Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zazvorka87
10. aug 2019

@susily
Naco to chces.

kittykat22
10. aug 2019

@susily ahoj, skusenost nemam, ale pozri si na to studie online - lekari sa niekde k tomu vyjadrovali, ze je to likvidovanie prirodzenej crevnej mikroflory. Inak v US na tom hodne ficia - myslim ze Gwyneth Paltrow s tym prisla 😀

arcticcode
10. aug 2019

Vies co, nakvapkaj si tam savo

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
10. aug 2019

Narusa to crevnu mikrofloru. Ziaden normalny gastroenterolog ti to neodporuci. Je to len biznis.

0hena0
10. aug 2019

@susily sprav si doma crevnu sprchu. Vypit 2,3 saratice, to bude postacujuce.

kittykat22
10. aug 2019

@susily ak chces zlepsit crevnu mikrofloru prirodzene bez externeho zasahu tak na toto funguju probiotika. Z laickeho pohladu ked si robis crevnu sprchu, tak si telo napustas vodou plnou chloru, hormonov a antibiotik - kamaratka robila zaverecnu pracu na rozbor vody (chemicko technologicka fakulta v BA) a povedala ze sa jej teraz hnusi pit vodu 😀 Je v nej velmi vysoky level ibuprofenu, a hormonov z antikoncepcie. Sucasne testy na vodu su z roku krista, a tieto parametre neskumaju - preto je u nas "nezavadna" voda. Ale Cesky su najlepsimi uzivatelkami antikoncepcie na svete - slovenky su niekde tesne za nimi (ceska gynekologicka helena maslova o tom hovori na yutube kde to ma podlozene statistikami). Antikoncepcia je uz v USA zaradena medzi karcinogeny - je dokazane ze sposobuje rakovinu prsnika. A teraz kto si robi crevnu sprchu, tak kompetne stiahne crevnu mikrofloru, a nasadi tam hormony, toxiny, zvysky liekov a antibiotik, spolu s cistiacimi prostriedkami ako je chlor, pridany jod atd. atd. Niesom lekar - ale ak na stiahnutie mikroflory nasadis chemicku jazdu, tak imunitny system je v haji - pretoze kym sa obnovi crevna flora, ktora je imunitnym systemom tela- tak to trva. Takze odpravis crevnu imunitu - ale zaroven neustale posielas prostrednictvom stravy skodlive latky, ktore prirodzene naberas z potravy. A tie skodlive latky nemas cez co filtrovat - pretoze crevna mikroflora sa buduje - je v haji. Tym sa ti skodliviny sa ti z criev, na ti nejaky cas dostavaju do obehu. Co mi moc zdrave nepripada.

chichua
11. aug 2019

@kittykat22 balené vody obsahujú tiež také sajrajty?

lagata
11. aug 2019

@kittykat22 paneboze hormony z antikoncepcie vo vode? Dnes uz clovek nemoze verit nicomu 😞 Ked sa nad tym zamyslim ako laik, tak pitie vody z vodovodu by mohlo tym padom. sposobit problemy s otehotnenim? Alebo to je blbost?

mravvcek
11. aug 2019

@lagata jasne,ze ano. Ved kazda druha zena ma problem,a ked otehotneju,tak fakt kazda znama v okoli vo veku 35 a nizsie ma za sebou 1 potrat. Toto nase mamy nepoznali,ani antiku....

lagata
11. aug 2019

@mravvcek vdaka za odpoved. Uprimne, vedela som, ze bezna pitna voda nebude zlozenim to naj, ale necakala som, ze je to az take tragicke. Chemii sa snazim cielene vyhybat skor pri strave a vyberat si to "mensie zlo".
Balenej vode som sa vyhybala, kvoli tomu ze viem kolko odpadu by som vytvorila (vypijem denne 3-4l) a flase su ani neni vratne. Zaujimalo by ma, co napriklad take filtracne kanvice, ktore su na trhu? Vedia odfiltrovat aj vsetok tento bordel? Taka znama znacka je tusim Brita. Uz som po nich pokukovala, len ci to zase nie je iba marketing? 😭

alexandra2468
11. aug 2019

@kittykat22
@lagata
@mravvcek
@chichua
Pane boze 🙈🙈🙈 takto sa siria hluposti.
Som si takmer ista, ze ide o pracu pod vedenim pana Mackulaka a ide o rozbor vody z Dunaja a nie o pitnu vodu z vodovodu na SK. Este moze ist o rozbor vody z čistiarne odpadových vôd, no málo ľudí chápe, že táto voda nepokračuje k nám do kohútikov, ale ide do recipientu.
PITNÁ VODA NA SK, ktorá pochádza z podzemných vôd a prechádza minimálnymi úpravami, lebo je veľmi kvalitná, určite neobsahuje ani hormóny, ani liečivá, ani drogy. Dezinfekčné prípravky, ktoré sa do surovej vody pridávajú, kým príde do nášho pohára (a stáva sa z nej pitná voda) sa tam ani nedávaju kvôli samotnej závadnosti vody, ale kvôli možnému znečisteniu v potrubiach.
Na kolko tieto zaverecne prace su verejne, o opaku ma presvedcite len ak mi poviete o aku pracu konkretne ide 🙂 ale opakujem, rozbor pitnej vody na vstupe do domacnosti to urcite nebol.

A naše mamy potrácali tiež, len netestovali každý mesiac týždeň pred menzesom a nevedeli o biochemických tehotenstvách, ktoré ženy bežne prežívajú a áno, možno im išlo ľahšie otehotnieť, kedm nebrali od malička toľko atb ako my a od 15rokov antikoncepciu ako dnešná mládež.

kittykat22
11. aug 2019

@chichua balene vody obsahuju plasty 😀

kittykat22
11. aug 2019

@alexandra2468 ja ti hladam aj web cesky, kde to tiez bolo = bol tam rozbor. ale nemozem to najst .. daj mi nejaky cas. A myslim si, ze Slovensko a Cesko nie je prave na spici co sa tyka informacii. Sme casto 10 rokov pozadu. V Anglicku sa riesi uz 15 rokov studia vyzivy = kym u nas sa hovorilo, ze to je nezmysel a nie je to potreba. V USA je zaradena antikoncepcia na list karcinogenou pricom v CR predseda gynekologov oznamil, ze to nie je pravda. Ale je toho viac.

kittykat22
11. aug 2019

@alexandra2468 https://www.reflex.cz/clanek/komentare/94197/vo... a precitaj si tento clanok z CR. Je to pravda, fakt je pravda, ze mame problem, a potrebujeme modernejsie filtrovanie vody. V Cechach koli pestovaniu repky olejnej - ktora je masivne vysievana spolocnostou Agrofert su problemy so zamorenim pesticidmi podzemnych vod. Nechce sa mi to hladat = ak chces pozri sa online. Ale s tou vodou to fakt nie je take ruzove ako si myslis.

*stale ti hladam ten clanok, nemozem ho najst

sivana09
11. aug 2019

@kittykat22 naco clanok? Ved Staci ta záverečná praca. Clankov ti na internete najdem o hocicom kolko len chces, ved na internet kazdy môže napisat hocijake bludy

0hena0
11. aug 2019

@kittyka22 vsade kam sa dnes obzries, ze vsetko zle. Znie to depresivne, no, pravej jem musli s bananom, viem co jem, ked sa na to divam, co oci vidia ale neviem co jem, co oci nevidia a jazyk to tiez nerozozna. Voda je zaklad zivota a ta z kohutika, tiez popisane vselico ale je najlepsia!!!

eliska13
11. aug 2019

@lagata áno minule som čítala o tom článok aj to je dôsledkom zlej vody

eliska13
11. aug 2019

@susily ja som na tom bola cca 17 r dozadu, keď to začínalo ešte v ústave lekárskej kozmetiky.Uz by som nešla môžeš mať nejaké polypy v čreve o ktorých ani nevieš vieš si uškodiť.Bola som preto, že som mala zápchy bolesti hlavy nič extra mi to neprinieslo.Boli to 3 sedenia predtým musíš mať stravu ako Ti poradia, a medzi tým tiež.Ako napíšem to hnusne vidíš v rurke ako sa z teba vyplavujú fekalie napustia Tá vodou musíš chvíľu zadržať budeš mať pocit ako, keď ideš na WC.Mozes si zničiť mikroflóru dnes by som už nešla.Existuju aj iné spôsoby sprav si klystír, užívaj probiotiká, pi Saraticu, ale na druhej strane verím, že v hrubom čreve v tých klkoch ak má niekto sedavé zamestnanie sa obsah udržiava vzniká plynatosť bolesti brucha...imunita a všetko začína v hrubom čreve, ale už by som to takto neriesila

alexandra2468
11. aug 2019

@kittykat22
Dakujem pekne za clanok, okrem toho ze ide o clanok z reflexu, tak zaroven nereferuje na ziadnu vedecku studiu, na ziadne existujuce analyzy a laboratorne vysledky. Z hladiska naucnosti ma clanok vypovednu hodnotu nula.
Vyroky typu “ Potencialne riziko znecistenia...” naozaj neznamenaju to, co ste si dovolili tvrdit vy. Znamena to len: “keby bolo keby..”

Nemyslim to zle, ani nepopieram fakt, ze v povrchovych vodach, kam priteka aj voda z cistiarni odpadovych vod je vela sajrajtu. Ano, su tam drogy, lieciva a aj hormony, za co si mozme my ludia sami, ale opakujem, je obrovsky rozdiel medzi povrchovými vodami, ktore su znecistene odpadovou vodou ktoru my produkujeme a podzemnymi vodami, ktore sluzia ako surova voda na pripravu nasej pitnej vody.

truban
16. aug 2019

Baby, chcela by som aj ja nieco k tej crevnej sprche. Mne sa po crevnej sprche (podotikam, ze iba niekedy) stane, ze mam na spodnej bielizni taky pasik. Niekedy bledy, niekedy tmavy. Stretli ste sa niekto s tymto? Ak ano, tak co to moze byt?

susily
autor
16. aug 2019

@truban a ako si robis crevnu sprchu? robis si ju sama?
mozno ta jemnucko prezenie alebo vytecie z teba zvysok po velkej stolici a to mas na spodnej bielizni, zeby?

truban
19. aug 2019

Crevnu sprchu mi robi priatel. Skusala som to sama, ale nejako mi to neslo. Tak myslis, ze by to mohol byt vysok po velkej stolici? Hm, skusim sa na to zamearat a uvidim. Ja som najprv myslela, ze to moze byt od mydla, co pouzivam na pranie, no uvidim ...

truban
19. aug 2019

@lagata Ja mam kamaratku, ktora pila vodu len z vodovodu. Dlhe roky nemohla otehotniet a nedeli si stym dat rady ani lekari. Potom jej ina kamoska poradila zmenit pitny rezim. Kupila si take filtre z Japonska a po cca trochmesiacoch otehotnela. Skusim zistit ake filtre su to. Potom napisem.

dollynkaa
19. aug 2019

@susily vyskúšané v Bratislave. Nikdy viac. Není to bolestivé to nie ale ako mi to narušilo vnútro dovi. Bolesti žalúdka hnačky atď trvalo pár dní kým som sa dala dokopy a vlastne k ničomu to nebolo

lagata
19. aug 2019

@truban vdaka, celkom by ma to zaujimalo! To bude nejaky filter, co sa montuje na bateriu? 🤔 Uz dlhsie rozmyslam, co s tou vodou. Nejake dlhodobejsie riesenie. Balenu vodu sa mi nejak nechce kupovat, skladovat ju v byte, drzat si to stale v hlave a kontrolovat kedy dokupit atd. 😅 Tiez mi je uz teraz jasne, ze ak by prisli deti, tak ich budem viezt k tomu, ze maju pit vodu a nie sladke malinovky

evittam
19. aug 2019

@lagata Normálna reverzna osmoza. A nemusí byt z Japonska. Pouzivame uz roky...

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
19. aug 2019

@chichua Balená voda stoji xy hodin v plastoch a kamionoch v pekných teplotách a potom v skladoch. A 2x platis za to iste...Ci co cakas že to je?

evittam
19. aug 2019

@alexandra2468 Perfektne napísané. Beriem roky HAK. Otehotnela som bez problémov. Druhýkrát na prvý a jediný pokus v 35.😀😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre