Covid-19 - výsledok Iga

erika9229
28. mar 2021

Dobry. Na zaciatku februara som prekonala covid. Pred 2 tytdnami som bola na odbere ( protilatky) Vysledok 21,4. Je to dobre? A este mi sestricka povedala,ze mam aj Iga. Nakolko Dr uz nebol v ambulancii, sestricka mi to nevedela vysvetlit. Viete mi to niekto vysvetlit co to znamena? O co ide? ☺️Dakujem

majamat
28. mar 2021

ja veru neviem,a le v spravach davali cosi o dobrej hodnote nad 10,a lebo nad 12. uz neviem. nejak som sa tomue ste nevenovsala, tak nemam prehlad.
no vyzera., ze by to mohlo byt dobre. protilatky ta chrania. jedny protilatky budu, take, co sa zvysuju v tom akutnom stadiu a dalsie co sa zvysuju potom neskor.

panelacikova
28. mar 2021

@erika9229 záleží od referenčných medzí... ak sú od 0-1 tak to máš vynikajúce. ak sú od 0-10, tak ich máš len tak akurát vzhľadom na obdobie po covide. ak sú (napíšem len ako príklad) od 0-100, tak ich už jednoducho nemáš

erika9229
autor
28. mar 2021

@panelacikova To znamena, ze ked mam vysledok 21,4 tak nemam protilatky? A mozem opat dostat covid? 😒Dobre som to pochopila?

panelacikova
28. mar 2021

@erika9229 zle si to pochopila. pozri prosím ťa vo výsledku, aké sú referenčné medze, čiže čísla, spodná a vrchná hranica. a podľa toho sa dá usúdiť, nakoľko sú protilátky ešte silné alebo či vôbec ešte sú...

erika9229
autor
28. mar 2021

@panelacikova Dakujem. Zajtra idem osobne za Dr. vysledok je u neho 😌

lenkakravcova
28. mar 2021

@erika9229 To si si žiadala nejaké špeciálne vyšetrenie? Platí sa za tie testy niečo? By ma to zaujímalo ci si to môžem dat urobiť. 🙂

iveta7677
28. mar 2021

@erika9229 mne robili test v Medirexe a mam napisane pri igg - pozitivna a hodnota je 22. Je pri tom parametri napisane, ze hodnota ma byt nad 11. Doktor mi povedal, ze mam protilatky.

erika9229
autor
28. mar 2021

@lenkakravcova Nie, neplatila. Ziadala som obvodneho o serologiu ( na protilatky Igg), po 6 tyzdnoch od covidu mi odobrali krv a na 4 dni dosli vysledky