Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cysta a laparoskopia

bobika492009
14. jan 2013

ahojte mamičky . Chcem sa opýtať, poradiť ak ma nejaká skusenosti. Všetko to začalo ešte minulý rok, počas menštruacie som mala od "mlada" veľke bolesti tak som tomu veľky vyznam nedavala,. No teraz su tie bolesti už nevydržateľne, a objavuju sa aj mimo menštruačneho cyklu. Mam trojročnu dceru , ktorú som aj kojila (do 2 rokov) takže počas tohto obdobia sa u mna vyskytoval aj vytok(no dosť neprijemny, a aj zapachajuci), ktory moja gynekologicka spojila s tym kojením (ze to zmizne ked prestanem) .Posledne mesiace ako som spominala mam bolesti aj mimo cyklu, na zaciatku minuleho roka mi zistila cystu, ktora po mesiaci "spľasla". No teraz sa mi objavila znovu. Tearz krvacam hocikedy mimo cyklu tak silno, že ani radšej v tom období nikam nechodím, neda sa to ked mam problem dojst aj na wc. Tie bolesti a vsetko s tym je nepravidelne, nikdy neviem kedy to príde, a niekedy mam pocit v bruchu akokeby sa mi tam niečo tvorilo (neviem to opisať)taky zvlaštny pocit. Ak nemam menzes, tak krvacam mimo , alebo mam vytoky.Gynekologicka mi urobila vyter, ktory vysiel zle (presne vysledky a tie nazvy neviem), nasadila mi antibiotika, a hormony, po ktorych sa mam dostaviť hneď a urobi sa laparoskopia a konizacia. NErozumiem ani jednemu, a bojim sa. Moja mama je onkologicky pacient po zenskej stranke. Ked doberiem tie lieky tak sa este spravia potrebne vysetrenia aj preventivka, ktoru mam mat az vo februari, tak sa uvidi ci v tom nieje nieco viac. Mala alebo má niektora z vas podobný problém??? Alebo aspon niečo, internet je toho plný, ale podobna skusenosť by "pomohla".. Dakujem 🙂

akiram
14. jan 2013

ahoj, ja som mávala bolesti, že som nemohla ani chodiť a to kvôli cyste na vaječníku. Dr. mi chcel dať antikoncepciu, že po nej zmizne ale odmietla som, bo som už brala a keď som ju vysadila, cysta bola naspäť. Rozhodla som sa preto pre operáciu...cystu mi odstránili laparoskopicky, ostali mi len tri male jazvičky a od tej doby mám po bolestiach.

akiram
14. jan 2013

@bobika492009 po operácii ma bolelo brucho ako keby som mala riadnu svalovicu

miskalevica
14. jan 2013

@bobika492009 bozemoj a preco to ta gynda nezacala riesit skor, podla mna mas okrem cysty este aj endometriozu to sa da zistit pri laparoskopii. Ja by som ju asi nakopala niekam 😠 . Takto zanedbat mladu zenu, smutne. Prajem vela zdravicka, nech su vsetky vysledky ca negativne.

bobika492009
autor
14. jan 2013

ano endometrioza je tam, spomenula ju ☹ . Ale to cakanie ma fakt zabija , neviem co bude. Viem ze je vela zien co maju podobne problémy,a aj omnoho važnejšie. :-/ Tak len treba dufať .

iboja
15. jan 2013

Boze ako to tak čitam tak ja mam presne to iste len tak velmo nekrvacam mam iba vytok krvavy a velke bolesti mynule som ostala az na zemy a ked ma partner zdvyhal prislo my zle a bolo my na odpadnutie teraz trčim doma v bolestiach a nemam odvahu ist ku lekarovi lebo sa bojim nie vysetreny ale vysledku bojim sa ze to bude nieco velmi vazne som z toho velmi nestastna ...aspon si sa odvazila ist ku lekarovi ja aj to obdivujem,,,

bobika492009
autor
15. jan 2013

@iboja no určite treba isť k lekarovi, maš rodinku taktiež mlada žena, tak to netreba zanedbať, JA som to odkladala z dna na den, vyhovárala sa na hormony, že ked prestanem kojiť tak sa to zmení ,ako mi to tvrdila aj lekarka , ale nezmenilo a je ešte horšie. Teraz do toho ešte aj chripka ma zastihla, tak už som celkom hotová. Možno tvoj problem nieje važny, ale určite zajdi čim skor k lekarovi. Nezanedbavaj !!!!! Držim palce.

iboja
15. jan 2013

Dakujem,akurat sedim za netom muz sa na mna diva co zistujem a ja si kukam na nete zapal obličiek jeho priznaky a vsetko čo s tým suvisí,a tak rozmyšlam ze budem musiet mam to uz dosť vazne ja som taka ze mam panický strach z lekarou kazdy kto ma pozna tak to vie vytrpela som si uz od 12 rokou toho dost bo sa liečim aj ulceroznu kolitidu to je predrakovinový stav hrubého čreva ....no moj muz ma objednal ku lekarovi zajtra idem na krv hned rano a tam my určite zisti zapal a uz ma poposiela po vysetreniach ja len dufam,ze to zajtra zvladnem,,,,bojim sa toho vysledku ze pojdem lezat do nemocnici a ja neviem ako to bez malej vydrzim,,,

bobika492009
autor
16. jan 2013

držím palce a daj vedieť ako si dopadla. Snad to nebude nič vážne, možno je to spojené s tými obličkami ,možno po inej stránke. Ale iste to treba dať čím skôr do poriadku!!!.. Ja sa tiež bojím že pôjdem ležať a ako píšeš ty, ako to zvládnem bez malej, respektive ona bezo mňa, kedže ešte nebola ani jeden deň, a už vôbec noc. Drž sa!!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli