Čo vám pomohlo pri dlhodobom meteorizme - plynatosti?

26. máj 2020

rady ako jest menšie porcie, vyhýbať sa sladkému, vyhýbať sa strukovinám a podobne sú písane všade, ale nepomáhajú... skôr nejaká rada ohľadom byliniek prípadne nejakých produktov z lekárne, ktoré vám pomohli ...dakujem

buducamama
26. máj 2020

Nepijes vela mlieka? Alebo skus probiotika.

autor
26. máj 2020

@buducamama
nie, dokonca mlieko samotne nepijem vobec a probiotika uz som skúšala rôzne, ale nepomohlo

mmoonna
26. máj 2020

Mne pomohlo držať bezlepkovú diétu, keďže mi zistili celiakiu. Predtým to bol des.

martina8888
26. máj 2020

ahoj, odporúčam jeden čajík. napíš mi radšej IP, lebo ak sa robí reklama, tak vymažú príspevok. Čajík prispieva k normálnemu tráveniu, normálnej funkcii dýchacieho ústrojenstva, podporuje imunitný systém, funkciu kardiovaskulárneho systému a močových ciest. Napomáhaja k duševnej rovnováhe a pokojnému spánku.

salonka22
26. máj 2020

Pomohlo mi navstivit specilistu na ajurvedu a upravit stravu podla jeho pokynov

autor
26. máj 2020

@salonka22 a co zhruba si jedla

macik34
26. máj 2020

Veganska strava. Skus

daganov
26. máj 2020

pohyb

autor
26. máj 2020

@daganov nejake cviky ci obycajna chodza

daganov
26. máj 2020

myslím, že aj rýchla chôdza tak polhodinu denne by mohla stačiť, vyskúšaj aspoň týždeň. Ešte lepšia by bola asi cyklistika.

ankiki
26. máj 2020

Tráviace enzýmy môžeš skúsiť.

nintu
26. máj 2020

@martina8888 tiez si poprosim nazov toho cajiku
Dakujem

krisbar
26. máj 2020

Vysadit vsetko nliecne. Nie len jogurty, ale aj mlieko v potravinach. A kvasnice.

salonka22
27. máj 2020

To ti musi napasovat na mieru podla tvojho typu tela, stavby, problemov. Co fungovalo mne, nemusi tebe. Ale v skratke na moj typ (vata, pitta) pomaha nejest rano pecivo, ale teple kase, eliminovat surovu zeleninu, studene jedla, pit kavu napr len rano. Celkovo zlate pravidlo ajurvedy je jest 3x denne v presnych casoch: ranajky cca medzi 7 a 9, obed medzi 11 a 13, vecera medzi 16 a 18.

kittykat22
27. máj 2020

Ja som tento problem mala z intolerancie laktozy. Prisla som na to tak, ze som vysadila ml. vyrobky na 14 dni, a ked som si dala potom jogurt, tak sa mi problem vratil 🙂 Podla mna mas intoleranciu - laktozovu, bezlepkovy, histaminovu ... je ich viac. Keby to bola pravda, tak ti ziadne caje nepomozu. Musis vysadit co ti vadi. Mozno su to len jednotkove suroviny. Skus si pisat co si jedla, a oznac si kedy ti je zle.

elenita
27. máj 2020

Ja si myslim, ze treba skocit ku gastroenterologovi. Mozu byt za tym intolerancie, podrazdeny nejaky organ ...

redbee
27. máj 2020

radšej si chod na gastro. Nie je to také strašné ako všetci tvrdia. Dá sa to zvládnuť a poradí ti čo užívať. Môj synovec mal strašné problémy s plynnatosťou a zistili mu intoleranciu na mlieko... ma teda dietku a je uplne v pohode. Na trávenie je mnoho byliniek, ja často pijem žihľavu a medovku. Vyskúšaj teraz je ich všade dosť ;)

stefi_k
27. máj 2020

Antiflat a ist lekarovi urobiť testy na alergie, gastro a pod. Zbytočne budeš typovať čo to je, niečo može a nemusi pomoct.

sabca2424
25. jan 2023

@mmoonna Dobrý večer viem že je to starší príspevok ale môžem jednu otázočku?Ďakujem

mmoonna
25. jan 2023

@sabca2424 kľudne