Crohnova choroba a otužovanie

dominik868
1. nov 2021

Zdravím je tu niekto kto stým má skúsenosti? Či je to bezpečné a ma to dobrý vplyv na toto ochorenie keďže otužovanie posilňuje imunitu a pri tej chorobe sa imunita potláča. Taktiež beriem imuran.

svsvsv
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka10175
2. nov 2021

Nemám skúsenosti s Crohnovou chorobou a otužovaním, ale mám kamarátku, ktorá sa pomocou systémovej bylinnej očisty tela úplne vyliečila z tejto choroby.

marhull
4. nov 2021

@zuzka10175 vedeli by ste mi prosím napísať viac ak tej liečbe?

mell27
4. nov 2021

@zuzka10175 crohnova choroba sa nedá vyliečiť,je to chronické ochorenie.... Môže byť iba v štádiu remisie - kľudové štádium,kedy nemá prejavy ochorenia...

zuzka10175
5. nov 2021

@mell27 Najlepšie to vie posúdiť lekár a dotyčná osoba, či je vyliečená alebo nie... Je mnoho chorôb, ktoré majú nálepku "neliečiteľné a chronické", ale to neznamená, že nemôžu nájsť liek, ktorý tú chorobu vylieči a potom už nie je neliečiteľná... Či...?

zuzka10175
5. nov 2021

@marhull áno

mimamife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mell27
20. apr 2023

@zuzka10175 autoimunitné ochorenia v dnešnej dobe nie sú vyliečitelné ochorenia. Kamarátka sa z nej určite nevyliečila a už vôbec nie cez bylinky (zjavne o fyziológii a klinike toho veľa nevie,ak to tvrdí). Môže byť iba vo fáze remisie, kedy sa ochorenie neprejavuje. Ale áno, medicína sa vyvíja, možno raz bude vyliečitelná, ale v dnešnej dobe určite nie.