Covid u ťažkého onkologického pacienta

red_cat
25. jan 2021

Ahojte,
Mate prosim skusenosti s touto kombinaciou? Skor ma zaujimaju tie dobre skusenosti😔
Otec je onko pacient (leukemia) s mnozstvom pridruzenych diagnoz (cukrovka, krvny tlak , pluca,..) a je velmi slaby, so zlou imunitou. Je vobec mozne aby aj takyto pripad dopadol bezpriznakovo alebo s miernym priebehom? Prosim dodajte mi nadej😭

ivkazba
25. jan 2021

Otec maminej šéfky, pán cez 70 rokov, kardiak, onko pacient, pár dní mal teplotu, inak nič.

pleval
25. jan 2021

@red_cat ano,je to mozne,hlavu hore.Poznam osobne onko pacientov,co mali bezpriznakovy COVID.

volterra
25. jan 2021

@red_cat môj ujo. Onkologický pacient, rakovina lymf. uzlín a niečo v krku a k tomu sa celý život lieči na pľúca, každý rok aspoň 1x na liečení v Tatrách. S Covidom bol 2 dni v nemocnici, lebo veľmi málo jedol a zoslabol ale hlavne nepil dostatok tekutín a pri horúčkach sa rýchlo dehydratoval. Zobrala ho záchranka, v nemocnici porobili všetky vyšetrenia, RTG, dali na Covid oddelenie a napojili na infúzky. Akonáhle sa rehydratoval, za 2 dni bol oveľa lepšie a pustili ho do domácej liečby. To bolo pred Vianocami. Už je zase fit ( v rámci svojich diagnoz). Ale je zaujímavé, že vôbec nekašľal.

red_cat
autor
25. jan 2021

Zeny, ja som ani nedufala ze najdem taketo pozitivne pribehy.. moj ocko uz raz bol mesiac v umelom spanku na ventilacii kvoli chripke..5rokov dozadu. Vtedy nam nedavali nadej ze prezije😭

diewcatqoo
25. jan 2021

Moja babka, bude mat tento rok 80. Onkologicky pacient, dlhodobe problemy so srdcom, relativne cerstvo po operacii chrbtice.. zvladla to doma.

red_cat
autor
31. jan 2021

Ahojte..tak ocina dnes vzala zachranka, tazko dychal:(( drzte prosim palce..

red_cat
autor
31. jan 2021

@diewcatqoo babine sa aj tazko dychalo ci jej to neslo vobec na pluca?

pleval
31. jan 2021

@red_cat musis verit,ze to zvladne!💙

diewcatqoo
31. jan 2021

@red_cat babke to, nastastie, vobec neslo na pluca. Mala tyzden aj nieco vysoke teploty, parkrat jej to slo aj na 40, mama chcela niekolkokrat volat zachranku, ked vystupila teplota takto vysoko, ale babka rezolutne odmietala. Nastastie sa to vzdy podarilo aspon na cas zrazit..
Inak teda ani nekaslala, len horucky, zimnica, bolest svalov, strata chuti a traviace tazkosti.
Drzim palce, nech to u vas dobre dopadne!

nela6
31. jan 2021

@red_cat mam 35, astma, 7m tehotenstvo a nemala som skoro žiadny priznak, aj to som mala jeden deň, drzim prsty, ja som sa veľmi bala, lebo je veľa veľmi zlých pribehov

jana_eyre_2
31. jan 2021

Mám kamarátku lekárku čo robí na onkológii.. pozná viac ľudí s rakovinou čo kovid prekonali bez ťažkosti.. držím palce..

bafka
31. jan 2021

@red_cat držím palce 😢 chápem čo prežívate, mne dnes doobeda zobrala sanitka babku s dedkom, obaja nevládali dýchať, museli ísť na kyslík. Nie sú ale onko pacienti..babka astmatička, v novembri mala zápal pľúc, problémy s dýchaním, bolerioza.. dedkovi idú pľúca na 60%, upchávajú sa mu cievy.....toto je strašná nemohucnosť im pomôcť 😭