Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, a ten sukromny je v Nr, ci nejake ine mesto?

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 berie cymbaltu

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa a nevies nahodou ako sa jej pp prejavovala? teda ze kedy? v akych situaciach? ci ju mala aj doma sama so sebou ked bola alebo len s ludmi? lebo to ma zaujima... ci to mala iba vtedy, ked mala velky stres alebo aj ked ho nemala...

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 ona chodi do Ba a ja som chvela tu v nr ale ja som mala tu cest sa s nou stretnut tou psychiatrickou osobne a ke ro hrozna čuza

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 ona pp nemala ona mala skor takto celodenne uzkosti ako ja 😏 A depku nic sa jej nechcelo

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa a meno toho psychiatra by si mi vedela zistit? lebo presne ja chcem ist jedine sukromnemu, neviem si predstavit moc, ze budem v cakarni so sto ludmi... radsej sukromnemu, ale hlavne nech je aj dobry...

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, podla toho vyvodzujem, ze SNRI by pravdepodobne nebolo pre mna, nie som sice lekar, ale ja mam pp spojenu iba s tym konketnym strachom, inak uzkost nemavam velmi... cize ona kedze pp nemala, mala to ine... aj ked nikde nie je napisane, ze casom by sa pp nerozvinula, to je dost mozne

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 jasne zistim aj ja som rozmyslala ze budem za nim dochdzat ked ma daju v nemocke dokopy 😊

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 aj ja si myslim ze z tohoto co mam sa mi rozvinie ta prava pp co som mavala kedysi

domkaaaa
16. jún 2016

A inak estw sa chcem baby vsetky spyTat? Kto je taka vasa butlava vrba? Komu vravite o vsetkom kto vas najviac chape?

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa a ako dlho si bola v pohode a bez pp?

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 2roky 😊 Uolne bez priznakov

domkaaaa
16. jún 2016

Cize z pp sa da dostat!!!! Uplne bwz problemov sadli mi hned deuhe lieky vtedy jak rit na serbel

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, waaaaaaaaau!!! to musela byt radost zit! to ale znamena jedno, ze ak ti zabrali lieky tej skupiny, co si brala, to ti chyba, ten konkretny neurotransmiter... teda, pokial si nebrala cely cas alebo dlhodobo benzac...

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 nebrala som vobec a mala som vtedy Ssri

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 chodis pdychologovi?

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, vobec, este som nebola, ale chcem chodit na KBT, vraj je super, ze pomaha

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, tak jednoznacne tebe chyba serotoniiiiiin, ked ti takto zabralo, ja na tvojom mieste uz aj by som brala 5-HTP alebo minimalne aspon L-tryptofan, ale 5-HTP je este lepsie, teda naj

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, kks ale 2 roky ziaden atak? nic? som neveriaci Tomas 😀 Lebo to chcem zazit... teda ataky ma uz nejak nenapadaju velmi, ale chcem zazit pocit bez strachu a akejkolvek uzkosti !!!

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, vsetko hovorim iba frajerovi, dovtedy som nemala nikoho takeho, ostala som nevypocuta...

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 ani jeden atak som nemala nikdy 😂 Pocas tych 2 rokov ani naznak uzkosti ja som zabudla ze mi nieco je ...a teraz nie. A nie sa z toho dostat ja chvem zistit pricinu no neviem nanu prist

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, tak fakt bude pes zakopany v tom serotonine... no ine to ani nemoze byt, ked ti zabrali takto dokonale SSRI... a preco ti nedali opat take? nechapem

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, tak ak budes za nim dochadzat, za tym psychiatrom do Ba, tak si u mna vitana na kave 🙂))) ani nevies, ako rada si pokecam osobne s niekym, kto ma pp... takze aby si vedela 🙂

kubimatej
16. jún 2016

Zvládla som to, zub je vonku!! keď som sadla do kresla panika riadna, ale super doktor ma vyprávaním ukľudnil 🙂 už len dať teraz ADčka a hor sa spať, bo vyčerpanosť. kiež by bolo bolo také ľahké zbaviť sa pp ako zuba ☺

olivia77
16. jún 2016

@kubimatej, supeeeeeeeeeeeer!!!!!!! sikulka!!! len ked o tom pises, sa viac bojim a ty si aka statocna, no vidis 🙂 uz mas aspon so zubom kluuud!

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, hned ako budes mat meno toho psychiatra, na mna nezabudni a pis do spravy, budem mooooc vdacna 🙂

olivia77
16. jún 2016

baby, tie co berete xanax na ataky, zabera vam? ked si ho date, atak nepride? lebo som nieco objavila 🙂 len potrebujem vediet, ake benzace vam zaberaju... diiikes 🙂

umabell
16. jún 2016

@domkaaaa inac fakt prečo ti neda teda ssri z tej skupiny lieky nerozumiem keď to zaberali. On je fakt nejaký divný ten tvoj lekar.....

kubimatej
16. jún 2016

@olivia77 moja mamina brala xanax, tlačilo ju na hrudi a ťažko sa jej dýchalo keď mi zomrel bráško a brala ho rok..a zo dňa na deň prestala a žiadne absťáky nemala.

olivia77
16. jún 2016

@kubimatej, nasla som prirodnu nahradu s rovnakym ucinkom ako xanax 🙂 teda vedela som o tom uz dlhsie, len som nevedela, ze to ucinkuje tak ako benzace... no a je to bez navyku...

http://www.iherb.com/product-reviews/Now-Foods-...

su tam recenzie od ludi, ktori maju uzkosti, beru ADcka atd...
dajte si to do prekladaca alebo rovno celu stranku prelozit...
benzace maju ucinok na receptory GABA, to som si teraz nasla vo wikipedii, no a toto je cisto prirodne, GABA uvolnuje svalstvo, ma hlavne anxiolyticky a sedativny ucinok, ked sa berie spolu este s B-3, tak to je topka, dokonca nejaky psychiater v USA s vysokymi davkami B-3 vylieciel tazke psychozy 🙂