Dá sa chudnúť pri antikoncepcii Karhla?

bianka0207
22. feb 2019

Ahojte,
Možno trochu blbá otázka, ale boli tu už aj horšie otázky :D

Jedná sa o to, že som brala antikoncepciu vyše roka. Potom som ho vysadila na 3 mesiace. Počas tých 3 mesiacov som pribrala 5 kg. Samozrejme začala som sa viac hýbať a dávať si pozor na to, čo zjem. Zatiaľ som dala dole 2 kg. Lenže... chcem opäť užívať antikoncepciu, pretože bez nej je môj menzes totálny horror (dlhé a silné krvácanie, veľmi silné kŕče, atď..). Ale bojím sa, že ak začnem užívať antikoncepciu, ostane mi momentálna váha. Mňa by teda zaujímalo, či je možné chudnúť aj pri antikoncepcii, alebo či mi momentálna váha ostane a nebudem s tým vedieť spraviť nič. Viem, že je hrozne veľa druhov. Jedná sa o Karhlu. Tá mi na 100% vyhovovala vo všetkom a nikdy som kvôli nej nemala problém s váhou. Kým som ju nevysadila :(

Niekomu sa táto otázka môže zdať čudná, ale kto s tým nemá bohaté skúsenosti, nech sa spýta.

bona
22. feb 2019

Vždy sa dá schudnúť,keď sa chce😉 schudla som pri užívaní antikoncepcie a naopak,nemala som problém pribrat aj vtedy,keď som ju nebrala..😃 Takze asi tak..chce to len určitú sebadisciplínu..😉

bianka0207
autor
22. feb 2019

@bona super, dúfala som, že mi niekto napíše takúto odpoveď 🙂 ja som mala počas toho jedného roka stále rovnakú váhu, tak som sa chcela pre istotu spýtať 🙂 len som sa zľakla keď som ich vysadila a pribrala som, pretože som sa stravovala tak isto. Ale to už jedno, hlavne nech to pôjde dole pri športe 🙂 ďakujem.

bona
22. feb 2019

@bianka0207 pri redukcii váhy je skôr dôležitejšia strava,než šport..samozrejme,pohyb treba,ale podstatná je strava,to sa mi potvrdilo pri poslednom chudnutí..😊