Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubimatej
14. jún 2016

@umabell no robia celkovu anestezu..led ta tam posle lekar psychiater tak neplatis nič..pri malom dietati neviem..no neriskovala by som celkovu anestezu..a diazepam 4mg? to je dosť vsak ja si davam 5mg..

olivia77
14. jún 2016

@umabell, ale ved vlastne ja tiez beriem ADcka 🙂 len v prirodnej forme 🙂 5-HTP je to iste ako AD zo skupiny SSRI, ma tak napadlo... takze preto je asi celkom klud, teda zacina byt 🙂

umabell
14. jún 2016

@kubimatej ze podla vahy... 5mg nie je vela to sa ti zda... Ja neviem co urobit.. A inac sa kolko plati nevies nahodou? To robia v nemocnici v Martine? Lebo som to nasla na nete

umabell
14. jún 2016

@olivia77 5htp sa moze kombinovatbs adeckami? Nevies?

olivia77
14. jún 2016

@umabell, praveze nie, nemala by si, moze prist serotoninovy syndrom, musis bud AD vysadit a brat iba 5-HTP... ak ale beries SSRI, tak 5-HTP je pre teba idealne, ak mas teda nedostatok serotoninu...

olivia77
14. jún 2016

nasla som dalsieho cloveka na jednom fore, co to zvlada bez liekov, iba na prirodnych doplnkoch fici:

ja som tiez zacal riesit svoje psychicke problemy najprv chemickymi liekmi, ale s ucinkami som nebol vobec spokojkny a maju plno skodlivych a vedlajsich ucinkov, ktore som vyrazne pocitoval. Nuz uz som toto nemohol dalej tolerovat, tak som zacal hladat ci nieco existuje prirodne na psychicke problemy, samozrejme som sa pytal aj psychiatrov, ale odpoved bola, ze nie je a len chemickymi liekmi sa to da riesit, alebo nic take nepoznaju... ved ani nemozu vediet, ked ich to v skolach neucia. Tomu tvrdeniu, ze nic neexistuje som nemohol verit. Samozrejme, ze existuju prirodne prostriedky na psychicke choroby, vdaka tomuto foru a samozrejme hlavne vdaka tebe RNG, som ich nasiel!!! Teraz som uz viac nez 3 mesiace bez liekov big_smile
Mne na uzkosti dost pomaha GABA a Niacin (Flush Free), toto vlastne podobne ucinkuje ako Xanax, ale s tym rozdielom, ze to nema ziadne vedlajsie a skodlive ucinnky. Ale su aj dalsie ukludnovace ako Ashwagandha, Passiflora alebo Theanine.

kubimatej
14. jún 2016

@umabell ano v nemocke ze prva hodka 200e a dalsia nacata 120e aom nasla na nete

domkaaaa
14. jún 2016

Baby a ked mam stale dokola myslienky ako je toho na mna vela ako mi brat s nicim nepomaha a robi mi to velmi zle to je tiez uzkost? Prirom toho vela nemam 😂 Len su to moje myslienky v hlave krore meviem dostat sa bojiˇm ze mi prepne z toho

umabell
14. jún 2016

@domkaaaa neprepne.. Teraz si precitlivena a vsetko beries ako tragediu.. Som zvedava co ti lekár zajtra povie... Nemas aj pred kramami náhodu?

ametyst123
14. jún 2016

@umabell Umabell, deťom sa môže dať Diazepam, podla váhy.... takže kolko váži Tvoj syn, a na základe toho na 1 kg váhy môže sa dať 0,12 až 0,6mg, a to na jeden deň maximum..... Takže si vypočítaj kolko kilogramov má Tvoj syn krát 0,12 mg.... a to je najnižšia dávka... .Ja si osobne myslím, že trošku na ukludnenie mu dať môžeš, má 9 rokov, takže ok, ale na druhej strane, zase nie je dobré aby zaspal pri zubárovi, ked bude ordinovať, totiž aby mal dobré dýchanie, a tiež aby prehltal sliny... a pokial bude spavý... to nebude až tak dobré.... Ale napr. ja ked majú deti vysoké horúčky... tak im dávam len štvrtku.. ked je vážna situácia.... t.j. ked majú teploty nad 40 stupnov....aby nedostali krče... alebo ked nemam tak dám Dithiaden... a ten tiež ukludnuje.....

ametyst123
14. jún 2016

No dievčatá, ja nie som v pohode, odkedy beriem antibiotiká, citim sa horšie, a dokonca mám aj prehánačky, a zase zhoršený pocit hrče v krku.... toho sa najviac bojím.... tej hrče v krku...... ale viem, že ATB môžu robiť prehánky.... dávam si aj probiotiká....a aj Zodac mi lekárka predpísala... ale ani toto antihistaminikum mi nejak nezaberá, stále mám pocit dusenia v krku.... ☹ .... Dufam, že tie antibiotiká rýchlo vyberiem, a nech už mám od nich pokoj.... a dufam, že sa to zlepší.... Jedno sa ale chcem opýtať, krčná lekárka mi k tomu ešte predpísala aj silné kvapky do nosa Nasonex... to sú kortikosteroidy... Nemá s tým niekto skúsenosti?.... Dosť mám z toho strach.... a neviem, či sa môžu kombinovať s AD a Rivotrilom....? Pokial viem, tak kortikosteroidy sú "svinstvo"... tak neviem či ich možno fakt kombinovať... ja ked som hovorila tej krčnej, že aké lieky beriem.... tak ona sa ma opýtala, že čo je to..... aké sú to lieky.... 😖 vôbec nemala šajnu.... a ked som jej povedala, že Adčka a benzáč.... tak, že "Aha- dobre, to môžete s tým brať.... v pohode....".... Tak ja neviem.... ale kedže mám problém s dýchaním... tak si tam radšej tie kvapky do nosa dávať nebudem.... a počkám na účinok ATB....či zaberú..... No nič ... idem spať.... ale zalúdok ma stále stále bolí... ja už neviem, či ma niekedy aj prestane.... a netrávi mi,.... jem ten Pancreolan... ani neviem, či všetky tie lieky možem tolko brať... dokelu.... jesť by som chcela... ale nemôžem, bolí ma žalúdok, a aj nemôžem prehltať.... dosť mi to vadí.... Ja už fakt neviem, či si to fakt namýšlam....?..... Dnes som proste nemala dobrý den..... 😖 ... Tak dufam, že zajtra to bude lepšie.... 😵 Dobrú nocku všetkým.... 😵

umabell
15. jún 2016

@ametyst123 vazi 28kg dufam ze nezaspi lekarka vravi ze by ho to malo zvavit strachu neviem aj ona mala to iste s dcerou ze jej dala polku z 2mg ale detska mi vravela ze to je malo tak mam misung z toho

ametyst123
15. jún 2016

@umabell Umabell, ja som tiež svojim detom dávala polku tabletky, ale to boli prípady, že vysoké teploty, aby nedostali krče... takže vlastne aj od toho spali.... väčšinou sa totiž vysoké teploty u nich prejavujú "zásadne" 😖 v noci..... (aby som nemohla potom spať.... 🙂 ).... takže oni potom spali dalej po podaní tabletky... takže fakt neviem, či spali preto, že bola noc, alebo preto, že som im dala tabletku... teda polku tabletky.... Rozmyslam, že či by si to nevyskusala napr. skús dať synovi, tak večer o siestej, ked už má ulohy urobené, a tak... a ešte nie je celkom unavený, a mal by ísť spať......a už nemá nejaké povinnosti, tak mu skús dať tú polku tabletky.... či bude z nej spavý, alebo nie.... a ked nie, tak mu môžeš dať aj do zubára.... a ked bude chcieť isť spať, a zaspí.... tak odsleduj za ako dlho mu to zaučinkuje, či mu to zaučinkuje, atd.... Je to sice odveci ... robiť z dieťaťa "pokusného králika"... ale polka z 2 mg nie je myslím až tak vela, tak skus a uvidiš.... akú to bude mať reakciu....radsej dopredu skús, jak potom prídete k zubárovi.... a zaspí.... to nie je až tak dobré.... Inak ja som raz bola u lekárky... a oproti bola zubárka... a jedna mamička s malým asi dvoj-trojročným synom....tam bola, no ale tá zubárka ho tam trápila vyše hodiny a pol.... a dieťa revalo, kričalo, na raty.... a ešte aj mamičku poslala von, a tak na decko tá zubárka vrieskala, čo bolo až vonku počuť.... no nedalo sa to počúvať.... a sa čudujem tej mamičke.... že nechala takého malého syna samého... šak dieťa, a hlavne také malé, potrebuje aspon mať pocit, že mama stojí pri nom.... a nie ona ho nechá samého... a decko celý čas kričalo, že mami mami, kde si.... no hrôza, som z toho potom mala depku... aj som tej mamičke povedala, že čo nejde dnu.... a hovorím, že nech zmení lekárku... že mám dobrého zubára, kde chodia aj moje malé deti, a sa ho vôbec neboja.... a ona, že nie, nie, my tu chodíme... aj tu chodiť budeme,.... no tak komu niet rady.... 😖 Tak som si pomyslela, že chudák to dieťa..... no ale čo už.... aspon som sa ozvala.... šak to tam nikto nemohol vydržať... tí ludia, čo sme tam všetci sedeli... tak to bolo hrozne.....mam pocit, že všetci by najradšej z tamaď ušli..... 🙂 ...aj ja..... 🙂 . Ale myslím si, že v prvom rade, je chybou zubárky, že dieťa sa jej bálo.... proste nevedela to z detmi.... a kričaním dosiahla len to, že nabudúce tam dieťa nepôjde ani náhodou... a bude mať z toho traumu ešte väčšiu.... Moje deti majú dosť kazové zuby.... a pritom majú len 6 a 5 rokov.... ale do zubára sa neboja ísť.... takže podla mna je to aj o prístupe zo strany lekára.... chápem, zase, že asi nemajú nervy, ked majú tolko pacientov.... ale na malé dieťa predsa treba, aby bol prístup iný, a podstatne lepší, ako k nám dospelým... my to znesieme, ale malé dieťa z toho môže mať doživotnú traumu....
PS: A neuvažovala si nad zmenou lekára, čo ak by to pomohlo?.... alebo už ste vystriedali lekárov, a strach z nich ostal?..... Držím palce, nech sa Ti podarí, so synom ísť k zubárovi, a nech sa nebojí, a nech všetko dobre dopadne..... 😉

ametyst123
15. jún 2016

Inak, v noci mi bolo zase zle... a mala som pocit ako pri ataku....no hrozné, v jednu chvilu som citila, že ked si nelahnem, tak odpadnem, začalo sa so mnou točiť.....fuuuuj .... zobrala som teda polku Riva navyše..... a potom som zaspala.... ale aj tak mi nebolo až tak dobre.... ja mam pocit, ako keby mi ten môj zalúdok vobec netravil.... a pritom Gastro ok všetko... tak ja neviem... a mala som pocit, že jedlo sa mi vracia späť.... ☹ 😒 .... tak fakt neviem.....Mozno je to fakt Antibiotikami.... ale po vybratí antibiotík.... zvýšim dávku AD....lekárka mi to už hovorila dávnejšie... len ja som raz toto, raz hento... že ešte nie.... a asi treba tie AD navýšiť.... čítala som taký zaujímavý článok... ale už ho asi nenájdem.... že vlastne fakt tie Adčka... vlastne pomáhajú liečiť naše psych. problémy.... a benzáč je len na to, ked je nám zle napr. pri začatí brania ADčiek, kým sa nakumulujú v tele, alebo pri atakoch... a tak... na ukludnenie.... ale podstatu problémov neriešia, je to len dočasné riešenie na pár hodín... ale ADčka riešia problém... tak dufam, že to tak naozaj je.... a teda budem sa snažiť najprv navyšiť dávku Adčiek... lebo asi je to málo, čo beriem, (ale netvrdím, že nie som na tom lepšie, ako na začiatku.... je to lepšie... tak o 50-60 %.... po troch mesiacoch....) a potom, ak mi bude dobre... tak skúsim pomaličky... choc po štvrtkách znižovať ten Rivotril.... a uvidíme.... ked to zaberie... tak budem vedieť, že ADčka sú dobré... a zaberajú... aj bez Riva.....ak nie... tak asi treba bude zmeniť Adčka....

umabell
15. jún 2016

@ametyst123 ďakujem... Tienstavy so zaludkom mas urcite z atb... Niekomu tak byva hnusne este ich mas na kolko?

kubimatej
15. jún 2016

ahojte..ja včera večer taký silný atak, že až. tlak stúpal, dýchalo sa mi ťažko, zvieralo mi hrdlo, brnela som celá z vnútra, ostávala zmätená. dala som si diazepam a AD a zachvíľu ma bralo spať. o jednej v noci už "vyspatá" potit som sa začala, potom zase triasla..a teraz som ako vygrcaný slíž..ledva stojím na nohach, ruky ma bolia, hlava, plus jemné vnútorné chvenie a pichanie v hrudi vzadu..sa zbláznim už. myslíte, že je to zvýšením AD alebo niečo na mňa lezie?

modra_cakanka
15. jún 2016

Ahojte, poradte dobrého, ludskeho psychiatra v Bratislave. Dakujem.

umabell
15. jún 2016

@kubimatej ja som toto mala uplne triasky mna pichali stipali hrozne ruky tlaky na hrudi.. Musis vydrzat pokiaľ zaberu ad ale kludne mozes zvysit diazepAm mozes si ho aj prepolit napr poobede si daj a tak ako pri Dominike uzivaj ho denne a mozes navysit nemá ti kto pomoct s detmi? Keby si nahodou spava bola lebo ja som na začiatku aj spavala ale mne to pomahalo normalne telo pytalo... Neboj zaberu adecka a bude lepsie len to kua niekedy dlho trva..

domkaaaa
15. jún 2016

@umabell umka ten strach je hroznyyy az mi je z tej uzkosti na vracanie ... Dnes idem na doucko z nemciny tak mi drzte palce nech sa viem sustredit

umabell
15. jún 2016

@domkaaaa ahoj a bol si u lekara? Dnes si mala ist nie?

domkaaaa
15. jún 2016

Zajtra mam prist ... Som velmi uz nedovkava lebo uz mam len jeden neurol 😢 Preto mmam aj uzkost

umabell
15. jún 2016

@janka_banka no takze dnes som dostala kramy ani som nemusela vynechat tis tri dni lebo mii uz lepilooo ze zase vyvolavat budem musiet.. Sice o 5 dni skor ale lepsie ako minule😑 a tebe je ako?

umabell
15. jún 2016

@domkaaaa neboj domi uz vydrzis nech to to zmení alebo sa pytaj dp tej nemocky nech ti tam lieky nejake daju ale minule keď si tam bola tiez ti dali na hovno lieky pravda? Ty odvtedy vlastne akoby bojujes... Inac zo mna uz bola zufala lekarka nezaberali mi ad ssri srni ci ake su to a tieto tricyklicke zabrali v momente do tyzdna skus sa pytat doktora inac mne povedala ze v Blave by mi taketo isto nwfali ale ze skusime lebo toto su uplne tie prve adecka co bývali kedysi a zabrali dokonca aj mojmu znamemu fen bol tiez v nemocnici uz a lekarka mu potom dala takehoto typu adecka a je ok. Mozno niekedy stare veci zaberaju lepšie ako tieto nove adecka.. Skuy sa pýtať co si o tom mysli. Aj som s nimi schudla...

domkaaaa
15. jún 2016

@umabell no baby tak si myslim ze bojujem kazdy den s tymi hnusnymi uzkostami ... Depku nemam len niekedy pride taka uzlost ze ja uz si myslim ze puknem alebo mi prepne .... Fkakt aj teraz ako mam ist na doucko. Baby ja kamkolvek idem som nevozna a nesvoja aj vy by ste odvsadial utekali domov do bezpecia?

janka_banka
15. jún 2016

@umabell ahoj moja zlatá,no dnes je to také hore-dole,doobeda mi bolo fakt super,ani som si na chorobu nespomenula,a vcera večer tiež eno-nuno 😉...úzkosti včera,myslela som ze sa zbláznim,ale nedala som si nič a vydržala a potom prišla ulava úžasná...a teraz poobede nejaký útlm na mňa ide...ale asi to bude počasím,zamracilo sa ☁☁☁...a som nevyspata, dcerka má kiahne a tak sme sa skrabali 😁...ale som velmi spokojná ako nasleduje a vyvíja sa liečba,zajtra bude týždeň co mi nasadila lekárka nové lieky a konečne sa začínam cítiť lepšie....ale viem,že to chce čas a príde este ťažký deň...ale mám nádej ❤...len neviem či sa mám vrátiť do prace alebo nie 😪...bojím sa,že sa mi tam vrátia moje stavy,na recepcii je to o hubu,každý čaká,že budeš príjemná a mila stále a to sa nedá...a to nehovorím,že musím znášať nálady ľudí a u nás je 90% kolektívu vyslovene neznesiteľných 😪...bojím sa ale zmeny práce,strašne zle sa prisposobujem...toto ma ťahá stále dolu...stále nad tým premýšľam a trapim sa a pritom viem,že to je len v mojej hlave...ach jaaaaj...

kubimatej
15. jún 2016

@umabell bola som nakoniec u psychiatričky lebo mi bolo hrozne aj dnes a aom slabá, tak mi zvýšila ADčka a vymenila diazepam za neurol..dúfam, že sa mi uľaví.

domkaaaa
15. jún 2016

@kubimatej a kolko mg neurolu beries a ako casto?

domkaaaa
15. jún 2016

Umka mozu mi tie velke uzkosti ak mi nastavi ine lieky hned zmiznut? Ako dlho vam zaberali nive liely? Ked ja uz ani neviem ci je to uzkost ci nervozita. Vedeli ste to rozlisit?

domkaaaa
15. jún 2016

@kubimatej ake ad beries? Babyyyyy ale ad si mam pytat? Na ale su dobre ohlasy????

kubimatej
15. jún 2016

@domkaaaa dala mi 0,5mg pri úzkosti..ale keď ja som furt nejaká napätá