Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
19. jún 2016

@172 Ahojky 172, tak uplne chápem, čo prežívaš, ja som sa síce o moju mamku nestarala, myslím v takom zmysle, že by bola napr. na lôžku a tak, ona k nám prišla na dva týždne na návštevu, tak zvykla chodievať... lebo sme nebývali blizko nej, ale jedného dna si moja mamka lahla na postel, a našla som ju, ako chrčí, bola už mimo, dýchala len s prestávkami.... pena okolo úst .... hned sme volali záchranku.... záchranárka v telefone nám hovorila čo robiť. ale ja som dostala taký šok, že som revala, kričala, na mamku nech sa preberie, pobiehala som dookola jak blázon..... nastastie môj manžel bol kludnejší, tak to riešil, neviem, čo by bolo, keby tu vtedy nebol.... ale nezvládla som situáciu vôbec, bol to pre mna maximálny šok na svete.... asi tak jak ked zomrel z noci do rána... otec na infarkt..... to sme tiež nedokazali dlho rozhchodiť.... a najhoršie bolo, že ešte aj moje malé deti to videli, ako ich babka leži a chrčí, a tieto veci... ťažko sa mi o tom píše.... stále na tom nemôžem celkom myslieť, nedokažem to.... nechápem to.... a preto aj Teba uplne chápem, že si z toho mimo... áno, je to z toho šoku, čo si zažila.... a ten Sulpirid ok, že si navýšila, ale berieš aj nejaký ukludnovák?.... či nie? lebo ten Ti teraz skôr pomôže, napr. taký Neurol... alebo ked sa necitíš dobre, chod na pohotovosť... a tam Ti dajú normálne apaurin injekciu, čo sa rovná Diazepam.. ukludnovak.... a pomôže Ti to..... viem o čom hovorím.... možno si momentálne relatívne "v pohode" ale môže sa to aj zhoršiť... ale aj nemusí.... (mne sa ale PP dostavila po 2 mesiacoch od toho....)..... takže rozhodne by som asi pre príprad požiadala lekára aj o nejaký benzáč v prípade potreby, keby že sa cítiš zle.... a k tomu navýšenému Sulpiridu Ti nič nedali....?.... žiaden benzáč....? Či?....

Držím Ti silno palce... nech to prekonáš, bohužiaľ aj takéto veci sa stávajú, ale taký je život, nič s tým nenarobíme... len sa s tým musíme naučiť žiť.... 😔

necesita
19. jún 2016

@domkaaaa no nie som stopercentna,ale podla mna to trva dlhsie.rok som nemohla byt vôbec sama doma ani na sekundu.vzdy som myslela na to,ze dostanem porazku a co bude s malou,kym ma niekto najde a stale dokola to iste.prehnane pozorovanie samej seba.to trva dodnes.to je asi jedine co mi ostalo.vzdy ma vylaka nieco co ma boli a hladam za tym najhorsie diagnozy.pamatam sa,ze raz som ostala s malou len na dve hodinky sama,kym spala.prislo mi tak zle,ze som bola na 100% presvedcena ze zomrem do minuty.tak som si k nej lahla a cakala som co bude.ako nahle otvorila oci,zdrapila som ju a letela s nou na ulicu a cuduj sa svete do sekundy mi nic nebolo.takze stale prekonavam nejake strachy a uzkostia,ale je to neporovnatelne ako na zaciatku.teraz fungujem normalne,aj ked ma trapia nejake tie bolesti stale.ale uz netrpnem,nemam take bolesti chrbtice,s ktorými som aj na pohotovosti bola, hrca v krku,ktoru som nevedela prehltnut zmizla,viem dychat a nedusim sa ale zaludok ma boli stale.viem spavat,lebo vtedy to neslo.aj popri liekoch som vstavala 6 30 bez budika a letela som rovno na zachod.mala som aspon pravidelnu stolicu 🙂 teraz si aj pospim,aj ked porpi malej to nie nic extra,ale nebudim sa na ziadne kraviny.benzace som vysadila po 7 mesiacoch na treti pokus.treba hladat aj pricinu,preco sa to deje.zo zaciatku som stale revala,preco ja,co som komu urobila,ze mi to zobralo kus zivota,ale teraz ked sa na to spätne pozeram,tak si vravim,že som o skusenost bohatsia a vela mi to vzalo,ale zase vela aj dalo.tazko sa to vysvetluje,ale je to tak.zacala som sa tesit viac z malickosti.nevycitat si vsetko,vyselektovala som priatelov,udobrila som sa so svokrou,aj ked zabudnut sa neda.vsetko chce cas,ale na to sama prides,a tak ako kazda piseme,neboj sa,prejde to.a spravi ta to silnejsou.aj z tejto choroby sa snazim poucit sa.ale ked cakam kramy,tak som taka podrazdena ze az.nikdy som nechapala co je to PMS.proste prisli kramy a odisli.a minule som to spominala psychiatricke a ta mi na to povedala,ze vitajte v klube PMS zien 🙂

necesita
19. jún 2016

juj a este ma napadlo,ze som tu citala ohladom sexu nejake otazky.tak moj manzel mal doma rok maximalne frigidnu manzelku.ja osm mu uz povedala,nech si najde nejaku milenku,ze takto bez sexu nemoze byt,ale vydrzal.teraz som niekedy nastartovana ako zajacik kazdy den,a potom zase pride tyzden dva ze nic.no ja som sa ten prvy rok na sex nevedela sustredit vôbec.raz za mesiac som sa prekonala,ale cely cas som pri tom myslela na to,ze musim dychat,a co ked dostanem infarkt,alebo porazku pocas sexu,a ze sa mi zacvakne nejaky nerv, prenesie mi nejake bakterie pri bozkavani atd.no ciste somariny.je to na zasmiatie,ale este obcas ma to napadne,no v duchu sa rozpravam sama so sebou,teda s tymi myslienkami,ze prestan,zase ti sibe,ukludni sa atd

ametyst123
19. jún 2016

@necesita Ahojky Necesita, no aj ja som zo začiatku brala Tianeptin Mylan 3 x 1 denne, to sa rovná Coaxil.... a k tomu Rivotril 3x denne, a niekedy aj 4 x denne ale 0,25mg..... Ale dosť sa čudujem, že Ti k tomu predpísali ešte aj Mirzaten a aj Hypnogen.... fúha..... Ja neviem, ale podla mna ten Coaxil Ti v Tvojom prípade nemali dávať, to je slabší liek, mali Ti dať rovno Mirzaten a Neurol.... a prípadne aj Hypnogen na noc... ale ten Coaxil tam už bol rozhodne navyše..... Pri Tvojom stave, akože nie som lekárka, ale ja by som na Tvojom mieste brala rozhodne jedno ADčko.... a v Tvojom prípade by to bolo to silnejšie... tj. Mirzaten... a k tomu benzáč... Neurol.... dávky neboli až také vysoké... ale ten Hypnogen a Coaxil... to už Ti robilo tie problémy, že si ani na nič takmer nepamatáš....
No proste by som brala v Tvojom prípade Mirzaten normálne ako Adčko tak ako sa má brať, ako Ti predpísal lekár, a k tomu Neurol..... ale možno trebalo vyššie dávky Neuorlu.... ja si osobne myslím, že keby si mala vyššie dávky neurolu spíš jak bábätko.... Inak táto kombinácia pomohla jednému môjmu známemu, naozaj... tieto dva lieky.... mirzaten a neurol.... a to mal ťažkú depresiu.... a k tomu chodil aj do práce... a stále aj chodí.... 😅 a pomohlo mu to..... A ten Coaxil a Hypnogen..... to by som vyšmarila..... Ja osobne som coaxil brala... mne robil dobre..... spolu s Rivotrilom.... ale ja som mala iné potiaže.... a Tebe ako čítam by pomohla práve kombinácia Mirzatenu s Neurolom..... Ten Coaxil a Hyponogen boli podla mna navyše... a robili Ti krátkodobú stratu pamäti.... hlavne ten Hypnogen...to je tiež vlastne podobný benzáču... je to hypnotikum a sedatívum.... Takže Ta riadne nadopovali.....ani sa nečudujem, že si z toho obdobia nič nepamatáš..... 😖 ale je fajn, že si mala okolo seba blizkych, ktorí na Teba dozreli, a postarali sa o deti... ja som mala iba mojho manželika... a chodila som do práce... takže som musela brať lieky, ktoré by ma až tak neutlmovali..... ale začiatky aj tak boli hnusné.... a asi mesiac som prišla z roboty... zvalila sa na gauč a spala do osmej večer... mm sa postaral medzitým o deti... o všetko.... a ja som o osmej večer vstala.... umyla deti, dala jesť, spať, pripravila veci na druhý den,... a znova záľah.....

ametyst123
19. jún 2016

@necesita Tie myšlienky, že umriem, čo bude s mojimi deťmi, alebo ked som s nimi sama, a či ma nenajdu práve deti, a budú pri mne plakať.... ked to píšem, tak si uvedomujem, že som asi šibnutá, na také veci myslieť... ale myslím na to.... a nechcem to svojim deťom urobiť... aby zažili to isté, ako pri babke... z toho pramení moja uzkosť.... a tiež sa bojím aby som nedostala infarkt, ako otec, alebo mrtvicu, ako mamka.... 😖 a umriem.... 🙂 Ale viem, že ked si tak budem hovoriť, len si to zlé priťahujem, ja to nechcem, ja chcem iba dobré veci, a tak sa preorientúvam na dobré a pozitívne veci... že dnes budem mať super den.... aj som celkom mala.... 🙂 ... len ma kus bolela hlava... a mala som aj navštevu... a v pohode som ju zvládla... bez stresov.... a paniky.... 🙂 ja som taký panikár.....či je všetko tip-top... 🙂 sama sa z toho smejem... už taká nie som a nechcem byť... pracujem na sebe.... nebudem taký pedant.... dnes lustre neutreté... prachu na nich na pol centimetra... ale kašleeeeem na to.... nechce sa mi to robiť.... som rada, že som navarila... všetci sme sa napapali... spolu ...a páčilo sa mi to... bolo to super.... tešila som sa z toho... predtým... som to brala jak samozrejmosť... teraz si to vážim....
Chcem sa opýtať na tú hrču v krku.... veeelmi ma to zaujíma... lebo ja to mám už 6 mesiacov... a straaaašne mi to vadí... niekedy ma z toho napína.... a mám pocit, že lieky mi na to ešte nezabrali, a či je to naozaj len z tej PP..... alebo depky.... ja fakt neviem....
Inak PMS mám od svojich 12 rokov.... je to humus.... ale ja nemám len PMS... ja mám aj "počas" MS.... 😅 .... takže aj pred aj počas menzesu mi je neznesitelne... všetko ma bolí , počnúc hlavou, prsiami, zalúdkom, vaječníkmi, a som strašne nervozna.... a nasrdená.... 🙂 .... a žeriem čokoládu..... a pritom mi nerobí dobre..... 😖 ale aj napriek tomu si vtedy musím dať..... a potom mi je ešte horšie.... 😀 ....A najradšej mám také rady, že po prvom dieťati sa Ti to upraví, nebudeš to mať.... BLBOSŤ JAK TRAKY.... 😀 ... a ked som už mala prvé dieťa.... a zmena nenastala, práve naopak, ešte sa to zhoršilo... tak dalšie rady... že pri druhom.... to už bude super.... 😀 .... a ĎALšIA BLBOST...... neprešlo... stále to mám.... a nie je to o nič lepšie ako predtým.... Takže na také rady velmi nedajte... ja nehovorím, že to niekomu aj neprejde... ale mne to rozhodne neprešlo....bohužial...
A toto, čo píšeš o sexe.... 😅 to jak keby som čítala o sebe.... najprv som až tak nemala chuť... potom už aj hej... ale furt strach, že či dobre dýcham, či neumriem... a tak sa moje uzkosti opäť vrátili... a u mna ... nič..... ale aspon manžel z toho niečo mal.... Ale kedže už aj manžel berie ADčka.... tak sme na tom podobne obaja..... Ale postupne... zo začiatku sa nedarilo... ešteže sa vieme normálne o takých veciach porozprávať... tak sme si pokecali... čo a ako... a teraz to už ide lepšie.... aj unho aj u mna.... Už mám aj chuť... aj on... a ide to.... 😵

necesita
19. jún 2016

@ametyst123 no tie konske davky boli len na mesiac.potom mi ich vysmarilaa ostal len coaxil a nie neurol,ale frontin.uz si ani poriadne nepamatam,co som brala. 🙂 furt citam neurol,tak sa mi to zafixovalo,ale v podstate je to to iste.ja som vtedy neriesila co berem.ale vykrmila som sa ako prasa za mesiac 🙂 no ja som aj soferovala vsetko.nechapem dodnes ako.nikto mi nepovedal,ze som mimo,a ja som si to neuvedomovala.no raz mi zmenili coaxil na alventu na odporucanie neurologicky a frontin na rivotril a uz ma aj manzel bral k psychiatricke,taky zachvat som mala po jednej rannej davke.takze som sa vratila k pôvodnému.pychitaricka mi vzdy ponukala vsetko mozne navyse,ale uz som nic viac nechcela.vedela som,ze lieky mi velmi velmi pomohli,ale musim aj sama chciet.ze lieky to za mna nevyriesia.ja som si zo zaciatku myslela,ze to je ako nejaka angina.doberes atb a vsetko je ok.ale pri ad to tak nefunguje.a tak som zcala na sebe pracovat.najprv krok dopredu a dva dozadu,potom raz tak raz tak a postupne sa lepsim 🙂 ale uz viem,ze nemozem cakat zazraky za tyzden ani za mesiac.je tomu rok a 5 mesiacov a stale je na com robit.manzel ma velmi podporoval,ale nevedel to dlho pochopit.az kym sa nestretol s jednou pani na vysokej pozicii,s ktorou obchoduju uz roky a rozpraval jej co sa u nas doma deje, a ona mu na to,ze brala tri roky ad,tak bola na tom zle.a konecne pocul o tejto chorobe od niekoho iného ako odo mna a trochu inac to pochopil.ak sa to vôbec da pochopit

necesita
19. jún 2016

@ametyst123 no zajtra odpisem viac.teraz len tak sup narychlo k tej hrce.ja som za 9 mesiacov od prepuknutia bola vkuse chora,ninstop atb na hrdlo.za tu dobu 7 krat atb.uz to preslo na chronicky zapal mandli.chodim pravidelne k endokrinologicke,lebo mam od tehotenstva nejake zvysene hodnoty ,ale neliecim sa zatial,len kontroly.no a tie mandle su stale zahnisane s takymi gulickami a chceli mi ich dat von.traja orl ze von a dvaja ze este by to tak nechali.a tak som sa bola dat objednat na vyber mandli a vtedy som spominala tu hrcu,ze neviem prehltat ( lenze v tom case mal moj stryko rakovinu hlasiviek,tak som si to aj ja vsugerovala urcite ) .hned mi orl povedal,ze mam krk ako obojok nech idem so stitnou,ja na to,ze som bola pred dvomi mesiacmi,tak som sa znova objednala,zrychlene testy,usg,ale vsetko v poriadku.mam stafylokoka na mandliach,ale uz je chronicky,a kedze do mna natrepali tolko atb,tak je uz odolny.no a ked vsetky testy boli v pohode,cuduj sa svete hrca zmizla.no vo februari som mala ist na operaciu a vtedy mi doktor hovorl,ze by to este nechal tak,ale ze ak chcem,tak to vyberie.no kto sa da dobrovolne operovat 🙂

necesita
19. jún 2016

@ametyst123 kto je vacsi pedant?

ametyst123
19. jún 2016

@necesita No to je správne, že si to nebrala dlho.... chvalabohu.... a ten Coaxil a Frontin... sú ok... je fak, že od niektorých Adčiek proste priberieš... ja si myslím, že si pribrala od Mirzatenu... ten tak skôr posobí... ale je to dobrý liek ... pomáha... od coaxilu si myslím nepribrala... ja som ho brala 3 mesiace... a nepribrala som... a to som predtým schudla 10 kíl... a aj som chcela že pribrať... ale nedarilo sa... a doteraz som na váhe 50 kg..... predtým...60 kg.... A bolo nerobumné... zmeniť Ti len tak zo dna na den oba lieky na Alventu a Rivotril..... Alventu ja nemám v láske... urobila som si na nu názor... ale nechcem tu nikoho ovplyvnovať. len si myslím ,že bars nepomôže, len sposobuje problémy.... a Rivotril ja osobne beriemm... mne pomohol velmi... ale ja som ho brala hned od začiatku... lebo ked mi dala na začiatku jedno balenie Frontinu... ablsolutne mi nezaberal.... ani Spitomin.... to jak keby som jedla lentilky... spitomin je nenávykový... ale fakt slabý... a Frontin je návykový... dosť návykový.... ale mne osobne nie až tak pomohol ako Rivo.... ale u kaaždého zaberie niečo iné.... a ako píšeš, treba hlavne pracovať na sebe, ja si tiež myslím, že ten stav neprejde len tak zo dna na den.... ale postupne.... ja ked to porovnám... odkedy mám tieto problémy... tak som na tom minimálne tak aspon o tých 50-60 % lepšie... ako na začiatku.... tak to je podla mna pokrok....
Ano, a dosť pomáha, ked nás blizki vedia pochopiť.. a tým aj podporiť... horšie je, ked to nechápu....
ale aj tak ide o nás.... samých, a my to musíme zvládnuť, či už nás niekto podporí alebo nie.... my sa chceme z toho dostať.... 😅 😉 nie?.... 😉

necesita
19. jún 2016

@ametyst123 ja vsetko krabickujem.moja uchylka

domkaaaa
19. jún 2016

Baby ja sa bojim ze sa pre mna nenajdu soraaavne adečka 😂😂😂

ametyst123
19. jún 2016

@necesita Tak ja taký pedant nie som.... 😅 keby si ku mne prišla... juj ta by si videla, jaký bordel.... 😅 ale neriešim to.... 😅 Ale krása... keby som tak mala aj ja..... 🙂 ... ale už sa tým netrápim... predtým... áno.... teraz už nie.... nehovorím, že občas si takto nepoupratujem.... ale už to tak neprežívam, ..... ide ma síce niekedy poraziť... ked moj muž hodí veci do skrine... a nevypraté... a len tak ledabolo.... ale už ani nič nevravím... a nechám tak... a potom si ich také aj vytiahne.... 🙂 ... ved aj on má ruky... tak si ich môže poskladať... a čuduj sa svete .... naučil sa... a tokonca si aj oddelil veci pracovné... od normálnych na denné nosenie... 🙂 😅 ... aj zázraky sa dejú.... 😅
A k tým mandliam.... ja mám hroznú nočnú moru z vyberania mandlí... takmer som sa im tam zadusila na operačke....!!! takže nikomu neodporúčam... a myslíš, že sa moje prolbémy zlepšili...?.... ani náhodou... všetko ide nižšie... na priedušky..... lebo to mandle už nevychytajú....
A inak... ja som zistila, že mám chronického streptokoka,,...ktorého mi diagnostikovali už aj pri oboch deťoch... a dávali pri pôrode injekcie proti tomu... aby sa deti s tým svinstvom nenakazili... a tiež mám aj stafylokoka zlatého.... a kopu iných vecí... a to v krku a nose.... a dobrala som teraz ATB... ale citim sa ešte horšie ako na začiatku ATB.... hrča sem- tam je... sem-tam už aj nie je.... tak asi to bude psychika tiež.... ale kýcham, mám teplotu, a som chorá jak pes a to som dobrala teraz v piatok atb.... 😖 Na ráno mám ísť na kontrolu na krčné... no už vidím, jak mi zase predpíše dalšie ATB.... 😖 ...Ja si ale myslím, že si musím dať do poriadku imunitu.... vitamíny a tak.... zlepšiť črevnú mikrofloru... lebo ju mám na prd... 😅 sorry za výraz..... a tak mi zmiznú aj tieto problémy.... viem, že musím... a aj jem vitamíny B skupiny.... magnezium, a vit. C.... tak dufam, že sa z toho nejak dostanem....

PS: fakt neodporúčam výber mandlí... ked by som Ti opísala, čo som vtedy zažila, som rada, že žijem... a to som mala 25 rokov, ked mi ich vyberali, a myslela som si, že sa zadusím vlastnou krvou.... no proste horor... nikdy by som sa už na to nedala nahovoriť... keby som to bola vedela.... napíšem viac, ak Ta to bude zaujímať... ale nerada na to spomínam.... hlavné je, že ma operoval PRIMÁR !!! Naj by išiel niekde do ....riti..... 😕 ... sorry... ale som rada, že som toto vôbec prežila.... druhýkrát som sa narodila.... ale len vdaka sebe, nie im....!

ametyst123
19. jún 2016

@domkaaaa Neboj, nájdu...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monika123654
19. jún 2016

Ahojte baby ,potrebujem sa poradiť neviem či ide o depresiu ,lebo nikdy som takéto stavy,nepozna am ssmu seba.mam tri deti 9 r 4r a 7mesacne bábo.slm na ne úplne sama muž chodí z roboty až o ôsmej večer tak celý chod domácnosti a deti sú na mne.v poslednom čase moja 4r dcérka je veľ.i hyperaktívne nedá sa s ňou vydržať celý deň vydrží plakať a vrieskať keď nemá po vôli,prestavam ju zvládať som s nej veľmi nervózna l tomu sa musím postarať o bábo nemám absolútne na seba čas ,za posledný mesiac sa cítim ako by som ostarla o desať rokov.som nevyspsta ,nervózna,uzkostluva,placliva a dokonca aj keď sa hambim si to priznať myslím aj na tie najhoršie veci :( čo v živote som nepomyslela na ničí tske že by som dokázala ublížiť samej sebe.....no ja som fakt v koncoch dokazsm biť nervózna aj muchu vo okolo mňa preletí.s mužom som posledný mesiac nemala ani sex ,ne.am chuť som nervózna keď sa ma dotkne ,rozprávala som mu čo ma trápi ,že som z nrvsmi v kybli ,že som vyčerpaná,unavena nervózna že nemám proste chuť na sex a on ešte k tomh má začal viniť že niekoho .a. keď s ním nechcem sex......no horor ja už neviem čo ďalej tatko som sa necítila nikdy neviem čo bol spúšťac týchto emócií ale cítim sa hrozne ,veľa krát keď som už naozaj v koncoch s nervami plačem.....a vtedy má napádajú veci ktoré ma nenapadli nikdy v živote.mudlite si že bude o depresiu alebo čo???? ďakujem za rady

ametyst123
19. jún 2016

@necesita Ale páči sa mi taký poriadok, aj ja taký chceeeeeeeeem..... ale nie, ja už na to aj snažím sa kašlať.... a ked sú ponožky mimo krabice... (tiež mám krabice.... 🙂 , ale nie na všetko .... 🙂 ) tak kaslem na to.... mám krabice na podprdy, šatky, podkolienky, ponožky, punčochy.... a u detských vecí... tiež hlavne ponožky, potom čiapky, šály, rukavice, a také tie drobnosti... ktoré sa normálne nedajú uložiť..... 😀 ... ale inak už krabice dalšie ani nechcem dávať.... hoc tam bude bordel.... 😀
ale páči sa mi to..... 😵

sunshadow
19. jún 2016

Hodnotit AD po 3 tyzdnoch je unahlene, aspon 6 tomu treba dat. A nezabudat na b vitaminy a hlavne magnezium, lepsie vstrrebatelne, trebars Magnerot. Stresom telo prichadza o magnezium, zinok, B-cka atd. Banany su tiez fajn. A zaobstarat si nejaku literaturu, napriklad od Jana Praška, to je cesky psychiater. Napisal Agorafobie a panicka porucha. Tiez Jak se zbavit napeti, stresu a uzkosti.

ametyst123
19. jún 2016

@monika123654 Ano Monika, zrejme ide o depresiu, a vyvolávačom tohto môžu byť nahromadené problémy, ktoré máš s deťmi, bohužial aj ja som tým prešla..... a tiež moje deti boli niekedy neznesitelné... už som bola z nich taká vyšťavená a zničená a ešte som chodila aj do roboty... ale aj ked som bola na materskej som bola hotová... a manžel to nechápal... šak som doma celý den.... 😅 tak čo mám za problém... ale pochopil to až vtedy, jak musel byť doma s jedným malým celý týzden sám, lebo som išla rodiť druhého do nemocnice... a on že hrdina,... 😅 on nepotrebuje pomoc ani jednej babičky... a po týždni..... ked som prišla domov mi povedal.... Bože, som nevedel, že to je taká drina.... 😅 .... ale zvládol to, nezavolala ani jednu babičku.... aby mu pomohla.... ale odvtedy vie, aké je to tažké... a s deťmi mi pomáha..... ja si myslím, že si už na konci síl.... ak chceš všetko zachraniť... potrebuješ nutne oddych... ak môžeš tak povedz svojmu mm nech si zoberie týzden volno... že budete všetci doma... za prvé uvidí, že nemáš priatela.... za druhé ... pochopí, jaká je to drina starať sa o deti... a Ty chod spať... povedz mu rovno.... prepáč... ja som tak unavená, hoci mi neveríš, ale končím so silami.... idem spať Ty sa postaraj o deti, daj im jesť, obleč ich... je mi to jedno... nevládzem.... končím.... a nerob nič celý tyzden.... fakt.... chlapi to nepochopia, kým to samí nezažijú... ale Ty nesmieš polaviť.... len odddychuj.... nič nerob... ani ked Ta budú otravovať... a pýtať sa Ta.... nič.... deti majú ocka naporúdzi, a ocko má zase deti, nech si vzajomne pomôžu.... garantujem Ti, že za týžden si Ty oddychneš aspon kustik, a Tvoj muž pochopí, čo je to starať sa o deti....

ametyst123
19. jún 2016

@monika123654 Monika , ešte Ti poradím s tými deťmi, ja som začala čítať jednu knihu... je viem že nemáš čas, ale toto Ti fakt pomôže, len to musiš praktizovať... u mna to zabralo... deti ma počúvajú..... 😅 ... zožen si knihu : Kevin Leman : 5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa.... za 5 dní.... dokažeš svoje deti zmeniť..... to fakt....! len sa naozaj musiš riadiť tými radami... a nepolaviť.... Myslím, že ak nechceš prísť "o rozum"... tak si tú knižku prečítaš... a už od začiatku pochopíš... že to je ten správny smer, ako vychovavať deti... aj ked sú neikolkomesačné... ročné... 7 ročné... 15 ročné... aj 30 ročné.... 😅 ... Tak skús... viem, že času nazvyš nemáš, ale napr. počas týzdna "volna" ked Ti to manžel umožní.... si skús toto prečítať... a zvládneš aj tu svoju dcerku.... ja mám 6 a 5 ročných synov... a boli jak z rozpustených vajec... teraz sú takí zlatí... len ich natrieť na chleba.... 😵

timea179
20. jún 2016

Mam na vas otazku zienky.Aj vy mavate z nicoho nic zrazu palenie celeho trupu a po chvili to prejde.Som z toho jelen ci to moze byt atak lebo mi uz zo vsetkeho zacina sibat 😒 😀

umabell
20. jún 2016

@timea179 ahoj vies co dnes rano ma tiez nejako vsetko pali a akoby stipe vrrrrr.... Lezu mi tie rana na nervy total uz.... Ide.m sa nadopvat a hajde pekny den pred nami....

umabell
20. jún 2016

@domkaaaa ale najdu aj ja som si myslela toto iste.. A nasli...

kubimatej
20. jún 2016

dnes ráno trochu roztrasená, ale prebrala som sa..potom v telke dali nejakého pána, ktorý sa liečil na psychiku a zomrel pri behu..boha ma to zase vzalo a už premýšľam nad tým, že aj mne je zle :((( ach ten môj mozog

domkaaaa
20. jún 2016

Mna vzdy vezme len ked niekto spacha samovrazdu 😏😏

domkaaaa
20. jún 2016

Babyyy co dnes robite???

necesita
20. jún 2016

@timea179 juj ja som mala palenie celého tela priserne.myslela som si,ze sa rozkladam zaziva.to bolo asi dva tyzdne pred liecbou nonstop v jednom kuse.hlavne hlava a chrbtica.koncatiny obcas.az vtedy som patrala po pricine na nete a tam som nasla ze psychika sa takto prejavuje.dovtedy som nemala sajnu.pocas liecby sa to sem tam objavi,ale uz tomu nevenujem pozornost.hlavne hlava obocie,okolie oci a celo.a zvyklo mi aj horiet jedno lico a ucho.uplne cervene.

mamina222
20. jún 2016

@ametyst123 co ti sposobovala Alventa?

necesita
20. jún 2016

@kubimatej no ja uz rok a pol nepozeram spravy ani necitam topky a noviny.nemam sajnu ani kto je prezident a ani ma to netrapi.ani o utecencoch som netusila,az ked sa o tom zacalo vsade hovorit,tak vravim muzvi,co sa vlastne deje.a on pozera na mna,ze ty nevies o utecencoch a ja ze odkial,ved nic nekukam.tak ma dal rychlo do obrazu 🙂 ja neznesiem pohlad na zeny v satkach na hlave.hned ich ocumujem,ci maju vlasy a obocie,alebo je to len imidž ta satka.mam paniku z chemoterapie a z rakoviny.takze ked nieco take vidim,tak to mam pred ocami este niekolko tyzdnov.

kubimatej
20. jún 2016

@domkaaaa mňa zase samovraždy ani nie, lebo to ľudia si spôsobia sami, ja furt keď noekto mladý príde o život a nevedia, že prečo..potom mám strach, že mne je niečo vážne a doktori na to nevedia prísť :/ a tebe je ako dneska? lepšie?

necesita
20. jún 2016

@domkaaaa tiez om premyslala nadtym,preco niekto spacha samovrazdu a potom som prisla k zaveru,ze zvacsa su to ludia,co to v sebe dusia a nikto ani netusi,ze ich nieco trapi.a potom ked sa obesia,alebo otravia,tak nikto netusi o pricine.takze podla mna netreba to v sebe dusit,ale len o tom rozpravat a rozpravat.aj ja som mala velakrat take myslienky,ked som varila a nieco som isla krajat,ze co ked mi prepne a niekoho zarezem atd.ale je to len nas hlupy mozog,ktory nechce spolupracovat a robi si co chce.sme mierumilovne osobky a nikomu neublizime.ani sebe.nebojte sa

kubimatej
20. jún 2016

@necesita no ja správy tiež nemusím pozerať, ale malý zapol teleráno a už bolo..smrť toho malého chlapčeka, potom tento 50tnik..a ja normálne som roztrasená, dopotená..čo mám strach..a ja potom len googlim a googlim..