Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
18. jún 2016
kubimatej
18. jún 2016
apolka77
18. jún 2016

@kubimatej svata pravda 😝

tak dievcata, dnes rano tiez blee, uzkost hrozna,,ani spat som dlhsie nevedela a to som vzdy lubila vylihovat cez vikendy..ale odkedy beriem ad neviem spat dlho..zobudim sa uz o 6 aj skor a potom sa len prehadzujem..pred 7nasadim AD...este chvilu lahnem ale uz nespim a tak nakoniec vstanem aj ked som unavena..ale nastastie v noci celkom fajn, co je najdolezitejsie...niekedy rano mam take stavy akoby nizka hladina cukru, ale viem ze je to nez.ucinok tych ad..sa cela trasiem vnutorne, ale ked dam neurol do hodiny to pomalicky prejde...dnes sme nakupovali s dcerkou..a zvladla som to...plno penazi sme oplieskali na letne saty.. 😕 😅

teraz ma boli brucho dostala som menzes, tak ani sa necudujem ze mi nie je najlepsie, ale ja to dam

umabell
18. jún 2016

@apolka77 ja sa takto citim rano dlho nespim a rada som spavala co uz.. Aj ja mam kramy a vtedy mi je tiez horsie tie prve dva dni hlavne.. My dnes na rybach dobre bolo slniecko trosku z toho stereotypu von.. No vidis aka si super zvladla si nakupovat😊😊.. Si silna a verim ze to das si na dobrej ceste...

apolka77
18. jún 2016

@umabell
no cely tyzden sa tesim ze si cez vikend pospim a ked pride, od piatej rana sa tocim jak prasa na grile :D

ale vies co som si vymyslela?
isla som si umyt bike, lebo som ho dlho nepouzivala, bol cely zaserkany od prachu a potom som sa bikovala na nasom sidlisku jak male decko 😀 ..ked ma niekto pozoroval z okna, tak si asi zaklopal..ale ja som bola stastna..ten moj bike je take retro, tak somho oprasila a od pondelka s nim chodim do roboty...auto len ked bude metelica vichrica ci obrovsky nakup...

umabell
18. jún 2016

@apolka77 😀 normálne ta mam pred ocami 😀 ale dobry naaapad... Presne sa budim okolo piatej a cumim na hodinky zaspim hore zaspim hore výfuky nadychy a strapata na balkon fajcit viem je to nezdravé Ale mna to nakopne 😕 potom polku riva so sulpiridom kava a zase ciga pokyvkavam sa na balkone vyfukujem a cakam co bude a potom ranajky s adeckom a je pokoj... Tie rana su divne 😕 😕

apolka77
18. jún 2016

@umabell
nikdy som nechapala ludi co tak skoro vstavuju, sakra zachvilu budem s dochodcami o 6rano otvarat tesco 😀 😀 😀 😀

olivia77
18. jún 2016

vam kava nesposobuje uzkosti???? 😨 😨 😨 ja som sa s nou musela rozlucit, iba bezkofeinovu mozem, ked si dam normalnu, hned mi je blbo... kava je velky vyvolavac uzkosti...

http://www.extra.cz/jste-ve-stresu-ci-dokonce-t...

domkaaaa
18. jún 2016

Baby uz je dobre eete mi segra dala dva neuroly a aj maminka mi posle dva 😊😊

domkaaaa
18. jún 2016

Baby toto je cista psycgika jak sa rozoravam s ludmi nic mi nie je akonahle zasadnem pred telku mam uzkost 😂 Ja si ju namyslam

domkaaaa
18. jún 2016

@olivia77 a tebe sa vlastne ako prejavuju tie uzkosti doma? 😊 Ci doma uch nemas?

ametyst123
18. jún 2016

Ináč dievčence, len doplním... ja som tiež kávičkovala, ale odkedy mám PP, nemôžem....cítim, že mi káva nerobí dobre.... a viete prečo?.... No káva je kofeín, ktorý má človeka prebrať, nabudiť, a tiež to platí aj o cigaretke, tá tiež obsahuje nikotín, ktorý nabudzuje, a teraz si zoberte, že beriete ADčka na ukludnenie PP, uzkostí, a depky, a tiež k tomu aj benzáče, čo sú ukludnováky..... Tak to podla mna nejde dokopy..... 😒 .... Takže ja si myslím, že napr. Umabell píšeš, že si dáš cigaretku, kávičku... a až potom ranajky s Adčkami.... Tak ja osobne by som si radšej, ak nemôžeš spať, dala vyššiu dávku na večer, aby si spala v kuse, teda zvýšiť Rivotril, alebo si dať aj v noci, ked sa zobudíš, ja sa tiež občas v noci zobudím, a dám si Rivo.... a spím dalej do polhoďky..... takže cigaretku nadránom určite nie, a kávičku taktiež nie..... ale radšej si dať hned ráno ! raňajky....! tak robím ja..... a potom lieky..... kávičku si nedávam, hoci niekedy ešte mám na nu chuť... ale odkedy mám PP, zo dna na den som s tým sekla.... a nič.... nechýba mi tak, že by som sa kvôli nej triasla.... to vôbec..... Takže ja si myslím, že je kontraproduktívne brať lieky - ADčka a ukludnovaky, a zároven si dať cigaretku a kávičku, to je presný opak toho, čo chceme dosiahnuť... to jesť ... ukludniť sa, aj svoje myslienky, a tak dalej.... a to sa podla mna nedá, ak vám v tele koluje kofeín a nikotín..... Ja viem, že odučiť sa je velmi ťažké.... ale viem, že sa to dá.... moj manžel kúril cigaretky... aj krabičku dve na den.... a zo dna na den prestal.... lebo som mu povedala, že dnu doma kuriť nebude, a ked chce tak von... lebo mi to vadí... (bola som v tom čase už tehotná... a strašne mi z toho dymu bolo zle....)... tak prestal... fakt zo dna na den... a už asi tri roky je uplný nefajčiar.... a ani sa nedá nalákať na cigaretku.... Raz mi sám povedal, že zistil, že mu ani tak ten nikotín nechýbal, skôr ten pocit, .... psychosociálny.... 🙂 ...on si to sám tak nazval, že mu vlastne chýbal ten pocit, držať niečo v rukách, zamestnať si ruky, napr. ked aj druhí fajčili.... aby tam len tak nestál, a zároven taký ten pocit, že fajčí, že sa mu páčilo to, že mal akýsi dobrý pocit že si potiahne, a vyfúkne dym.... 😀 ... neviem, či sa to dá pochopiť... ja som ho pochopila, ako to myslel.... 😅 ja som fajčila na Výške tiež... ale len tak sporadicky.... a nechýbalo mi to.... ked som skončila skolu..... ale chápala som, o čom mm hovoril.... 😵 ... Ja viem, že niekto proste na tom funguje, ale možno by bolo dobré porozmýšlať, či toto nemôže byť problémom, ked sa chceme dostať z týchto psych. problémov.... ale ja viem, že proste niekoho tá cigaretka, alebo kávička "ukludnuje"... ale to je len zdanie, skutočnosť je iná..... 😵 .... Takže nechcem nikoho ani ovplyvnovať ani nič... len chcem povedať, že velmi tieto lieky čo berieme, a káva a cigarety, velmi dokopy nejdú... nič iné..... 😉 Dufam, že ma pochopíte v dobrom.... 🙂

ametyst123
18. jún 2016

Opravujem nie tri roky... ale už to bude 6 rokov.... 😅 ... čo moj mm nefajčí.... bože to tak letí ten čas... som si neuvedomila, že už mám také velké deti, a že on už tolko nekúri... fíha... to je super.... musím ho pochváliť.... alebo radšej mu nebudem nič hovoriť... ešte by som ho znova na to naviedla.... to radšej nie... 😀

ametyst123
18. jún 2016

@umabell
@apolka77 PS: Inak my sme s mm istý čas bývali zo začiatku so svokrovcami po svadbe... a uplne, že nechápačka, my sme chceli spať hoc aj do deviatej, desiatej cez víkend.... šak cez týzden sme chodili do práce.... tak by si človek aj zaslúžil kus oddychu... ale nieeeee..... 😖 svokrovci presne jak hodinky vstali o piatej ráno... a buntošili po dome jak nenormálni, aby nás zobudili... a tak ani nemohlo byť žiadnej rannej romantiky ničoho.... lebo nám dokonca chodili aj do izby.... 😠 ... takže romantika nulová.... jedine ked, tak sme sa obmedzili na večer... aj to ked sme boli dobabraní z práce sa nám teda velmi nechcelo..... 😒 . Chvalabohu, že už s nimi nebývame..... 🙂 ... mladí majú bývať sami... ja som si síce myslela, že sa dá spolunažívať aj s rodičmi alebo svokrovcami... ale niekedy to proste nijak raz nejde.... a vždycky sa budú do vás miešať.... "ved my chceme len to najlepšie, pre svojho syna, dcéru..." to je najčastejší komentár.... len škoda, že nejak ešte neprišli na to, že ich syn, či dcera sú už dávno dospelí, a ženatý alebo vydatá.... 🙂 .... a musia sa naučiť sami spolu zvládať život.... 😉

ametyst123
18. jún 2016

@olivia77 Olivia, prečítala som si ten článoček o káve, a presne tak, som tiež toho istého názoru.... ja som kávu pila... a sposobovala mi závrate,a bušenie srdca, zvyšený tep..... vždy som to pocitovala po vypití kávy..... a teda dobre som si myslela, že mi to na ukludnení nepridá, ked si budem dalej kávičkovať.... som rada, že už ju nepijem..... 😉

ametyst123
18. jún 2016

@apolka77 Ako vidím Apolka, ešte si hore, ako ja..... 😕 😅 .... tak to už by aj bolo načase ísť spať.... 😒 ale mne sa taaaaak nechceeeee.... lebo mám totál kludík.... 😅 .... ale je fakt, že už cítim, ked sa málo vyspím, že som na tom ráno horšie.... aj ked teraz počas PN-ky si môžem ešte dospať aj dlhšie.... ale už to nie je ono.... fakt to musím zlepšiť.... ALE včera som išla spať okolo pol jednej... a to je pokrok.... 😅 ... viem, že to u niekoho príde, že uplne na hlavu... ale u mna to pokrok naozaj je.... ja som niekedy chodila spať aj o druhej v noci... a ráno vstávala do práce.... o 5.30..... Takže to bolo o dušu..... doslovne.... 😔 ... Ale ja sa to naučím... slubujem... isť spať skôr... 😅 .... Takže asi idem.... pomaličky.... spať... ešte dám vyschnúť prádlo... alebo nie.... alebo hej.... 😅 a idem spať..... Tak dobrú nocku..... všetkým, čo ste ešte hore.... 😉

apolka77
19. jún 2016

@ametyst123
ahoj moja, ja chodievam spat cca o 23hod., ale niekedy aj neskor o polnoci, zvycajne este kecame s mm, on je taky nocny vtak 😀 ...ale keby bolo iba na mne asi zaspim o 10..a on naopak ako ty vela krat este o druhej rano nespi...
docitala som este tvoje spravy, ale ak sa teraz pozries na hodinky je cca 04:30 a ja uz som hore... 😝 a to sa uz pol hodinu prehadzujem na posteli..ale to asi aj za kramy..mam taky zvastny pocit, neviem ani rozoznat ci som hladna alebo mi len stahuje zaludok..kazdopadne som si dala chlebik s maslom a dzemom a neurol..super kompinacia, co? tak snad este do 8 pospim... kym zaberie trosku precitam konika, ci nieco ine...

umabell
19. jún 2016

http://webmagazin.teraz.sk/zdravie/salka-tohto-...
Aha co som našla tak kde je ptom prava o kave 😅 😅 ja neviem... Pijem tri denne take slabe.. Ano viem ze cigy su hnoj ale mna vážne upokojuju

umabell
19. jún 2016

Baby mozu antibiotiká znizovat ucinky adciek?

apolka77
19. jún 2016

@umabell ahojky, myslim ze ano mozu. Zavisi sice este ake su to..v pribalovom letaku co stoji?

apolka77
19. jún 2016

@umabell
@apolka77

co sa tyka kavy, ja som ju rok nepila, lebo mi sposobovala tiez take vnutorne trasenie a bolo mi z nej blbo od zaludka a to pritom pijem slabu s mliekom. Ano mala som pocit ze hned mi je z nej uzkostlivo a naozaj rok som nepila a nejak mi ani nechybala, dala som si cierny caj s mliekom, hoci aj ten obsahuje, ale nebolo mi z neho zle...lenze teraz znova pijem kavu ale len raz denne a to vzdy po jedle..nalacno by som sa triasla...a celkom mi to momentalne vyhovuje..hned po ranajkach...

co sa tyka fajcenia, nefajcim, skusala som to ako decko, nastastie nechutilo..ale moj mm je tuhy fajciar, jedna krabicka ako nic denne, rano sa mu zacina cigareta a kava..jest nepotrebuje..
fajci od 14 rokov 😝 😝
cely cas som mu dohovarala, kvoli zdraviu, detom, peniazom aj dcerka mu stale hovori ze smrdi, on si to aj uvedomuje ale nevie prestat..lebo ani nechce..sam mi povie, ze on fajci lebo mu to chuti...ano, viem pre niekoho je to ritual len spolocensky ako ked si v kruhu a vsetci fajcia, nefajciar sa citi akoby nemal kde ruky strcit 😀 , ale toto nie je jeho pripad...jemu to chuti a fajcit chce, hoci si uvedomuje ake je to svinstvo..dohovarame vsetci ale nepomaha,,,ja mam hlavne obavy o jeho zdravie...svagor prestal fajcit zo dna na den tiez tuhy fajciar, ale tam bola motivacia financna, lebo im peniazky chybali a sestra ho nonstop pilila...takze nie kazdy sa da ovplyvnit..moj mm je velmi tvrdy oriesok, on nebude nikdy robit to co mu niekto povie, musi na to prist sam..len aby nebolo neskoro.. ☹
podla mna ale fajciarov ubuda, teraz je moderny iny zivotny styl...fitness a tak..skor ma mrzi vela krat ked vidim 15rocne zaby fajcit...alebo tehotne..to nechapem..ja som detom povedala ze im ruky dolamem ked zacitim ze fajcili...syn ma 13 tak snad nezacne...lebo som citala ze kto nezacne do 20r. fajcit u neho nie je taka zavistlost ak u toho kto to zacne praktizovat v puberte..a naozaj to ide neskutocne do penazi..ale to je kazdeho osobna vec..

janka_banka
19. jún 2016

@umabell určite môžu AD v kombinácii s antibiotikami spôsobovať nejaké vedlajsie účinky, ja som brala raz nejaké antibiot. a pichalo ma z nich pri srdci...bola som aj na ekg a vsetko ok, takže antibiotika mi zmenili...na letáku to bolo aj napísané,len lekárka si to nevsimla a pritom som jej hovorila ze beriem AD...a ešte vrchol je,keď nejakému lekarovi poviem,ze beriem AD a kazdy sa tomu čuduje ako blázon holej riti 😁😁😁...akoby si choroba vyberala 😜...a inak aj ja pijem dve male pressa denne,ja mám strašne nizky tlak 90/50 a lekarka mi kazala, ale ja kávu milujem,tiež ma jej pitie upokojuje 🍵❤...

olivia77
19. jún 2016

@domkaaaa, mne uzkosti az tak doma uz nie, to obcas, ale vzdy to pride, iba ak myslim nato, ze mam ist medzi ludi alebo ci pride atak, cize si samozrejme uz teraz tu uzkost aj dost vyvolavam, vlastne to uz nie je uzkost, ale konkretny strach... lebo uzkost je strach nekonkretny, ked sa tvoje telo a mysel boji, ale nevie coho...

umabell
19. jún 2016

@apolka77 ved to ze v letaku nic nie je.. Ako nie je mi úplne zle ale ani extra dobre... Nebudem jest tie atb kaslem nato.

kubimatej
19. jún 2016

ahojte kočky..takže dnes po dlhóóm čase som spala do 9tej..potom vyskočila z postele a šla sa vyvetrať na chvíľu von a po pol hodke točky silné..aj teraz sa točím a cítim sa ako vo sne, ale bolí ma aj podbruško o 6 dní mam dostať menzes prvýkrát na ADčkach..môže to byťjesno s druhým? plus ma rozpaľuje..

janka_banka
19. jún 2016

@kubimatej ahoj moja, no ja sa tiež dnes tak cítim, plávam a plávam 🙂 ... neviem, či je to počasím, a aj tiež mám dostať menzes ... bleee...ledva som navarila a upratala ... čistá katastrofa ...a ešte ma aj seklo v krku a ledva sa hýbem ... no akože dievčatá toto keď prežijem, tak už zvládnem všetko 🙂 🙂 🙂 ... ale sranda, že ja nemám úzkosti, ale proste len depku, strata energie a čumela by som len do blba ... no neviem niekedy kto viacej "vyhral", či vy s Vašimi úzkosťami alebo ja s mojou depkou ... 😝 😲

janka_banka
19. jún 2016

@umabell neber tie antibiotiká, ja som ich nebrala odvtedy čo mi bolo od nich zle a to je dobrých 10 rokov, odvtedy som sa ich ani nechytila ...a žijem, treba len vyležať a oddychovať ... ale na druhej strane my maminy to máme ťažké keď hladné krky volajú ... však ???

umabell
19. jún 2016

@kubimatej ahoj pred kramami sa to lubi pohorsit mne teda vždy mne uz končia pomaly a dnes so uz aj revala ani neviem preco 😨 Ale z som ok... Boha to su nalady... Tiez som varila nasilu... A capla som si rivotrilu a kaslem n všetko 😲

umabell
19. jún 2016

@janka_banka nebudem kaslem na ne... To prejde hrdlo ma velmo bolelo nic nezaberalo tak mi dali atb ale som uz v pohode.. Viem ze ich nedouzivam sa to mozno vrati ale vydrzim.. Kasle.m ja cele atb..

umabell
19. jún 2016

@anina63 ako sa maaaas?