Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sardinka335
16. jún 2016

@domkaaaa ja tak striedavo oblačno, nalada chmurna...
aj ked nejako neprispievam tak ,,spovzdálí,, sledujem ako sa mate. No dufam, ze uz bude len lepšie a lepšie lebo je to na ,,cajlu,,, toto...kurnik šak čo tie lieky nezaberaju?

domkaaaa
16. jún 2016

Kks nejak nikomu nezaberaju 😂 Alebo tym co zaberaju nepotrebuju uz forum vid sovidzka 😊 S nou som v kontakte kazdy den a ma sa super 😍😍 ona je moj vzor a to bola natom horsie ako ja

sardinka335
16. jún 2016

@domkaaaa treba to konečne dobre nastavit, vyladit tie dávky alebo neviem ako to nazvat...šak ked uz ,,chémia,, nezabera tak kde sme? Toto uz čo je za rezistencia....

domkaaaa
16. jún 2016

@sardinka335 presne tentokrt to uz dam! Neodidem dokddy sa nebudem citit asspon na 80% 😊😊 a citim ze treba len nastavit soravnu kombinaciu

domkaaaa
16. jún 2016

@sardinka335 sardinka pripomen mi ale beries

domkaaaa
16. jún 2016

Lieky

sardinka335
16. jún 2016

@domkaaaa ja mam Eliceu...to je Cipralex len pod iným nazvom a s ooovela menším doplatkom.

domkaaaa
16. jún 2016

@sardinka335 a mala si ddepku ci pp?

sardinka335
16. jún 2016

@domkaaaa ako povodne je to obsedantna porucha plus uzkost.

domkaaaa
16. jún 2016

@sardinka335 a ked si mala uzkost byvalo ti aj do placu? Bo ja sa bojim ze som cvok koli vsetkemu revem 😂

sardinka335
16. jún 2016

@domkaaaa jasnééé, dnes som uz mala chvile ze to ,,vyrevem,, ale nejako to nešlo zo mna.

umabell
16. jún 2016

@kubimatej mozes si dat aj ja som tak bola neboooj drzim palceee

domkaaaa
16. jún 2016

Ako si povedat ze je ro obycajna uzkost krora prejde? Keby ro bolo take jednoduche vsak? 😊 Ja neviem byt sama doma

umabell
16. jún 2016

@domkaaaa domi pp ci depka co uzkost ma podla mna podobne sympromy to tazko rozoznat... Plac strach nervozita trpnutie tlaky myšlienky.. To jd jedno je to na prd vsetko... Domi ake adecka si už brala? Vsetky myslim

domkaaaa
16. jún 2016

@umabell no fuha citalec cipralex ( ten sme vysadili koli kilam) potom mi dal sertralin s nim som bola 2 roky ok ... No a teraz alventu 😏

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, na nakupy iba s frajerom, s kamoskami este nie :/

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 a mas z tych nakupov taku velku radost?

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, kto je sovidzka? dostala sa z pp?

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, bola som aj dnes na nakupe, akoze najprv vojdem do obchodu, cakam atak - klasika, je mi najprv divne, taka neuvolnena, ziadny atak nakoniec nepride, iba mi je ale pred tym cudne, no a potom som celkom ok, ale furt som v ocakavani, nato som nasrataaaaaaa !!!! ach... toto ocakavanie ked skonci, budem normalne zit..

umabell
16. jún 2016

@domkaaaa aj ja som brala ci cipralex ten mi vovec nesadol a tebe bolo ako s n im?

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 sobidzla bola so mnou v nemocke a mala depku uzkosti a vselijake myslienky a dnes jej nic neni 😊😊 a neboj ja som tiez toto mavala ocakavania ze pride atak a vsetko mi to preslo 😊😊

domkaaaa
16. jún 2016

@umabell s nim mi bolo dobre ale tak na 80% ... Baby mne robia zle aj noviny 😂

olivia77
16. jún 2016

ja by som rada chcela vediet rozdiel, preco niektorym zaberaju SSRI a niektorym nie... sila je to, ze mame tolke pp, ale nemoze to byt potom u kazdej nedostatok serotoninu, ked SSRI nezabera... ci? rozmyslam nahlas, ja to proste musim vypatrat... cele dni, ked mozem, sa snazim tomu prist na koren... a dnes som nasla tiez jedno fajn forum, kde pisalo doost ludi, ako uz PP nemaju... ja tiez neverim, ze sa z nej neda dostat... to povedia lekari... lebo im to vyhovuje... davat dokola lieky, boze ved maju z toho pekne zisky, co si budeme hovorit... a psychiater potrebuje choreho pacienta, nie zdraveho... tak ako aj kazdy iny lekar... to je cele zdravotnictvo, neriesi sa pricina, iba dosledky... preto iba udrzuju vo faze liecby, ale nevyliecia...

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, ale ty teda ataky vobec nemas? ci to bolo vtedy, ked si uzivala lieky? no a ako to, ze ona sa z toho dostala? berie lieky, ktore jej sadli, alebo kde je cert zakopany? :D nech vieme :D

salome_01
16. jún 2016

@domkaaaa Nesmieš si to brať tak k srdcu snaž sa všetko aj noviny brať z nadhladom.

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 mam atak uzkosti raz za tyzden inak mam uzkost cely den ... A tam kde mam atak alebo s kym mam potom brutalnu uzkost tam ist alebo byt s tym clovekom ... Ona sa dostala liekmi 😊😊 mala jedny vymenila a ma druhe a tie jej sadli po 3 mesiacoch 😊 A povedala ze sa citi tak ako lred chorobou

olivia77
16. jún 2016

baby, tie ktore viete, ze vam zaberali alebo zaberaju SSRI ADcka, vy kludne mozte brat to 5-HTP:

http://www.oknakup.sk/?p=productsMore&iProduct=...

je to rovnaky mechanizmus ako ADcka, samozrejme prirodny, to znamena, bez neziaducich ucinkov atd... ucinok je cca za 1-3tyzdne...

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, no s tymi atakmi to poznam... kde ho mas, tam nechces ist, len to uz viem, ze to je to najhorsie, takto to riesit... lebo to casom by som nesla asi nikam... a ake lieky berie? SSRI?

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 ona ma ale vazne skveleho psychiatra 😊 Sukromneho ... Aj ja by som isla sukromnemu ale je iba jedna a podla recenzii je ro vazna pi..

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 SNRI jej SSRI nezabrali vobec