Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
11. jún 2016

Baby dakujem ze vas mam ❤️❤️

olivia77
11. jún 2016

@domkaaaa, mavam uzkost aj nervozitu, ale zatial sa to drzi alebo akosi to viem ja drzat na uzde, uz aj ked citim, ze pride atak, nastastie vcas sa to zastavi... zacala som vela meditacii pocuvat, naucila sa v duchu dychat a uvolnovat, ked to na mna ide, mozno to pomaha... dnes som bola medzi plno ludmi, som na vylete a som to zvladala s tymi mojimi myslienkami typu: nedaj sa, strach ta neovladne, nedaj sa, vydrz to! a vydrzala som a bola potom velmi hrda na seba...

olivia77
11. jún 2016

@domkaaaa, ja som zacala brat este aj Bachove kvapky, ja neviem, ci ste ich baby niektora skusali, ale skvela baba, ktora mi ich odporucila, s nimi liecila PP a managerov, sice to trvalo dlhsie, ale vzdy to zabralo!!! je to cisto na negativne emocie, ktore mame v hlave ako blokady a nie a nie ich odtial vymazat! a tieto Bachove kvety to dokazu... asi ma niektore s tym vysmejete, ale ja som ich brala 3roky na taku depku, kedy som nevedela, ci sa dozijem buduceho mesiaca a potom si uz iba spominam na najkrajsie 2roky mojho zivota, total bezstarostnost a velky optimizmus... a to placebo byt asi nemohlo, u mna nastal vtedy velky zvrat v vnimani... no len potom som ich uz nebrala, lebo vsak som bola macher, ze staci, ale teraz ich budem brat celorocne... flasticka kvapiek ma vyjde 5eur na mesiac, co je smiesna suma... ale treba ich poctivo brat, nemaju ziadne vedlajsie ucinky, nic... posobia na energetickej urovni, tie ktore vas to zaujima, precitajte si o nich:
www.naturnet.sk
teraz ich neriem presne 6ty den a poctivo 6x denne kvapkam pod jazyk 6kvapiek...
neviem preco, no verim, ze zaberu 🙂
zabral vtedy na depku, musia aj teraz 🙂
ja si ich davam namiesat v jednej lekarni v Ba, ale mozte aj z netu objednat

olivia77
11. jún 2016

zabudla som tam dopisat, ze som ich brala 3roky dozadu, nie 3roky v kuse 🙂 to by uz mi bolo asi navzdy dobre, lebo som pocula, ze ak sa beru v kuse 7tyzdnov, uz je ich ucinok trvaly 🙂 neviem, co je natom pravdy, ale tentokrat to vyskusam... vtedy som ich brala cca mesiac v kuse, mozno mesiac nieco a zaucinkovali naozaj super, to viem naisto...

domkaaaa
11. jún 2016

Ja ked mam uz takuto brutal uzkost mechce sa mi nikam ist ... Vam sa chcelo?

apolka77
11. jún 2016

@domkaaaa nie, ani mne sa nechce ist, ale mam deti a tak sa musim prinutit..inak by museli cely cas trcat so mnou vnutri. s neurolom to nejak zvladnem.

dnes u nas trhy, no necitila som sa bohvie ako ale nemozem odopriet dcere tolko radosti...nakoniec som vzdy rada, ze ma vytiahla aj ked som sa vselijako citila.

domkaaaa
11. jún 2016

@apolka77 a neurol mas 0,5?

domkaaaa
11. jún 2016

Uz som mala len male uzkosti ja nechapem co sa zasa stalo 😢😢😢

ametyst123
11. jún 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaaa, to že si plačlivá, a nervozna zo všetkého, to je "normálny stav" pri našich psych. poruchách... a aj to ,že si myslíš, že sa Ti nikde nechce isť, že Ta nikto nemá rád, že Ti všetko vadí.... to je normálne ... bohužial takto sa to prejavuje.... ale tieto stavy máš zrejme z toho, že si znížila Alventu, a berieš naozaj malo Neurolu.... a kedže ešte nie si ok, teda si sa z depky, alebo z PP, nedostala, tak neviem prečo ten Neurol neberieš vo vyšších dávkach, inak to že znižuješ aj Alventu, berieš len sporadicky Neurol.... a k tomu ten Tiapridal, ktorý sa mi absolútne nepáči..... tak sa čuduj, že Ti je blbo..... 😖 .... Podla mna (vieš, aký názor mám na Alventu.... podla mna nie je dobrá... a málo ludom zaberá, a ked aj zaberie, problémy sa vzniknú vrátiť po pár rokoch...) tu Alventu Ti nemal lekár znižovať, ale rovno mal zmeniť na iný liek, a k tomu dalej brať Neurol... ale určite nie taku malú dávku, a ten Tiapridal je podla mna hovadina... zrejme chápem, prečo Ti ho predpísal, podla mna chcel, aby Ti ten liek pomohol ako keby pri abstinenčných príznakoch pri alkoholizme.... kedže vysadzaš lieky.... ale to je podla mna blbosť.... Môj názor.... ale podotýkam môj názor je.... že zmeniť Alventu, za iné ADčko... ved skús ten Paroxetin napríklad.... ale rovno ho zmen... nie že vysadzať Alventu.... to je blbosť... tak sa budeš trápiť pri jej vysadzaní... a potom sa zase budeš trápiť s novým liekom..?.... to ja by som nevydržala.... Ja som menila liek ... ale hned .... za iný.... žiadne znižovanie ... nič.... len som proste surovo zmenila lieky za druhé... a dalej brala Rivotril....3x denne pol tabletky..to je benzáč.... niekedy aj 4xdenne, ked mi bolo zle.... a je to už lepšie.... tie ataky nemávam... iba velmi velmi málo.... uzkosti sem -tam cítim.... ale viem to predýchať.... ked to na mna ide.... ale ten Tiapridal by som rovno vyhodila do koša.... nehnevaj sa, že to takto píšem.... ale berieš ho "len mesiac".... ale ja si nemyslím, že Ti robí dobre.... a čo ked máš tieto stavy z neho....?.... Pozri znižuješ Alventu... ktorú už berieš dlhšie... Tiapridal iba mesiac... berieš... a Neurol iba sporadicky.... tak podla mna je chyba vo všetkom.... zvol presne opačnú taktitku.... Alventu rovno zmen za iný liek... aj tak budeš mať zlé stavy pri znižovaní, a začatí nového lieku.... tak rovno vymen liek za druhý.... a po druhé a tretie... Tiapridal vylúč celkom... a ber len Neurol.... ale nie sporadicky... ale vyššie dávky... Inak Neurol pomáha nielen pri uzkostiach, ale aj pri panickej poruche, a aj pri depresiách.... to je za prvé... a za druhé... Na potlačenie uzkosti sa podáva 0,25 - 0,5 mg 3x denne... pričom sa môže dávka, ak nezaberá, zvyšiť až na 3 až 4 mg na deň....! A pri panickej poruche sa dáva 0,5 mg 3x denne až sa môže dávka zvýšiť na 10 mg za deň !... Tak si zober, aké malé dávky Neurolu berieš.... a to pritom máš už tieto problémy dosť dlho... tak ja neviem, na čo čakaš, aby Ti bolo stále zle...?... Ja by som to nevydržala.... Inak ... ked si myslíš, že ten Neurol nie je Ok, tak skús Lexaurin, alebo Rivotril.... Rivotril Ta nebude celkom utlmovať.... a môžeš brať aj nižšie dávky.... ale rozhodne pouvažuj.... či Ti ten lekár dobre radí.... Skús, ked máš niekoho , opýtať sa na tej Tiapridal... ale nie toho Tvojho lekára... a uvidíme, čo Ti povie.... ja si ale myslím... že to nie je liek pre Teba... pozri.... ja nie som lekárka.... ale aj sama skús dedukciou prísť na to.... prečo Ti je takto.... a ja si myslím, že je to tým, že Alventa je na prd.... 😀 ... možno so mnou niektorí nebudú suhlasiť, ale ja si to myslím... berieš málo Neurol... a ten Tiapridal Ti teraz spôsobuje to, prečo Ti je tak zle.... spolu s tou kombináciou, akú berieš teraz.... Inak predtým si brala Mirzaten?.... a bol dobrý?.... ak ano, prečo si ho zmenila?.... ak nie.... napíš, prečo máš taký pocit, že nebol dobrý.... pretože ja zase viem, že Mirzaten je ok.... a dosť pomáha ludom... ale zase je fakt, že každemu môže zabrať niečo iné.... Tak neviem, ale velmi velmi velmi Ti držím palce.... hlavne nech Ti je dobre.... a uvidíš , že to aj dobré bude..... Možno ešte by fakt bolo dobré pouvažovať aj nad zmenou lekára..... 😖 .... nejak sa mi nevidí, že by bol ok.....

ametyst123
11. jún 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, no ataky u mna boli na začiatku, takmer stále, ale aj spolu z uzkostami...spojené... celodenné.... ale atak, to bolo už celkovo búšenie srdca, pocit hroznej bolesti a tlaku na hrudi, trasenie tela, ja som sa celá chvela jak osika, a nevedela som to ovladať, len som sa proste triasla, jak trasorýtka,... 🙂 , mala som v krku hrču, resp. ako keby som mala niečo v krku, a nemohla som sa nadýchnuť, a z toho ma aj napínalo na vracanie, a aj som vracala, a prehnalo ma aspon 15 krát , a pri atakoch minimálne 6-7 krát ma prehnalo.... čo s prepáčením... ani nemalo čo zo mna už výjsť.... nič som nemohla dať do úst, a všetko jedlo, ked som na to pozrela, sa mi z neho dvihal zalúdok.... celá som bola bledá....revala som... ale to bolo ešte horšie... lebo mi to upchalo aj nosné dierky... takže dýchanie ešte zhoršené.... a bolesti hlavy... ale také neznesitelné... že som myslela, že mám mrtvicu, alebo ze sa z toho zbláznim.... a ešte som zabudla povedať na hrozne krče a bolesti brucha, a pichanie do lavej ruky, plus niekedy mi aj trpli prsty na rukach... ale nie vždy..... a bolo mi na odpadnutie.... citila som sa strasne slaba, ani na nohach som nedokazala stat, len ma manžel doprevadzal... z postele na zachod, a naspat..... ☹ ... také som mala ataky ja..... teraz pocitujem občas uzkosti, niekedy trvajú dlhšie, inokedy kratšie, niekedy sa citim uplne fajn... a atak som mala naposledy asi pred dvoma - troma týzdnami.... ale to uz bolo "len" také, že ma velmi bolelo brucho, pichalo ma v hrudi, búšilo mi srdce, a nemohla som zase dýchať.... a asi 3-krát ma prehnalo... ale zobrala som Rivotril viac ... ako normalne beriem.... a prešlo ma to..... 😉 .... Tak asi tak....

apolka77
12. jún 2016

@domkaaaa ano 0,5
ametyst ti dobre radi...a ma to logiku.
ak uz zmenit liek tak zrazu ziadne znizovanie, lebo pri znizovani sa budes citit na prd a potom trebars keby ste sa rozhodli brat paroxetin tak tiez ti bude min.mesiac a pol na prd a to je fakt ze dlha doba..radsej sa istit neurolom..neviem preco sa ho bojis ja by som sa viac bala toho triaptidal...osobne nechapem taku kombinaciu liekov...

ja som ti pisala este pred mesiacom ked som zacala brat AD ze mi tiez dr. chcela dat alventu, pretoze paroxetin mi dodava chut k jedlu a v sex. oblasti tlmi..ale ked mi povedala ze alventa nemusi zabrat na PP, lebo je hlavne na depresie, tak som povedala NIE...ja potrebujem aby mi liek ucinkoval hlavne na PP...a tak zato beriem to iste co pred rokom a pol...a niekedy mam fakt ze super dni aj sa tesim a pocitujem radost..ostali mi akurat uzkosti, ale tie vraj pri vsetkych ad odznievaju ako posledne..no ked dam neurol aj uzkost odide...
zelam ti vela zdravia a skore zlespenie stavu.

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa davaj so 0,5 3x denne Domi ja som tak Rivotril brala ked mi bolo velmi zle.... A ten Tiapridal teda na uzkost nie je cita.m akurat letak ja neviem...... Ten Sulpiridti prečo vysadil? Ten je na zlepšeníe nalady a na pp....

umabell
12. jún 2016

Mne tiez skusala adecka... Nakonie tie nvej "generacie" mi neucinkovali a nakoniec mam tricyklicke stare adecka oni zaberaju do dvoch tyzdnov... To je ta vyhoda ln maju zevraj viac nu ale v letaku nie su rozpísané ako u inych adeckach plus Sulpirid a Rivotril. Mam tiez dni najmä rana ze sa citim na hovno ale potom sa mi ulavi... @domkaaaa ako uzivas tu alventu? Inac Alventa je dost dobre adecko len ja som sa pri nej neskutočne potila ale ze total utierala som a vo vani a bola som mokrá ako mys.. Nikde sa mi nedalo codit par krokov a konec mokrá.... Ale po psych. stránke mi bolo velmi dobre. A te ad co si brala pred par rokmi ti nezsbrali? Ked si po nich bola ok.. Preco si to vlastne vysadzovala?

domkaaaa
12. jún 2016

@umabell no baby lezim a nic sa mi nechce som mokra budia ma uzkosti fuj ha ... Mam cistu depku a na tu nepomaha ani neurol mne sa ale ze vooobec nikam nevhve ist a ked aj pokdem budem trpet 😢 Co robit mam ist do nemocky? Ja sa zblaznim asi uz to nevydrzim takto

domkaaaa
12. jún 2016

Ledva cakam na zajtra nech mozem volat doktorovi ... Ze vratim tu aalventu naspat lebo toro je tryzneniw

domkaaaa
12. jún 2016

Ako vam byvalo ked ste museli brat 3 krat denne neurol???

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa ja ked som brala 3xdenne rivo taksom bola ospala a veru som si pospala.. Ja som sa potila hrozne z Alventy olko jej denne beries? Zajtra chod k lekarovi nenechaj sa takto... Drzim ti palce silnoooo objimam ta....

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa presne ani mbe sa nic nechcelo len som polyhavala plakala a mysluenky otrasne.. Bala som sa vsetkeho a tie predstavy bleee... Inac mozno v nemocnici by ti nastavili dobru luecbu neni to zly napad.... Tvoj lekar sa mi nepozdáva... Aj ti chuti jest? A bola si na vysetrenie sttnej zlazy? Lebo aj ta robi zlobu na psychiku...

domkaaaa
12. jún 2016

@umabell na stitnu som nebola ... Jest mi vobec nechuti mmam palenie v bruvhu a na hrudi .. Toto cele co prezivam je uzkost lebo ja aj mam chut ist niekam ale sa bojim ze co al mi bude zle co ak sa rozplacem a tak a dokonca neviem byt sama 😢 Ja som nervozna byt sama doma

domkaaaa
12. jún 2016

@umabell umka velmi ti dakujem zajtra idem k doktorovi a dohodnem sa s nim ako dalej mozno nemocka lde mi vysadia lieky a nasdia nove lebo toro sa mi nepozdava ... Baby budete si so mnou pisat aby som to tam prezila 😢😢

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa jasne ze budeme s tebou pisat len nech daju konečne dokopy lebo toto je vela aj na kona.. Inac tu stitnu zlazu by som si dala vysetrit pretoze neliecena zlaza sposobuje depresie... A symtomy su podobne priberanie potenie unava nervozita studene koncatiny a depky uzkosti... Vie narobit sarapatu viem o com hovorim.... Skus... Ani mne nebolo dobre samej doma...

domkaaaa
12. jún 2016

@umabell a citila si tie neevy take uplne slabe? Ze rozrusia ma noviny a aj malinka hadka niekoho 😢 ... Preto sa bojim ze sa zblaznim

domkaaaa
12. jún 2016

A myslienky frajer ma uz opusti ked pojdem do nemocky bude ma mat za blazna a bla bla prirom ro tak nie je 😢

janka_banka
12. jún 2016

@domkaaaa domka neboj zvladneme2to vsetky a je dobre že o tom hovoríme a bojujeme...❤...ja Ti napíšem,čo sa mi dnes stalo...ako ma moze naozaj rozrusit všetko všetko...včera mi bolo večer fajnovo, ešte pred spaním si hovorím,že dnes bude dobrý deň,nič sa nemôže pokaziť,lieky účinkujú ... Rano som sa zobudila s takou bolesťou chrbta,že koniec...ale tak som sa zlakla,ze som skoro odpadla a to doslovne...cela2l mokrá ako mys...a to je len bolesť a dokáže ma takto rozhodit...týždeň a tri dni som nebrala diazepan a dnes som si 1/4 dala,aj lekárka mi to napísala...tak sa musime držať a hlavne veriť,že bude OK...mna tiež vyvedie všetko z miery...rozrusi...tiež premýšľam nad nemocnicou ale bojím sa ,že ma tam domrvia 😒...jaaaj sodoma-gomora....uz som si aj poplakala dnes...a ty si odkiaľ domka?

domkaaaa
12. jún 2016

Umka kam si vhodila prei tychto velkych uzkostiach😊 Rozmyslam kam mam ist dnes aby som sa vyvetrala trochu

domkaaaa
12. jún 2016

@janka_banka janulka som z nitry ... Ja sa tiez bojim tam ist lebo naposledy mi tm nepomohli 😢 A poslali ma domov lebo boli vianoce v takom katastrofalnom stave som isla domov

janka_banka
12. jún 2016

@domkaaaa domka moja prečo by ta opustil kuriatko moje? Veď psychicke utrpenie je horšie ako ktorékoľvek iné a on Ta môže mať za hrdinku!!!! Skúsila si mu povedať o svojich problémoch? Možno by bolo dobré kebyze ide niekedy s Tebou Tvojmu lekárovi a on mu povie ako Ti on moze pomôcť,myslím Tvoj priateľ...a my sme tu s Tebou...neboj...❤❤❤

domkaaaa
12. jún 2016

Baby dnes je o kvapku lepsie ako vcera 😊

janka_banka
12. jún 2016

@domkaaaa a Ty si už skúsila nejaké takéto liečenie? Ja by som chcela ísť do Pezinka,tamnje otvorené oddelenie...ale aj tak byť od rodiny nejaký ten mesiac,toho sa bojím 😪😪😪...ale kebyze mi to pomôže idem hneď teraz veru...

domkaaaa
12. jún 2016

@janka_banka janulka dakujem vy ste moke hrdinky ❤️❤️ Ze ma tu dokazete pocuvat tolko 😂 Marek to je moj priatel to nechape velmi to zlahcuje laska niv ti neni nemas sa coho bat vsetko prejde pre neho je roro nepochopitelne kedze to nezazil a ako tvrdi pomoct si musis sama lebo ziadny doktor ti v tomto nepomoze!!!