Dá sa "zničiť" myóm na maternici inak ako operačne?

kendra
19. júl 2011

Myslím tým alternatívnu medicínu, alebo fytoterapiu, a i. ktorá dokáže zničiť myóm. Nechce sa mi ísť pod nôž... 😒

hranolcek
4. nov 2017

@zuzicka256 ano ani nam to nijako nejde. A plus tie myomy teraz. Tak verim, ze to pomoze. Prajem vam vela zdravia 🙂

zuzicka256
4. nov 2017

@hranolcek dakujem podobne, a vela zdaru a nech sa vyliecite rychlo ❤

lucinkaboz
29. júl 2018

@lenkalienkabr ale to je tvoja skúsenosť, čo tebe nezabralo môže fungovať u druhých inak, určite nemáš vyskúša be všetko na svete aby si mohla tvrdiť že neexistuje nič,myomy môžu zmiznúť a sú prípady kedy zmizli

jani6969
24. jan 2019

Ahojte myom mi nasli na maternici v roku 2011 8mm. Doktor ppvedal ze vobec nevadi. V roku 2012 sa mi narodila zdrava dcerka ma teraz 6rokov. Dnes mi lekar povedal ze myom ma 1,2 cm ale ze nieje sa coho obavat lebo za tie roky narastol len minimalne. Ja vyskusam nan tie bylinky alchemilku a mysi chvost a uvidime. Dam po dalsej kontrole vediet ci sa zmensil . Drzte sa babiky a hlavne pozitivne myslite nic si nepripustajte k srdiecku a bude to dobreeeee.

panizlata
18. feb 2019

@mima1722 môžte mi prosím poradit s myomom?

pirula5
21. feb 2019

Ja som isla na preventivku po 4rokoch. Lekar mi nasiel subserozny myom na zadnej stene velkosti 7,5cm ktory mi tlacil vnutornosti hore. Nemala som ziadne bolesti ale brucho sa mi zvacsilo aj ma kolegyne podpichovali ci nie som tehotna. Lekar ma hned poslal na operaciu ze mozno treba vybrat celu maternicu co som nechcela ked planujem mat dieta. V nemocnici ma primar nahovoril aby som sa nechala sklerotizovat,scim som suhlasila aj ked som bola prva ktorej to robili. Zakrok mal trvat 20-90minut no bola som na stole 2,5hodiny vsetko som videla a aj citila aj ked vraj to bolo lokalne znecitlivene. Ale myslim ze to stalo zato,maternicu mam, na nohe som mala iba pol centy rez ktory sa krasne zahojil,ziadne ine rezy nemam. Som 2,5 tyzdna po zakroku, par dni to samozrejme bolí velmi kedze myom nedostava ziviny, ale uz sa mam super a nemam ani velke brucho. Po roku vraj mozem otehotniet a lekar bude krstny otec ☺

panizlata
22. feb 2019

@mima1722 Pekny den. Mozte mi poradit ako sa da zbavit myomu prirodnou cestou?Vopred velmi pekne dakujem

anaja41
22. feb 2019

dobrý podvečer, ja som bola dnes u lekára s tým že ma dosť pobolieva na ľavej strane v podbrušku skôr tak nižšie a lekár mi tam našiel cca 2 cm mym a že čo najskôr vybrať, ale zase keď čítam vaše komenty a píšete aj 6 - 7 cm nálezy tak som na vážkach, či vybrať alebo nie.Dosť ma to bolí, tak neviem

pirula5
4. mar 2019

@anaja41 ja som mala 7,5cm ale ziadne bolesti. Ked mate bolesti tak by to riesit trebalo ale urcite by som skusila tabletkami esmya

bambulka7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
predaj31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu121
13. máj 2019

Ja som mala 9 myomov a celkovo mali objem asi ako detská hlavička. Viacerí gynekologovia mi povedali ze mi vyberú celú maternicu. Našťastie som našla skvelého odborníka v Banskej Bystrici ktorý mi myomy vyoperoval dokonca laparoskopicky a maternicu mi zanechal. Veľmi odporúčam všetkým ženám ísť k tomuto doktorovi. Volá sa Tibor Bielik.
Po roku sa mi podarilo otehotnieť ale žiaľ som v 6 týždni potratila a vtedy mi môj gynekológ povedal že tam vidí nový myom. Napriek tomu ze pred spomínanou operáciou som vyskúšala všetky možné alternatívne metódy ako sa zbaviť myomov tak som skusila ešte jednu ktorú som dovtedy neotestovala. Ajurvedsky liečiteľ mi poradil masírovať marmovy bod pod vnútorným členkom na nohách a užívať Shatavari. Bod nájdete jednoducho ak je problém s maternicou tak je bolestivý. Za mesiac po myome nebolo ani stopy a 5 mesiacov na to som otehotnela a teraz som v 6 tom mesiaci. Shatavari užívam naďalej ale v nižších dávkach. Bod pod členkom sa počas tehotenstva nesmie masírovať lebo môže spôsobiť potrat. Neviem do akej mieri by si táto metóda poradila s väčšími myomami ale mne menší telo dokázalo vypudit.

predaj31
13. máj 2019

@zuzu121 dobry vecer, chcem sa opatat, ci ste uzivali vyzivovy doplnok shatawari, alebo caj.Dakujem

predaj31
13. máj 2019

@zuzu121 a este otazka, kde sa nachadza ten marmorovy bod?Dakujem

predaj31
13. máj 2019

@zuzu121 ja som mesiac po laparoskopickej operacii vajecnika a poviem ti,ze laparoskopia je tiez poriadny zasah do tela.

zuzu121
16. máj 2019

@predaj31 užívala som tobolky 2denne x 2ks a sem tam som si robila kávu zo shatavari.

zuzu121
16. máj 2019

@predaj31 laparoskopia nieje žiadna sranda ale určite je to menší zásah aj rany sú podstatne menšie a rýchlejšie sa hoja. Ja som bola veľmi rada že mi nakoniec nerobili celý operačný rez.

A ten marmovy bod treba nahmatať z vnútornej strany chodidla pod kotnikom. Treba stláčať a keď zacitis že je to miesto bolestivé tak to je ten bod. Mňa prestal bolieť cca po dvoch týždňoch pravidelného masirovania a na kontrole už myom nebol. Ale bol to malý myom ktorý mi narástol po roku od operácie takže neviem aký efekt by to malo pri už veľkých myomoch. A ešte jedna vec, ze bod som masirovala počas krvácania ktoré nastalo potom čo som potratila. Ta simulácia bodu zvyšuje krvácanie lebo maternica sa aktivuje.

predaj31
16. máj 2019

@zuzu121 dakujem

nellita
16. máj 2019

Ja mam.vlastnú skúsenosť, mne zistili cystu,kamoske myom,zacali sme uzivat produkty firmy Energy a po 3 mesiacoch kontroly mne cysta zmizls,kamoske sa myom zmensil a pritom ju gynda nutila hned do.operacie a teraz bola v soku ze sa znendil,odporucam

pirula5
17. máj 2019

Dnes som bola na kontrole po sklerotizacii myomu, mala som 7,5cm, 3 mesiace po zakroku ma 5,5cm. Kazde 3 mesiace bude kontrola, celkovy zmensenie trva cca rok, tak hadam bude to stale lepsie

janka5879
9. júl 2019

Mne sa stala,dievčatá,taká vec,že myom som"porodila",zostal mi visieť na stopke vo vagíne a prekážal mi...maternica sa ho takto sama zbavila...je potrebný už len menší operačný zákrok,pri ktorom mi ho vytiahnu.

marika3110
9. júl 2019

Ajurvedske kapsule Shatavari od firmy Organic India 2tbl/ raz denne po dobu min 3mesiacov.uzivaju sa spolu s jedlom zapiju dostatocnym mnozstvom vody a trwba zvysit príjem tekutin pri uzivani

predaj31
10. júl 2019

@nellita aké výrozbky z firmy energy ste uzivali?Dakujem

nellita
10. júl 2019

@predaj31 gynex, citovital a cytosan

shepardspectre
28. nov 2019

@zuzu121 Vies mi poslat nejaky obrazok kde presne ten marmovy bod nachadza?

predaj31
28. nov 2019

@nellita ktore vyrobky od tej firmy?

nellita
28. nov 2019

@predaj31 ja som mala regalen, gynex a cytovital

zuzu121
29. nov 2019
predaj31
29. nov 2019

@nellita dakujem

shepardspectre
30. nov 2019

@zuzu121 Dakujem 🙂