Čo znamenajú tieto svrbivé pupáčiky?

1. máj 2020

Ahojte, vedel by mi prosím niekto poradiť, už dlhšiu dobu, cca mesiac možno dva, pozorujem pri a na ukazovaku pravej ruky takéto vodnate malé no strašne svrbive pupaciky. Nikde inde to nemám. Objavuje sa to večer a ráno hneď po zobudeni, hneď ako sa zobudím si to musím skrabat. Prikladám aj fotku. Ďakujem

moonlight1210
1. máj 2020

Mne to skor pripomina bradavice.

babatkoo
1. máj 2020

Je to ekzem dishydroza. Mam ho aj ja. Od puberty.
Najcastastejsie na dlaniach a prstoch a tak isto aj chodidlo nohy

autor
1. máj 2020

@babatkoo a co to spôsobuje?

babatkoo
1. máj 2020

https://nietox.sk/dyshidroza-dyshidroticky-ekzem/
Ja to mam podedene od babky, otca... a odo mba to zdedil moj 5 r. syn. Ale vyvolavat to mozu aj cistiace prostriedky

babatkoo
1. máj 2020

Nesmiu sa skriabat tie pluzgiere, tam kde to praskne a vytecie ta tekutina spravia a dalsie a dalsie pluzgiere. Ja to uz neriesim, zvykla som si. Raz je horsie a raz lepzie. Teraz som tehotna tak sa mi to zlepsilo, ale predtym mi velmi pomahal krem SKIN CAP krem. Ktory zozenies v lekarni.

balkica
1. máj 2020

Ja som to mala tiez. Ako prislo tak odislo 🙂 Neviem preco prislo ani preco odislo 😂 Ale najlepsie je neskrabat. Kupila som krem proti svrbeniu a tym padom to zacalo ustupovat, kedze to podporuje skrabanie.

janka54321
1. máj 2020

Ja to mávam tiež, ako príde tak aj odíde.. Tiež som pátrala, čo to vlastne je a zevraj to súvisí aj zo stresom a mam pocit, že to tak aj bude.. Inak si nato nič nedávam

lucyluv
2. máj 2020

Mne sa taketo podivnosti robili na ruke od klucov. Vzdy to odislo same. A teraz to uz nemam par rokov, ale aj sme menili kluce za take modernejsie, ze by to bolo tym? Sranda 🙂

lucyluv
2. máj 2020

@babatkoo Jeemine, ja som ani netusila, ze by to mohlo mat nazov, mne to nikdy nenapadlo riesit :D a pisu tam, ze kontakt s niklom, to bude asi ono, kedze som to mala vzdy po klucoch, ja sa tu na konovi dozviem tolko diagnoz o sebe :D