Dá sa úplne zastaviť menštruácia?

laurica123
9. apr 2013

Ahojte chcela by som vediet ci sa to da uplne zastavit menzes uplne mam dve deti viac uz urcite nechcem a tabletky stale do seba pchat nechcem..je to vobec mozne??

sympa1
9. apr 2013

@laurica123 mozes si dat podviazat vajecniky... ale plati sa za to...ale menzes budes mat vzdy...

sympa1
9. apr 2013

@laurica123 a este....pozeram ze si dost mlada....nikdy nehovor nikdy 😀 ...tiez som vravela nikdy a v poslednom case mam chut na babatko 😀

laurica123
autor
9. apr 2013

Neexistuje nic co ten menzes zastavi ??

matozazzo
9. apr 2013

neviem o nicom, asi jedine, keby ti len vybrali vajecniky a maternicu - ale to je len pohlad laika, ale potom ta hormonalna nerovnovaha v tele ☹

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saskah7
9. apr 2013

@laurica123 existuje... v jednom dokumente o menstruacii sa spominal jeden "lekar" niekde v Amerike, alebo Mexiku, uz si nespominam presne, ze on sa na to specializuje, myslim, ze je to nejaka naplast, ci injekcia, zabudla som.. vraj to vyuzilo uz kopec zien najma zo soubiznisu, politiky...
no moj nazor je, ze je to absolutne nieco proti prirode a o tomto lekarovi si uprimne myslim, ze je blazon (pardon) 🙄
v tom dokumente bolo hovorene aj o technikach, ako sa da s bolestivou M bojovat... inak velmi odvazny a mily film to bol, uplne tu temu odtabuizoval, reziserka nim vyhrala aj nejake ceny po svete 😉

tinka09
9. apr 2013

Môžeš si dať mirenu - vnutromaternicove teliesko na 5 rokov. Ja ju mam a menzes nemam vobec 🙂

sashabb
9. apr 2013

@tinka09 kamoška ju má tiež a ms ma skoro 2x do mesiaca 😒 Takže toto neplatí pre všetkých rovnako.
@laurica123 inak tiež by som to neriešila ešte, možno tak za 10rokov ako písala @sympa1

babulina
9. apr 2013

menzes mi zastavovali hormonalnymi liekmi v ramci liecby endometriozy , neprajem to nikomu vsetky tie vedlajsie ucinky, treba si uvedomit ze si musis pretrpiet "prechod", predstavujes si to velmi jednoducho ze len tak si zmyslis a uz nechcem menzes 😒

klincek
9. apr 2013

Dal by sa, ak budes brat HAK a nedodrziavat prestavky-ale uz samotna HAK je humus, takze taketo srandy by som s nou radsej ani neskusala.
Ako pise tinka, mohla by pomoct aj Mirena (tiez je hormonalna, ale hormon posobi len lokalne v maternici). Mne lekar vravel, ze 20% zien, ktore ju maju, prestane mat menzes uplne. Ak budes mat stastie, mozno k nim budes patrit.

grundia
9. apr 2013

Presne ako sa pise vyssie,ist proti prirode?Raz to tak mame dane,na nieco to je,nespravis s tym nic.
Bud rada,ze ju mas,ze si zdrava,kolko dievcat by si to s tebou rado vymenilo..
Uplne zastavenie sa nemusi oplatit,vacsinou sa to,co sme si vybrali(nespravne)niekde vypomsti.
Este si mlada,takze taketo "hluposti"neries a uzivaj si svoje krasne detičky.

andrejka1974
9. apr 2013

urcite sa to neda zastavit a ak sa nechces cpat tabletkami tak sa daj sterilizovat, alebo manzel ale sterilizaciou menstruaciu nezastavis 🙂 🙂 🙂 🙂 , alebo pockat do prechodu 🙂 🙂 🙂 🙂

beethoven
9. apr 2013

ahoj, viem, ze menzes nie je nic prijemne, ale ma aj svoju ochrannu funkciu pre telo. U zien v menopauze a po nej ubuda hladina estrogenov, cim sa nasledne znizuje produkcia osteoblastov (podielajucich sa na tvorbe kostnej hmoty) a tiez sa zvysuje odburavanie kosti pri zvysenej aktivite osteoblastov. Zeny v tomto obdobi tym maju nachylnost k osteoporoze. A radšej asi mať raz do mesiaca menzes ako narušenú štruktúru kostí a ich ľahkú lámavosť. O osteoporóze a jej suvise s menzesom si mozes precitat nieco tu http://www.kompava.sk/sk/odborne-clanky/odborne...

pakin
9. apr 2013

@laurica123 ahoj, môj dr. mi ponúkol špirál, pri ktorom nebude ani menzes. O tom si nepočula? Je to síce drahé (200-300 eur) ale na viac rokov. Podľa mňa je lepšie mať menzes kým je možné, lebo keď už nebude, môžu nastať ženské problémy. Ale ja nie som dr. tak radšej opýtaj svojho gynekológa 😉

sudabe
9. apr 2013

@laurica123 Ahoj kamoska må vnutromatrnicove teliesko må ho nå 5 rokov å vobec nema menstruaciu. ona je spokojna å este 2 røkt å ho ide vybrat Ale få si zase nå dalsych 5 rokov må uz 3 deticky.

visage1974
10. apr 2013

ahoj, kynekolog by ti mal poradit ked nechces uz brat tabletky, presne bud to teliesko alebo sterilizacia, mne lekar odporucil tiez to teliesko kamoska ma teraz za sebou sterilizaciu to mas 100% zatial je v poriadku.

krasneleto
10. apr 2013

@laurica123 uprimne ... nechapem co to pises... pri porode si sa mohla dat sterilizovat... to je jedna vec.. druha vec ze si mozes dat vybrat maternicu a vajecniky... uprimne neviem aky debil by ti to urobil LEN tak bez priciny... zdravej mladej zene... tretia vec je kondom.. stvrta vnutromaternicove teliesko... 5 ta moznost vazektomia... a 6ta dostat rozum... prepac.. mas 21 rokov. nikdy nevies co ti zivot prinesie, ako sa veci mozu zvrtnut... ako v zivote este mozes dopadnut... ale ak to myslis cisto ze nechces menzes len aby si nebola tehotna... tak to zial bez hormonov nejde...

krasneleto
10. apr 2013

@visage1974 ja som citala ze kynolog :D

visage1974
10. apr 2013

@krasneleto jaaaj hahaha oprava gynekolog pardon

mrvaj
10. apr 2013

Prepáč, ale v tvojom veku zostať bez menštruácie sa mi zdá "choré". Viem, že mať tak skoro dve deti je na nervy - niekedy, ale o 10 rokov, keď ťa nebudú až natoľko potrebovať a ty budeš stále mladá, by si mohla ľutovať. Alebo sa už teraz chceš cítíť ako po 40-tke (v prechode)???? 😖

rebeka7501
10. apr 2013

presne ako píše tinka09, ja som zavedení mireny mala menzes asi 1 mesiac, potom 3,5 roka nič a teraz mám menzes 1-2 dni (asi prreto, že končí piaty rok, kedy je potrebné ju vymeniť). Nemusíš do seba cpať hormonálne lieky a ničiť si zdravie. Samozrejme prvotná investícia je drahšia (ešte som platila cca 4.700,- Sk), no určite je to lacnejšie ako tabletky a hlavne zdravšie!!!!!!!!!!!!!!! a pohodlnejšie !!!!!