Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dentálna hygiena - skúsenosti

labelo
30. apr 2014

prosím Vas,ktoré chodite napiste mi konkretne čo tam s Vami robia?lebo ja som bola vyhodila kopu penazí a mám pocit,že som bola odflaknuta 😀 vdaka

sense
30. apr 2014

ocisti zubny kamen medzizubne priestory pozrei ci nie je kaz, dostanemm vzorky , zafloruje zuby a je to suma sumarum 40e

janulik2008
30. apr 2014

ako píše @sense ... mňa ptm boleli zuby asi dva dni :D

sense
30. apr 2014

hej mne tiez krvacali dasna lebo mam dost zuby pri sebe a boli podrazdene....ale inak boli uplne hladke a belsie na pohlad...

labelo
autor
30. apr 2014

@sense no ved toto,že tie moje neboli praveze hladke,predtým to robila taká čo odišla do dochodku a s tou som bola max.spokojna ta mi tie zuby vždy aj opieskovala,myslim,že by to mala robit automaticky a nie aby som ju o to žiadala,či?😀 a trva to ledva pol hodinu čo sa mi zda malo

sense
30. apr 2014

@labelo tak mne to trva tiez max. pol hodinu zalezi aj od mnozstva kamena....len mne vzdy da zrkadlo a povie ze si mam skontrolovat a ze popripade este dorobi ak na nieco zabudla....mala si sa ozvat, teraz ti neostava nic ine len bud ist reklamovat alebo zmenit dentalnu

zita19
30. apr 2014

Mne moj zubar cisti zuby od kamene v ramci preventivky. Okrem toho chodim este raz len na kamen. Nikdy som nic neplatila.

lencika
30. apr 2014

no ja som bola nedavno na dentalke a ze 70 euro odo mna vypytal som odpadla vraj nova metoda chodim k sukromnikovi no ale uz asi staci je to dost penazi

traktor
30. apr 2014

absolvovala som pred 3 tyzdnami - pozrela zuby,odstanila kamen, vycistila medzizubne priestory..nebolo to nic strasne, bola fakt dobra a platila som 24,30

fopka
30. apr 2014

ako pise vacsina, kamen, medzizubne preistory, zaflorit, zuby potom hladucke, svetlejsie - také "ligotavé" 😀 a netrvá to dlhsie ako pol hodinku. V ten den trochu citlivejsie dasna ako pise sense, kedze mam tiez natrieskane zuby jeden na druhom. platba 10 eur. ale zeny viete o tom, ze raz do roka mame narok na dentalnu hygienu zdarma? kdesi som to citala... ale este som sa v mojom okoli nestretla s takym zubarom, ktory by to robil zadara 😀

waitinka7
15. máj 2014

@fopka no to som ja veru nepocula, ze by sme mali raz rocne dentalnu hygienu zdarma. Co ja viem, tak zubár by mal v rámci preventívnej prehliadky, raz rocne - zadarmo vyčistiť zubný kameň, ktorý nie je pod ďasnom. Ale mne to moja zubárka nikdy nerobí....veď na čo, keď za to nič nemá....

lydia22
15. máj 2014

Ja som bola tento rok 1x u dentalnej hygienicky kedze moj zubar mi nedostatocne odstranoval zubny kamen za prvy raz som platila 50eur v tom bolo odstranenie kamena a poradenstvo a 2x este docistenie od kamena aj pod dasnom ktore sa mi velmi zlepsilo a pieskovanie to som platila 10eur. Tiez som nepocula ze je dentalna hygiena raz do roka zadarmo mozno u zubara ale nie u dentalnej hygienicky chystam sa opat o nejake 3m chcem si zuby daj aj troska vybielit

mammaroma
15. máj 2014

Ja platím okolo 35€ za odstránenie kameňa, vyčistenie zubov od pigmentácie - leštenie a intenzívne fluorovanie. Je to vždy super a precízne urobené, takže dobre investované peniažky. A potom doma používať medzizubné kefky, to je geniálny vynález 🙂

yamaykaa
18. máj 2014

Ahojte, ja platim 25€ (Kosice) mam v tom vsetko horespomenute - precistenie medzizubných priestorov, odstránenie zubneho kamenia, prelestenie, fluorovanie, a specialny nater na citlive dasna. A na konci vyfasujem vzorecky 🙂 Je pravda ze mam supercitlive dasna preto na DH chodim viackrát do roka. Su ludia ktori osetrenia necitia, ja zial mam smolu ze pocas celého zakroku ma vsetko boli a brutalne krvacam. Hold kazdy sme iny ale treba sa o seba starat. Najma ak mate predispozicie na paradentozu, zubny kamen je vraj drazdilo na dasna, sup s nim von 🙂

zita19
18. máj 2014

@fopka moj to robi zadarminko v ramci preventivky a ked sa vyberiem este raz v tom istom kalendarnom roku, tak tiez. Castejsie nechodim.

jobmy
2. sep 2014

Ja používam Emmi-dent a je to super. Je to ultrazvuková zubná kefka aj s špeciálnou pastou s mikrobublinkami.
Pozri tu
http://jobmy.emmi-club.de

kaja435
4. nov 2014

Ahojte, chcem sa spýtať, neviete náhodou či sa dá použit gél z izbovej aloe kvetiny na dasná?? 😕

brumka
4. nov 2014

Ja.som bola bola tento.rok prvy krat na dvoch sedeniach dokopy 2 h za 100e. Super vec len hodinu mi davala kamen dolu co mi nikdy ani jeden zubar nespravil a urobila som dobre moj minuly zubara ktoreho som mala 5 r mi odflakol tak zuby ze mozem rovno brat pozicku na sukromnu kliniku

brumka
4. nov 2014

@lydia22 uplne ako ja

eninka27
4. nov 2014

Ja robím dentálnu hygienu a je to individualne od pacienta kolko trvá jedno sedenie, ja si vždy objednávam na celú hodinu , ak je prvýkrát, niekedy sa stane, že sa dohodneme aj na druhý deň, bo nie každý vydrží...
a pak si ich objednavam na tzv recall-y , niekoho o 3 mes, o pol roka, abo o rok 🙂
U mna to zahrna odstranenie zubného kameňa, prečistenie profylaktickou pastou s ciastockami na vylestenie , pieskovanie, vyplachy roztokmi a zafluoridovanie. Stoji to 25 € 🙂

laskavocka
4. nov 2014

ja chodim kazdy stvrtrok,pekne to vybieli zuby a aj ludia sa na vas pozeraju inac ...Hlavne to prezradza socialnu situaciu cloveka..

sofi97
17. nov 2014

Ahojte, mam zanet dasni a idem na dentalnu hygienu :/ bude to moc boliet?? :((

swe274
5. jan 2015

@yamaykaa , mozes mi prosim napisat kam to v Košiciach chodis na DH? lebo ja by som chcela ist prvykrat ale neviem si vybrat kam a z tvojho komentu vyzera ze si spokojna tam kam chodis..

dollynkaa
5. jan 2015

@labelo ja som bola v ba kusok od antolskej sukr klinika. Najprv dala prec zubny kamen myslim ze dost precizne potom az spod dasien potom pieskovala.to bolo vse tusim.este mi povysvetlovala vsetko okolo ustej hygieny.ja som bola spokojna

hena6
3. feb 2015
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

Baby chodia vase deti na dentalnu hygienu? Ak ano v kolkych rokoch ste tam boli prvykrat mne sa tie synove zuby nepacia hoci si ich cisti nejako mu zozltli a drzi sa tam ten zubny kamen ci ako sa to vola

trgypadl
3. feb 2015

@hena6 kolko ma syn rokov??

womankc
3. feb 2015

@hena6 moji začali chodiť cca tuším v piatej triede ,. raz za rok im to dám urobiť , je to super vec

pedroma
3. feb 2015

@hena6 áno, chodí syn. Začal minulý rok, vo svojich deviatich rokoch. Práve pre tie príčiny, kt. opisujes.

hena6
6. feb 2015
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

syn ma 9 rokov a dcera 13 dcéra ma zúbky pekne aj zubarka ju chvalila ale syn ich ma zaztlnute a asi by bodla ta dentalna hygiena ale on sa dost boji doktorov z dectva tak potrebujem nájst mileho ci milu dentalnu hygienicku

jobmy
19. feb 2015

Ja Vám odporúčam ultrazvukovú hygienu Emmi-dent. Je to novinka na Slovensku. Ja už ho používam od októbra 2014. Som s Emmi-dent spokojný. Ak by ste chceli vedieť viac napíšte mi.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli