Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

olivia77
18. jún 2016

@kubimatej, no tak ak si mala nedostatok tychto mineralov, je to jasne... to, ze teraz si mala dobre vysledky, este nemusi nic znamenat, totizto pri velkom strese, panike a tychto stavoch telo vycerpava zasoby magnezia a vapnika v tele, takze ak ich stale nedoplnujes, ono je to zacarovany kruh... u teba mam skor podozrenie na tu tetaniu... lebo napr ja krce a trpnutie vobec nemam, to je vzdy znakom tetanie a najviac sa spomina trpnutie pier... vies kolko ludi chodi po doktoroch a nic im nezistia, su uz pomaly so silami na konci a nakoniec diagnoza: tetania ! aj ked v konecnom dosledku, to nie je diagnoza, to je fakt silny nedostatok mineralov v tele, ktory sa da doplnit... a vyhybat sa stresu, tetania sa vzdy objavi pri strese...

https://www.slovenskypacient.sk/horcik-od-hlavy...

kubimatej
18. jún 2016

@olivia77 praveze som ich mala dobre vápnik a magnezium..zle som mala zelezo a chloridy a krvny obrau na prd

olivia77
18. jún 2016

@kubimatej, ale aj tak, ak mas trpnutie, urcite by si mala magnezium a vapnik, velakrat su aj vysledky dobre v krvi, ale cloveku to chyba, jeho telo totiz na fungovanie potrebuje ovela viac ako mozno niekto iny... ja by som skusila na tvojom mieste horcik v chelatovej forme, alebo formou laktatu, ale velke davky a tiez nejaky kvalitny vapnik...

umabell
18. jún 2016

@olivia77 akj ta gorse vyzera dobre.. Jeej aka si pekna💗

kubimatej
18. jún 2016

@olivia77 vies len ked mne uz nieco trpne tak mam strach z mozgovej prihody 🙂 somtaka trubka..urcite v pobdeloj pojdem za neurologickou nech ma posle na testy

ametyst123
18. jún 2016

@kubimatej Ahojky Kubimatej, ja by som Ti navrhovala ísť ku ten neurologicke, spomen jej trpnutie .... a ona Ti urobi testy na tetaniu... olivia má pravdu, ale zároveň som videla, že máš aj nedostatok železa.... a to je dosť problém.... skús si prečítať toto, a hlavne na konci.... a možno preto si aj unavená, a máš psychické problémy....

http://casprezeny.azet.sk/clanok/99681/nepodcen...

Moje deti, ked sa narodili, boli tiež anemické, a rovno im šupli kvapky Aktiferin... lenže kedže boli velmi maličké... iba niekolkomesačné.... tak bol problém im to podávať... takže na lyžičke... a do pusy.... a tak ma lekári upozornili, že ked budú väčšie, budú mať kazové zuby, kedze im to podávam "cez zuby".......a naozaj ... majú zuby deravé, jak rešeto.... a pritom zuby im čistíme... a aj tak prvý syn mal pri prvej návšteve zubára... až 7 kazov....!.... a druhý asi 4 kazy.... 😖 .... Ale nemusíš brať len lieky, treba jesť aj stravu, ktorá železo obsahuje, ja viem, že teraz nemáš na jedlo chuť... ale musíš do seba natískať, hoci kustik po kustičku... a ono sa Ti môže Tvoj stav upraviť.... Tak držím Ti palce.... a aj na tú neurologiu rozhodne chod.... to trpnutie sa mi nepáči.... možno Ta pošle aj na CT.... trpnutie môže byť aj nič, ale aj všetko..... takže nepodcenovať.... mne trpli ruky 2 roky.... v kuse... čo som si ich necitila, a to preto, že som kvoli zdravot.problémom mojich detí ich musela nosiť na rukach... doslovne, ani do kočika som ich nemohla dať... ani nič.... proste nosiť na rukách... hodiny a hodiny... tak mi neurolog zistil, že mi treba zoperovať ruky... lebo že mám ten karpaálny tunel.... a ja že či je normálny, ked mám také malé deti, že kedy mám na tú operáciu ísť.... a kto sa mi postará o deti....také malé.... a tak som nešla.... a samo sa mi to po roku upravilo.... 🙂 ... Inak vela minerálov a vitamínov strácame fakt aj menzesom.... Niekedy naše babky taký problém nemali, a to preto, že ani nemali čas mať menzes, lebo furt boli tehotné, a rodili a kojili..... my žijeme v inej dobe.... a ako som raz čítala v jednom článku jedného doktora... on tam vlastne písal, že pre ženu nie je zdravé, ked má každý mesiac menzes, ale je to dosledok našej doby... mať jedno - dve deti, a konec..... ale nič s tým nenarobíme... treba organizmu dodať to, čo mu chýba..... 😉

umabell
18. jún 2016

@olivia77 a tetania sa zistí z krvy? Ci?

olivia77
18. jún 2016

@umabell, jeeej dakujeeem, ty si zlata 🙂

olivia77
18. jún 2016

@umabell, tetania sa tusim zisti na EEG vysetreni, ale to som si neni uplne ista, ale mam taky dojem... len vies ako to je s lekarmi, nie kazdy je ochotny, velakrat nas odbiju, ze ved nic nam neni... ale treba si za tym ist, ak spomenies trpnutie koncatin, mali by ti to vysetrenie umoznit...

kubimatej
18. jún 2016

@ametyst123 no zelezo uz beriem a do hlavy mi nejde ze za 3 tyzdne mi z normalnych hladin až tak kleslo a na ct mozgu bez kontrastu som bola 17.4..a výsledok ze v norme..
mna este napadlo aj toto, mne totiž to robili v novembri aj zubne titanove implantaty, a odvtedy sa moje problemy stupňujú..len dr vravia ze zo nemôže byť z nich..ale aj moje okolie ich podozrieva.

olivia77
18. jún 2016

@ametyst123, presne tak, nedostatok zeleza, cize anemia ma veeelmi podobne priznaky, ako ma @kubimatej... tam je vtedy uzkost, nesustredenost, vsetko mozne... to je vzdy ale ten lepsi pripad, ak ma clovek nedostatok mineralu, ktory si vie doplnit... ja som mala anemiu, tiez som bola velmi slaba, bolo mi stale na vracanie, pila som cviklovu stavu surovu s jablkom a mrvkou v kuse cca 3mesiace a po chudokrvnosti ani stopy 🙂 teraz sem tam si zase odstavim... a zelezo ked chyba, je to vidno aj na tvari, clovek je bledy, akoby sedasty v tvari, nema ziaru v tvari... inak aj spirulina ma veeelmi vela zeleza...

ametyst123
18. jún 2016

@umabell Tetaniu, ako aj prečo napr. trpnu ruky a tak, sa zisťuje na takom prístroji, dajú Ti na prst, ak si ešte dobre spomínam, takú elektrodu či čo... a pustia Ti taký slabý prúd, a zisťujú reakciu končatín.... a mne tak zistil lekár problém s karpalnym tunelom... na maličkoch som nemala myslím, žiadnu reakciu... rovná čiara.... 🙂 ked si dobre pamatám.... ale mám taký pocit, že sa takto vyšetruje aj tetania..... ale nie je to také hrozne, ako to vyzerá, to Ti len tak trošku sklbne rukou... je to kus neprijemne, ale dá sa to v pohode prežiť.....

olivia77
18. jún 2016

@kubimatej, nemaj strach z mozgovej prihody, uvidis, problem bude na 80-90% v tomto... ako sa inak stravujes? nemas problemy so zaludkom? vredy, zapal nejaky? velakrat pri ulceroznej kolitide alebo gastritide su tiez taketo psychicke problemy... lekari nevedia, ze je v tele vsetko poprepajane... to ich v skole neucili... a ak beries zelezo, ktore ti predpisal lekar, tak ma velmi slabu vstrebatelnost, to ta cvikla a spirulina je 1000 krat silnejsia!

ametyst123
18. jún 2016

@kubimatej Tak toto neviem, či titanove implantaty môžu robiť neplechu.... to fakt netuším.... ale zase mne nedavno menil zubar tie staré plomby myslím, že sú amalgánové, či jak sa volajú.... za nové také čisté biele..... neviem, ale počula som že staaré plomby púšťajú do tela olovo... neviem, či je to fakt pravda, alebo blbosť... a pokial viem, tak olovo sa z tela vyplaviť nedá... proste sa tam ukladá... roky.... a roky.... aspon myslím.... ale v tomto teda nie som "expert"... 😀 .... ale som rada, že mi tie plomby vymenil..... mala som ich od detstva....

ametyst123
18. jún 2016

@olivia77 Ano cvikla je super, a nemusí sa jesť len surová, môže byť aj uvarená, ale surová je lepšia,...a dobre posobí aj na červené krvinky..... obnovuje ich množstvo.... aspon myslím.... takžiež aj iné červené plody - ovocie... sú dobré.....

ametyst123
18. jún 2016

No dievčence, na teraz končím, idem sa hrať s deťmi, lebo okolo mna pobiehajú, a chcú sa so mnou hrať... nemôžem ich tolko "ignorovať"... 😵 ... nie v pravom slova zmysle.... neignorujem... len som si chcela trošku aj popísať na PC..... 😵

kubimatej
18. jún 2016

@olivia77 teraz momentalne mi uz mesiac nechuti ani jest..akurat tak ci zjem tak sú banány, ráno len bujón aby som niečo tekuté do seba dostala..na gastro som bola v auguste munuly rok na hadičku levoma furt bolel zaludok a ze vsetko dobré. ct mozgu a ct brucha sim bola toho17.4. teraz a tiež dobré. sono brucha v januári, zapal zaludka som mala..potom som brala 4 ATB na kasel ktory som cítila až v bruchu, ktory som mala cely február a popritom crp bolo dobre. a teraz minuly tyzden som bola u kardiologa a ue stdce bije ako zvon a wcho ze je super..uz si pripadam ako hypochonder..a tak mi dali diagnozu f41.0 ze panicka porucha, led mi je furt zle

olivia77
18. jún 2016

@kubimatej, ale ten zapal zaludka je podla mna nie dostatocne dolieceny, dobre som tusila, ze s tym zaludkom nieco je... vtedy fakt byvaju tieto problemy... a nechutenstvo je znak chudokrvnosti... no ked doktori nevedia, co s tebou, daju diagnozu pp, ale tak ten clovek ma naozaj fyzicke problemy a bolesti rozne... ale tak bud je to v nedostatku serotoninu - co je v 80% panickych poruch alebo inych neurotransmiterov v mozgu(noradrenalin, dopamin, GABA), nedostatku mineralov alebo v tych zapaloch zaludka... musis patrat a skusat na sebe, co ti bude robit dobre a pomahat... nic ine ti neviem poradit... a este vylucit uplne tu tetaniu

kubimatej
18. jún 2016

a ešte jedna otázočka..čo opaľovanie a ADčka? niekde som čítala, že nie, niekde že pohodka...a ďakujem aj ja za kopec srdiečok 💖💖💖 cez telefón mi nejdú poslať ďalej, ale keď budem na pc ihneď rozpošlem aj ja 😉

olivia77
18. jún 2016

@kubimatej, to netusim, kedze ich neberiem a treba pozriet na pribalovom letaku...

domkaaaa
18. jún 2016

Babyyy ja chcem mat uz tu nenicku za sebou ako tam vydrzim tolko dlho 😬😜

domkaaaa
18. jún 2016

@kubimatej ja chidim do solarka 😊😊

kubimatej
18. jún 2016

Bábiky ka som bola 4 hodinky vonku..juchuuuu 😉

umabell
18. jún 2016

@kubimatej ja som tiez chodila do solária tento rok nie trosku sa na balkone slnim podla mna sa to moze kľudne

domkaaaa
18. jún 2016

Baby mne je zle ... Taka nevilnost fuj ha 😏 Prejde to? Aj to ma zasa zuskostnilo

domkaaaa
18. jún 2016

Nemam nic psychickee a zasa mi je zle bleeeee😬😬😬😳😳😳

domkaaaa
18. jún 2016

Mavate to sj vy? Uolnee zle taka nevilnist tocenie hlavy

kubimatej
18. jún 2016

@domkaaaa no ja mavam bolesti hlavy na zvracanie mi je, silné závraty..

umabell
18. jún 2016

@domkaaaa ja byt tebou Domi ako ti radili by som isla na pohotovost daju ti Apaurin a dobre sa vyspinkas... Naco stále trpis? Ja som tiez uz bola na pohotovosti dali mi apaurin a bol pokoj... Si sama doma? Je niekto pri tebe? Domi chod si dat pichnut injekciu... A uvidis ako sa ti polepsi

apolka77
18. jún 2016

@domkaaaa domi smer pohotovost a predpisat neurol...