Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

povuma
24. nov 2009

ja som sa zlakla, ze nejaka pubertacka sa tu prihlasila 😅 sorry 😅

povuma
24. nov 2009

ta lindaxa je na liecbu obezity, nie? to by az tak nevadilo, ale mala by si si skor dat nejake ine lieky, ist k psychiatrovi, ten ti povie, co a ako....urcite bez lekarskeho doporucenia neurol neber ☹ stanes sa zavisla a prestane ti ucinkovat, to nechces nie? 😒

baba77
24. nov 2009

a ti povuma?sa smijem pitat?kolko mas?

povuma
24. nov 2009

30r................. 😎 ty si asi madarskej narodnosti 😉 .... 😎

baba77
24. nov 2009

hat ano,vadi?dufam ze nie.ani by som nevedela co mam povedat psyhitrovi,u psihologa uz som bola podla mna nepomoze.

kubaka
24. nov 2009

baba - jasně že nevadí že jsi maďarka, akorát že je to poznat na gramatice 😉 proto se holky ptaly.
Psychiatrovi pověz to co nám, všechno jak se cítíš, jaké máš potíže - jim obvykle stačí i když se na člověka podívají a už tuší, jak mu asi je - podle řeči těla se dá dost poznat. Psychologovi musíš dát taky šanci, ale v první řadě je nutné se zaléčit a psychicky vyrovnat - pak hledat psychologa a řešit příčiny tvého stavu. Pěkně jedno po druhém. 🙂

baba77
24. nov 2009

kubaka jednoduho neviem ako nato.gde tomam zacat.

baba77
24. nov 2009

cavte musim odskocit,ohlasim sa urcite 😎 😅

kubaka
24. nov 2009

najdi si na místní poliklinice oddělení psychiatrie, pokud tam je - nebo se podívej do telefonního seznamu do Zdravotnictví pod obor Psychiatrie a najdeš nějakého doktora, co sídlí v Komárnu. Stačí zavolat a objednat se, že máš akutní potíže. Objednáš, přijdeš a všechno mu vypovíš. 🙂 Nepotřebuješ žádné doporučení od praktického lékaře, stačí zavolat a přijít.

alika54
24. nov 2009

baba77 lindaxa sa nesmie uzivat ked beries AD alebo ked ho budes brat,,,,ja som sa na to pytala mojej dr bo som po AD hodne pribrala a jednoznacne mi to nedoporucila,,,,,

lenka00
24. nov 2009

Ahoj holcicky, casto sem nahlizim a vidim nove tvare, moc Vas zdravim 🙂 asi je ted nejake teysi obdobi na depky, nevim, mam ted zase pocit, tak tri dny, ze se vraci ty ranni spliny 😠 uz jsem mela fakt pekne dni, tak jsem z toho zase celkem vykolejena...uff, je to fakt beh na dlouhou trat..tak at se vsem dari a vsichni se drzte 😉

srdcko81
24. nov 2009

Ahojte babky
Lenka00-to moze byt pocasim-ono november je taký uprsaný mesiac a to je take depkovo.
No a k chudnutiu-baby ktore maju psychický problem-by nemali brat ani ziadne kapsule-ved tomu ani neverte a ani drzat dietu-strasne zle to vplyva na psychiku.Pretoze zdravý clovek byva pri diete podrazdený a nie este ked ma nejaku depku.
No ja som tiez parádne pribralá-serie ma to poviem na rovinu tak ako to citim,ale radsej byt v pohode ako chudá a prezivat to trapenie.!!!!!!!!!!
My mozme akurat upravit jedalnicek-zdravsie sa stravovat-jest pravidelne v malých porciach a stacia napr.prechádzky-ja som minulý rok chodievala kazdý den okrem nedele a mala som krokomer a kým som nespravila 5 km tak som ani nesla domov a bolo fajn aj som pochudla-cez leto som to obmedzila-lebo ja tie horucavy neznasam a teraz akosi mám tolko povinosti a modreho konika 😀 a facebook,ze zatial nestiham ale chystám sa znova zacat-clovek má aj lepsiu imunitu aj zdravsiu farbu a aj nieco spravi pre seba-len teraz ked je takto hmlisto a uprsano tak tak akurát bacila chytit.

cathuska
24. nov 2009

ahojky kocky, tak ja mam take uzkosti, pred tehu som brala frontin a seroxat ale asi len tri mesiace, lebo som mala normalka az krce v rukach od stresu a busilo mi srdce a chytala mam beznadej a strach ci zvladnem take a hentake situacie, a ze ma kazdy bude hodnotit a take veci.,.tak ale potom som otehotnela a zvladla som cele tehu bez liekov...a porodila som v juli, potom som kojila....ale mala ma uz skoro styri mesiace aja uz mesiac dokrmujem mlieko odislo, asi z nervov co mam, som stastna, ale uzkosti ma obmedzuju...ianc som taky vesely typ cloveka, ale ked na mna pride, tak mam chut sa zakopat zahrabat a nevladzem vobe fungovat takze u mna asi pojde o uzkost aj depresiu naraz.. ☹ no a kedze uz nekojim tak asi je cas ist na psychiatriu po dalsie lieky a ulavi sa mi..akurat som pocula, ze vraj treba vymenny listok, blbost nie???

maria62
24. nov 2009

Ahojte baby 🙂
Pozdravujem všetky a aj nové dievčata. Nové babenky čím skôr k psychiatričke a nehanbiť sa s tým vidíte, že je nás tu dosť tak žiadna hanba a strach ale začať čím skôr. Držte sa
Srdcko máš pravdu že radšej byť silnejšia ako chudá a trápiť sa s chorobou.
Hroška ako sa darí. Filipal ešte stále si chorá tak skoré uzdravenie ja dnes tiež taka unavená aj z roboty aj ten čas taký všelijaky a tie chripky no hrôza dúfam, že ma to minie.
Tak sa všetky držte pa 🙂

cathuska
24. nov 2009

inac robila som v personalej agenture cize kopec telefonovania, pohovorov s ludmi atd..tak si viete predstavit, ze ked ma chytila uzkost ako tazko som fungovala, ono to islo, ale potom som zrazu citila, ze padam dole, ze busenie srdca krce atd...a vtedy vyhladala lekarku a dala mi tie lieky a dalsie co bolo som uz vyssie pisala...no inac ja od destva trpim neurozou, ked som bola mala bolel ma zaludok, nic na nom nenasli, to z nervov, potom som mala anorexiu, potom akne a potom trosku som sa aj zajakavala, takze parada, ze....? chodila som k psychologicke, teda bez liekov ma liecila, a dostala som sa k pozitivnemu pohladu na svet a celkovo som dozrela, ale akosi mi to uz nestaci, potrebujem aj lieky pretoze toto, je uz podla mna choroba duse, to sa neda len slovom vyliecit...proste ja aj mam dobru naladu ale ked ma chyti panika, presne ako to vy tu opisujete tak som nahrata a zbytocne sa izolujem atd,,a teraz ked mam dcerku tak chcem byt v phode a tesit sa...Nie je ti niekto z KOSIC???

srdcko81
24. nov 2009

cathuska-no nieco na tom bude-treba to preliecit.Mne to vlastne prepuklo v plnej paráde tak ze sme mali kontrolu vo firme a ja som si to strasne pripustala-lebo kontrolovali Nám zmluvy zamestnancov a ja to mám na starosti-tak som sa strasne bala-kontrola prebehla vsetko o.k.Sla som domov-nastupila do busu a zacalo to-horor.
Inak potom sa mi to zacalo opakovat-bala som sa niekam ist-a asi az po 2 mesiacoch som prisla na tom,ze mi busi srdce a odtvedty-prst na tepne furt meranie a pozorovanie-neukludnilo ma ani echo srdca,ani ekg ani holter ekg-vsetko v poriadku a ja furt vyplasená-ze idem dostat infarkt.
Ale to som chcela-pboze ja sa vzdy vykecavam-ze ako Ty pises ze si robila s ludmi-tak ja som bola naopak sama v kancli a mne hrabalo z toho a este ked som mala volnejsie-tak som len nad sebou rozmyslala a tak to slo az kým som nezacala uzivat AD.Az potom som sa prestala merat a kontrolovat.

filipal
24. nov 2009

Cathuska, vyzera to tak, ze by ti naozaj AD prospeli. seroxat tu beru kocky, urcite sa ti ozvu. ked ti sadol, asi by bol najlepsi. ja som tiez mala v detstve neurozu - bolesti brucha.. 😉 .a tiez som sa neskor dala dokopy sama, ja hlavne s jogou.
su tu aj dievcata z Kosic, minule si o tom pisali... 🙂
k psychiatricke nepotrebujes vymenny listok od praktickeho lekara....
takze, vitaj 🙂

pozdravujem aj ostatne kocky 🙂 🙂 veru, Maria, este som chora, opatrujte sa, aby ste neochoreli aj vy! 😉

andy.a
24. nov 2009

čaute 😎 😎 😎

Filipa,skoré uzdravenie 😉

vítam všetky nové tváre 🙂 😉 😵

Baba,čo to znamená to slovko "hat" ?? 😕 😉
troška som sa aj pobavila tuná 😉 😀 😝 ,ale nič v zlom 😉
baby ti presne a správne poradili,všetko bolo povedané,nemám už v podstate čo dodať,ako hovorí Dara Rolins v Supestar 😝 😅 🙂

Cathuska,zrejme nekojíš,určite by si potrebovala AD 😕 😉
a aj anorexiu si riešila iba so psycholgičkou ?? 😕 😕 😕

Logout,tem Amitr.berieš v monoterapii ?? 😕teda nič iné,len to ?? 😕 😉
Leni,písala som ti IP a zasa ma baby predbehli,akoby som ja v tej IP od nich odpisovala 😉 🙂 😕

soniada
24. nov 2009

srdcko81
az teraz som si vsimla ze niekto zareagoval,nemohla som dohladat svoj prispevok =)
dakuje za privitanie,
uz ma chvalabohu netrapi nic a som rada ze je už dobre, niekedy to znie hlupo ale človeka poteši ak si môže prečitať že v tom nie je sám , aj ked by som tuto chorobu a depresie nepriala nikomu.

Mne to začalo asi pred troma rokmi kedmi priatel odisiel preč, ani som si to neuvedomovala a zrazu mi zacalo ostavat nejako špatne, postupne som prestala chodiť z domu a začala som mávať pocity úzkosti a hlavne strach..brrr..z toho ze zomriem.odpadnem, infark , nador..bla bla bla poznate to..stale som vnimala všetko na sebe..chodila som po vysetreniach kazdy týzden ma bolelo niečo ine, ked mi zistili , že je to ok tak ma zas začala bolieť ina časť tela..dokonca som si myslela , že mám nádor ked nie na mozgu tak inde v tele( ako keby putoval) 🙂 az nakoniec neurologicka pripustila možnosť že by to mohlo byť psych.problem....nevedela som si to predstaviť a o chorobe som predtým nepočula. poslala ma domov s neurolom..avšak stavy sa zhoršovali...nechcela som chodiť von a zatvarala som sa v izbe lebo som sa bala ze si nieco spravim..asi by som si nikdy nespravila ale boli to strasne stavy úzkosti.. z internetu som si stiahla zoznam psychologov a uplne na dne som ich zacala obvolavat..dokonca s placom..avsak ziadny doktor ma nechcel zobrat , az na jednu pani dr ktorá ma zobrala hned v ten vecer, predtým som skusenosti s dr nemala a tak som bojazlivo cakala v cakarni s tým že sa mi hlavou premielalo ako to je možne že ja sedím prave tu a co si pomyslia iný a mnoho dalsich veci..viete, ved psychiatrovi chodia len blazni 🙂 dr mi vysvetlila moju diagnozu(panicka porucha s depresiou) a nasadila tabletky, cipralex s tým ze som ich mala uzivat kombinovane s neurolom pokym nezaberu a aby som mohla spavat..prve dva mesiace som skoro nic nejedla nakolko sa mi z tabletiek chcelo velmi vracat, schudla som este viac ako z choroby...avsak dr ma uistila ze to prejde, telo si musi zvyknut..aj tak bolo, teraz beriem tabletky treti rok a skusala som ich aj vysadit ( svojvolne, aj ked viem ze sa to nema) ale stve ma ze sa musim kazdy den napchavat nejakymi tabletkami ☹ aj ked som sa tým uz viac menej zmierila lebo bez nich nemozem fungovat ako by som chcela..stavy uz nemavam ...iba pred menstruaciou sa mi akoby objavia a trvaju tak dva dni nepravidelne..s priatelom planujeme do buducna babo tak hadam ich dovtedy vysadim aj ked viem ze to bude boj a ja netusim ako to zvladnem, samozrejme v malokom z mojho okolia mam oporu kedze to nikto nechape a nedaju si to vysvetlit..kazdi tvrdi ze to mam v hlave =) podla mna to praveze v hlave nemam lebo keby som to mala- serotonin tak sa toto vsetko nedeje 🙂

alika54
24. nov 2009

ahojte,,,,,soniada presne viem o com pises,,,,,dnes som den zvladla bez frontinu,,,,mala som dnes aj dost behania lebo deti mali kruzky a kazdy inde a celkom to slo,,,,aj ked som si bola von taka neista aj sa mi trochen hlava potocila ale nakoniec som si ho nedala,,,, a co vy? ako ste sa mali?

soniada
24. nov 2009

alika ako dlho ho uz beries a stava sa ti ze si nedas aj viac dni po sebe?
ono ked sa clovek nahana tak nema cas na to mysliet..ale mna to potom dobehne ked sa zastavim ...drzim palce ali..aj ostatne baby ..aby som nevynechala =)

alika54
24. nov 2009

soniada ja ho beriem vyse dvoch tyzdnov,,,,zacala som brat nove AD a kym zaberu potrebovala som nieco k nemu,,,,inak som nevedela fungovat,,,,

soniada
24. nov 2009

tak to ti budem drzat silno palce aby nove ad co najskor zabrali...dnesny den si zvladla super tak verim ze zajtra to bude tiez tak..aspon tak 😉

alika54
24. nov 2009

dik moc,,,aj ja dufam,,,kazde rano je ine,,,niekedy lepsie inokedy horsie ale snad bude pomaly len lepsie,,,,a zajtra mam aj mangela domka tak sa tesim 😉

maria62
24. nov 2009

Ahojte 🙂
Soniada ta vitaj medzi nami aspoň vidíš , že nie si sama a aj my nie sme sami a je super, ked si môžeme takto poradiť a pomáhať aspon pre mňa je tu super, ked viem, že tu môžem povedať svoje problémy.A ty berieš každý deň už tri roky AD a berieš iba tie či aj iné niečo k tomu
Alika ten frontin už vysadzaš ja ho beriem už šiesty týžden ráno a večer 0,25 na obed som vysadila ale postupne sa snažím ho vysadiť ale až ked seroxat zaberie
Tak sa držte všetky babenky pa a dobú noc 🙂

soniada
24. nov 2009

Maria,
ahoj 🙂 dakujem za privitanie.. najskor som brala ad s neurolom, tiez pokým mi nezabrali ad..potom som neurol postupne vysadila a dala si ho iba obcas a teraz beriem uz iba ad, hej tri roky kazdy den =( nedufala som ze to bude tak na dlho a myslela som , ze po roku bude vsetko za mnou, nasla som si novu pracu, zacala som chodit na vysku, no proste vsetko je super..ale ked vysadim tabletky tak ma po týzdni a pol zacne boliet hlava, zacne mi byt na vracanie a mam navaly som ospala a bez nálady ani sa neusmievam ..tak ich radsej rýchlo nasadím =)))a takto to ide dokolecka dokola...vravela som dr ze by som s tym uz chcela seknut a ci by sme sa niekam nepohli dalej..len ked ja neviem ako. ☹
dobru nocku a krasne sny..

kubaka
24. nov 2009

soniada - hezky jsi to sespala - taky beru Cipralex (dříve Remeron a Citalec) už osmý rok a bez nich taky nefunguju tak dobře, jak bych si představovala. Druhé dítě jsme si ale pořídili a šlo to. Tabletky se hlavně musí vysazovat velmi pomalinku - několik týdnů postupně uždibávat a zmenšovat dávku. Když vysadíš naráz, dostaví se takový šok z prudkého poklesu hormonu, že ti bude blbě na dvakrát -přesně jak píšeš. Já takhle vysazovala po zjištění těhotenství a dalo se to. Po porodu jsem se ovšem vrátila zpět k AD.
už jsem si zvykla - zkoušela jsem omezit, vysadit, ale prostě ze mě cosi vyprchá a konec 😖 Nech tomu volný průběh a když budete chtít mimino, zkus srazit nejdříve na nejmenší udržitelnou dávku a až otěhotníš, tak dovysadit úplně. Já brala ještě do osmého týdne těhu asi 5 mg Citalecu obden -fakt pomaloučku nechávala vyšumět a mám zdravé dítě. Dá se to takhle naplánovat 🙂

logout
24. nov 2009

andy, amitr. beriem s anafranilom

logout
24. nov 2009

skusala som wellbutrin, ten vobec nezabral

andy.a
24. nov 2009

Logout,ale veď je kvantum iných AD 😕 😕 😕 tuším už tých 6 generáciií 😝 😅
a ty máš kombináciu 2 tricyklík z 1.generácie 😕 😕

nič proti,ak ti táto kombinácia vyhovuje...a iné okrem Wellbutrinu si neskúšala ?? 😕 hneď si šla na duálne ??
Lebo malo by sa začať SSRI,len pri ťažkých + atypických depresiách sa môžu dať hneď AD novšie /drahšie/.,tak to totiž poisťovne určili 🙄 😠