Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

pandravachrusta
16. feb 2018

@ivcam2 mam, mam ale trva to tak ze jeden den,,,ale ja si myslim ze to maju aj ludia bez depresii..len my si uz vsetko vsimame velmi a vystresovavame sa, ze co ak to zase prichadza a tak..najlepsie by nam bolo vymazat pamat..😉😀

ivcam2
16. feb 2018

@pandravachrusta to mas pravdu. Ja sa pozeram na ludi a rozmyslam, ci aj oni maju depky a uzkosti. Rada by som fungovala ako pred tym ako ma tato mrcha nasla. No co uz len aby horsie nebolo. Ja mam teraz zle obdobie, lebo som mala uz vysadene lieky a idem od zaciatku.

pandravachrusta
16. feb 2018

@ivcam2 jeziis, to aj ja studujem vsetkych ludi a tipujem..😀😀//ja som tiez vysadila a na konci Novembra nasadila zase..tiez sa opustam ze preco prave ja a tak..straasne som dufala po vysadeni ze uz bude dobre...a prd..

pandravachrusta
16. feb 2018

ja som raz citala nejaky clanok, rozhovor s psychiatrom a ten vravel, ze ked sa uz ta membrana psychiky raz pretrhne tak je to uz potom velmi nachylne na pretrhnutie znovu a znovu..

ivcam2
16. feb 2018

@pandravachrusta tak to ma pan dr pravdu. Uz sme zvyknute sa sledovat. Bola som skoro rok a pol bez vykyvu a teraz uz druhy tyzden blbo

ivcam2
16. feb 2018

@
@pandravachrusta a to sledovanie ludi som rada nie som jedina.

eliska13
16. feb 2018

@ivcam2 kdeže jediná aj ja som taka:(teraz Ti je zle, lebo začínaš zase odznova, tak máš aj zlosť, aj tie lieky navodia ešte väčšiu úzkosť depresiu.Aj ja koľko x pozerám na ľudí a rozmýšľam ako sa cítia, baví ich chodiť x rokov do tej istej roboty, tiež nevedia niekedy spať, majú úzkosti?Každý má niečo len ja cítim ako hendikep to, že kvôli mojej poruche chorobe prežívaniu či ako to nazvať mi príde, že nežijem tak nejako plnohodnotne?neviem to opisat, keby som nikdy nepoznala ten hlúpy pocit tazoby, taku šialenú únavu veľa mojich rozhodnutí by bolo úplne inych či pracovných či rodinnych.uz man strach ci niektore veci zvladnem kvoli uzkosti a depresii.moja prva myslienka pri niecom dôležitom je zvladnem to?Pred som čítala clanok o úzkostnych luďoch, že často zotrvávajú v robote zo strachu zo zmeny aj, keď ich práca nebaví, či robia "podradnejsie"menej kvalifikované práce brania sa nejakej väčšej zodpovednosti, riadeniu ľudí a to ma tak nahnevalo, že som povedala,že idem do roboty stoj čo stoj.Dovtedy som robila z domu administratívu.

Pre mna boli nejaké búšenie srdca, či hrča v krku či panika nič oproti ako na mňa prišla depresia.Aj, keď psychologička hovorí, že u mňa je tej uzkosti veľa, keď znížim či vysadim AD az z toho sa vyčerpam a prejdem do depresie.

kamajka
17. feb 2018

@ivcam2 ahoj, a Ty sa na čo liečiš? Čo Ti diagnostikovali a čo berieš? Iste si to niekde písala, ale strácam sa v diskusii niekedy a lenivá som hľadať x strán dozadu...

ivcam2
17. feb 2018

@kamajka uzkostnopanicka porucha. Beriem Eliceu.

ivcam2
17. feb 2018

@eliska13 presne ako hovoris. Riesim inych ako sa asi citia. Robim v banke a ked vidim.tie exekucie riesim ako by som to zvladla ja. Ale zas ked mi je fajn, mozem robit moderatorku v TV novinach a nic ma netrapi. 🙂.

kamajka
17. feb 2018

@ivcam2 aha, to je PP nie? Či ešte iné niečo?

eliska13
17. feb 2018

@ivcam2 poznám🙂

ivcam2
17. feb 2018

@kamajka mne to dr presne ani nepovedala a mozno dobre. Ale podla toho ako sa citim mam aj uzkost, stavy kedy som bez usmevu aj paniku co sa ide zad diat zo vsetkych tych pocitov. Dnes konecne svieti slnko, tak aj to pocasie vie zlepsit naladu. A mam tyzden volno, jarne prazdniny, tak si doma oddychnem.

kamajka
17. feb 2018

@ivcam2 si učiteľka? Aj u nas svieti slniečko, aj mne to zlepšilo náladu. Aj som si už porobila čo to, obed je v rúre, najem sa a a ľahnem do spálne tam mi rovno na posteľ slniečko svieti. Budem sa vyhrievať. 🙂

eliska13
17. feb 2018

@kamajka píše,že robí v banke🙂prázdninuje s deťmi
U nás je mínus 4 a zatiahnuté hmla len sa valame a pozeráme TV.idem variť kuracinu v trube asi to zapeciem s údeným syrom, trocha som pospratala veci z celého týždňa čo som neporobila.Syna zase chytila Pokémon mánia, tak už od rána sa vypytuje či niekam ideme, lebo chce chytať Pokemonov.Vcera som po dlhej dobe bola dlho hore, tak som ako mechom prastena ináč už o 22 spávam.Tak pekný deň🙂

kamajka
17. feb 2018

@eliska13 aha no nevšimla som si 🙂. Mínus je aj u nás. A na pokémona veď potrebuje net či má dáta? Ja som piekla len maso so zemiakmi z jedneho plechu. Včera som bola aj na kontrole tak som dostala Mirzaten. Aj som sa uz najedla dnes konečne, akurát som otrepaná riadne..

eliska13
17. feb 2018

@kamajka vezme si môj mobil🙂to je asi jediná šanca v zime ho dostať von.Ved nikde nikoho prázdne ulice.Muz zúri pri hokeji a aj tak sme nakoniec nikde nešli.Tak snáď sa Ti trocha uľaví pri tom lieku a budeš dobre spať.este mesiac a bude jar neuveriteľne sa teším.Ved to sú najlepšie jedlá hodiť na plech a všetko je naraz spravené.Ja som chcela bolognske variť, ale bola som lenivá tiež som to len šupla do rúry aj tak budú za chvíľu hladniii🙂)

ivcam2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
17. feb 2018

@ivcam2 čo si písala že si to zmazala? Či nechtiac? Lebo mi to ukazuje že si zmazala príspevok

ivcam2
17. feb 2018

@kamajka no chcela som len napisat ze robim vsprávy banke, ale neprecitala som.si vyssie komenty.

elissa88
19. feb 2018

Ahojte babulky) dlhšie som tu nebola tak nemám prehlad.Poslednu dobu mám pocit že sa mi zhorsil stav zase.Bolo fajn ale mala som nejaký čas dosť stresy a teraz sa to prejavilo. Som zas nestastna z toho.Aj vy tak mávate striedavo?Zas mám uzkost strach stres..dam si aj neurol a niekedy mám pocit že ani ten už nezaberá.. .prosím podporte ma aspoň trošku nech mi to dá energiu trosku...

elissa88
19. feb 2018

Mám pocit ako by som aj zle spala v hlave plno myslienok aspoň že mám dovokenku a dám sa nejak dokopy.

eliska13
19. feb 2018

@elissa88 asi si sa presilovala, tak nemysli na zle daj si pár dní Neurol nohy hore a oddychuj 🙂

ivka185
19. feb 2018

@elissa88 Ahoj neboj nie si sama co ma tie vykyvy, ja beriem tabletky uz 13 rokov a vykyvy mam stale. Neboj bude dobre aj pre nas raz vyjde slniecko.

doriancorvo
19. feb 2018

Mne asi viac ako lieky pomáha samotný lekár, tak ako som sa mu roky vyhýbal, tak teraz sa teším na každý termín...aj ja som mal pár dní dozadu zlú epizódu, tak len držím nám všetkým palce, nech to bude už len lepšie... 🙂

elissa88
19. feb 2018

Bože vy ste pokladiky moje 😚 ďakujem moc toto zahreje pri srdiečku

elissa88
19. feb 2018
pandravachrusta
19. feb 2018

..prosim napiste mi co vlastne robite ked pride zhorsenie..navysujete? ..alebo cakate ze to casom prejde..a ako dlho mavate zhorsenia? dakujem krasne za odpoved..ja to tak nejak vlastne este spoznavam tuto chorobu..

kamajka
19. feb 2018

@pandravachrusta ja nic cakam kym to prejde...aj ked u mna v podstate nenastalo este ani zlepsenie...stale som taka nejaka o nicom. Najprv som mala trittico a frontin, potom trittico a oxazepam, zhorsenie velke po 5 tyzdnoch totalna apatia, tak znizenie trittico na 1/3 a escitalopram, oxazepam, sanval, to nič nerobilo snad este horsie, teraz mam escitalopram a mirzaten a moj doktor povedal ze az toto nezaberie tak nevie co bude so mnou robit. No...nepripadam si ako extra tazky pripad ze by musel takto nadomnou lamat hůl... inak nenavysujem bez suhlasu lekara, to by som si netrufla.

pandravachrusta
19. feb 2018

@kamajka dakujem Ti krasne, ano, to viem ze to mas teraz takto na figu..citam to uz dlho tuto temu a velmi drzim palce nech uz toto zaberie...ja myslim ze ten Mirzaten je super..mne velmi pomohol na zaciatku tej mojej prvej depky aby som zacala jest a spat..po dvoch mesiacoch som ho vysadzala a ostala iba pri Citaloprame..