Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
11. jún 2016

Dufam ze ru niektora ste a odpisete mi 😢

domkaaaa
11. jún 2016

@olivia77 mavas velku uzkost a nervozitu a neprejde ri to do ataku?

umabell
11. jún 2016

@domkaaaa ahoj a preco znizuje lekar alventu? Domi daj si este neurolu 0.25 je maaaalo...

domkaaaa
11. jún 2016

Lebo ze je ro vecsia davka krora mi moze sposobovat uzkosti a ze ked aj tak bude zle menime ... Baby ked ide na vas uzkost ste take bars jake precitlivele a nemoze vam ani nikto nic povedat? A mate uzkost napr z bars coho?

domkaaaa
11. jún 2016

@umabell ja sa bojim ze mi to takto zostane 😢

domkaaaa
11. jún 2016

@domkaaaa my teraz grilujěeme cela rodina ale ja mam velku uzkost a vsetci sa smeju a ja som taka ze tam neviem obssedet lebo vsetko mi robi uzkosti ... To je normalne?

apolka77
11. jún 2016

@domkaaaa

domi nechcem sa tu hrat na mudru nebodaj na dr..ale slahni si hned 0,5 neurolu..do hodiny zabere naskor za 40min. ja som sa na to pytala dr. tak mi to povedala..ucinok je max.4 hodiny..tu davku co si davas ty je pre male deti to po prve..

po druhe, nie velmi chapem postup tvojho lekara..ten triaptidal je podla mna ako pisala ametyst dobre svinstvo tiez by som si to nedavala...

po tretie, po svojich skusenostiach s ad mam na to takyto nazor...

menit ad po 2 mesiacoch je este skoro..podla mna..mne zacali ucinkovat tak po 3mesiacoch..ako dovtedy sa striedali lepsie dni s horsími, ano, prezivala som uzkosti a tak, ale som si povedala ze to vydrzim..zasadnu chybu u teba vidim, ze si nebrala neurol, resp. si davas obcas po 0,25..keby si si davala od zaciatku 2-3xdenne po 0,5 predisla by si tymto hnusnym stavom co mas...a mozno po 3mesiacoch by ti alventa zabrala..pisem mozno,,teraz si zvysila potom znizila, organizmus ma v tom hokej do toho ten triaptidal...davas si ho?
mam na to proste takyto nazor, ze radsej vydrzat tie 3meiace aj s benzacom, ako znizovat, potom znova davat ine ad..to je podla mna horsie..ja teda si aspon myslim..keby som to vtedy ja nevydrzala a menim ad na druhe ani by som nevedela ze ako ten paroxetin perfektne zabral..lebo po 3mesiacoch som mala 50% zlepsenie a az po pol roku 90%...potom cele dva roky fakt ze super..a keby ma niekto nahanal, vsak nie je ti dobre, zmen ad..tak by som v tom kruhu s ad bludila asi dlho..cize v skratke, mozgu trva dlho aj vyse 12tyzdnov kym sa nakumuluje ten liek...

ja kazde rano ked si davam paroxetin, tak sa tesim ze mam dalsi den za sebou a ze sa skoro blizi den, ked to uplne zaberie..naozaj ho berem s radostou ak sa to da tak povedat 😉 ..spokieham sa na tuto barlicku..ked si nedam dlhsie neurol citim ako sa zacinam triast, dostavam uzkost...to citim intuivne ze je vedlajsi ucinok ad a musim si dat neurol...ale dnes som si uvedomila, ze tieto uzkosti su pre mna lespie ako ten strach z panickeho ataku..neviem ako to vysvetlit ale radsej uzkost ako atak...no ale nasadi neurol a je aj po uzkosti...

co som tym chcela povedat, nechcem ta este viac zmiast, ale na tvojom mieste by som alventu neznizovala, miesto toho by som zvysla neurol na 0,5 po 2 ci 3x denne.. pokracovala by som v alvente...ved sama si pisala ze mas to 50% zlespenie..tak potom? ja neverim ze niekomu ad zaberu do mesiaca ci dvoch..zlepsi sa to, ale pridu aj na prd dni...no tych lepsich bude viac a viac az nakoniec nebudes ani mysliet na to, ze mas uzkost ci ine neprijemnosti...neviem ci som to zrozumitelne napisala, asi nie 😝, ale ja by som ten triaptidal hodila do kosa..a pokracovala v alvetne s neurol...ale nechcem ta zneistovat, len ja lekarom az tak neverim..on tie lieky nebral..nevie odhadnut z coho ti je zle, ci su to vedlajsie ucinky alventy ..alebo co..a jemu je jedno kolko ad ty vyskusas..ked nezaberu posle ta do nemocnice a mozno by fakt stacilo si zobrat neurol a nemas vobc tieto tazkosti a netrapis sa...no, kazdy sam najlepsie vieme ako to je..tak ja pisem ako by som postupovala ja...kedze som uu raz brala ad a teraz znova zacinam...

domkaaaa
11. jún 2016

Neurol mi ale nepomaha
😢 Vam zabral a vsetky uzkosti zmizli po prvej tablete? Dam dnes 3 krat denne ... Ja sa bojim ze mam depku

apolka77
11. jún 2016

@domkaaaa ano mne zaberie lepsie ako lexaurin no davka 0,5 ako som pisala vyssie...

domkaaaa
11. jún 2016

@apolka77 apolka moja uz mi je lepsie 😊😊 to bola zasa ta panika uplne som myslela ze zosaliem kks... Pomohol mi neurol do pol hodinky

domkaaaa
11. jún 2016

Ja mam podla mna abstaky 😢 Stale mam strach ci sa nezblaznim 😢😢 lebo predsa mirzaten som brala 2 roky a vysadil mi ho a alventu tri mesiace o 75mg viac cize ten organizmus to pyta

domkaaaa
11. jún 2016

Baby a mali ste aj take myslienky ktore vas robili smutne ze vy nie ste dostatocne dobra dosttocne silovna a vasi rodicia vas prto nelubia a bla bla prirom to nie je pravda. To ke depka?

umabell
11. jún 2016

@domkaaaa podla mna je tiez blbost znizovat alventu ja som alventu brala 2x75mg denne a bolo mi fajn. Neurol si davaj aj tri krat denne aj som vtedy uzivala lexaurin 3x3mg bolo to vela ale pomohlo...ja byt tebou menim lekaravuz som ti to veľa krat pisala ty nie si pokusny kralik!! A niektore ad zaberaju aj po 7 az 8 týždňoch.... Davaj si ten neurol kazdy den 2_3krat. Aj ja som to tak brala potom vysadis..neboooj

domkaaaa
11. jún 2016

@umabell idem brat 😊😊 uz si idem dat druhy a este na noc 😊😊 a v pondelok idem k nemu lebo toro je hroza stav tie myslienky

domkaaaa
11. jún 2016

@umabell umla aj ty si mala toeto myslienky sibnute vsal? To same prejdee? 😢

domkaaaa
11. jún 2016

Bojim sa ci nemam paranoju 😢

umabell
11. jún 2016

@domkaaaa jasne mala som myslela som ze sa zblaznim... To prejde... Citila som sa zbytocna ale ja mam maleho ahnal ma dopredu. Bolo to otrasne myslea som ze ma nikto neľúbi ze som len na obtiaž kazdemu ze to vsetci na mne vidia.... Plakala som stale aj cely den... Prejde to neboj daj si denne ten neurol.... Aj ja som tak brala... Je to hnus tie myslienky poznam.... Precitaj si knihu od Rhondy Byrne SILA VYBORNA kniha mne pomohla velmi a uvidis ze vsetko sa da zvladnut ked sa naprogramujeme... Pamatas ked som tu dlhsie nebola aj to ze citas kazdy den o depkach ti ubližuje stale si v tych energiach.... Skus si ju prečítať.... A ver mi vaetko je v poriadku...

domkaaaa
11. jún 2016

@umabell dakujem ja viem ze nepomaha ked som tu le to je jedina moja pomoc teraz 😢 Citim sa ze ma nikto nechape .. A neurol pomaha aj na tieto myslienky? Lebo ta 0,25 mi nto nezabrala iba na placlivost

domkaaaa
11. jún 2016

A teraz neviwm ci dat alvenru ma tu povodnu davku lebo toto ke katastrofa doslova ... Budem volat doktorovi v pondeelok

kk77
11. jún 2016

@domkaaaa ahoj, kočky ti dobre radia, musis brat pravidelne neurol skludnis mozog a potom sa rozhodnes ako dalej, mozno by nebolo marne ostat este na tej alvente. Tie stavy co opisujes som zazivala aj ja s roznymi obmenami. Mne v tych chvilach vadilo a spustalo uzkosti skoro vsetko napr. Ked sa deti nahlas smiali, hrali na hud. Nastrojoch, silnejsie buchnutie dveri. Bola som totalne vynervovana. Musis skludnit mozog neurolom.

janka_banka
11. jún 2016

@domkaaaa Ahoj moja zlatá, to ma mrzí, že sa dnes tak cítiš, ja som tiež dnes úplne KO :( ... len sa premáham, bolí ma hlava a akoby sa mi ani nechcelo myslieť ... a to čo opisuješ môžu byť naozaj abstinenčné príznaky, ja ich mám teraz, vôbec sa neviem sústrediť, úzkosti už nejako nie sú, ale som čítala na Diazepane, že po vysadení sa môže normálne choroba vrátiť ... bleee ... ale ak Ti je naozaj zle treba si dať aj ten Tvoj neurol ... mne síce tiež tieto lieky pomáhali, ale mne ich lekárka pomáha vysádzať, lebo ja mám pocit, že ma riadne utlmujú a normálne mi bránia myslieť a precitovať veci, ako je láska detí, radosť z maličkostí a pod., a inak je to aj znak ešte pretrvávajúcej depky, ja mám tiež pocit, že ma nikto nemá rád, vlastne sa aj ja niekedy obviňujem z mojej choroby, že si všetko pripúšťam, že som citlivá a najhoršie stavy sú, keď si spomeniem na svoje posran... detstvo a začnem viniť rodičov, že my zničili myslenie a hlavne môj zdravý mozog a teraz tam mám len karfiol... ach jaj tak by som chcela mať bežné ženské problémy, ako je to, že aké si dám spraviť nechty, prsia, aké vlasy a pod. ... toto je už iná káva, táto choroba, kto to neprežije, nepochopí ... ja som rada, že aspoň tu sa môžem vypísať ... som rada, že Vás mám ... 😝

janka_banka
11. jún 2016

@kk77 toto som mala aj ja, všetko mi vadilo, nervózna som bola a aj vlastné detičky mi vadili ... a pritom som vedela, že to vôbec nie je ku mne vlastné ... lebo ja som trpezlivá a detičky a ich detský smiech milujeeem .... a súhlasím s názorom, že ak je úzkosť neznesiteľná, treba si dať neurol, lebo v panike a ataku človek nepremýšľa reálne a beží jeho "obranný mechanizmus" a ten zatieňuje myslenie ....

domkaaaa
11. jún 2016

@janka_banka baby teraz na mna zvysil ocino hlas a ja revem 😢 Chapete co to pre boha je?!!! To su urcite abstaky a ten neurol je slaby jak caj ty kks ...prejde mi to? Mali ste vy stavy ze ste revali za bars co? Ved ja sa citim ako blazon totalna citlivka

domkaaaa
11. jún 2016

Mam tento stav len pretrpet ci navysit znova tu albentu? 😢 Ja som zufala

apolka77
11. jún 2016

@domkaaaa domi este si nepisala ci beries aj ten triaptidal, napis.
neviem ja malokedy placem..niekedyy mam pocit ze som to uz zabudla..

tebe terapie nepomahaju? ja mam tiez pocit ze by si mala zmenit psychiatra.

umabell
11. jún 2016

@domkaaaa aku davku alventy mas? 0.25mg neorol je mini davka zvys to Domi...ja som plakala kvôli úplným malickostiam pripadala somsi ako decko male.... Nenavidela som sa doslovne.... Neboj vydrz daj si toho neurolu viac aj keby si to radsej prespat mala ale ulavi sa ti ja som vela spavala....

domkaaaa
11. jún 2016

@umabell umka zvyysía som na 0,5 a nasi ma vzali previezt sa na zmrzku a predstavte si stale cirim uzkost 🤔 Ten moj doktor zo mna uz umre

domkaaaa
11. jún 2016

@apolka77 tyapridal inak uz beriem dlhsie tento stav nemam z neho ... Lebo ho uz beriem mesiac len som brala kednu celu rano a teraz beriem dve polky rano a vecer

apolka77
11. jún 2016

@domkaaaa a ako to bratie lieku odovodnil dr? musel povedat preco ti ho predpisuje.
mozno tento liek sa neznasa s alventou, ale to cisto teoretizujem.

domkaaaa
11. jún 2016

@apolka77 ze je ro liek na uzkosti vela ludi ho berie aj na tetaniu ... Len ja ho neriem uz mesiac len inak rozlozeny tento stav je z vysadenia mirzatenu a alventy