Ct a RTG hlavy

eern
25. apr 2019

Dobrý deň.
Asi pred týždňom som bol na CT a RTG hlavy. Mal som problém s očami a ležal som na očnom oddelení a pomocou CT a RTG sa snažili vylúčiť nejaké možnosti. Nič tam nenašli no od včera a aj dnes ma začala bolieť hlava v oblasťi spánok (nad ušami), mám nižší krvný tlak(110\70) a občas(2-4x denne) ma začne "motať".Chcel by som sa opýtať či z tých snímok by mohli niečo zistiť či mám niečo z mozgom alebo je nutné zopakovať scany.
Mám predpísane lieky isoprinosine 2-2-2 | Vesel 1-0-1 | Ciphin 500mg ~12hod~1 tablt.

dankovicova
25. apr 2019

@eern ja by som povedala, že by bolo lepšie keby si išiel na MRI tá dáva jasnejší obraz o celom mozgu, CT a RTG robí len snímky kostí nie je to také presné, treba si vyžiadať 🙂

eern
autor
25. apr 2019

@dankovicova som objednaný len čo keď o mesiac.

dankovicova
25. apr 2019

@eern no tak asi treba jedine vydržať, je mi to ľúto, ale bohužiaľ na každú MRI sa čaká tak dlho, len po úrazové stavy tak dlho nečakajú :/ je to proste tak, každý už dnes chodí na MRI, takže je tam dlhá čakacia doba neurobíme nič s tým...

elysiacik
25. apr 2019

@eern ako píše dankovicova, je to tak na MRI sa čaká dlhšie ak nie je od lekára žiadosť o predčasné, skús si to ešte zistiť prípadne či si nevieš zaplatiť prednostnú MRI, aby si bol v klude, čo vlastne predchádzalo týmto problémom?

eern
autor
25. apr 2019

@elysiacik Začalo sa to 38°C, bral som VPNC 750 a po týždni sa mi zapálilo pravé oko. O nejake 2 tyzdne sa zapalilo aj to lave len vážnejšie a poslali ma na príjem. Odial som behal všade krčné,zubné, CT hlavy, RTG zubov hrudi a hlavy a odber na infekčnom. v krvy sa našli 2 hraničné a 2 pozitívne vírusy, a na CT edém na pravom oku...po zlepšení zraku ma prepustili s tým že nevedia čo mi je a mám jesť tabletky + dnes bol odber krvy ktorý ide do Martina na "podrobnrjší" rozbor. Povedal som im dnes na odbere že ma bolieva hlava napísala aj do správy no len nič z toho.

gdulskadarina
25. apr 2019

@eern ahoj no elysiacik ma pravdu, na take vysetrenia sa caka, dobre a keby ides k dr ze to je neznesitelne a ze proste nechces cakat na to mri ako pisala aj elysiacik ze si to aj prednostne nejako vybavis? to sa neda ci nezistoval si? mavam migreny, viem si predstavit ako ta ta hlava boli :/

eern
autor
25. apr 2019

@gdulskadarina Plánujem zajtra k obvodnej ale to z toho asi nič nebude... Volať som ešte neskúšal. už je neskoro. skúsim zajtra...Dakujem zatiaľ..