Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
12. jún 2016

@kubimatej vitaj medzi nami,som rada ze pomôžeme ďalšej maminke 😉...ja mam tiež malé detičky ako Ty ... A veru je to ťažké pri nich...ja by som sa tak chcela s nimi hrať,zblázniť a nemôžem 😪😪😪

apolka77
12. jún 2016

@kubimatej ahoj, zial, zaciatky su vzdy taketo krute 😝 musis to vyzdrzat.
Dokial mas taketo stavy diazepam neber podla potreby, ale normalne si ho davkuj 3xdenne...predides tomu najhorsiemu, necakaj kym ti bude uplne ze na odpadnutie, necakaj kym pride atak...lebo tieto ataky ako vedlajsi ucinok (na zaciatku liecby) su ovela horsie ako pred uzivanim ad...ak ti pomaha neurol tak si daj ten miesto diazepamu..kazdemu zabera iny benzac..ja som volakedy brala lexaurin, teraz mi lepsie robi neurol...dolezite je brat aspon prvy mesiac nejaky benzac k AD..ale nie len niekedy ale pravielne 2 az 3x denne...

ja beriem paroxetin 32den, bez neurolu este ocitujem uzkosti, tak si ho nasadim...a normalne funguem...
kym sa AD nakumuluje do spravnej hladiny v mozgu (lepsie to opisat neviem) moze prejst aj 12tyzdnov, tak bud trpeziva a ver ze ti AD zabere...ja mam tiez PP a uz volakedy som brala AD a zlepsenie som pocitila po 3mesiacoch to bolo take 50% zlepsenie a po pol roku 90% zlesenie..potom uplne ze super..tes sa ze skoro budes fajn, aj ked to teraz vyzera ze dlho aj mne sa to zdalo ale ani neviem ako presiel mesiac...a kazdy den ked uzijem AD sa tesim ze som blizsie k vyzdraveniu...

kubimatej
12. jún 2016

@apolka77 no ja som vždy čakala až to poslednej chvíle, že prejde to..a nikdy to neprešlo..tak či tak som si diazepam dala, ten mi zaberá fajn..no dnes po prvýkrát mi je úplne strašne na zvracanie, predýchavam len aby som sa nezvracala a pichá ma v hlave..ale to ke asi vedľajší účinok..pri 2/3 mi nebolo nic také strašné a teraz pri celej hrôza ..

apolka77
12. jún 2016

@olivia77
olivia, tie bachove kvapky vedia zarobit v lekarni? som myslela ze sa to da kupit iba ako hotovy produkt.
mozu sa brat sucasne aj s AD? lebo ked obsahuju lubovnik bodkovany tak urcite nie...
ja som uz davnejsie myslela na tie bachove kvapky alebo na svedske, ale nevies aky je medzi nimi rozdiel?

som rada ze ti je celkom fajn, uz som sa ti chcela ozvat ako to zvladas bez AD a ty studujes a studujes 😉
takze beries stale zensen, 5HTP a bachove kvapky..alebo aj nieco ine? a ziadny atak?
no aspon niekomu to zabera.. 🙂

apolka77
12. jún 2016

@kubimatej
kazdemu sposobuje AD ine vedlajsie ucinky mne napriklad vobec nebolo zle od zaludka, ale zato triaska a nekonecna unava..tie prvy 2tyzdne by som prespala od rana do vecera...najhorsi je fakt ten prvy mesiac...ano aj ja som cakala vzdy do poslednej chvile potom mi dr. vynadala, ze naco cakam ked to aj tak same neskonci...ad potrebuje cas, ako hovorim kazdemu inak ale skor ako za mesiac nie..teraz si tvoje telo zvyka na celu tabletku tak sa s tym musi vyrovnat...ak mas komu dat deti babke alebo tak skus aspon nateraz kym ti nie je dobre,,ak nemas budes musiet vydrzat..ale s diazepamom to das urcite, ked ti pomaha...
ja ked som presla na celu tabletku, sla som rano do lidla o 8hodine, neurol som si dala o 3rano, lebo som sa len prehadzovala,,jasne do 8mi uz neucinkoval, ale ja som si ho zabudla dat...ked som nakupovala uz som citila ze to na mna ide a ked som mala obrovsky nakup uz vylozeny na pase, vtedy to prislo..taky atak som nezazila bez AD..triasla som sa ako osika, podlamovali sa mi kolena, potila som jak pes, tocila sa so mnou cela predajna...no daco strasne, ale neodpadla som, no ked som platila tak sa mi triasli ruky ze si mohli mysliet ze som bud nadrogovana alebo opita..teraz min. pol hodinu predtym ako niekam idem nasadim neurol a vpohode...nakupim...dokonca zacinam mat radost, ze mi je lepsie..predtyzdnom som si s radostou kupovala plavky, letne oblecko a nic ma nepostihlo..tak zelam aj tebe nech ti to rychlo prejde a ber teraz na zaciatok 3xdenne diazepam..neskor ked zacne ad ucinkovat zacnes znizovat...

apolka77
12. jún 2016

@domkaaaa jasne ze si zvyknes mna neurol tiez uspaval teraz uz tak nie...clovek si zvykne na vsetko..drz sa a nezabudni na ten neurol 3x denne 0,5..posluchaj, baba jedna. 🙂 😉 😀

domkaaaa
12. jún 2016

@apolka77 dalujem maminky 😂 Som tucnucka a takyto neurol ma odrovna 😂😂 alle poslucham uz som mala 2 davky

umabell
12. jún 2016

@kubimatej kludne si davaj denne neboj sa toho ja spm zo začiatku brala tri krat denne potom sama ponizis len si kludne davaj denne. Aj ja mam syna musime to zvladnut uz len kvôli nim.... Ja som si pocedala ked budem potrebovat uklidnit aj tri krat dene si vezmem nebudem trpiet.

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa ano zvyknes zo zaciatku ked bufes aj spat to nevadi mne vto pomohlo ten spanok aspon nervy ukludnis a zvyknes si skus doplnit magnezium ten dáva energiu....a zo začiatku fakt ten spanok urobí dobre Domi

umabell
12. jún 2016

@apolka77 boze presne ako ja v obchode som bola ako nepricetna všetko sa mi tocilo len utiecť som chcela a prisla som domov na chodbu som hodla nakup ja vedla nákupu a plakalaaaaaa sooom ty vole. A tiez idem teraz do obchodu svacnem rivotril aspon stvrtku a prasim... Ale uz je lepsie zaciatky boli hnusne.. Mam dni ked o behám aj otca a su dni ked len na balkóne vysedavam...

umabell
12. jún 2016

Inac baby tato "diskusia" ma 1005 stran!! Co je toto za svet... Kazdy druhy clovek ma pp alebo depku. Otrasneeee.. Niekedy rozmýšľam ked budem taka stará babka či budem stále ficat na adeckach 🙂 😉.. Boze baby co s nami bude 😅 😕

apolka77
12. jún 2016

@umabell

ano ja na zaciatku ked som nebrala ad a taketo ataky vzdy v oobchode, ale aj v meste, domov som prisla jak zmoknute kura, hodila sa na postel a plakala..preco ja?? 😔 😢 co som komu spravila? ☹ boze preco mi nepomozes 😔 😢

teraz viem, co sa deje a priznam sa, ze hoci ma to unavuje uz to tak tragicky neberiem a dakedy sa na sebe spatne aj zasmejem..aka som trubka,,
raz, uz ani neviem v akej teme sme sa s dievcatami co maju PP bavili o nasich atakoch, ale brali sme to s humorom lebo jedna pisala ako ju uz atak zacal chytat u kadernicky ked mala farbu na vlasoch, tak nam to prislo komicke...ako vybieha od kadernicky s hlavou od farby...nakoniec to chuderka predychala...druha ze sla do nakupneho centra s kamoskou a jej frajerom jej bola stale na odpadnutie tak behala na wc kadych 5min, aby neodpadla pred nimi..tí len pozerali co sa s nou deje, si mysleli ze ma hnacku, ani netusili co sa odohrava..ono tieto situacie treba uz zacat brat s humorom, viem si predstavit nakrutit film o panikaroch...to je nekonecna story...
😀

apolka77
12. jún 2016

@umabell no a co tak budeme ficat na adeckach...pohoda ,klidek a tabacek 😀

janka_banka
12. jún 2016

@apolka77 a budeme šťastné 😁❤💪😘...to je hlavne...

domkaaaa
12. jún 2016

@janka_banka bbyyyyy konwcne sa mi ulavilo 😊😊😊😊😊❤️❤️ Ja som taka stastnaaa

domkaaaa
12. jún 2016

Aj ten neurol asi potreboval cas 😊 Idem supnut dalsi pred spankom alebo nemam ked je ok?

apolka77
12. jún 2016

@domkaaaa daj si, aby si sa dobre vyspala..ja ked neviem zaspat alebo sa budim supnem a spim jak sipova ruzenka 😀

olivia77
12. jún 2016

precitajte si, zaujimave 🙂

http://www.bachovyesence.cz/bachovy-esence-a-ze...
ked budem brat dlhsiu dobu, tiez dam vediet, ako to so mnou vyzera 🙂

olivia77
12. jún 2016

@apolka77, nedaju sa kupit v "klasickej" lekarni... iba v takej homeo lekarni alebo na nete... je lepsie, ak si najdes na nete, kde ich predavaju, odporucam original Bachovky s nazvom Bach na etikete... ano, stale som bez liekov, teda este som ich nikdy nebrala a jedine, co beriem je: 5-HTP, zensen 4kapsule denne, kvapky od liecitela a Bachovky, teraz este magnezium... ale mam pocit, ze co sa tyka pocitov, zacinam mat vcelku na haku PP, mozno si to iba namyslam, ale celkom to tak vyzera... dnes som bola na hrade, dost ludi, vo veeelkom Tescu, cakala v rade pri pokladni a klop klop, zvladla som, aj ked som si isla atak "privolavat", ale nedosiel... hovorim si: no ved prid, tak tu odpadnes a co? :D alebo sa pogrcas a co :D tak som si zobrala sacok pri pecive, ze poistka a nakoniec som s nim mavala pri frajerovi 🙂 som si to otocila na srandu cele 🙂 takze ja sa zatial drzim takto, uvidime dalej... ale fakt nato, ako bolo par dni dozadu, mam pocit, ze to zijem druhy zivot, neporovnatelne... a v Bachovkach nie je lubovnik, su to vytazky z kvetov, ale takych nie velmi znamych... kazdy kvet posobi na inu emociu...
konkretne ja mam na strachy a paniku: Mimulus, Larch, Star of Betlehem, Cherry Plum a White Chestnud...
este si ale dam domiesat k nim Aspen, ten je na uzkosti a strach zo strachu...
Bachovky su fakt uzasne!!!!
sice trva, kym zaberu, ale stoji to vraj zato... hlavne treba vybrat spravne esencie a uz len cakat... 🙂

olivia77
12. jún 2016

@apolka77, ano daju sa kupit aj ako samostatne esencie, ale to je zbytocne a drahe... na nete cez obchodik nejaky ti namiesaju a poslu kurierom a mas... a mozu sa brat kluuuudne s AD, to absolutne nevadi, su cisto prirodne, dokonca ich mozu brat aj tehotne, takze pohodka...

ametyst123
12. jún 2016

@domkaaaa Domkaaaa, ked chceš prísť na to, čo Ti spôsobuje stresy, a hlavne paniku, uzkosti, nebolo by odveci ist na nejake terapie.... fakt.... tam by si rozobrala veci, a možno by ste spolu s psychologičkou na niečo prišli.... (ja osobne viem, čo je mojim spušťačom, resp. spúšťačmi.... 😔 .... s niektorými pohnem, s inými nie, ale musim sa naučiť s tým žiť, resp. naučiť sa zvládať stresové situácie... ktorých mám teda dosť.... a velmi nemám rada zmeny, lenže ked si to tak vezmeš, život je práve o tom, že sa žije.... nestagnuje na mieste, a nič nie je také, ako bolo včera.... a to sa mi dosť niekedy ťažko "strávi".... Ale na druhej strane, život prinaša kopec nových vecí, ktoré môžu byť dobré.... a preto sa oplatí žiť svoj život naplno.... bez pocitu nejakých vnútorných stresov, ale práve naopak spokojne, a kludne... aj ked sa na nas okolie bude snažiť vyvíjať tlak.... ale to nevadí.... ak my budeme mať tú vnútornú silu, o ktorú presne ide, a ktorá nám momentálne zrejme chyba, tak si zo všetkým poradíme.... ale .... treba na tom pracovať... na samej sebe.... nájsť ten "vnútorný pokoj".... 😉 😵 😵 . To je podstata toho, ako sa zbaviť našich psychických poruch.... ak si vnútorne kludný, nestresuješ sa, kludne dýchaš, z plných plúc,.... tak si stastná, a stastie, stastie je najdoležitejšie v živote.... Ako to myslím?.... Bol jeden starší manželský pár, a už boli tolko rokov spolu.... a muž mal zdravotné problémy, žena tiež... ale aj tak boli štastní.... a spolu.... vedeli si to stastie vytvoriť..... 🙂 ...aj napriek všetkým problémom, ktorých mali požehnane, boli štastní.... Takže ja hovorím, ak máš šťastie, u každého je to niečo iné...., ale podstata je rovnaká, ak si štastná, tak vlastne aj to zdravie, alebo rôzne choroby sa dajú zvládať... a aj všetky potiaže v živote tiež.... Neviem, napisala som to trochu chaoticky, ale dufam, že ma pochopíš, a pochopia i dievčence, ako som to myslela.... 😉 ....
Držím nam všetkym palce, aby sme ten vnútorný pokoj našli,.... a to nám pomôže zdolať všetky naše problémy.... 😉 ....

Inak Domkaaa, si vlastne možno ako keby medzi mlynskymi kamenmi, možno toto je Tvoj problém... chcel by si pracovať s rodičmi, ale zaroven byť aj s priatelom.... a čo tak to riešiť inak... ja verím jednej veci, že ak si aj myslíš, že riešenie nie je, ono vždy nejaké je,... len ho treba nájsť.... a niekedy tomu pomôže aj čas.... fakt .... ja som to už tolko krát zažila.... že už tomu verím... vzdy sa najde nejaké riešenie.... a čo tak zobrať aj priatela... a prestahovať sa do Rakuska....?.... 🙂 možno radikálne riešenie.... a možno ani nie....hmm?...
A som strašne rada, že si si zobrala toho Neurolu viac... ano, ten Neurol Ti pomohl s tymi "blbymi myslienkami".... Adčka Ti teraz velmi nepomôžu.... fakt sa ich musi nakumulovať určite mnozstvo v organizme, aby začali fungovať... a to je fakt niekedy aj mesiac -dva... možno aj viac.... Tak sa netrap... zober si neurol... a bude Ti podstatne lepšie.... a tiež nebudeš sa tolko trápiť... to nie je život.... a ja Ti garantujem, že Ti lepšie bude.... (ale moj nazor na Alventu a Tiapridal poznáš.... 😖 ....toto by som zmenila....a vysadila Tiapridal...)
Držím palce na zajtra u lekára, a neboj sa pýtať, ved je tam od toho, aby poradil.... 😉 a napisal Ti to, čo Ti pomôže.... 😉 ... Ja by som asi skusila ten Paroxetin.... alebo skús Brintellix... (ten beriem momentálne ja....a je celkom fajn...)....
Inak, mne lekárka povedala, ked som ešte chodila do práce... že mi nepredpíše Neurol, lebo uspava... to je fakt... ale aj ukludnuje ...a to je super... a preto mi predpisala Rivotril... pri ktorom som bola ako -tak čerstvá..... 😉 ... ale ked som prisla z práce.... tak prvé týzdne na mna posobil tiež uspávajúco... a tak som sa zvalila na postel... a spala až do osmej večer..... ale cez den som fungovala ako- tak.... tak sa skús opytat aj na toto... ak chceš.... samozrejme... Ale osobne si myslim, že ten Neurol, ked Ti teraz zabral... je super.... a ostan pri nom.... 😉
Držím Ti palce..... 😉 😉 😉

olivia77
12. jún 2016

aj toto stoji za precitanie:

http://bachovyesence.blogspot.sk/2013/09/bachov...

inak kocky, ak viete predne pomenovat, co vam vyvolava paniku, je to ovela jednoduchsie riesit potom Bachovkami, aby boli spravne namierene...
ozaj, co je to vlastne u vas, ten spustac? to ma velmi zaujima... ci to mame vsetky rovnake alebo nie...
no ja vam predne poviem, ako je to u mna: ja sa bojim straty sebakontroly pred ludmi, ze sa strapnim, inak ma moze atak chytit hocikde, aj na kraji sveta, to by ma nerozhodilo, len nie pred ludmi, to vysvetlovanie a nepochopenie, pomooooc!!! u mna je to doslova konkretny strach, teda strachy a aby som nezabudla, nedostatok sebavedomia je uplne asi najhlavnejsi, neverim si a tam to cele tkvie... u mna su uzkosti take dost konkretne... doma som vesela kopa, no pri ludoch sa neviem uvolnit, iba pri tych "svojich"

domkaaaa
12. jún 2016

@ametyst123 na terapie chodim 😉 Zacala som pred mesiacom 😊😊 cize sme toho vela edte nenasli ale je ro najlepsi psycholog v nitre .. Aspon sa ro o nomvravi 😂

domkaaaa
12. jún 2016

@ametyst123 aj ty si mavala tie uzkostne mysliwnky? Ja ivh uz nemam ale mam strach ze sa vratia

ametyst123
12. jún 2016

@olivia77 Olivia, u mna bolo spúšťačom, úmrtie mojej mamky.... a to že viem, že lekári ju nechali zomrieť, viem to, videla som to, ale nemohla som s tým nič urobiť... robila som všetko, aby ju dali dokopy... naozaj všetko.... ale oni ju nechali len tak ....odpojiť od prístrojov... a nechali ju, doslovne "dodýchať".... takže sa vlastne zadusila.... A "najzaujímavejšie" je, že s tým nemôžem nič urobiť, lebo lekári si ako vrana vrane oko nevykole... neurobia nič... ani keby som to dala na prešetrenie.... viem, že nič nedosiahnem.... ale viem, že moja mamka trpela... nebudem to už bližšie opisovať, lebo ma chytá panika, ked si na to pomyslím... ale je zaujímavé, že pitvu neurobili, a napísali, že umrela preto, lebo to bol dôsledok mozgovej príhody.... Ale ja viem, že nebol....!!!.... Bola som totiž den predtým, ako zomrela, neskoro večer na navšteve... uprosila som sestričku, že som daleko cestovala, nech ma za nou pustia.... a prekvapila som ich.... a to preto, lebo mamku odpojili od prístrojov... dokonca ani prístroj pripnutý na prste nemala... a ked som prisla k mamke.... nadychla sa,... vydychla.... a za tym nasledovalo dlhých šesť sekúnd, kým sa sama znova nadýchla.... a pritom predtým mala prístroj na dýchanie.... a ked som ich na to upozornila.... že mamka nedobre dýcha... lekárka sa na mna osopila... taká mladá... "krava".... že či ich chcem obviniť z toho, že pre nu nič nerobia....".... A ja že... to by som si nikdy nedovolila.... ale myslela som to sarkasticky.... a tak mi na druhý den zavolala sestra so smiechom v hlase, asi sa dobre zabavali s kolegynami.... a oznamila mi, že mamka zomrela....! Takže vtedy to na mna dolahlo.... všetky tie trápenia predtým ,tkroých som v živote zažila fakt že dosť.... sa zrazu stali bezvyznamne.... ale toto ma položilo... fungovala som normálne dva mesiace... a potom to na mna prislo..... PP.... nezvládla som to....
Dalšou mojou pričinou stresov, sú práca, ktorú neznášam, a hlavne jednu kolegynu a šefa, a tiež mojim stresorom sú moje deti... aj ked časom som ich už naučila lepšie sa správať... čítam totiž knižku od Kevina Lemana "5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa".... a je to super knižka... fakt funguje.... moje deti sú fakt lepšie.... niežeby predtým neboli dobré.... ale aspon tak silno nevystrajajú, a aj urobia, čo im poviem, predtým nie.... ale čo sa týka ich dobrých vlastností, som rada, že mám také detičky, ktoré majú naozaj dobré srdce... lebo niektoré deti v školke vyslovene sú záškodnícke a zlé... neviem to inak nazvať... ale nie sú dobré... a moje deti tam kvoli tomu nechcu do školky chodiť.... s učitelkami som sa o tom rozprávala, neriešia to... s rodičmi tiež... neriešia to... tak to riešim inak.... učím deti, aby sa nebáli takých detí, a doslovne im vrátili to, čo im tie deti spravia.... viem, že to nie je správny postup a princíp... ale nenechám svoje deti prevalcovať takýmito "zasranmi", ktorí ničili v detstve život aj mne.... to už teda nie.... 😠 ....
No a dalsim mojim stresorom a spušťačom je náš nedokončený domček, ktorý nie a nie dokončiť... lebo nemáme raz toto , raz hento.... ale hlavne s našimi minimálnymi platmi, ani peniaze nazvyš... a treba živit rodinu.... takže žijeme tak, ako sa dá.... (hlavne, že Rómom sa stavajú super bytovky so zariadením, ktoré aj tak rozpredajú, a všetko zničia....prečo sa také niečo nestavia aj pre nás, pre rodiny s malými detmi, alebo pre ludí, ktorí sú na tom minime.....?...) lebo podla sociálky... na minime nie sme... kedže chodime do práce... a zarabame... hoci minimálny plat.... 🙂 .... smejem sa z toho.... ale je to skôr smutné.... a to ma deprimuje.... viete, že taký Rom nemusí celý život robiť.... a nakonci má dochodok, ktorý sa mu počíta z "priemernej mzdy " obyvateľstva SR.... a nám sa vypočíta z tých minimálnych platov, ktoré si poctivo za celý život odmakáme.... a dostaneme z toho polovicu..... 🙂 😀 ... No takže normálny človek,ktorý poctivo celý život maká, je na starobu zničený s kopou zdravotných problémov, má dôchodok 200-300 eur....z ktorých má zaplatiť účty a ešte aj vyžiť.... a taký Rom dostane z priemernej mzdy v SR.... asi tak 400- 440 eur... a nepohol palcom za celý život.... a má sa lepšie ako vy.... takže toto sú moje frustrácie.... a spušťače.... a čo s tým narobím... s niečím pohnem... ale s niečím proste nie... tak to nechám plávať. aspon sa tým nebudem trápiť....
Sorry, dufam len, že som vás tým všetkých nedeprimovala... to som v umysle nemala, ale len si tu píšem moje stresové faktory, ktoré ma trápia... okrem iných... mám toho ešte kopu, ale to by som tu bola do rána... toto sú hlavné faktory, z ktorých mám vlastne moju PP.... a asi aj depku....
Ale nebudem si z vecí, ktoré zmeniť nemôžem, robiť nič... a naučím sa s tým žiť..... inak vnútorný pokoj nedosiahnem... a ja to chcem.... chcem byť v pohode... a verim, že budem.... Dufam, že aj vy všetky.... len to chce čas.... 😉

ametyst123
12. jún 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaa, to je super, že na terapie chodíš, len v tom pokračuj... 😉 😉 uvidíš, že Ti to pomôže... A uzkostné myslienky....? ano, tie som predtým mavala stále.... a este ich aj občas mám... ale dá sa to už zvládať... je to proste sprievodný znak PP... bohužial.... ale neboj sa , prekonať sa to naozaj dá... a ten strach, že sa to vráti... to je presne to, čo pri PP chceme poraziť... to je STRACH ZO STRACHU, žE SA TO VRATI....a pritom sa to vrátiť už nikdy nemusí.... 😉 .... PP... je čo?.... No STRACH ! A STRACH, žE čO AK TO PRíDE ZNOVA.... A TOTO PRáVE MY MUSíME PORAZIť.... Nauč sa, takéto myšlienky "naložiť na rýchlik vláčik".... a oni odídu do nenávratna preč... a už Ta nebudú trápiť... aspon na chvilu Ti dajú pokoj... a hned mysli na niečo iné.... mne to pomáha... ked citim, že na mna ide uzkosť.... dýcham, a ked viem, čo ma stresuje, väčšinou vždy viem, čo ma stresuje, že napr. zajtra musím niečo riešiť, vybaviť... alebo ma teraz stresujú deti... alebo hento tamto.... a tak si predstavím ten vláčik, na ktorý to naložím... a ked s tým momentálne nedokazem nič urobiť.... tak ho poslem kadelahšie preč.... a myslím hned na niečo iné.... a funguje to... tak to skus robiť takto aj Ty.... Držím Ti palce... Drž sa moja.... 😉

domkaaaa
12. jún 2016

@ametyst123 ta pp ke brutalna svina 😢😢 co ro dokaze s mladym clovekom plnym zivota urobit

ametyst123
12. jún 2016

@domkaaaa Hej, máš pravdu, do minulého roka som ani nevedela, že také niečo môže existovať, a že by to mohlo postihnuť v podstate hocikoho.... stačí stres, zlé situácie, problémy, nedostatok spánku, alebo umrtie, a už sa v tom človek vezie, ani nevie, ako..... 😉 Dovtedy som nemala ani šajnu, že takéto niečo môže byť... a že ja, v podstate taký veselý človek, čo všetko hravo zvládam.... a som relatívne oblúbená, (aspon si to myslím.... 😀 ) že ja takéto problémy psychického rázu nemôžem mať.... ! A aha.... tu je PP.... dofrasa s nou.... 😖 .... ale čo už ... možno aj toto je výzva, či to dokažeme zvládnuť... a ludia majú aj závažnejšie problémy, ako my, čo napr. takí, čo majú rakovinu, to je "sila"... neviem, ako by som toto dokazala zvladať ja.... alebo napr. taká svalová dystrofia.... tak to je tiež "sila"... my sme na tom omnoho omnoho lepšie... a máme šancu veeeeelmi velku sa z toho dostať... a nikdy sa to už nemusí vrátiť.... a to je super... tak to ber radšej takto.... nájdi v tom negatívnom.... to pozitívne.... 😉 skús to... a začni vnimat svet, a seba inak.... lepšie.... nie negatívne.... možno práve preto tú PP máme, aby sme sa nachvilu zastavili, a zamysleli sa nad sebou.... a nad svojim životom.... 😉 tak to skús brať takto... 😉

ametyst123
12. jún 2016

@domkaaaa PS: vidím,že aj Ty ponocuješ, tak podho spať.... kusok Neurolu... a bude.... (Ja pozerám film.... čo som už videla... a aj tak ho pozerám.... ja trúba.... lebo som taký filmový maniak.... 🙂 že chcem vidieť film do konca, aj ked viem, ako skončí... 🙂 ... no nepochopíš....ani ja... 🙂 ) Ja inak, ked zalahnem tak spim... a dokazala by som spat aj celý den.... 🙂 aj noc... 🙂 ... ale tá chvíla ticha, ked ponocujem... to je proste môj "relax"...aj ked na úkor zdravia... ale musím to zmeniť... chcem to zmeniť... len sa mi to akosi nedarí.... 😵 ...
Tak dobrú noc... a nech Ti je dobre.... 😉 ... a nech sa ráno zobudíme svieže, a zdravé, a happy.... 😅 .... čauky....

ametyst123
13. jún 2016

No dievčence, odkedy beriem tie antibiotiká.... a popritom tom aj probiotiká, tak sa citim horšie, čo sa týka žalúdka, furt ma bolí tu pod rebrom... ja už neviem, či si to fakt len namýšlam, alebo tam mam nejaký problém.... a nadránom som sa zobudila asi tak o 4.OO hod., že mi je zle..... tak som sa zlakla, že mi bolo tak zle, jak kedysi, ked som odpadla, lebo ma tak silno bolel zalúdok, tak som si dala Ibalgin... a lahla som si, a kedze som bola velmi unavena... kedze som isla neskoro spat.... zaspala som... a cuduj sa svete ... bolest prešla..... ráno som sa citila síce taká nesvoja, zalúdok ma zase kus pobolieval... ale dala som Rivo.. a Adčka... a najedla som sa... a už mi je lepšie.... 🙂 ... u mna asi dost robí aj strava... Včera som si totiž dala ryžu... a kusok gulášu... a asi ten mi nezrobil dobre..... Ale čo už mám teda jesť, aby mi nebolo blbo?... furt len chleba s maslom?... to ma nebaví..... ale ked zjem niečo iné... cítim, že mi netrávi... a pchám do seba Pancreolan... už mám pocit, že som predopovaná liekmi.... 😖 .... a občas dám aj Nospu, ked mám krče..... Nospu môžem brať pýtala som sa, aj Ibalgin, aj Pancreolan... len neviem... či to môžem nahustiť do každého dna tolko..... 😖 ... No nič.... musím prežiť nejako tie antibiotiká, nech mi preliečia tie bakterie a virusy, čo mám v nose a krku.... a potom dufam budem ok.... A pojdem aj k tomu imunologovi... ako mi spominala obvodná... že ma za ním pošle... tak som zvedavá..... ale najprv musím byť preliečená,.... vraj... Tak už mi je lepšie.... dufam, že aj vám sa den začína dobre, a pekne.... tak nech sa nám vydarí.... 😉 ....