Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
16. jún 2016

@kubimatej ja som asi pred 6 rokmi brala 3xdenne 1,5mg lexaueinu asi rok fantastickú lekarku som mala a bez problémov som ho vysadila... To mi je luto ze ti zomrel brat 😒

kubimatej
16. jún 2016

@umabell no vo svojej 20tke ho liečila dr na chrípku a on mal angínu pektoris :/ a možno z časti aj preto je u mňa pp, že určite zomieram a doktori mi nevedia nič zistiť.

umabell
16. jún 2016

@kubimatej no to je smutné... A rozumiem ti 😒 prečo sa bojis o seba... To ostane v cloveku.. Ach jaj

ametyst123
16. jún 2016

@kubimatej Tak to, že Ti zomrel brat, a liečili ho na niečo iné, ako mali, tak to isté urobili aj mojej mamke..... ☹ a ja tiež mám odvtedy strach, že čo ak mi niečo je iné, ako to, čo mi liečia..... 😖 . A to že Ti brat zomrel, je velmi silný stresový faktor, tak ako ked mi umrela moja mamka.... a po dvoch mesiacoch to na mna prišlo..... Takže je mi naozaj lúto, že si si takým niečím musela prejsť, že si niečo také zažila, ale toto môže mať priamy vplyv na Tvoje stavy.... to si myslím na 100%.... A ked sa môžem opýtať, aká dlhá doba už odvtedy prešla?.... Lebo napr. u niekoho to príde aj po roku, aj neskôr, ked si človek celkom uvedomí, to, že ten človek proste nie je naozaj medzi nami.... 😢 ..... Mne to došlo po dvoch mesiacoch od úmrtia mojej mamky.... dostala som PP....
PS: som rada, že už je zub =problém vonku.... 😵 .... teraz už len ísť spať.... nič už radšej nejedz... a spať.... a Adčka si môžeš dať... v pohode....

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 dakujem za pozvanie 😊😊 som zvedava co so mnou porobia
... Baby a uzkost sa vam nezlepsovala vecer preco to mam aj vecer ty kks 😢

domkaaaa
16. jún 2016

@ametyst123 ajoj mojka ako sa maaas? 😊😊

ametyst123
16. jún 2016

@domkaaaa Nie, Domkaaa, ja mávam uzkosti aj večer, a niekedy sa zobudím aj v noci....že mi nie je dobre...ale dám Rivo... a spím dalej....

domkaaaa
16. jún 2016

@ametyst123 a ked viete ze na druhy den niekam idete nemate z roho cudny pocit? Neviwm ci je ro uzkost :/

ametyst123
16. jún 2016

@domkaaaa Ahojky, no dnes je to o trošku lepšie ako včera a predvčerom.... neviem, čo to malo znamenať.... ale taký atak som mala pred dvoma dnami silný, že nechápala som.... ale už je to lepšejšie... 😅 .... Inak, neviem, prečo, ale beriem ATB, a začalo ma dráždiť v hrdle a ešte som začala aj kýchať... tak ja neviem, či na mna niečo ešte dalšie lezie.... (a nie je to momentálne môj manžel.... 😅 )..... tak asi tie ATB stačiť nebudú.... ked pojdem v pondelok na kontrolu, som zvedavá, čo mi tá skvelá krčná ..... povie.... možno predpíše dalšie ATB... tak to sa asi picnem.... 😵 ...ale iba obrazne povedané, nemyslím to naozaj.... 🙂 ... Už ked som sa na to dala, nech ma teda preliečia, potom pojdem za imunologom.... a uvidime.... chcela by som ísť aj na Neurologiu , tam som bola iba raz v živote, ale to bol tak odveci doktor, že nemám ani slov.... takže chcem ísť, a chcem, aby mi dali urobiť CT hlavy.... a prečo?.... pretože mám slabé žily, mám aj krčové žily.... a dosť silné... a to mám len 37 rokov.... 😖 ... v sukni ani náhodou... a ked tak čierne pančuchy.... 😖 a moja mamka mala s tým tiež problém.... a šak nakonec dostala aj mozgovú porážku.... inak, neviem či viete, ale sú dva druhy mozgovej porážky.... jedna je, že sa vám "upchá" cieva v mozgu.... , druhá....že vám "praskne" cieva v mozgu, a krv sa rozleje do okolia mozgu.... a to je ten horší prípad... s upchatou cievou sa dá do troch hodín ešte človeka zachrániť.... s prasknutou cievou je to horšie..... a moja mamka mala ten druhý prípad... že jej praskla resp. vybuchla cieva v mozgu.... a poškodila aj ostatné cievy.... ☹ ... Takže kedže mám aj ja určitú predispozíciu, chcem si dať urobiť CT mozgu..... a tiež chcem ísť na cievne, .... dalej chcem ísť na ortopediu, kedže s chrbticou mám problém už niekolko ročný... a naposledy som bola asi tak pred 15 rokmi.... 🙂 .... a ked si toto všetko pochodím... budem happy.....a zabudla som, že mám ísť aj na odporúčenie mojej obvodnej, aj k internému lekárovi.... teda čo sa týka srdca....aby vylúčil nejaké problémy.... kedže pichanie pri srdci mám, aj do ľavej ruky.... ale na druhej strane viem, že to môže byť aj z PP..... ale ked ma lekárka posiela, nebudem sa vzpriečať.... 😅 .....
Ale neboj Domkaaaa, ja viem, že ten blbý stav prejde... dá sa to prekonať ... viem to.... moja teta to dokazala.... bojovala s tým síce 7 rokov... ale vybojovala si "slobodu" od tej pliagy.... 😅 ...a nikdy sa jej to už nevrátilo... takže je pre mna inšpiráciou, že sa to dá.... 😵 😉
Takže nevzdávajme sa, a bojujme.... ved chceme žiť nie? nielen prežívať.... 😖 .... My to dáme.... určite.... každý si musí nájsť ten správny liek, a bude to ok....

domkaaaa
16. jún 2016

@ametyst123 pre boha 7 rokov sa takto trapila? 😢

ametyst123
16. jún 2016

@domkaaaa No ja ked viem, že musím niečo vybaviť, a nechce sa mi do toho.... tak jak napríklad ked som chodila do práce... tak som z toho mala uzkosti, a aj mám.... ale dám si Rivo.... a idem... Aj napr. dneska.... som mala hrozný pocit.... že nie ja nepojdem nikde, že sa so mnou točí.... že to nedám..... a zobrala som Rivo... vodu so sebou do flasky a moje žuvačky... a išla som... vybavila som... a žiadne caky - paky... vybavila som a prišla som domov spokojná, že som to dala.... Inak vela ludí robí to, že sa začnú vyhýbať miestam, kde sa im stali takéto veci, ataky a uzkosti, a to je chyba.... lebo v mozgu sa potom vytvára z toho taký "zažitok" ktorý si mozog zapamatá, ako problém.... a potom vždy produkuje namiesto toho serotoninu.... adrenalín a noradrenalín.... resp. je to zložitejšie... ale tak nejak to funguje..... takže práveže som čítala, že sa tým miestam nemáme vyhýbať, práve naopak, a ked sa nam aj môže znova toto stať , ale nemusí, už je to pozitívne, že sa nám nič nestalo.... a to si mozog tiež ukladá.... takže sa z toho takýmto spôsobom môžeme dostať..... ale nemáme sa tým miestam vyhýbať.... práve naopak.... Mne prvý taký negatívny zážitok prišiel v Lidli.... a fuuuuj... som myslela, že nechám košík a idem preč..... ale zastavila som sa.....kde nikto nebol... vydýchala som sa , nadýchala som sa, a s nádychom som vykročila k pokladni.... tam síce šora jak na mäso.... ale aj to som predýchala vydržala.... a von som vyšla s pocitom, že som to dokazala.... takže sa ani Lidlu nevyhýbam, a ked treba, tak tam idem nakúpiť.... a hotovo... aj ked stále mám strach.... ale chcem ho poraziť.... 😉

ametyst123
16. jún 2016

@domkaaaa 7 rokov, ale s tým, že nie všetky tie roky sa trápila, lebo tabletky jej zabrali skôr.... 😵 ... ale s vysadzaním mala problém... takže vysádzala po štvrtinkách.... a to tak, že niekolko mesiacov ! brala o stvrtinku menej, a ked už mala pocit, že je to ok, že sa cíti dobre, tak zase stvrtinku dole.... aby nemala abstaky.... je chybou, ak si niekto myslí, že absťáky treba prekonať... vydržať.... nie, absťaky nemajú prísť.... človek sa má tomuto vyhnuť tak, že má vysadzať lieky pomaličky.... ale nie že za týžden polku tabletky.. .potom druhý tyzden dalsiu polku tabletku.. a potom celkom vysadiť... Jasné, že tak človek dostane absťák jak sviňa.... 😕 sooooory za výraz... ale je to tak...
No a tak sa moja teta zbavila aj poslednej stvrtky tabletky... trvalo to síce 7 rokov.... ale povedala mi, že to stálo za to.... dostala sa z toho... a je jej super... a už sa jej to nikdy nevrátilo.... ! A to je pre mna podstatné... aj ja sa toho chcem zbaviť....
Inak niektorí ludia vedia vysadiť lieky aj hned.... proste majú napr. vyšší prah bolesti.... resp. im nič nie je.... ale nie je to u každého rovnako... niekto nepocíti absolútne nič, pre druhého to môže byť nočná mora.... u každého individuálne.... takže sa treba riadiť tým, ako to cítiš Ty sama, alebo ja, alebo ktokolvek.... ale až ked nám lieky zaberú celkom... budeme na 100% ok.... a istý čas treba tie lieky brať.... a potom pomaly vysadzať.... a každý musí si sám určiť... že teraz je mi dobre... aha, môžem vysadiť, štvrtku tabletky.... a ked to nie je dobré, tak sa načas vrátiť späť, a tak znova skúsiť.... a ono to pôjde... viem, že to neznie velmi lákavo... ale si zober, že sú také choroby, z ktorých sa ludia nedostanú vôbec... takže prečo by sme sa mali vzdávať, ked ostatní ,ktorí sú na tom horšie, to nevzdávajú?..... 😉

simka1454
16. jún 2016

@umabell presne keby sme sa stretli mali by sme si tolko toho čo povedať a veru aj viac budeme toho vedieť ako doktori. V statuse máš že si z Topolčian ja odtial nie som ďaleko asi 20 km smer Bánovce

domkaaaa
16. jún 2016

@ametyst123 no veru aj ja si musim dat neurol a ist aj ked uz teraz trpim ty kks ja nechapem ako mozu byt tieto uzkosti takto
Silne ze to s nami takto zameta 😢

simka1454
16. jún 2016

dievčatá mne sa troška od minulého týždňa polepšilo ale stále to nie je dobre hlavne ráno keď vstávam a potom to trvá celé doobedie a aj počas dňa na mňa príde úzkosť a niekedy si poplačem a ešte bývam aj ospalá z liekov

domkaaaa
17. jún 2016

@simka1454 aku mas dignozu? 😊😊 baby ja snes hotova katatrofa ... Fuj a tien myslienky ... Kukam n lieky a hned myslienka ze ich vsetky pojem 😢 Hovoril si ze idem pritéovi a mysliwnka ale co ak sa tam zabijem 😢😢 to precooo ved je to hnusneee

ametyst123
17. jún 2016

Ahojte, ja práve preto si dávam Rivotril 3x denne, pretože mávam tie uzkosti aj počas dňa, a niekedy to bolo aj celý den, a občas niekedy aj je, takže aby som sa cítila ok, tak beriem tak, ako som už napísala, a to mi tak predpísala moja psychiatrička, a povedala mi, že ak sa budem cítiť zle, možem si dať aj viac.... Ja tiež nie som nadšená, že tento benzáč musím brať, a nezastávam názor, že ho nutne treba brať, ale viem, podla skúseností, že bez tohto sa človek len trápi, tak načo sa trápiť.... inak ja beriem ten Rivotril už pomaly 6 mesiacov.... takže u mna už návyk aj bude, ale radšej toto, ako mať každý den tie hnusné stavy... a nemôcť ani nič urobiť, len ležať v posteli, a behať na VC, lebo je vám tak zle.... Takže jasné, že benzáče sú návykové, ale otázka znie, a ADčka nie sú návykové? Ked ich musíme vysadzať tiež postupne?..... Ja si myslím, že sú rovnako návykové ako benzáče.... A tiež je každý človek iný, u niekoho stačí vysadiť hned, a nič sa nedeje, a niekto s tým môže mať problém vysadiť aj po dlhom čase.... každá sme iná... a na každú inak pôsobia lieky... ale myslím si, že radšej sa z toho vyliečiť, jak toto prežívať celý život.... to nieeee....

@domkaaaa Ked nemáš dosť Neurolu, tak normálne chod za obvodnou, a ona Ti predpíše, toto predpísať môže aj obvodáčka..... a ten lekár je fakt na prd, 😠 ked Ti nechcel predpísať viac Neurolu.... to je blbec, chápem, že prečo ho nechce predpísať, ale na druhej strane zrejme ešte takýto stav nezažil, a nevie, čo to je, takto sa trápiť... ved niekedy to je neznesitelné..... Ja by som už dávno zmenila lekára.....

@simka1454 ... To je normál, že to ešte nie je na 100%, ale podstatou je, že Ti je lepšie... to je podstatné... že Ti to zrejme zaberá, a to že si poplačeš, je normálne, neboj aj to časom prejde....a ospalá z liekov ešte budeš, kým si nezvykneš, a potom to bude ok....
Ja si tiež ešte poplačem.... ale to skôr preto, že stále som asi ešte nestrávila to, že mi zomrela mamka, takže viem, príčinu môjho plaču.... bohužial....
ale otazka znie, že ked si poplačeš, nie je Ti o kusok lepšie....? niekedy proste si treba aj poplakať, a vyrevať sa ...doslovne.... lebo povedzme si úprimne, toto čo zažívame, to nie je na srandu, a dakedy si aj ten organizmus sám to "vypýta"... ked už sú tie uzkosti napr. neznesitelné, alebo to príde len-tak, proste si z toho nič nerob, ked to na Teba príde... časom to nebude také.... uvidíš.... a na tie lieky si tiež treba proste zvyknúť.... a budeš menej ospalá , alebo vôbec....

Držme si dievčence palce, lebo dá sa z toho dostať, a my sa z toho dostaneme.... 😉 ja tomu verím, a dúfam, že aj vy.... 😉, lebo kopec ludí sa už z toho dostalo, takže aj nám sa to podarí, len to chce čas, a u každého je to individuálne..... 😉

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Domkaaa, to nie je dobré, že máš takéto myšlienky, toto by si rozhodne mala povedať svojmu lekárovi, lenže ked je to taký idiot, jak píšeš, tak dakujem pekne... Takže pekne krásne si daj Neurol , aj o polku viac ako bežne dávaš, a zamestnaj si mysel, fakt tieto myslienky skús poslať do čerta, a povedz im, nech Ti dajú pokoj, hoc sa s nimi aj pohádaj, myslím s tými myšlienkami, alebo ich posad pekne na vláčik, a oni odídu preč.... a už na to nemysli, že máš isť k priatelovi.... lebo toto je u Teba asi jeden zo spustačov, momentálne, ale ono to časom prejde, takže si z toho nerob nič..... Inak aj u mna je manžel a deti mojim stresorom.... a ja som zase stresorom pre mojho manžela.... 😖 ... lebo za tie roky, čo sme spolu, sme už toho prekonali dosť.... a napr. ked viem, že má prísť domov, som z toho nervozna... a pritom viem, že je to super manžel, a že ma ľúbi, a aj ja jeho... ale bohužial na seba takto negatívne momentálne pôsobíme.... ale čo už ... len kvôli tomu teraz mám ho napr. opustiť, alebo čo...? nieeee.... ja viem, že je to len v mojej hlave.... a budem s tým aj nadalej bojovať.... a dá sa to.... tak sa nevzdávaj ani Ty.... Je pravda, že my sme citlivé teraz viac na to, čo nám naši blízki povedia, alebo urobia.... ale to neznamená, že nás nemajú radi.... Tak si zober, že aj Tvoj priatel možno práve preto podla Teba "zlahčuje situáciu a bagatelizuje ju" , aby si si uvedomila, že tento problém je riešitelný, a nie je taký, čo by sa nedal riešiť... on Ti vlastne tým ukazuje spôsob, že si to tak príliš nemáš brať "k srdcu".... a že musíš sa preorientovať na pozitívne myslenie, nie negatívne.... lebo Ty si stále negatívne naladená.... nie , s tým musíš prestať, skús myslieť na to, že sa z toho naozaj dostaneš, a budete spolu šťastní, a potom sa nad tým už len pousmeješ, ako sa Ti snažila hlava rozkazovať, a hlavne ten strach v nej..... a ten treba poraziť... možno Tvoj priatel Ti nevie, ako ukazať, že Ti pomôcť chce, chlapi sú proste takí, iní ako my ženy, a vnímajú veci inak, a nechcú ukazať slabosť.... tak Ti to takýmto sposobom snaží naznačiť, aby si konečne začala bojovať s tými strachmi v hlave,.... a nevzdavala sa a hlavne sa NELUTOVALA..... usmej sa , len tak sama pre seba, raz , potom druhý raz, tretí,... a povedz si, ja to zvládnem.... A nie, že to nezvládam..... OK?..... Preto nemaj uzkost z Tvojho priatela ... on Ti chce dobre.. .aj ked to Ty vnímaš inak... ale on Ti fakt nechce zle, a nemyslí to zle.... Tak sa už tolko neboj.... a bojuj proti tomu strachu... a daj Neurol.... predpísať... a možeš normálne fungovať..... všetk o bude dobré, časom... uvidíš.... Držím Ti silno palce..... 😉 😉 😉

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Inak Domkaaa, ak máš až takéto myšlienky, ktoré su fakt nebezpečné... a život ohrozujúce, a ako sa píše aj v liekoch, v ADčkach... tak takíto ludia by mali byť pod kontrolou lekárov v nemocnici, takže lekár Ti zase neradí zle, že máš ísť do nemocky.... prečítaj si letáčiky... a uvidíš ,že sa to tam tak píše..... kludne to povedz, svojmu lekárovi, resp. v nemocnici, a oni Ta budu kontrolovať, lebo takéto stavy sú "normálne" ale hlavne zo začiatku ked berieš ADčka..... a minimálne to môže trvať aj mesiac.... a tie lieky zo začiatku tak aj pôsobia, že ten stav akoby ešte viac zhoršia.... práve preto je dobré byť pod kontrolou lekárov.... neskôr, sa nad tým zasmeješ, aká si bola prepáč....že "trubka".... že si na také veci myslela, ale tento momentálny stav , musíš riešiť.... Takže podla mna nemocka Ti pomôže.... a už presne nepámatám ake Ad berieš.... dokelu zabúdam.... 🙂 ... ale zrejme nie sú ok..... alebo ešte nezabrali.... takže je na mieste otazka, či fakt netreba zmeniť lieky.... 😖 ,,, myslím, že áno.... Tak chod do nemocnice, tam Ta nastavia na tie správne lieky , a bude to ok.... dobre?

domkaaaa
17. jún 2016

@ametyst123 dalujem 🙂 mas pravdu uz sa neviem dockat do nemocky 😊😊 nech som pod dohladom ... Baby nemali ste taketo myslienky? Ja to nechcwm pre boha urobit!!!! Nezabeeaju mi veru lieky

umabell
17. jún 2016

@domkaaaa a co nechcds urobiť? Domi mala som aj ja strasnw myslienky teraz sa na tom smejem... To prejde a v pondelok nastupujes? Prečo ni uz dnes?

umabell
17. jún 2016

@kubimatej ahoj no ako? Lepsie? Zub vonku konecne...

kubimatej
17. jún 2016

@ametyst123 už je tomu 7 rokov, ale odvtedy som strach prežívala len občas..raz za štvrť roka prišiel nejaký záchvat.potom som si našla debila priateľa, s ktprým som bola 4 roky a mám s ním syna a on začal drogovať a vyhodil ma v zime bosú v pyžame na ulicu..rozišli sme sa..potom som bola sama s malým a bolo mi super až kým som si nenašla fešáka teraz už manžela..máme spolu syna a rodila som ho sekciou a pri nej tlak 40/20-hnis celý život sa mi premietol. no muž ma svojím správaním puberťáka(furt behal po vonku) keď ja som sa starala ničil a v súčasnosti začal piť..potom som bola chorá tento rok a doatala sve alergické reakcie na ATB a s nimi strach o smrť.a ja som to asi nezvládla a popritom som si pripadala silná :/ toť môj kúsok života..myslíte, že toto všetko na mňa doľahlo? ja fakt neviem spúšťač konkrétny..a teraz od marca to najskôr bývali ataky kazdé dva týždne..v apríli už každý týždeň a od mája každý druhý deň a v súčasnosti každý deň :( dlho som odolávala ADčkam a zatiaľ len tri týždne ich beriem, ale bez nejakej aspoň malej zmeny..a to zase vytvára úzkosť a strach

kubimatej
17. jún 2016

@umabell ahoj no kosť ešte bolí , ale inak lahoda 🙂 len ráno zase roztrasená som vstala :/

umabell
17. jún 2016

@kubimatej no prežila si si toho dost a samozrejme ten spúšťač tam bol... Tri tyzdne su malo este preto ti radíme davat so neurol aj ked ti lekarka zakazuje... To ti len pomôže pokým adecka riadne zaberu netrap sa zbytocne a daj si neurol... Adecka niekedy zaberaju po 6_8 tyzdnoch ale davajj sa prero benzace aby si to lepšie zvladala... Oni povedia dajte si to len ked bude ozaj zle ale pozri sa ved ti je stale na hovno takze skus vazne... A uvidis ako santi ulavi.. Ja bez rivotrilu by som zdechla..

umabell
17. jún 2016

@kubimatej rana u mna su boli najhorsie žalúdok uplne ako pred maruritou ruky ma stipali od lakrov dolu plakala som a myslela som ze mi jebne... Preto ako ti píšem daj si ten Neurol aj dva mas to velmi male davky....

marusia12
17. jún 2016

Takže skúsenosť po 14 dňoch užívania: zmena len tá, že už nemám depresie, pocit radosti sa zatiaľ nedostavil. Nemám potrebu viac jesť, skôr som 2 kilá schudla.... pri Alvente som mala ako vedľajšie aj inkontinenciu, ťažko som zaspávala a hlavne som sa potila ako prasa 😀 Toto teraz vôbec nepociťujem.... zatiaľ.

ametyst123
17. jún 2016

@marusia12 Marusia, šak to je super, že už depresie nemáš, to chceme aj my ostatné, dopracovať sa tam, aby sme už boli za tým,.... a Ty už to máš za tým, takže ber to tak, že je to super, asi tie lieky zabrali, čo je dobré. a ten pocit, že zatial sa pocit radosti nedostavil..?.. neboj sa ... on sa dostaví.... 🙂 🙂 🙂 .... A aké lieky teraz vlastne berieš?... A Alventa Ti očividne nerobila dobre..... (to len potvrdzujem aj nadalej môj názor na tú alventu, že len málo ľudom pomohla, a väčšine ludí, nie....) 😖 . Držím Ti palce, nech Ti nové lieky pomôžu, a budeš v pohode... uvidíš, si na dobrej ceste..... 😉 Drž sa....

ametyst123
17. jún 2016

@kubimatej Ano, Kubimatej, toto všetko na Teba "doľahlo" bohužial tak, že sa Ti to prejavilo panickou poruchou a uzkostami, bohužial..... ale presne takéto stresové situácie sa v mozgu ukladajú... a potom už aj ked nijaká taká situácia "nehrozí", mozog môže podobnú situáciu vykresliť ako stresovú... a vzniká panika a uzkosť.... Ty máš bohužial stále uzkosti a ataky... takže neviem, ale fakt neváhaj dať si toho Neurolu aj viac.... ved naozaj máš "detskú dávku"... to Ti nemá šancu zabrať.... aby Ti také silné ataky, takáto malá dávka dokázala ukludniť a zvládnuť.... ja neviem, ale zbytočne sa trápiš, ked si možeš pomôcť.... ale ked sa trápiť chceš, tak potom neviem... ako Ti pomôcť.... každý lekár by mal minimálne zo začiatku upozorniť svojho pacienta, že ak ide užívať ADčka... že tie zaberú až po istom čase ... mesiac -dva --možno tri.... a v tom čase, je naozaj potrebné brať aj benzodiazepíny resp. anxiolitiká... ktoré telo ukludnia, aj fyzicky aj psychicky.... lebo Ty si stále napätá, to sú uzkosti... a práve preto sa berie Neurol.... ale nie takéto malinké dávky..... 😵
Ved sa skús minimálne opýtať svojej obvodnej lekárky, aké dávky Neurolu sa môžu užívať, a som zvedavá, čo Ti odpovie....hmmm?.... Držím Ti palce..

ametyst123
17. jún 2016

@umabell Ja by som bez Rivotrilu už tiež "zdechla"... 😅 .... velmi mi pomohol.... ja by som už bola zrejme pod kytičkami... mne ten ukludnovak dosť pomohol.... bez neho by som nemohla fungovať.... ale rozmyšlam... že či ho neskusim zmeniť na Neurol, alebo Lexaurin... neviem... uvidím.... Ale dnes sa už cítim o kus lepšie ako včera... takže super....
Ale tie ATB nezaberajú.... dokonca ma riadne začalo bolieť hrdlo.... pochybujem, že pri kontrolných výteroch mi nič nenájdu... lebo som chorá a kýcham jak pes... Tak neviem, či mi nepredpíše krčná dalšie ATB... a to už asi "zdechnem".... 😀 ... ale ja to prežijem.... prežila som aj tento týzden, prežijem aj dalši... ale rozhodne sa chcem zbaviť tých bacilov... a ked sa ich zbavím... budem zlepšovať svoju imunitu... a rozmyslam aj nad tým, že si kúpim nejaký čajík na Detoxikáciu.... neviem, či je to dobrý nápad... ale mám pocit, že by mi to mohlo pomôcť.... a k tomu Probiotiká.... nadalej....