibularneho systemu, sluchu, stredneho ucha - cely zdravotny stav...

kinats
4. máj 2016

Tak dnes som absolvoval vyšetrenie aj u neurologa. Vysledok je pre mna neodbornika uplnou zahadou.
:" centralnu pricinu tazkosti pacienta nepredpokladam, spolupodiel vertebrogennej zlozky na tazkostiach vsak nemozno vylucit."
Ista je len porucha statodynamiky, teda krcna chrbtica ma lepsie casy uz za sebou, potrebujem rehabilitovat , ale ci su zavrate prave z toho, iste nijako nie je. 😖

mijo53
4. máj 2016

@kinats môžu byť z toho, ale môžu byť aj z nízkeho tlaku

kinats
4. máj 2016

Nizky tlak je uz uplne vyluceny som lieceny hypertonik, teda este si davam aj tabletky na jeho znizenie , aj merania jednoznacne ukazuju, ze tlak mam skor vysoky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli