Čo znamená bolesť jazvy po císaráku rok po pôrode?

lucilka
23. mar 2008

Ahojte, rodila som cisarákom, všetko bolo v poriadku. Počas hojenia jazvy ma ľavá polovica jazvy bolela viac a dlhšie. Teraz som už rok po a pri zakašľaní si musím chytiť podbruško, lebo ma to bolí. Inak pri bežnej činnosti nemám problém. Bojím sa ďalšieho pôrodu, teda prasknutia maternice. Ja neviem, čo tá bolesť znamená. Ku gynekologičke, keď nemám akútny problém, sa nedostanem. Predsa, bez auta, malé dieťa,manžel je pracovne stále odcestovaný ☹
Nemáte niektorá skúsenosť alebo vedomosť, či by som mohla mať problém rodiť prirodzene alebo rovno ísť opäť na cisarák?
Vopred ďakujem za všetky reakcie.

lucilka
autor
23. mar 2008

Ešte som chcela doplniť, že tá bolesť je pichľavá

zuzana76
23. mar 2008

lucilka, ja by som isla k lekarovi, ked sa ti bude dat, ved mas iste kamaratky, ci rodicov, ktori malu postrazia, ja som teiz po cisarskom a moj gynekolkog vravel, ze dalsi porod bude najpravdepodobnejsie zase cisarsky.

danu
23. mar 2008

lucilka, mala by si ist ku gynekologovi na vysetrenie a nech ta posle na ultrazvuk (ja idem teraz 9 mesiacov po cisarskom) cudujem sa ze ta neposlal 😕 treba pozriet ci nemas vnutri nejaky zpal, nie je normalne aby si si drzala podbrusko pri zakaslani a aby si mala pichlavu bolest. Snad ti manzel alebo rodina na tu hodinu-dve malu postrazia. S tymto by som sa ja nezahravala 😖

kalo
23. mar 2008

lucilka: takto by to asi bolet nemělo...a hlavně už rok potom. Citlivé to asi je pořád, ale jak popisuješ, tak to v pořádku nebude. K Dr. zajdi!!

lucilka
autor
23. mar 2008

ďakujem baby, pôjdem tam hneď po sviatkoch. Ja som myslela, že to budem riešiť, až keby som ostala tehotná. Ale máte pravdu, netreba sa zahrávať, aby potom nebolo neskoro.

certica
23. mar 2008

lucilka, urcite chod. mozno ak by to bolo, ze citis nieco pri zmene pocasia, ale pri kaslani je to divne. ja som trebars mala jazvu po tyzdni bezbolestnu, jasne ze na dotyk citlivejsiu, ale dokonca ani teraz v druhom tehotenstve ma nic neboli, snad raz sa mi stalo, ze som citila chvilkove pichanie, ale aj to viac menej pripisujem roztahovaniu maternice, no a teraz uz prakticky koncim a jazva uplne v pohode.

danuska24
23. mar 2008

lucilka urite chod, a daj vediet ako si dopadla. ja som 3 mesiace po porode ale jazva uplne v pohode

nikka.vo
23. mar 2008

mě bolí jizva jen když se mi syn na břicho postaví při hře, ale jinak teda ne, takže to fakt neni normální 😖

jabber
23. mar 2008

lucilka - no to si určitě zajdi...aby se ti to dobře zahojilo. Já jsem po císaři 8 měsíců, jizvu ještě trošku cítím, ale bolestí bych to nenazývala, prostě o ní jen vím. Jedna naše známá byla takhle po gynekologické operaci asi 4 roky, špatně se jí to zahojilo a když pak otěhotněla, tak v 6. měsíci o mimi přišli - praskla jí děloha ☹ - takže s tím si fakt radši nezahrávat 😔

junovka
23. mar 2008

lucilka, ja Timku mam uz skoro 7 rokov a ked je vacsinou zmena pocasia, tak stale ju citim, aj pri dotyku najmensiom.Teraz je to detto, nakolko mam druh dieta, tiez na cisara 😉

maca793
23. mar 2008

lucilka
ja som rodila dvojičky cisárskym, problémy našťastie žiadne ani po 7 rokoch a pred 2 rokmi som rodila prirodzene.
ja ani pri zmene počasia nereagujem na jazvu nakoľko ju vôbec nevnímam a zabudla som na ňu.
2 tehu ak bude všetko v poriadku tak by si mohla prirodzene ak nebudú nejaké komplikácie alebo odchýlky. pa
toho sa nemusíš báť.

leva
23. mar 2008

ahoj lucilka,tiez podobne ako maca 🙂 tiez bude v maji sedem rokov co som rodila sekciou,v juli budu dva roky co som rodila prirodzene,jazvu som pocitovala mozno 4 mesiace,potom uz som o nej ani nevedela,myslim ze by si mala zajs lekarke.Pri zmene pocasia nepoviem,no pri kasli,radcej bez nech sa ti na to pozrie.

maca793
23. mar 2008

leva ahoj 😉

maca793
23. mar 2008

a najhoršie to je hneď po "pôrode", ani kašľať, ani smiať sa 😀 😀
kýchať to ani nehovorím, 😉

leva
23. mar 2008

ahojcek 🙂

leva
23. mar 2008

tak tak,hlavne ked je stebou niaka na izbe po prirodzenom a rozprava vtipy,ti poviem dve sme tam boli po sekcii,no mali sme co robit.

maca793
23. mar 2008

ako si žijete a ako sa máte? ja som
tu dlho nebola takže nemám prehľad
ako dlho po pôrode si mala bolesti? nehnisala ti jazva? je ti ju vidno?

leva
23. mar 2008

Dakujem mame sa fajn.Najhorsie to bolo ten tyzden v nemocke a to vstatie s postele po infuzkach,ked som sa postavila som myslela ze tu vedla chuda zavalim ako sa mi hlava motala,no ale to urcite poznas,Ked so prisla domov,uz som to ani tak neregistrovala,pocitovala som to celkovo asi 4 mesiace,no nie niaku bolest,len ked som spravila prudky pohyb,jazva mi je vidiet strasne malo,skoro upne nic,so velmi spokojna ako mi to urobil doktor,lebo kamaratku tak hrozne zasili,neverila som vlastnym ociam 😲

leva
23. mar 2008

neviem preco ale vecne na slovku ...som...zabudnem dat...m... 😀 😀

maca793
23. mar 2008

ja to poznám, mojej kamarátke to tak spravil, že jej 3 týždne mokvala no hrôza
ja som ju cítila asi mesiac, ale i tak som sa bála chodiť na WC, kašľať, kýchať a podobné veci a o sexe ani počuť 😀
našťastie mne ju tiež nie je vidno

leva
23. mar 2008

ja som mala zasivanie,vyzeralo to ako lanko,odstrihla obe strany a pinzetou potiahla a bolo,no ona mala zosite ako ked zasivas dieru na ponozke,aspon mi to tak pripadalo,taky kusok mäska v predu,kdesto ja to mam taj pekne scelene.

maca793
23. mar 2008

ja som mala červené lanko, mala som ho doteraz niekde ukryté ale zrejme som ho vyhodila ☹
neva 😵
aj teba to šteklilo, keď ti ho vyberali? vlastne vyťahovali?

lucilka
autor
24. mar 2008

skúšala som tú svoju jazvu postláčať a na tlak nebolí. Cítim bolesť iba pri zakašľaní a kýchnutí. Ani nie je začervenalá. Takto zvonku je pekne zhojená, tak som veľmi zvedavá, čo mi dr. povie. Môže byť, že by sa mi nejaký vnútorný steh nevstrebal a napr. ide von? Ale zase necítim žiadnu hrčku. Je úplne mäkká. Niekde som čítala, že sa zašíva až 7 anatomických vrstiev. Sama som veľmi zvedavá, čo to môže byť.

nensy
24. mar 2008

aho mě ty jizvy po císaři taky boleli.prý je to normální.

mory
24. mar 2008

lucinka ja som po 2 cisarakoch a tiez ma lava strana vzdy viac bolela a mam ju stale vacsiu a este doteraz mam jazvu citlivu a ked sa jej dotknem tak mi pride zle neviem preco 😒 a tiez mam niekedy bolesti jazvy ale nie pri kaslani len tak sem tam ma tam pichne ale nemyslim ze by to mal byt problem proste je to uz narusene miesto tela a asi s tym nic nenarobyme ale ak si nespokojna tak sa chod ukazat 😉

boden
24. mar 2008

Baby a myslite, ze je normalne, ze mam jazvu osem mesiacov po cisarskom stale cervenu? Neboli ma, ale je stale cervena...

lucilka
autor
24. mar 2008

Iba jazva? Myslím tým samotnú čiarku alebo aj okolie jazvy?

boden
24. mar 2008

Iba ciarka, ona je dost hruba asi tak 0.5cm. Neviem preco to nechce zblednut...

jabber
24. mar 2008

lucilka - tak dej pak kdyžtak vedet, co ti dr řekl...

boden - já jí mám 8 měsíců po císaři taky ještě červenou, jen tu čárku

lucilka
autor
24. mar 2008

Boden, ak to nebolí, všetko by malo byť ok. Mne moja jazva zbledla rýchlo, ale po operácii kolena to trvalo oveľa dlhšie, kým jazva zbledla. Skús užívať vit.E, podporuje hojenie a ešte výborná je masť na jazvy Contratubex, snáď som to napísala správne.