Čo znamená ak mám gliozy na mozgu?

sofinka30
22. aug 2011

zdravim vsetkych..chcem sa spytat,ci ma niekto skusenosti s takymto vysledkom z MRI mozgu..na nete som nasla giozy na mozgu v pocte 1,2 ..ale ja ich mam nespocetne mnozstvo do velkosti 4mm a neviem co to ma znamenat..nesplnaju kriteria na sklerozu multiplex..neviete co by to mohlo byt ?

sofinka30
autor
22. aug 2011

este som zabudla napisat,ze v dec.2009 som mala 13 lozisk do velk.3 mm a boli opisane ako "nespecificke loziska"..toto 2.vysetr.MRI malo ukazat pripadne zmeny s odstupom casu...

sofinka30
autor
29. aug 2011

jééémine nikto nic ?..tak to budem asi nejaka extra trieda 😀 🙄

17042010
3. jan 2013

ako si dopadla?

anatalia77
29. aug 2013

@sofinka30 ako si dopadla?

koniarova
29. aug 2013

@anatalia77 Neodpovie Vám, už je neaktívna. 😉

sofinka30
autor
3. nov 2013

anatalia77 som aktivna,len som tu dost dlho nebola..dopadlo to tak,ze sa to neriesi,nikto nevie co to je a proste bodka hahahah

elimt
4. okt 2015

@sofinka30 mam rovnaký problém, jedno ložisko gliozy 3mm a tetania... Trpne mi to miesto, aj boli keď mam toho moc, vraj mi chyba magnezko a bcka... Na mrku som bola pred pol rokom, liecbu mi nedali tiež žiadnu až vitaminy. Inak mam vysokú zrazanlivost krvi a celý život som sa nezastavila, firma, deti, domácnosť... Bojím sa, aby to nemalo nejakú nedobru dohru... :( ak budeš môcť, ozvi sa, kludne aj cez správu, budem rada

sofinka30
autor
5. okt 2015

elimt Ja som bola tiez v strese z toho,teraz to absolutne neriesim.nechodim na kontroly,kazdy zadrie nieco ine a mikat plecom viem aj ja doma pred zrkadlom hhh..takze nestresuj sa zbytocne,spomaľ,dodrzuj zivotospravu a snad bude vsetko ok..a čo sa tyka tetanie-moj nazor?celá tetania je asi o doplneni vitaminov,mineralov,viac úsmevu a flegmatizmu...a masaze,cviky..pekny dnik..a čo je mne?to napisem do temy lekárske omyly 😀

marusia12
9. dec 2018

@sofinka30 ahoj, ak si ešte tu... ako postupuješ? Môjmu ex to teraz našli tiež.

spadzira
23. nov 2021

@elimt môžem sa opýtať,ako sa máte s odstupom času?

zuwa78
31. aug 2023

Glioza je to zjazvene tkanivo na mozgu....ma to i kamoska ....nasli jej to lekari tu v rakusku.....neohrozuje to niako zdravie, nic sa s tym nerobí