Čo znamená bolesť jazvy po císaráku rok po pôrode?

lucilka
23. mar 2008

Ahojte, rodila som cisarákom, všetko bolo v poriadku. Počas hojenia jazvy ma ľavá polovica jazvy bolela viac a dlhšie. Teraz som už rok po a pri zakašľaní si musím chytiť podbruško, lebo ma to bolí. Inak pri bežnej činnosti nemám problém. Bojím sa ďalšieho pôrodu, teda prasknutia maternice. Ja neviem, čo tá bolesť znamená. Ku gynekologičke, keď nemám akútny problém, sa nedostanem. Predsa, bez auta, malé dieťa,manžel je pracovne stále odcestovaný ☹
Nemáte niektorá skúsenosť alebo vedomosť, či by som mohla mať problém rodiť prirodzene alebo rovno ísť opäť na cisarák?
Vopred ďakujem za všetky reakcie.

boden
24. mar 2008

Dakujem jabber 🙂. A ako dlho chcete cakat pred dalsim mimcom? Moj doktor povedal ze staci 6 mesiacov ale niekto hovori, ze az 12 mesiacov treba pockat....

jabber
24. mar 2008

boden - já teda slyšela, že doporučují 2 roky. My chceme aby se nám další mimís narodil, až budou malé 3 roky 🙂 . A já mám i dřív teda strach právě z toho zahojení....po zkušenosti se známou 😒

valhali
24. mar 2008

caute, tak mne po cisarskom povedali lekari v porodnici,ze nemam prist rodit skorej ako o 3 roky,lebo vraj jazva na maternici sa hoji 2 roky 😕 . Takze mi pockame tie 3 roky, skorej by som ani nechcela, asi by som nezvladla 2 deti hned po sebe 🙂

jabber
24. mar 2008

valhali - tak tak 🙂

dada2007
24. mar 2008

ahotje,tak aj ja so po sekcii, bude to 5 mesiacov. Jazva nie je zblednutá, ževraj to trvá aj rok, pokým to zbledne. Niekomu aj viac, záleží od typu pokožky....Ja ju mám takú tmavo ružovú. Teraz už neboli ani pri kýchnutí, ani pri zakašlani, čomu som veľmi rada. Lebo prvé dni v pôrodnici som si nevedela predstaviť život s tou bolesťou, ani zdvihnúť z postele, ani dať si ponožky, sadnúť na wc.......ach jaj....ale po príchode z pôrodnice sa to tak rýchlo zahojilo a prestalo bolieť, že som bola sama prekvapená...A keď som odchádzala z pôrodnice, sestrička mi pripomenula, že najskôr až o rok a pol, nechápala som a ona mi to ukázala v papieroch...takže mne tam napísali rok a pol, zrejme každý to má inak...niekde pol roka, niekde 3... 😅 😅

nadhera
24. mar 2008

pri odchode z porodnice mi doktorka vravela, ze do roka ma tu chce opat vidiet. schuti som sa zasmiala, ze v ziadnom pripade. a do dvoch tyzdnoch som tam opat. 😀

boden
24. mar 2008

No a este ma ta jazva svrbi predtym ako ide prsat 😀 Robi sa to aj vam?

lindulak
24. mar 2008

Ahojte, aj ja ju mam stale cervenu - to trva asi dlhsie. A co sa tyka bolesti - uz to skoro vobec neboli a to aj cvicim brusaky. Niekedy ju citim - zda sa mi, ze pri zmene pocasia, alebo ked si malu posadim na brucho. No skor ako jazva mam pocit, ze si citim maternicu - teda niekde vnutri pod jazvou.

cat
24. mar 2008

lucilka, ani podla mna nie je ok ak ta doslova boli jazva pri kaslani este rok po sekcii 😒 ja som uz na 6 den nevedela ze ma rezali, vsetka bolest odisla. obcas som to neskor citila pri zmenach pocasia, ale svrbenie, nie bolest. Teraz zazivam prudke pichnutia do tych miest, co ale suvisi s mojim aktualnym stavom..

lucilka
autor
24. mar 2008

Ďakujem baby všetkým za príspevky, napíšem, čo mi dr. povedala

CAT, už si sa s doktorom rozprávala, či Ťa nechajú porodiť prirodzene? Je to pichanie v jazve vždy pri ďaľšom tehotenstve?

cat
25. mar 2008

lucilka, ja mam zdr. indikaciu na sekciu kvoli vaznemu ochoreniu sietnice oka, takze aj pri 2.mimi pojdem pod noz. A ako sledujem ine tehulky po cisaraku co pisu, tak vacsinu ta jazva obca picha teraz ked sa roztahuje a rastie maternica. Ale nie je to zas take hrozne,da sa.. 😉

klaymanova
28. mar 2008

ahoj lucilka ja mam aj druhe babo na cisarak tiez som mala problemy po prvom a zistili mi ze som mala vela zrastou a to boli,cize ma dobabral lekar pri prvom a teraz mi to vsetko vycistili a este k tomu musim na sterilizaciu lebo keby som ostala necakane tehotna musim na potrat lebo vsetko mam dobabrane tak daj si pozor a chod radsej k lekarovi ci tam nemas nahodou zrasty

lucilka
autor
28. mar 2008

klaymanova, to mi je ľúto, veľmi Manžel sa má konečne budúci týždeň vrátiť domov, tak hneď pôjdem na Kramáre.
Najradšej by som šla hneď, ale nedá sa. Mám trošku strach, čo mi povie dr.

valhali
28. mar 2008

ja som presne pol roka po cisarskom a mala som ho s komplikaciami,lebo som po prepusteni musela nazad do nemocky,lebo sa mi zapalila jazva a mala som horucky,ale dnes je uz jazva ok, neboli,nesvrbi, iba je ruzova. Mala som surny cisarsky,lebo malej prestavalo bit srdiecko. Zvykne byt aj druhy porod na cisarsky,ked prvy bol tiez?

boden
28. mar 2008

Ahoj Valhali, druhy krat mozes rodit prirodzene aj ked prvy krat bol cisarsky. Moja mama mala prve dieta cisarskym a potom dalsie dve prirodzene 🙂

klaymanova
3. apr 2008

valhali vsetko bude zavisiet ake bude druhe tehotenstvo,asi tak ako pisala boden,ja som musela mat aj druhy na cisarak lebo mam aj zdrav.problemy
😒

klaymanova
3. apr 2008

ffdggfhfhf
ztuzf 😎 ffrhhfzfhfr fhrjrfhrjrjhrghffgrrgfgrfhzuiopfdzfr 😀 hgfrghfg rf hghfrhfhgrfegrh

klaymanova
3. apr 2008

prepacte synator ma prebehol a tukal a tukal 🙂

daasik
4. apr 2008

ja mam jizvu po cisari taky stale cervenou a takovou vypouklou,

daasik
4. apr 2008

a to jsem osm a pul mesice po porodu ☹ Obcas me jeste dost poboliva, hlavne pri zmene pocasi ☹

dvojka
4. apr 2008

Holkýýý,já jsem tři roky po porodu císařem a někdy to taky cítím,když to přeženu s nějakou aktivitou a nebo při velké změně počasí...
Ale jizva je už vybledlá,aspon že to 🙂

babara
24. feb 2009

Ja mam jizvu celkem pekne zhojenou, gynekolozka mi ji taky pochvalila, ac teda jsem mela trochu komplikace, hnisalo mi to a dali mi antibiotika a nechali si me tam dele, v jednom miste je to takove trosku krive a dlouho to bylo zatvrdle.
No a ted me o v tech mistech zacalo bolet, myslela jsem ze je to z poskrabani, nebot mam obcas v tech mistech ekzem, ale nahmatala jsem uvnitr takovou kulicku ci valecek, tak nevim, nemuzou to byt ty srusty? Chtela jsem jit k doktorce, ale uz to boli min. Taky nevim, jestli by nejak zjistili, ze je uvnitr neco v neporadku. V tehotenstvi ci pri porodu uz by mohlo byt pozde...

tasha8
24. feb 2009

to by som asi isla ku doktorke babara, predsa len...ja som cosi vyse mesiaca po cisaraku ale musim zaklopat vsetko poriadku uz to ani necitim, uz to ani neboli, tak ale keby daco malo byt tak by som asi isla, predsa len istota je nadovsetko...

babara
28. feb 2009

tak to po 2 dnech preslo, uz me nic neboli, reknu to ale doktorce, az tam pujdu v dubnu

akejka
28. feb 2009

babara: ahoj, písali sme si v inej téme 😉 Keďže ti to už prešlo, stačí pri ročnej prehliadke v apríli...asi to tiež máte spoplatnené, keď robíte nadštandardný UZV (mimo ročnej prehliadky)...
rozmýšľam, z čoho ťa to mohlo bolieť, MS sme vylúčili,...čo počasie ? Nevplýva ti na jazvu, doteraz sa neozvala pri zmene počasia ?

jarus74
28. feb 2009

pripajam sa aj ja mna tiez pobolieva jazva po cisarskom a aj zcervenie my vtedy a brucho okolo jazvy az pali je to moj treti cisarsky takze neviem mozno je to z toho chystam sa na gynekologiu ale urcite ma len dokina odbije ze je to normalne ☹

babara
30. mar 2009

akejka, nemyslim, ze by to bylo pocasim, rekla bych, ze to bylo mechanicky, treba kdyz mam uplejsi kalhoty, tak ten zip citim, jako by to odiral. Mozna takypi cviceni to citim, ale to je mozna sugesce 🙂
Ale uz je to dlouho ok, tak snad to tak zustane.
Nevim, ze by se u nas delala po roce kontrola ultrazvukem, zeptam se doktorky.

jarus74, dej vedet co na to doktorka

martao
30. mar 2009

ja mám 3 cisárske a jazva sa mi horšie hojila po druhom. Pri prvom a treťom son bola šitá pomocou uzlíkov a pri druhom bolo šitie bez nich- stehy boli v jednom kuse. Hojenie trvalo asi 2 mesiace.

pettka44
25. okt 2009

Ahojte, ja som mala pre 5 rokmi CR, neviem ako to bude teraz pretoze,, kratko po porode sme sa tak smiali na izbe az mi pomaly praskal jazva a nechceli ma pustit domov, najhorsie, je ze mi to opat nezasili a tak som isla domov, len so sterilnou vlozkou na bruchu....zapalene a zabnudnuty steh, no hroza 😝
Teraz cakame druhe a jazva ma niekedy velmi boli az reze.Tak neviem ako budem rodit teraz 😖

mia81
25. okt 2009

pettka nechcem ta strasit ,ale ak ta pobolieva jazva takto bude cisarsky.Lekari nebudu riskovat aby sa ti nieco stalo (a aj miminku).A dr. by ta mal viac sledovat.