Čo vám pomohlo proti vypadávaniu vlasov počas dojčenia?

juicy22
18. okt 2012

Aky pripravok (vhodny pre kojace zeny) ste uživali a aj vam pomohol proti vypadavaniu?

ikke
18. okt 2012

osvedcilo sa cakat do asi 9. mesiacov po porode, vacsinou vtedy prestanu vypadavat same od seba 😉
inak vypadavanie vlasov vobec nesuvisi s dojcenim, ale s odburavanim "tehu" hormonov. uplne rovnako vypadavali vlasy aj mojej kamaratke, ktora nikdy nekojila.

hajajanka
18. okt 2012

Ziadny, pretoze na to nic nepomaha. Vypadavanie je sposobene hormonalnymi zmenami a tie si teda riadia telo, ako chcu 🙂 Nezostava nic ine, len pockat, kym to prejde.

ludka140281
18. okt 2012

to je sposobene hormonalnou zmenou(že už si po pôrode)....vlasy prestali padat same,lekar ti može dat nejake somariny,ale dojčíš,tak kusok davaš dietatku PIT..... prestane to same od seba po par mesiacoch,,,daj si len vitaminy(ovocie,zeleninku) a but trpezlivá 🙂

ivanat
18. okt 2012

Súhlasím tiež so všetkým čo tu bolo napísané, nesúvisí to s kojením, tiež padali kamoškám ktoré kojili aj ktoré nekojili a všetkým to prestalo po určitom čase samo. Jedna z nich si kupovala rôzne prípravky, vitamíny, chodila aj na nejaké injekcie a nič. Prešlo pár mesiacov a prestali padať 🙂 Takže moja rada - trpezlivosť, trpezlivosť 🙂

alex31
18. okt 2012

nic ... jednoducho som dufala ze sa tie chumace vo vani pri kazdom umyvani budu zmensovat a tak aj bolo ..... do niekolkych mesiacov po tom ako som prestala kojit sa cela situacia opet znormalizovala ... asi to tak ma byt ... kamaratke odporucili nejake lieky a homeopatika ale nepomohlo .... jednoducho to treba vydrzat , vlasy pravidelne umyvat, vycesavat a nezabudnut ani na nejaku tu pravidelnu kuru .... a presne ako pise ivanat len silnu davku trpezlivosti 😀

monikajaco
18. okt 2012

nic ti nepomoze ,pretoze vsetky vitaminy berie babo ... trpezlivost a trosku kratsie vlasy aby si cim menej namahala korienky .. lepsie nosit polodlhy uces nedavat do copov lebo tym sa najviac tahaju korienky a tym oslabuje vlas a potom skor vypadne ... ak mas dlhsie vlasy trosku skrat ved ked prestanes kojit dorastu 🙂 ( som kadernicka tak troska mozno odbornejsia odpoved )

sebokani
18. okt 2012

nic 😖 postupne ti prestanu padať. To, čo sa počas tehotenstva "nabalilo" to ti teraz vypada . Potom, ked prestanes kojit, ti zasa budu padat. Ale vtedy uz mozes uzivat aj nejake tie vitaminy 😵

lasenkamilovana
18. okt 2012

mne prestali sami v osmom mesiaci ,uz som sa bala ze budem holohlava ,vsade boli vlasy ,hnus ...a nic nezabralo ziadne lieky z lekarne,co som jedine brala potom bol zinok 😀

marusik
18. okt 2012

prípravok proti vypadávaniu vlasov žiaden... proti jeho dôsledkom - metla a vysávač🙂

minnie55
18. okt 2012

Mne veľmi pomohli tabletky GS Eladen, teraz mám Vichy Dercos - ampulky, tiež sú fajn, len podstatne drahšie.

salma22
18. okt 2012

jeden cas som brala panthenol proti vypadavaniu vlasov no uz mi tolko nevypadavali ako pred tym a potom som presedlala na femibion energenic mum a beriem ho uz 2m taham 3m

hradnapani
18. okt 2012

najviac mi pomohol kvalitny strih vlasov od kadernicky. Uplne mi ich odlahcila, poprestrihavala, aby sa tak nenamahali, ked su oslabene a do mesiaca bolo po probleme. A to mi padali tak, ze povedala,ze to este nevidela...

aivill
18. okt 2012

Mne nepomohlo nič, vodičky, vitamíny, šampóny, nič, a ku tomu je to riadne drahé. Pred pôrodom som mala riadnu hrivu, teraz, malá má už 2,5 roka- kojím ešte symbolicky ráno... a mám vlasov o polovicu menej. Zmenila sa mi aj kvalita vlasov - mala som husté, pevné, vlnité, teraz mám jemné skoro rovné a hrozne sa mi mastia. Tiež som zúfalá ☹

monusik73
18. okt 2012

ja som si kupila revalid tonic tie mi nepomohli, potom lopuchovu vodu ani ta moc nie, zihlavovy sampon trosku lepsie uz mi tak nepadaju ale pijem zihlavovy caj aj ten je dobry a mozem povedat ze zatial tak nepadaju

evelin325
18. okt 2012

ahoj, aj mne sa zhoršila kvalita aj hustota vlasov počas dojčenia, nič iné som nerobila, len zbierala vlasy po dome, všade kam som pozrela, moje vlasy, mne veľmi pomohla homeopatia, dokonca mi začali rásť vlasy aj na kútoch, kde som ich pred tým vôbec nemala a na pohľad vyzerajú tiež oveľa zdravšie.

mirka1308
18. okt 2012

ako píšu babenky vyššie, vôbec sa neznepokojuj, je to po pôrode normálne 😒 Mne padajú doteraz, normálne len kukám, že je opäť plná kefa vlasov 😕 🙄 Ale počas celého tehu mi nič nepadalo a z toho som bola tiež prekvapená, no vraj je to normálne 😔 Mňa na to kámoška, ktorá má 2 deti hneď upozornila, nech nie som vyplašená, tak len čakám, že o nejaký čas už bude tých vlasov na kefe menej 😵 😀 ...a s kojením to určite nesúvisí 😉

anickad77
18. okt 2012

Súhlasím, že zrejme to s dojčením asi nesúvisí, prvého syna som dojčila mesiac a vlasy som musela postupne skrátiť z dlhých na kratučké, terajšieho synčeka dojčím stále, máme 8. mesiacov, vlasy padajú takisto a dosť, ostrihať sa nechcem ani za svet 🙂 iba čakáme, kedy to prestane, doma sa na tom smejeme, že je na zemi viacej mojich vlasov, ako našej Meggie (pes) :D. Pri dcérke zase som ani nepostrehla, že by mi viac padali vlasy, tam som absolútne takýto problém nemala. Treba len vydržať, ono to prejde samé 🙂

mata1976
18. okt 2012

mne pomohla kadernicka, ked ma ostrihala na kratko 🙂 , este mi sice sem tam nieco vypadne 😀 ale je to ovela lepsie ako tie chumace pred tym...

majka99999
18. okt 2012

Tiez padali hrozostrasne, teraz je to uz v norme, asi uz vsetky vypadli. 😀 Plus navsteva kadernicky pomohla, sama mi vravela, ze treba byt trpezlivy, ze to prejde. Pouzivam Revalid sampon, ale ci to ma nejaky vplyv, netusim. Mne padali vlasy pred tehotenstvom dost. Teraz si davam viacej pozor na vyzivu, viacej zeleza urcite neuskodi. 😉

euka210
19. okt 2012

suhlasim ze su to hormony...ako krasne boli vlasy v tehu, tak potom zacali vypadavat....po 3m uz to bolo fajn a treba len pockat.

mimasimi
19. okt 2012

Mne pomohol placentový šampón

baramborka
19. okt 2012

ale ? čo je pozitívne, čím viac mi padajú , tým ich mám viac 😀 a samozrejme len čakať a zbierať tie guče ako po pĺznucom psíkovi 🙂 🙂