Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1454
22. jún 2016

@domkaaaa ja som začala v marci ale nebrala som ich tak poctivo ako som mala lebo zostalo mi lepšie tak som ich brala tak všelijako raz som si dala tabletku raz nie no velmi sa mi pohoršilo tak teraz beriem presne tak ako mám predpísané. Bola som natešené že je mi už celkom fajn,myslela som si že to rýchlo prešlo no bolo potom ešte horšie. Tak ani neviem kolko budem na liekoch,kolko trvá taká liečba ale idem aj k psychologičke tak dúfam že mi pomôže.

domkaaaa
22. jún 2016

@simka1454 nooo tak vidis bolo lepsie tak aj bude lepsie nebojkaj ❤️ Vsetko sa vrati do starych kolaji a hlavne uzivaj lieky tak dlho kolko potrebujes nevysadzaj predcasne

ametyst123
22. jún 2016

@simka1454 Simka, no bohužial, Tvoja mamka Ti riadne podkopala Tvoje sebavedomie, myslím si, že tú svoju frustráciu, ktorú mala z rozvodu s Tvojím otcom , proste neprekusila, a Ty si bola jej "fackovací panáčik".... obrazne povedané... Teba psychicky deptala, aby sa sama cítila lepšie.... bohužial, aj takéto veci sa v živote stávajú, ale povedz si jedno... práve preto, takúto osobu vo "SVOJOM ŽIVOTE" NEPOTREBUJEŠ.... aby si sa cítila zo dna na den horšie a horšie.?.... To teda nie, nechápeš tú krásu?.... Môžeš si so svojím životom robiť, čo Ty sama chceš ! 😅 Už nie si viazaná, a odkázaná na niekoho, teda na Tvoju mamu...!!! Ži si svoj život bez nej, ona výčitky svedomia za celých 42 rokov nemala, ked Ta takto ničila, tak prečo by si sa mala trápiť Ty?.... Ja nevidím žiaden dôvod..... 😉 😵 ... A vôbec nemaj výčitky svedomia preto, že jej nedvíhaš telefon !!! Ona Ta tak naučila, aby si bola len na nej závislá, aby si sa cítila menejcenne, ona má STRACH, že jedného dna, bude ona sama, tak ako ju nechal jej manžel, a Tvoj otec, tak sa bojí, že Ta stratí... ale jedno doteraz nepochopila, a už ani nepochopí, že Ty tu nie si pre nu, ona tu mala byť pre Teba, a vytvoriť Ti podmienky také, aby si necitila ten rozchod medzi Tvojimi rodičmi..... ona Ti mala pomôcť to zvládnuť, prekonať, a namiesto toho, Ta použila ako prostriedok na vydieranie, a zároven Ta psychicky deptala, lebo sama bola frustrovaná.... Vieš, to nie je matka, bohužial... to je krkavčia matka.... prepáč že Ti to takto píšem, chápem, že aj napriek tomu ju budeš stále brať ako svoju mamu, ale pochop, že ona Ti v živote v ničom nepomôže, a Ty ju k životu nepotrebuješ, raz možno ona bude potrebovať Teba, a vtedy by som jej povedala na Tvojom mieste, že "A čo si taká neschopná, sa o seba postarať ? Máš na hovno život? " presne také isté vety by som jej povedala, akými Ta častovala počas celého Tvojho života..... ale vieš, poviem Ti, aj to, že bohužial takýchto ludí, v takom veku, už nijak neprerobiš, takže je len na Tebe, aby Ty si sa "prerobila" , a to tak, že si už konečne vyhodíš z hlavy tie somariny.... že sa máš každú chvilu cítiť zle, preto, že si niečo možno urobila zle, alebo dobre.... NIE, DOSŤ! ( 😵 Je aj taký film s Jenifer Lopez - Dosť! 😅 ) A tam je to ale skôr o manželovi tyranovi, a ona sa mu vzoprela.... určite si to už videla, je to starý film... ale ked sa nad tým tak zamyslíš, aj Tvoja matka je tyran, psychický tyran.... a poznáme nielen fyzické týranie, ale aj psychické... a ona toto na Tebe robí doteraz.... Tak už si konečne povedz : DOSŤ!..... MáM SVOJ žIVOT, A BUDEM SI HO žIť KOOOOOONEčNE TAK, AKO CHCEM... A SOM STASTNA, A STASTNA AJ BUDEM, A MOJA MATKA MI V TOM NEZABRANI, ANI BRANIť NEBUDE....!!! Ja Ty silno držím palce, aby si išla na tie psychoterapie, tie Ti naozaj pomôžu, ale musiš povedať, o všetkom, čo Ta trápi.... pozri , ja psychologička ani náhodou nie som.... ale ver mi aspon v tom, že Ty hodnotu máš, nie si vôbec menej, ako ostatní ludia, a práveže každý človek je výnimočný a skvelý.... a aj Ty si ! len na to musíš postupne sama prísť.... A matke už nedvíhaj...! Rovno telefonaty vypni! Nenechaj zvoniť....! Rovno vypni! Tak pochopí, že Ta už neovláda! Ja Ti silno držím palce, Ty to dokážeš, a neboj sa, aj tu sebadôveru získaš, ja tomu verím... ja som tiež bola sociofobik, ale sama som sa z toho dostala... takže dá sa to.. a tiež som mala pocity menejcennosti.... ale pochopila som, že menejcenná nie som..... práve naopak... mám cenu a hodnotu.... som človek, ako všetci ostatní, a mám právo žiť a byť, tak ako každý na celom svete.... A Ty TIEŽ! A pri každom zazvonení od Tvojej matky, a hned následnom vypnutí hovoru si povedz: Nie som masochistka, aby som sa nechala týrať ! A uvidíš, po čase už nebudeš mať pocit, že si urobila "niečo zlé" 😠 .... práve naopak, začneš cítiť slobodu, to Ti chýba,! si zviazaná pocitom, že nič v živote neurobíš dobre... ale nemáš detičky....? a manžela?... ved to je zmysel života, byť stastná s ludmi, ktorí Ta tiež lubia.... to je podstata všetkého.... takže si dokázala také super veci!!! A inak, Tvoju matku zrejme žerie, že Ty máš život taký, ako ona nemala...! Tak Ta deptá, aby si na tom bola rovnako, aby Ta psychicky zničila, aj Tvoje manželstvo, aby si zažila to isté, ako ona.... ! Ale Ty si si už týmto prešla, ked si stratila otca.... a matka Ti nedovolila sa s ním kontaktovať.... takže Ty už si za tým.... A ja by som dala šancu Tvojmu otcovi, aby Ti ukazal, aký je, či je ok, alebo nie, a Ty sama sa rozhodneš, či ho vo svojom živote chceš, alebo nie... matka Ti v tom nemá čo rozkazovať, ani zakazovať... Vieš, ja poznám jednu mladú rodinu, rodičia sa rozviedli, ostalo dievčatko, ktoré prisúdili matke, ktorá je psychicky labilná, ale kedže mala "podplatenú sudkynu" a dieta ešte malo málo rokov, tak ju prisudili matke, bohužial. Otecko, mal svoju dcerku velmi rád, ale roky nevidel, a len dufa, že raz dostane šancu, svojej dcerke vysvetliť, že o nu zo všetkých síl bojoval, ale nedokazal, premoct systém..... Tak možno ani Tvoj otec nie je taký, ako Ti ho vykreslila Tvoja matka, a tak mu rozhodne daj šancu, ale pokial zistíš, že nie je ani on ok, je na Tebe rozhodnuť sa, čo s tým ....Ty si dospelá, máš dosť rokov na to, aby si koooooooonečne začala žiť svoj život slobodne, bez zákazov a príkazov, a tak ako si to Ty sama praješ, a hlavne stastne so svojou rodinkou....
Sorry, za tak dlhý článok... ale nedalo mi Ty neodpovedať, hoci som dnes strasne utahaná... asi z tých horúčav, či čo..... a k tomu menzes.... fuuuuu......ale to prejde... a budem sa citiť fajn.... a verím, že aj Ty takisto..... a Tvoj život bude odteraz už len fajn..... 😉 😉 😉 😉 😉 .... držím Ti silno palce.... Ty to zvládneš,.... ja som to dokazala, a dokažeš to aj Ty.... 😉

domkaaaa
22. jún 2016

Baby mne je asi 5 krat horsie ako doma to je v zaciatku liecby normalne? Ze sa to stupnuje ??? ... Kks pamatate si na vase zaciatky? Boli priserne?

zuzkostna
22. jún 2016

Ahojte baby, takže ako som prišla z práce, mali sme návštevu, nevedela som čo skôr, obchod, chystať,... tak úplná paráda, nič mi nebolo, akonáhle mám čas rozmýšľať, je to otras a zasa sa to vráti. Vtedy mám pocit na zblaznenie a vsimla som si, že keď mi nie je dobré, tak neviem precítiť tak radosť, lásku k mojej malej, ako keby som mala utlmené tie pocity...aj vy ste to tak mali?

domkaaaa
22. jún 2016

@zuzkostna ano presne ako pocit cez sklo som to volala

ametyst123
22. jún 2016

@domkaaaa Domkaaaa, ahoooojky, 😅 😅 😅 ... no vidíš, zubky poriešené?.... a vydržala si další den.... Ja ked som bola v kope nemocníc, tak som vždycky viedla "debaty" s kolegynkami na izbách.... 😅 ... ale myslím si, že ešte nie si na tom tak dobre, aby si rozoberala osudy tých babičiek, Ty potrebuješ pár dní, len na to, aby si bola v klude, a nepočúvala všetky ich diagnozy... a neviem, čo ešte..... lebo to hned pripisuješ sebe, a to nie je dobré.... pozri sa na to takto,.... mala si niektoré prejavy, ktoré sa Ti akože "pridružili" v nemocnici, a ktoré si pred nástupom do nemocnice nemala?.... Tak vedz, že to je z toho, že tieto ich problémy si prenášaš na seba..... a mozog to vníma, zapisuje, a reaguje tak, že si myslíš, že aj Ty to máš.... ALE TO TAK NIE JE....!!! Ty máš svoje symptomy... na tie sa sustred, tie potrebuješ vyliečiť, a nepridávať si tým, že si budeš "brať príbehy ostatných k srdcu"... .doslovne.... 😔 😵 OK?.... Ty sa sústred na vyliečenie seba... a uvidíš, že to zvládneš.... a čo tak počúvať svoju oblubenú hudbu?... Ja som si zapla mobil... sluchátka... a kašlala na všetkých... a bolo mi super..... ked som bola na izbe..... počúvala som svoju oblubenú muziku, a nevnímala okolie... a aj čas mi prešiel ovela rýchlejšie... plus moje oblubené časopisy so záhradkami... to ja strašne lubim... 😵 ... tak určite aj Ty niečo máš, čo sa dá tam čítať, pocúvať, a tak.....
Inak... vieš čo,...? ja som rozmyšlala nad tým už skôr... na základe jedneho z článkov,ktorých linku tu napisala Olivia... a tam som si sama vydedukovala, že mne by pomohol asi liek Fluvoxamin, a k tomu nejaký Neurol.... a vieš čo... ten liek čo si písala, čo Ti davajú... je Fluvoxamin....resp. obsahuje toto liečivo..... takže ja si myslím, že Ti pomôže... len ja by som Ti rozhodne pridala aj benzáč,.... neviem prečo Ti ho nedali..... a čo tak sa ich opýtať?.... Vieš, ja zastávam názor, A HLAVNE U LEKAROV A V NEMOCNICIACH, žE SA MUSIš PýTAť, LEBO KTO SA NEPýTA, NIč NEVIE, A NIč NEZISTí, A NIč NAKONIEC NEMá.... Tak sa skús opýtať, že Ti je zle... a chcela by si benzodiazepín k Adčku.... máš na to právo ,sa pýtať.... hlavne sa opýtaj lekára, možno primára.... to by bolo najlepšie... a ked nie, tak nejakú sestričku... ked sa to nebude dať vydržať..... Fakt sa pýtaj, kto sa nepýta, nič nevie... a nič nedosiahne.... 😉 ... To je moje motto, ked idem do akejkolvek nemocnice, alebo k lekarovi..... 🙂 Držím Ti palceky.. .a čo sa Ti snívalo...?.... možno že nič, tak sa Ti možno bude snívať dneska.... 😉 ... Drž sa moja.... myslím na Teba....Bude to dobré,.... nie dobré.... ALE VýBORNÉ ! 😉

domkaaaa
22. jún 2016

@ametyst123 dakujem moja zlata a nesnivalo sa mi nic tak cakam dnes ❤️❤️❤️ Co sa bude diat 😂 A dufam aj ja ze tieto ad su super ale neziaduce ucinky su brutal kks ... Tak verim zze to co si vytrpim sa mi 10 nasibne vraaaati ❤️❤️❤️❤️

ametyst123
22. jún 2016

@zuzkostna Ano, aj ja som zo zaciatku nedokazala svojim detom ani pusu dať, proste som nic nedokazala precitiť, že ich lubim...a aj ked prisli ku mne do nemocnice, ked som lezala na infekcnom, lebo furt nevedeli, čo mi je.... tak ked ku mne prisiel manžel aj s detmi.... nebola som stastna..... znie to hrozne,, ale bolo to tak.... bola som rada, ked odisli..... 😢 ... a bola som z toho nestastna este viac..... ale teraz, teraz by som ich zjedla od samej lasočky.... 😀 ..... nie som kanibal.... 😅 😝 .... A aj deti to citia, a tolko ma pusinkujú... a ja ich tiež.....a hladim ich po vlaskoch, a viem, že to majú radi... aj ked su to chlapci, akože "velkí chlapi".... ale viem, že su stastní jak blšky.... že ich pohladím.... a ja som stastná tiež... takže neboj sa, dostaneš sa z toho... len to chce fakt čas.... u mna presiel polrok.... 😔 ale som stastná, že už to tak necitim, ako na začiatku..... a to je super.... 😵

zuzkostna
22. jún 2016

Ale aj sa bojim tých AD...psychologická mi hovorila, že to je jednoduchšia a rýchlejšia cesta ale ona to neuznáva, že si treba v hlave urobiť poriadok a neriešiť hlúposti. Vraj ja coho sa bojim sú úplne hlúposti, že si treba uvedomiť, že sú to len myšlienky...len to sa ľahko hovorí ale keď je človeku nafigu, tak tie myslienky sa ťažko ovládajú a zastavujú.. a som z toho aj dosť taká smutná niekedy, že ráno vstávam s takym smútkom, až potom keď niekoho cestou do práce stretnem, a pokeciame, tak sa znovu nastartujem

zuzkostna
22. jún 2016

@ametyst123 a čo ti pomohlo? Berieš tiež AD?

ametyst123
22. jún 2016

@domkaaaa Ja si myslím, že sú to dobré lieky, len to musiš vydržať, škoda len že tie benzáče Ti fakt asi treba... ale ... Ty to vydržíš, ... a Ty to dáš.... ved chceš sa už prestať takto dlho trápiť nie?.... Aj ja... takže to zvládneme, uvidíš.... A páči sa mi ten pozitívny prístup.... ano, rozhodne sa Ti to vrátiť v tom dobrom slova zmysle, ja Ti to neskutočne želám a prajem.... a budeš sa mať naozaj dobre...! A snívaj snívaj.... ako si vyliečená, a žiješ si svoj život už bez týchto problémov..... 😉 😉 😉 ... a uvidíš... stane sa to... a aj o to pros.... a ten kto prosí, dostane, to čo si prosí....neviem, či si veriaca alebo nie, ale ak nie, tak pros vesmír, o dobré veci, ktoré chceš ,aby sa Ti stali, a už nemysli na tie zlé veci,... chci len to dobré... a ono to príde... Ja som prosila asi tak od puberty... o dobrého manžela, a deti, ale aj ja , aaby som bola dobrá manželka a mama.... a tiež aby som bývala v domčeku,.... a pozri ... mám skveleho manžela, aj deti sú zlaté... bývame v domčeku... hoci ešte prerabame... ale bol to môj sen.... a ja len dufam, že budem aj ja dobrá mama a manželka pre nich.... 😉

ametyst123
22. jún 2016

@zuzkostna Ano beriem Adčka, a benzáč.... a je mi podstatne lepšie ako na začiatku.... 😉

domkaaaa
22. jún 2016

@ametyst123 akurat som sa domodlila 😊😊😍 takze ano som veriaca 😊 A verim ze uz bude len a len dobre 😊

zuzkostna
22. jún 2016

@ametyst123 ja mám zatiaľ len benzac ale neviem, či nejako pomáha...

olivia77
22. jún 2016

@umabell, predne tieto iste meditacie pocuvam, ona ma taky uzasny, ukludnujuci hlas a mne to taaak pomaha!!! to je balzam na dusu... teraz idem zacat s jogou 😉 tak som zvedava... ale vidim, ze mame rovnaky vkus 😊 co sa tyka meditacii a celkovo meditacie... ked je cloveku najhorsie, tak to vie mega pomoct ulavit na dusi...

ametyst123
22. jún 2016

@zuzkostna Ja si myslím, že by si mala zájsť k lekárke, nejakú si nájdi, alebo nech Ti poradí Tvoja obvodná, a rozhodne to rieš, radšej skôr, ako neskôr..... mám známu zdravotnú sestru, ktorá práve pracuje na psychiatrii, a ona povedala, že niektorí ludia sa môžu dokazať dostať z toho, ale väčšinou ak to treba preliečiť, lebo čím dlhšie to trvá, môže napr. lahká depresia, prejsť do strednej až ťažkej depresie,... atd... takže.... ja by som bola za liečbu... Viem, že sú tu aj dievčatá ,ktoré to zvládajú samé... a dostávajú sa z toho, s prírodnými prípravkami... a je to super, su rozhodne inšpiráciou pre mnohé z nás, ale ja osobne, som sa na začiatku citila velmi velmi zle... bola som 4 až 5 krát na pohotovosti... lebo som sa tak zle citila..... nebudem opisovať všetky symptomy panickej poruchy... ale mala som všetko..... a bez liekov by som to nedokazala.... ved som mala až infarktove stavy.... vysoký tlak.. .a všetko ostatné k tomu... a to už len tak nerozchodíš, bez liekov... takže pouvažuj aj nad tým, fakt sa poradiť s lekárom..... odborníkom.... Držím Ti palceky...

domkaaaa
22. jún 2016

@olivia77 jogu som aj ja cvicila a to je mega dobra vec 😊😊

ametyst123
22. jún 2016

@zuzkostna Aha, prečítala som si príspevky skoršie... a píšeš, že už si objednaná k lekárovi, to je dobré.... a ten Lexaurin, no vieš, ja si myslím, že Ty máš skôr depresiu a úzkosti, a ten Lexaurin je fajn, ale polka tabletky z 1,5 mg je dosť málo.... Mne, ešte kým zo začiatku predpísala lekárka Spitomin, ktorý je síce nenávykový... benzáč, resp. anxyolitikum, tak som ho brala, ale vôbec mi nezabral.... zjedla som aj 6-7 tabliet denne... mala som brať kedykolvek, ked mi bolo zle... ale mne bolo zle stále..... a ten Spitomin nezaberal, tak mi moj manžel hovorí, že počuj, šak máš tam Lexaurin, ta si vezmi jednu tabletku, lebo takto zase pojdeme na pohotovosť.... Inak na pohotovosti Ti dajú Apaurin to je tiež benzáč, a magnezium....inejkcie..... takže som si dala celú tabletku Lexaurinu ... a konečne mi bolo dobre... 😉 ... takže ja si myslím, že aj tá polka tabletky je málo... môžeš brať aj celú tabletku 2 až 3 krát denne... to je najnižšia dávka.... takže polka tablekty na celý den je naozaj málo.... tak skús si dať polku tabletky ráno, a polku naobed, a uvidíš ako Ti bude, a ked tak aj na večer polku.... postupne.... a uvidíš, ktorá dávka bude pre Teba ok... Lexaurin v takto nízkych dávkach neuspáva, a môžeš aj pracovať, ked chodiš do práce.... je to trošku iný benzáč ako napr. Neurol, ktorý fakt ukludnuje, ale aj dosť uspáva..... Máš dosť teda neskorý termín objednania... ja neviem, ale u mojej lekárky prídem,k edy potrebujem , a berie ludí zaradom, ako potrebujú, a nie čakať mesiac - dva... A inak vieš, psychologovia občas sú neradi, ak ich pacient, ide k psychiatrovi.... aspon ja si to tak myslím.... a možno preto Ta psychologicka od toho odhovára, ale podla mna, Ty si na to tak, že potrebuješ aj nejaké lieky, ved skús ísť , a uvidíš čo Ti psychiatrička povie.... ale podla mna ked ani Lexaurin hoc taká malinká dávka, Ti nepomôže, znamená to, že sa necitiš dobre, a len psychoterapie Ti nepomôžu, ale sú dobré... a je to dobré, že na nich chodíš... ale potrebuješ aj medikamentoznu liečbu.....Držím Ti palce.... a skus navýšiť ten Lexaurin.... Inak moja teta brala , ako som to tu už niekolkokrát písala práve bromazepam... to je Lexaurin... ale ona ho brala na popôrodnú depresiu, a brala ho aj spolu s vysadzaním 7 rokov... s tým, že jej to trvalo vysadiť tak dlho preto, lebo brala vysoké dávky lieku a to až 6 mg 2 alebo 3 krát denne.... takže mala velmi ťažký stav... a vidíš ... dostala sa z toho... a vysadila ... hoci po dlhom čase... ale nikdy viac sa už do takého stavu nedostala... Inak, ona Adčka nebrala vôbec... len ten Lexaurin..... ako som sa dozvedela nedávno.... A ešte spomeniem, že ona nie je tu na SK... a liečili ju v zahraničí... takže vidíš... že ten Lexaurin môže mať niečo do seba.... ale tak málo.... to nemá ani šancu Ti zabrať.....

ametyst123
22. jún 2016

No inak dievčence, ja pozerám teraz film s Anthony Hopkinsom s nazvom Rituál... je to skutočný príbeh o mladom knazovi, ktorý bol skeptický a vlastne neveril v Boha, ale stal sa aj napriek tomu knazom, a jeho nadriadený ho poslal do Ríma k jednému knazovi, ktorý bol exorcista...(hraje ho Antony Hopkins...toho exorcistu...) a je to fakt film len pre "silné nátury"... ufff fakt sila... a tam ten mladý knaz je skeptický, a vlastne hovorí, že diabol neexistuje, a všetci tí ludia trpia duševnými poruchami a sú zrelí na psychiatriu... 😵 .... ale neskôr zistuje, že ten diabol skutočne existuje,.... ale cez poznanie, že existuje diabol, zistuje, že existuje aj Boh, a na základe toho uverí.... že Boh jestvuje, a podarí sa mu vyhnať diabla....... noooo, je to fakt sila... a je to podla skutocnej udalosti, lebo tí dvaja knazi skutocne existovali.... takže je to fakt sila..... ale neodporúčam pozerať, ked nie ste minimálne nadopovaní liekmi... ja už som si dala.... 🙂 ... ale ked sa nad tým zamyslime, ide o to dobro, ktoré v nás je, a aby sme sa nedali tým negatívnym a zlým poraziť..... (priznávam, ja už som ten film videla aj skôr raz.... ale fuuu aj teraz mám z toho zimomriavky......bleeeee....) . Na druhej strane, ked to človek zoberie len ako film tak ten herec , Antony Hopkins , dokaze zahrať čokolvek.....a toto je faakticky dobrý herecký výkon... ty brďo.... 😵

ametyst123
22. jún 2016

@domkaaaa Ja som tiež veriaca, a zažila som niečo, prečo verím, že skutočne ten druhý život existuje, ale nemyslím ten tunel, a takéto tieto veci, niečo iné... ale nebudem to tu rozoberať, nemôžem, nikto o tom nevie, iba môj manžel, jemu jedinému som to povedala, a vedela to aj moja mamka, ešte kým žila.... a ja naozaj verím, že Boh existuje, tak ako určite existuje aj diabol, a existuje aj druhý život... posmrti... a my sa sťažujeme, že ako môže Boh dopustiť, že to, alebo hento sa nám zlého v živote stalo, ale to nie Boh nám zosiela zlé veci, práve naopak, on sa nám snaží pomáhať, aby sme ho dokazali nájsť, a to zlé, poraziť.... aby sme verili, že všetko zlé sa dá poraziť, a prekonať.... ja tomu naozaj verím..... a že tým, že budeme veriť v dobro, to zlé porazíme, aj ked dnes má človek pocit, že už je ten svet niekedy tak zlý, .... ale nie je to tak.... ludia okolo nás, sú vo svojom vnútri dobrí, a každý má zakorenený ten pocit, že to čo robí, je bud správne alebo nesprávne..... Len ide o to, zmeniť seba k lepšiemu, a tak sa môže svet zmeniť tiež k lepšiemu..... No nič.... asi som sa príliš rozpísala,, idem spať... to bude asi aj tým filmom.... 😉 že už tolko toho tu píšem... Končím... dobrú nocku....

domkaaaa
22. jún 2016

Baby bola som za sedtrickou 😢 Taky panicky zachvat ako uz daaaaaavno nie 😢😢😢 tlci mi srdce a ten strach ze sa zblaaaznim .. No konec uz toto dala mi nejaku tabletku vravi mi ze kks taky tlak ze dovi dopo ze som sa musela mega zlaknut ... Musim si na vizite rano vypytat aj na noc tabletku ja toto nebudem prezivat 😢

umabell
23. jún 2016

@olivia77 mne to velmi pomahalo ona ma perfis ukludnujuci hlas💗💗

umabell
23. jún 2016

@ametyst123 aj ja verim v Boha a anjelov a toto co prezivame ma nejaký dovod.. Mame to zvladnut a ma nám to nieco ukazat.. Preto aj tie meditacie su aj anjelske💗💗

domkaaaa
23. jún 2016

Baby mam si pytat dnes nejaky ukludnovak? Lebo ka toto nevydrziiimm tieto uzkosti 😢

ametyst123
23. jún 2016

@domkaaaa Rozhodne si pýtaj aj benzáč, ved kludne by som povedala aj primárovi alebo lekárovi na vizite, že si mala panický záchvat, alebo uzkost, a že tlak si mala vysoký,.... ja by som to povedala... a niečo si pýtala... nech Ti naordinujú... povedz, že Ty sa neobávaš toho, že by si to neskôr nemohla vysadiť, teda návykovosti, lebo už predtým si brala aj Adčka a benzáč a bolo to ok....... Skús takto na nich.... 😉 ... ale zase daj pozor, aby si lekárov nejako neurazila... oni sú na to citliví... 😅 😕 😕 ..... !!! Držím Ti silno prsteky... Ty to zvládneš, uvidíš, už 3. den si tam, a my sme s Tebou.... ! Vydrž a bude už len dobre.... 😉 !!! Idem si kus pospať.... narýchlo som ráno deti hodila do školky.. dnes vynimočne.... lebo mm nemohol.... a idem si ešte pospať... a aj Ty Domkaaaa, ked máš "dzeku"... chcenie.... spať , tak spi, kedykolvek, Ty teraz hlavne oddychuj.... toto potrebuješ, a máš možnosť, tak ked sa dá, tak to využi.... 😉 😉 😉

ametyst123
23. jún 2016

@domkaaaa Hi, no vidíš, aj som Ti hned napísala, na Tvoju otázočku, ... 😅 ... Ano, rozhodne si pýtaj... povedz, že sa to nedá vydržať.... že Ti je nedobre..... a hotovo.... Inak otázka.... a tie babky čo sú tam, dostávajú benzáč, alebo im ho dali aspon zo začiatku?... opýtaj sa.... ok?... a tak budeš vedieť.... Hlavne sa pýtať... kto sa nepýta, nič nezíska.....a nič nebude vedieť..... 😉 😉 😉 Silno silno Ti držím palce..... 😉 Dáš to.... neboj .... myslím na Teba.... drž sa mi...... 😉

ametyst123
23. jún 2016

@umabell Súhlasím, ano, možno je to niečo, čo máme prekonať, aby sme sa stali silnejšími, možno toto nám chce Boh ukázať, že silné sme, len si musíme začať veriť..... ja hovorím, a doteraz som sa v tom aj utvrdila, že všetko zlé, je nakoniec na niečo dobré... aj ked sa tomu tažko verí, že ked nás niečo takéto postihne, že je to dobré... ale nikdy nevieme, čo sa neskôr z toho "vykluje"... 🙂 😉 ... a ja som mala fakt také situácie, životné... že som myslela, tak ... toto je uplne beznadejné.....a ono sa to po čase ukazalo, že to tak vôbec nebolo... a nie je.... a aj ked sa dejú zlé veci, nie preto, že Boh to na nás dopustil, práve naopak, tu je zlý, ten druhý,.... nie Boh... tak práve preto treba hladať a nájsť tú silu..... zmeniť zlé veci na dobré.... a niekedy to príde aj samé..... ja verím tomu, že Boh nám pomáha... aj ked tomu občas proste neveríme.... ale je to tak... a Boh nie je len niekde na nebi, kdesi na obláčiku si sedí..... to určite nie... on je pri nás,... a aj v nás..... tak ako to zlé... aj to dobré... je aj v nás..... a podstatné je, či sa dáme a necháme "deptať" tým zlým, alebo sa rozhodneme, že chceme žiť lepšie, a bez strachu.... ja prosím každý den, nech to zvladnem, nech nad tým zvitazím.... a dufam, že to dám.... Tak tomu verte aj vy.... dáme to ... všetky..... dá sa to prekonať.... tie naše poruchy sú zvládnuteľné... nie sú neriešitelne a nevyliečitelné.... takže dá sa to, vyhrať nad tým.....

sardinka335
23. jún 2016

@domkaaaa juj moja držím palce nech je to uz len lepšie.

zuzkostna
23. jún 2016

@ametyst123 oki, do tak ja skusim dat tak ze pol ráno a pol poobede a uvidim. Ja mam znamu doktorku na psychiatrii, tak sa jej chystám zavolat, ale ked som jej dávnejšie spominala, tak hned že to treba preliecit, len ja sa tomu stále bránim. Povedala, že veď určite chcem mať ešte druhé dieťa ( čo aj chcem) tak nech sa preliecim... Tak toto je pre mňa dosť veľký dôvod poliecit sa, lebo neviem co by tie hormony so mnou narobili keby som v takomto stave bola tehotná