Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

olivia77
15. jún 2016

@kubimatej, ja som ataky taketo mavala, velmi silne, no teraz je skoro mesiac, co uz silny nebol, odkedy som si nasadila prirodne doplnky, tak taky poriadny neprisiel, ale neboj, viem o com hovoris, mala som take ataky, ze som z nich isla zosaliet, cele telo sa mi chvelo, ruky uplne roztrasene, srdce z hrude islo vyskocit, myslela som, ze vyvratim aj veceru spred tyzdna... a u mna vzdy prisli v aute a ten posledny prisiel v rade pri pokladni, ked som stala s nakupom... odvtedy mam blok, ze sa mi to opat vrati, to ma najviac stve... to auto som vzdy nejsk prekonala, no toto bol masaker... najhorsie je to sproste ocakavanie, ze si myslim, ze to pride... keby sa to dalo vymazat z hlavy...

olivia77
15. jún 2016

@kubimatej, presne! clovek ich ocakava a to je to najhorsie :((

olivia77
15. jún 2016

@kubimatej, teraz napr uz vstavam s tym, ze je mi dobre, predtym som tiez vstavala v zlom stave a tak ako som vstavala, tak mi aj fakt bolo... vacsinou, ked sa zobudim v dobrej nalade, tak aj den je vcelku vydareny... beries Adcka?

domkaaaa
15. jún 2016

@kubimatej a ako casto myslite na svoji chorobu? Ja asi furt 😂 Iba ked sa na nieco vellmi sustredim tak nie

kubimatej
15. jún 2016

@olivia77 môj prvý prišiel v aute a to som mala ešte 30km domov s malým synom..a ja krava celý čas môjmu malému ja zomieram, ja prestávam dýchať, havarujeme, pomóóc..prestávam vidieť, počuť, nedýcham..ja som to odsoférovala až domov, kde som si musela zavolať záchranku, pretože môj tlak bol 180/120 a ja som myslela, že je so mnou koniec..fakt hrozný zážitok..

kubimatej
15. jún 2016

@olivia77 beriem trittico..a postupne zvysujem dávku..ale len dva tyzdne to je zatial ci tri

kubimatej
15. jún 2016

@domkaaaa tiež furt

domkaaaa
15. jún 2016

@kubimatej k som mala atak asi pred tyzdnom uplne hroznyyy ja som myslela ze je to moja posleddna hodina ... Odvtedy klop klop nic len stale ta uzkost v sebe :(

domkaaaa
15. jún 2016

@kubimatej tritico som brala to ke super 😊

olivia77
15. jún 2016

@kubimatej, to muselo byt hrozne... a teraz si vlastne uplne prvykrat zacala s liecbou, vsak? ja si inak myslim jednu vec, ze ak je cisto u niektorej z nas nedostatok serotoninu a berie ADCka, tento problem fakt ze vymizne, len horsie je to s tymi, u ktorych je ina pricina a na tu treba prist... u mna je to konkretny strach z konkretnych veci a uzkostlivost v zivote, velka precitlivenost, neznasam nove situacie a zmeny... tazko sa prisposobujem...

olivia77
15. jún 2016

@domkaaaa, teraz beries druhe ADcka? a tie ti nezaberaju?

olivia77
15. jún 2016

a este by som vam chcela povedat, ze ja sa vlastne samotneho ataku ako keby nebojim, len nech ho nemam pred ludmi a na verejnosti, u mna je to najhorsie, potom tam nechcem ist a vyhybam sa, ze opat pride... ale zvlastne je, ze niekedy som mala 10atakov za sebou napr v aute s cudzimi ludmi a potom 3x v aute po sebe nic, je to normalne? ze aj ked som si to pamatala, atak neprisiel a aj som ocakavala... hovorim si, toto musi nieco ovplyvnovat... ze raz pride, raz nepride... keby stale prisiel, tak nepoviem...

ametyst123
15. jún 2016

@domkaaaa
@umabell No dievčence, ani dnes to nebolo dobré.... ☹ ... tie ATB mi asi dávajú riadne zabrať.... už som asi 3 Nospy zjedla, Anacid na žalúdok, okrem toho tie ADčka a Rivo.... a k tomu tie ATB aj spolu s probiotikami.... ale je mi zlééé.... a ten pocit hrče v krku, na ktorý som si myslela, že zaberú ATB stále mám.... ja som si myslela, že ten blbý pocit v krku je z tých baktérií a vírusov, čo mi tam našli.... ale asi to tak nebude.... zalúdok mám naruby.... prehana ma celý den, a len ležím a nič nerobím..... a s tým včerajším atakom..... fuuuj.... asi som z neho ešte doteraz mimo... a mám celý den uzkosť..... Som sa rozhodla, že ked doberie ATB ....ešte dva dni..... tak si zvyšim aj ADčka..... a hotovo..... a ked mi nezaberú.... vydžím ešte mesiac.... ale potom mením za iné.... ADčka.... ja si myslím, že to už je dosť dlhá doba, aby som bola ok.... ale nie som .... a to už prešiel vlastne pol rok... a je to síce trochu zlepšenie.... ale ja očakávam, že mi bude dobre už po mesiaci dvoch... max. troch.... a nie pol roka.... ☹ .... takže aj manžel mi radí, ako aj lekárka, že zvyšiť AD.... a ked nezaučinkujú.... tak mením.... a skúsim z inej skupiny... Do kelu... už som si myslela, že to bude lepšie a lepšie.... ale je to " humus", nechcem sa takto zle citiť... chcem byť ok.... a musim sa z toho dostať.... a tak si držme palce, nech sa nám to podarí.... 😉

ametyst123
15. jún 2016

@apolka77 Ahojky Apolka, tak fakt niektorí lekári ma vedia "dojať", ked ani netušia o niektorých liekoch, čo sú zač.... ale dobre, beriem to tak, že nemôžu mať až taký prehlad... ale zase na druhej strane.... je to na zamyslenie, či mi potom taký lekár predpíše aj dobré lieky....?
Testy na intoleranciu laktozy mi nerobili.... to robí gastroenterológ?.... lebo na Gastro som bola... tam mi robil vyšetrenie s tou "hadicou do krku".... a povedal mi, že celiakiu nemám... aj nejaké odbery mi urobil.... že ani histamínovú intoleranciu vraj nemám... ale na laktozu mi nerobil.... to viem určite, len sa ma nakoniec opytal, či nemam problém, ked vypijem mlieko.... a ja že neviem.... a on, a napísal to do papierov pre obvodnú lekárku, akože možná intolerancia na laktozu....
Ku komu by som mala ist, aby mi to zistili?..... Ja už som z tých lekárov fakt unavená.... nebaví ma neustále chodiť po lekároch... a za pol roka .... nezistiť nič... a až po polroku urobiť výtery z hrdla a nosa.... a zistit, že mám tie vírusy a bakterie...?..... no už fakt nemam nervy..... 😖
Prepáčte, že som dnes taká frustrovaná... ale fakt sa cítim na h....., 🙂 .... tak len dufam, že sa budeme mať všetky lepšie... a lepšie.. .až celkom nám bude dobre... a dostaneme sa z toho.... 😉

domkaaaa
15. jún 2016

@ametyst123 zlatko a mas uzkost cely den? Ja mam hrozne stavy uzkosti len by som plakala ... Som nervozna a uplne podrazdena aj na frajera 😢😢

domkaaaa
15. jún 2016

@ametyst123 ja sa bojim ze sa zblaznim toro som este nemala pali ma cele telo

umabell
15. jún 2016

@domkaaaa a ked ti bolo dobre pri triticcu preco ti ho nedali? Ja uz mam v tom chaos 🙄 😕... Aj mna palili ruky mas zleeeeadecka nefunfuju ti 😕

umabell
15. jún 2016

@ametyst123 a nemas ten pocit v krku vlastne z uzkosti ze sa ti to takto prejavuje? Inac mozu ta preháňať aj ad mba vtedy ten Escitil neskuticne prehanal....

domkaaaa
15. jún 2016

@umabell no ako mi to vzedy po 2 rokoch zlyhalo mi vsetko menili a odvtedy ma nevedia nastavit bohuzial 😢

domkaaaa
15. jún 2016

@umabell no mmam typicke priznaky uzkosti zrychleny tep palenie ruk nervozita placlivostm strach na zblaznenie

olivia77
15. jún 2016

@ametyst123, beries SSRI? inak ta hrca bude z uzkosti, tiez to furt mam :(

olivia77
15. jún 2016

@domkaaaa, tieto pocity mam tiez zrovna teraz, taky strach a uzkost, citim akoby busenie, no pulz mam ok, trn si rano a vecer meriam kazdy den...

olivia77
15. jún 2016

Nasla som opat jeden clanok, ale fakt ze dobry a odborny o tych nasich neurotransmiteroch v mozgu, co nam robia sarapatu a sposobuju paniku... precitajte si, ak mate cas a chut... ja to stale studujem, aby som prisla na koren problemu a dala nas do laty 👍👍😉 Teda bodaj by som aspon nejakymi radami pomohla naaaam vsetkym, tak som do toho zazrata, ze chcem zistit vsetko, co tu nasu paniku sposobuje... inak ste poculi o Lindenovej metode? vraj 100% tne ucinna na panicku poruchu, no je to iba v anglictine vsetko... ale niekto to skusal, nejaky chalan z Ciech a ataky nema... ktora viete dobre English, dajte si na youtube: Linden method, su tam videa o tom... ten clovek vraj mal dlhe roky PP a dostal sa z toho... Len nerozumiem ani h... 😀 Anglicky viem, ale nie natolko :(

ametyst123
15. jún 2016

@domkaaaa Ahoj Domkaaa, mam uzkost celý den, ale ja som doteraz mohla s tým nejak výjsť.... ale po včerajšku, neviem, je to horšie.... to, že si nervozna, a by si len plakala, a si podráždená, to mám aj ja, len toto pálenie tela nemám, ja som mala skôr trpnutie rúk, ale toto mi prešlo.... ale tie pocity, že sa z toho zbláznim som mala tiež, ale už nemám, toto mi prešlo....PS: mne raz povedala moja známa, čo je zdravotná sestra práve na Psychiatrii, že je lepšie, keby som išla k nim do nemocnice, tam by som si poležala, nastavili by mi lieky, a bolo by to ok, tak ja neviem, lenže ja chcem vylúčiť aj iné možnosti, lebo úprimne bojím sa toho, aby som nedopadla tak, ako moja mamka, ktorej liečili niečo, čo nemala, a neliečili jej to, čo liečiť bezodkladne mali.....! Takže chcem vylúčiť, že mi nič iné nie je, okrem PP....

@umabell Ten pocit v krku mám, odkedy sa mi toto všetko začalo... a ešte ma to stále drží... ja už fakt neviem,.... čo to môže byť... je to možné, že je to z uzkosti a PP, ale ja som si myslela, že mi to prejde... ale už to tak dlho trvá... že je to neznesiteľné....... A čo sa týka ADčiek... tie mi na prehánačky práveže celkom pomohli, len ten zalúdok ma bolel vždy.... vlastne pod pravým rebrom.... a niekedy je to neznesitené...ale niekedy sa to dá zniesť... alebo si dám Ibalgin, alebo Nospu, alebo hocičo, čo je poruke, ked sa to nedá vydržať.... ale ked mi lekári tvrdia, že mám aj žlčník aj pečen ok, aj zalúdok.... tak ja neviem... ale robili mi len krvné testy... čítala som, že sa dá urobiť aj CT pečene a žlčníka... len neviem, či tá moja doktorka, to ešte so mnou tolko vydrží, určite si myslí, že preháňam.... a tie prehánačky mám, odkedy som začala brať Antibiotiká.... takže asi od nich to mám... som skonštatovala aj s manželikom... Som rada, že ho mám, vždy sa vie pozrieť na veci z inej perspektívy ako ja.... takže mi vie aj dobre poradiť.... a som šťastná, že ho mám..... Ale problém je, že aj on už má viac ako rok a pol stále preháňačky.... ale hlavne vtedy, ked príde domov.... takže z toho mi vyplýva, že má podla mna PP zo mna, a z nášho nedokončeného domu.... 😖 .... trvá to už pridlho... a obaja sme unavení.... asi bolo lepším riešením kúpiť byt.... vymalovať, a konec..... a netrápiť sa s rekonštrukciou starého domu.... a brať uver už nechcem... mali sme jeden, ale ten sme potrebovali na vyplatenie domu.. a na rekonštrukciu neostalo.... našťastie ho už máme vyplatený... ale další uver už nechcem, ani môj manžel, takže s tých minimálnych platov... je ťažké čokolvek nakúpiť, myslím materiál, a robiť....na dome.... 😖 ...

ametyst123
15. jún 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, ja neberiem ani SSRI, ani SNRI, ani tricyklické.... ani IMAO, ja beriem "ostatné" antidepresíva.... Brintellix... ktorý do tých skupín nepatrí, neviem ho zaradiť, ale asi by ho bolo treba zmeniť.... no uvidíme, predtým som brala 3 mesiace Tianeptin mylan, ktorý tiež patrí medzi "ostatné" antidepresíva.... takže asi by nebolo odveci zmeniť to na iné, z inej skupiny..... tá hrča v krku, ako to pociťuješ? ja to vnímam ako nejaký cudzí predmet v krku, jak keby sa mi tam dačo zadrelo... a ked mám uzkosti a PP ataky, tak sa mi to zhorší natolko, že mám pocit, že cez to sa nemôžem nadýchnuť... ja nemám ten klasický pocit, že mi stiahne hrdlo.... ale tú hrču pociťujem v krku stále.... odkedy mi toto všetko začalo... ale asi to bude z toho všetkeho, ja len chcem, aby tá hrča konečne zmizla.... alebo čo to je.... aby som už ten pocit nemala.... ale obávam sa aj toho, aby to nebol nejaký problém (akože lymfom)... t.j zdurené uzliny, ktoré nebolia, sa môžu prejaviť aj ako rakovina.... tie uzliny, čo bolia, sú zápalové, takže rakovina to nie je.... a ja mám problém, že ma raz bolia, raz nie.... tak neviem, som už z toho mimo....

domkaaaa
15. jún 2016

@ametyst123 a ked mas taku uzkost noe si nervozna na ludi zo svojho okolia?

domkaaaa
15. jún 2016

@ametyst123 ja sa bojim ze mi to nwprejde a ja budem stale taka hnusna a moj priatel sa so mnou rozide 😢 Ved on sa tak snazi kks a ja som jak podrazdena krava

domkaaaa
15. jún 2016

Inak ja robim totalnu paniku ... Aj vy ste robili?

olivia77
15. jún 2016

@ametyst123, neboj sa, ta hrca nie je ziadna rakovina, je to spasticky krc hrtana vyvolany strachom a uzkostou, u nas s nasou diagnozou je to najcastejsi jav... ked je uzkost chronicka, aj ten krc v hrdle je chronicky, ked uzkost odoznie uplne, uvolni sa aj zovretie hrdla... tiez som si to myslela, ale nemam v hrdle nic... no a posledna moznost je, ze by si mala stitnu zlazu zvacsenu...