Používame cookies. Viac informácií tu. OK

CRP alebo sedimentácia FW

Sedimentácia krvi
ctrl
24. aug 2019
Dievčatá ktoré vyšetrenie z týchto dvoch je smerodajne pri zápalovom procese v organizme a aká hodnota naznačuje že by sa mohlo jednať o rakovinové ochorenie .
zuzik307
24. aug 2019

@ctrl CRP je smerodajnejsie pre zapal, samozrejme spolu s celkovym klinickym obrazom...ziadne z nich nie je marker nadoroveho ochorenia...

ctrl
autor
24. aug 2019

@zuzik307 dakujem a vedela by si mi povedať či je v norme tato hodnota 4,42 mg/l

korunka1
24. aug 2019

@ctrl v norme

bibistec
24. aug 2019

Inak je aj vysokoreaktivne crp ale neviem ci aj na svk to robia. Tam by mohlo poukazat aj na chronicky zapal nie len akutny

ctrl
autor
24. aug 2019

@bibistec hsCRP viem že toto robia ale to je ukazovateľ kardiovaskulárnych ochorení a to vysokokreativne CRP čo píšeš to neviem tu či na SK aké víc u vás smerodajne ?

bibistec
24. aug 2019

@ctrl aha to hs crp som mysla

ctrl
autor
24. aug 2019

@korunka1 vies čo mne stále vŕta hlavou že v roku 2009 som mala na preventívke FW 30/47 a v roku 2016 36/70 a CRP 11,80mg/l a že všetko ok tak mi bolo povedané ako to že ti si mnou neriešili vôbec nepatrali ppo príčine pred rokom som mala robený krvný obraz koli krátkemu operačnému zákroku Kde bola hodnota čo som písala 4.42 CRP . Ale FW sa tam neudáva . Momentálne mám tráviace problémy tak mám obavy či niečo nebolo zanedbane - dlhodobý zápal .

nell77
24. aug 2019

Ahoj som zdravotnik CRP zapalove ochor..ak vysoke ide o bakterialnu inf
Ak nizke do 10 bud
v norme al .tiez virusove ochor.bez liecby antibiotikami....treba u deti vzdy ziadat CRP vys..moze sa predist zbytocnej indikacii ATB.
FW sedimentacia ak nad 100 moze ist o onkol.ochor...hovorim moze nie je hned na 100 % musia sa vysetrit bud onkomarkery pripadne magnet.resonancia a dalsie...ale opacne to plati teda u onkol pac tito mavaju vysoku sedimentaciu..
Ak traviace problemy treba gastro vys.
prip aspon dobre sono vylucit org.pricinu teda vred al.ine...

sussana29
24. aug 2019

@ctrl Ahoj. Ja som vzdy mala vsetky vysledky z krvi perfektne, ale vedela som, ze nie som zdrava.Jedine, co som mala vzdy zvysene bola sedimentacia FW- okolo 20/40.Na reumatologii mi nakoniec zistili autoimunitne ochorenie. Takze aj toto moze byt jedna z pricin vyssieho FW.

ctrl
autor
24. aug 2019

@sussana29 dakujem aj si mala nejaký reumatilogicky problém?

sussana29
24. aug 2019

@ctrl zo zaciatku ani nie, nemusia byt hned priznaky-tie sa mozu objavit az neskor. Mala som len take nenapadne symptomy ako napr. cely tyzden ma palilo oko, ale iba rano pri malovani cez den nic a po tyzdni to prestalo. Potom ma trebars bolel iba jeden klb na tele, trebars zapastny a to po urcitej dobe tiez preslo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli