Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
24. jún 2016

@umabell Ahojky, ja beriem Brintellix... polku ráno a polku večer... a Rivotril 0,5mg z toho po polovičke ráno, na obed a večer.... 😉

domkaaaa
24. jún 2016

@ariadna08 dakujeeeem ale tie zaciatky ad si hrozne je mi na chuja niekedy a dtrieda sa to statocne :/

domkaaaa
24. jún 2016

A mne preco nedaju rivotril? Mozno aj mne by bolo lepsie

umabell
24. jún 2016

@ariadna08 ahoj inac ako citam tak asi vsetky co sme mali tie hnusobne myslienky ze su rovnaké ja som priala fuj ha smrt vsetkym mojim okolo fokonca aj malemu boze moj 😅 😒 fuj hnus.. Tolko som sa modlila za odpustemieja som myslela ze zosaliem..

umabell
24. jún 2016

@domkaaaa škoda ze maju taky pristup kua onoi si myslia ze to dame len tak silou vole ale tie zaciatky su hnoj vies najlepsie by bolo ta. Zamestnat ludi co tym preslj oni nemajú vobec sajnu... Pocuj Domi Rivotrl aj ine benzace sa daju predpisat u obvodaka ako písala ametyst skus nkeoho poprosit nech ti ic tam prepašuju 🙄 😨

umabell
24. jún 2016

@ametyst123 inac vyzerajú fajne tie adecka... Zase nieco nove pre mna. A.mas aj nez ucinky ako sa citis po nich.

umabell
24. jún 2016

Inac toto forum by povinne pohli citat nasi lekari 😀 ono to je tak kto to neprežil nepochopí...

apolka77
24. jún 2016

caute kocky,

dlho som tu nebola 2-3 dni 😀 a musim citat 5 stran dozadu, hotovy roman.

Táák, ja sa mam dobre, keby to niekoho zaujimalo, 😵
beriem AD 6 tyzdnov a pomaly vysadzujem neurol, resp. som si par krat zabudla dat a nechybal, juchúúúúú 😎 ...niekedy si ho dam len navecer alebo poobede ked ma chyta uzkost, ta stale nezmizla..ale inak normalne fungujem a darí sa mi. Ja som rada ze som zacala brat tie lieky konecne zacinam pocitovat radost z obycajnych veci...a ten paroxetin mi sadol ako rit na šerbel... 😀

apolka77
24. jún 2016

@stanka1986svk

ahoj, beries paretin co je paroxetin ucinna latka, aj ja to beriem uz po 2x...

tieto stavy co opisujes som mala ked som brala prvy krat toto AD, ale nie po prvom dni ale asi po 4 tyzdni...ja ked som si lahla (iba vtedy sa to dialo), sa mi zacala neskutocne tocit hlava, ze sa so mnou krutila cela izba..aj ked som otocila hlavu..bolo to neskutocne neprijemne, trvalo to asi tych 20sekund...ale vzdy sa to dialo iba ked som si lahla, potom ako som vstala tak trosku sa mi tocila hlava a hned to odznelo..aj dvojite videnie som mala...tento hrozny stav ale trval max. tyzden a podla mna to bol neziaduci ucinok AD..chcela som to povedat svojej dr., ale kym som ma objednala tak to zmizlo...

teraz beriem po roku a pol prestavky znova paroxetin uz 6tyzden a stale som ocakavala to tocenie hlavou a dvojite videnie, ale zatial neprislo a mozno uz ani nepride..ako mavam take pocity zavratov, ale aj zmiznu..
tak nic ine len vydrzat ked ti uz raz paroxetin zabral zaberie aj druhy krat urcite..vela ludi si toto AD vychvaluje len skoda ze tak dlho trva kym zaberie..ja az teraz po 6tyzdnoch citim zlepsenie..

apolka77
24. jún 2016

@kubimatej
nie je psychologicka ako psychologicka, chod tam este par krat ale ak budes intuitivne citis, ze to nie je to, co potrebujes najdi si inu..
potrebujes hlavne dobru psychoterapiu..vie ti to tvoja psychologicka poskytnut?
su rozne metody..

ja som mala sice 1x milu a ludsku psychologicku, ale urobila som mnou par dych.cviceni a potom som len rozpravala a rozpravala ona bola ticho, len si pisala, niekedy si uz zívla 😀 a ja som citila ze tie sedenia ma nikam neposuvaju..tak som tam prestala chodit...

teraz mam druhu, ktora sa zaobera terapiami a poviem ti ze je to den a noc s tou predoslou..rozpravame sa vzajomne, dava mi domace ulohy, rozoberame kazdy moj pocit, stav...viem ze je tam ciel a metoda ktoru si urcila, uz len dotaznik co som vyplnovala mi nasepkal ze to bude ina praca ako s tou prvou..
takze daj este sancu tejto ale ak sa to bude este 2x opakovat ze si mele svoje a nevie ti poradit hladaj si druhu PSYCHOTERAPEUTKU, ktora je specializovana hlavne na tieto nase fobie a strachy a uzkosti a z ktorej citis ze sa chce vzdelavat

stanka1986svk
24. jún 2016

@ametyst123 do ďakujem..už som brala a myslím aj vtedy som to mala a potom uzie.uz nepametam....diazepam beriem ráno a večer.....dnes druhý deň čo beriem. Tak dúfam že čoskoro zaberie.zajtra už mám zobrať paretin celú tabletku.doteraz som brala len polku

stanka1986svk
24. jún 2016

@apolka77 mne tiež iba keď lahnem sa to dialo včera.tiez tak krátko. Mne predtým paretin zabral cca po dvoch týždňoch.dufam ze aj teraz to tak bude

umabell
24. jún 2016

@apolka77 to su vlastne ssri adecka co beries.. Ja som brala cipralex to su tiez ssri tie mi nezabrali skoda len chcem vedieť ci vsetky ssri su na tej istej baze... To len tak ma napadlo 😀 lebo ja co mam tieto tak stale nejako chudnem ako chcela som schudnut mala som 71 teraz mam 53 ty kokso ako neni mi najhorsie ale ani najlepšie neviem to vypovedať kua vsetko ma rozhodi a jeden den poriadne nejem a hned schudnem.. Taka smutno vesela a niekedy mam pocit akoby som mala zmenit loeky ale ja neviem co ny mi uz dala kurnava. Mozno len den blbec ale mna ri všetko rozrusi a cítim sa potom nesvoja. Na krv som bola tu mam ok..

domkaaaa
24. jún 2016

Umka ja mam rovnake pocity ako ty vsetko ma rozhodi aj ked zvony zvonia v kostole 😂 Teraz na nna prisla taka hnusna uzkost ako som sa vratila z 4 hodinovej vychadzky ze dovi dopo ale prednosta ma dnes vyhnal von 😂 Ze mam pomaly skusat ako mi bude conku a musim povedat ze mi bolo super a ako som sa mala vratit sem tak taka hnusna uzkost ble ble fuj

umabell
24. jún 2016

@domkaaaa jaaaj Domi nech si on skusa 😀 mna rozhodi aj ze mi chyba cibula na varenie 😀 a vies aka som na seba nasrata za to... Potom sa na tom smejem a dookola. Stále.. Teraz sa stahujeme a ja rozmyslam ako to tam upraecm ako to stihnem a ako budems prvj noc spat... Uplne debility... Dnes sme boli v obchode s malym a skusal si slapky ktoré boli stiahnute takym silonom vies a som chcela ako v tom bude chodit a to sa nedalo tak som isla za predavackou ze ci ten silon moze dat dolu lebo niede sa ro môže ze potrebujem aby si v tom pochodil zazrela na mna ze ci mi ebe ze nie a blabla a tak ti ma to vzalo ze som sa normalne v aute rozrevala 😀 😕 😨 😅 😕 😀 debilka co ti poviem.. Dnes taky blbec den.. Hahaha sa musím sama na sebe smiat kvoli sprostemu slapkovemu silonu 😅 😀

ametyst123
24. jún 2016

@umabell Umabell, tie adčka patria medzi "ostatné adčka" sú slabšie, ako napr. SSRI, atd.... tam patril aj ten Tianeptin, čo som brala predtým, a kedže som chcela niečo podobné... kedže ten Tianeptin mi celkom pomáhal, tak mi dala Brintellix.... a k tomu Rivotril beriem nadalej... Moja lekárka s tým nemá problém, že beriem Rivo už pol roka... takže ja som aj rada, lebo ja sa nechcem trápiť, takže radšej chcem ten Rivotril brať aj dalej, až kým sa nebudem naozaj citiť na 100%.... ja vedaljšie účinky nemám,... práve naopak, mne ten liek pomáha, ale zaberá pomaly.... možno asi preto, že je slabší... ale ona mi aj povedala, že je pre mna lepší tento liek, lebo mám len 50 kg.... a teda mi nechcela dať silnejšie lieky... a ja že ok.... 🙂 ... Takže vedlajšie účinky nemám,.... na rozzdiel od začiatku, ked som nevladala ani vstať z postele, čo mi bolo tak zle, a prehanačky, a pocity na zadusenie, a vracanie, a odpadnutie, a točenie hlavy, a búšenie srdca, vysoký tlak, tlak na hrudi, pichanie do ruky, bolesti brucha.... tak dnes som schopná normálne vstať, som "funkčná" 😀 od rána.... až do večera... hoci na obed pocitujem chuť si pospať, a niekedy si aj pospím... chvalabohu že som na PN-ke.... v robote by to asi nešlo... 😀 ..... a teraz už nemám vysoký tlak tak často, jedine, ked ma naozaj niečo silno rozhodí... ale to považujem za normálne,... pocity na vracanie nemám, ani tlak na hrudi, občas ma síce ešte pichne do ruky, alebo pri srdci, ale už to neberiem tragicky.... prehanačky nemám vôbec.... a som schopná ráno deti vychystať do školky, upratať, navariť, poprať, dať vysušiť veci, poskladať veci, pozrieť si popri tom všetkom aj telku... potom do školy po deti... a hrať sa s nimi... dať im jesť... jediné čo mi stále pretrváva je tá už teraz občasná hrča v krku.... ale mám pocit, že posledné vybrané Antibiotiká mi tiež dosť pomohli....a dalej pocit bolesti pod pravým rebrom... ten mám stále... bolí ma zalúdok aj ked nejem, aj ked sa najem.... tak neviem... a pritom všetky výsledky gastro.... ok.... takže bud to bude piesok v žlčníku a žlčovodoch.... alebo je to psychika... vychádzam z toho , že aj moja mamka mala problém so žlčníkom... aj jej mama, teda babka.... atd atd... takže si myslím, že to môže byť aj niečo s tým spojené.... Ved nikto nepovedal, že musíme mať nutne len napríklad PP, alebo depku, alebo uzkosti, popritom môžeme mať aj iné choroby nie?... Tak ako ja streptokoka, stafylokoka, hemofila, candidu alb. v hrdle a nose.... takže aj toto mi mohlo robiť ten pocit hrče v krku..... Inak čítala som aj o tom, že psych. problémy može napr. spôsobovať aj kopec takých vecí, ako je napríklad aj candida..... a ja ju mam premnoženú v celom organizme..... bohužial.... a neviem sa jej zbaviť.... Inak ako zistíte či môžete mať candidu?... skúste mrknúť na jazyk, a ked je biely... máte zrejme premnoženú candidu.... ale sú samozrejme aj iné spôsoby, výter hrdla, alebo pošvy... atd... ak je premnožená, je premnožená všade.... a tu si skúste prečítať , aké môže spôsobovať problémy... a teda aj psychické problémy.... aj vyvolávať paniku....atd....
Skúste prečítať hlavne časť...."Tu sú niektoré príznaky spôsobené premnožením Candidy:" možno sa tam niektoré aj nájdete..... ja som si našla kopec z tých príznakov..... 😒

http://www.fertility.sk/sk_SK/problemy/kandidoz...

Joj nejak som sa rozpísala,... končím, lebo idem dať deťom jesť.... 🙂

domkaaaa
24. jún 2016

@umabell ja sa vazne smejem ked si vies urobit srandu tak to je dobre 😄 Baby mam vaznu otazku ... 😢 Musite mi odpovedat surne 😂

umabell
24. jún 2016

@ametyst123 50kg? Ty si aka modelecka 😉 ja 53... Ty tak pekne pises.... A rozsirne... Ty by i fakt mohla byt psychologickou 🙂.. Moja tiež nenamieta ze ho beriem tiež uz pol roka to bude ten rivo tiež si dam polku a ked citim moc veľkú uzkost tak capnem poobede dalsiu polku... Som rada ze ti je dobree supeer.. Tieto ti sadli super.. 💗💗💗

umabell
24. jún 2016

@domkaaaa no pytaj sa 😀

olivia77
24. jún 2016

@ametyst123, mas velku pravdu, mala som v plane napisat, ze vraj vzdy problem so zaludkom sposobi taketo problemy, uzkosti, strachy, depresie... a ja ho tiez nemam ok... pretoze ako prva vznika zaludocna neuroza a potom sa spusta ostatne... fakt je to pravda... vraj pri psychickych problemoch nema nikto v poriadku zaludok... bud su tam vredy, gastritida, helikobakter atd... a candida sposobuje ozaj mega problemy... a vykynozit ju treba protikvasinkovou dietou(to je mega trest 😀) a oreganovym olejom, kokosovym olejom atd... da sa znicit, ale chce to sebazaprenie... napr take lupiny su znak, ze je premnozena... a kopec dalsieho... svrbenie tela... milion priznakov

domkaaaa
24. jún 2016

@umabell ze niekedyy prid e na mna taky stav ze uolna uzkost a potom to ide spomeniem si na rodicov uzkost spomeniem si na frajera uzkost volam s maminou je mi do placu ... To vsetko je uzkost? Alebo co to pre boha je? Ja sa uz bojim ze sa zblaaaznim prejde to? A je mi luto vsetko ze kamoska ide napr dnes na disko aj to je uzkost?

domkaaaa
24. jún 2016

@olivia77 ja mammega lupin a este ma aj svebieva telo uplne brutalne

umabell
24. jún 2016

@domkaaaa Ano to je uzkost.. Ja som sa tiež takto stale vypytovala dookola a pritom som vedela sama ze jw to uzkost ako to aj ty vies.. Ja ked som musela ostat doma lebo von
By ma nikto nedostal a mm s malym išiel von som plakala všetko mi bolo luto... Aj tebe je všetko ľúto pretoze chces zir normálne ako predtým nemat uzkost depky.... Aj ja som to strasne chcela byt opäť "normalna" a ked som pozorovala ludi vonku z balkona plakala som ze som "ina" a tiež chcem byt ako oni.... To je normalne to vsetko prejde keby sa to dalo za jeden den ze si dame ad a je po všetkom... Ale aj to bude

domkaaaa
24. jún 2016

@umabell dakujem umka vyskusam si zajtra dat neurol mam jeden v kabelke ze ako ten den prezijem 😊 Lebo mam ist na 6 hodin domkov ... Tak sa pojdem do bazena schladit 😊

olivia77
24. jún 2016

@domkaaaa, jedavas casto sladke? teda taha ta casto na sladke? ze musis to mat?

olivia77
24. jún 2016

@umabell, presne to iste som mala... kukala na ludi a isla ma roztrhat... a dnes som bola medzi nimi a kupala sa na jazere... pretoze uzkoat nebola... takze je to len stav, pocit... ktory prejde, no sem tam sa vrati, no nie vzdy v rovnakej sile... ale ked je silna uzkost, vtedy sa doma drzim zubami nechtami, bo ja ked mam uzkost silnu, vtedy mam krocik k ataku, aj ty to mas tak?

ametyst123
24. jún 2016

@domkaaaa Domkaaaa, tak ked prídeš z nemocky, tak si daj urobiť výter z hrdla, resp. z pošvy na gynde, a budeš vedieť, prípadne z moču... problém je, že aj ked sa jej zbavíš, môže sa vracať znova a znova..... ja napríklad mám strasne rada sladké.... a to je živná pôda pre Candidu.... 😖 ... ale nemôžem odolať ... ja aj čaj cukrím... aj čokoladu zbožnujem, neviem jej odolať.... takže to bude kus problém.... 😖 .... atd atd..... ale budem s nou bojovať tiež.... uvidíme... či to pomôže..... určite to pomôže.... 🙂 ...

@umabell A že 50 kg že modelečka.... 😀 😀 😀 ... ani nie lebo som mala 60 kg... schudla som rapídne pri tej PP na 50 kg...ale najviac som schudla hore, namiesto dole.... 😀 .... prsia fuč, ale boky nejak ostali, a bruško tiež, a taká som stále nafúknutá, ale to bude problém so žalúdkom.... takže vlastne ani tak velmi nevyzerám, že som schudla.... no kus asi hej, ked mi to aj ludia povedali.... že som nejaká pochudnutá... a pár vecí mi je veľkých, predtým boli natesno... ale modelkovský typ velmi asi nie som.... 😀 .... ale uprimne asi by som radšej mala tých 60 kg jak 50, a citila by som sa ok..... teraz sa velmi ok necítim..... hlavne ten zalúdok.... dokelu keby sa mi ho podarilo dostať do normálu.... alebo čo to je.... neviem....

A ešte čítala som jeden článoček, a tam bolo, že čo všetko môže vyvolať panickú poruchu, resp. psych. problémy.... a medzitým bol aj aspartám... neviem, či vám to niečo hovorí, ale v Amerike, to bol a bojová látka... aspon myslím.... a ten sa dáva viete kde, ? skúste si prečítať napr. taký obal od žuvačiek.... 😕 ... Ja velmi oblubujem Orbit... ten zelený.... a doslovne som ho za posledné dva roky, chodenia do práce.... doslovne vyžuvačkovala každý den, celé to malé balenie, čo je po 10 ks.... tak teraz som z toho kus na větvy.... že moje zuvačky, moja poistka v prípade núdze, mi môže vyvolať panický záchvat... do ri.... 😅 ... to som si dala.... 😕 ..... Tak už ostáva iba pomocná barlička.... flaša s vodou po ruke, a Rivotril.... vzdy v kabelke.... 😵 .....

ametyst123
24. jún 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, ja často jedávam sladké... a tahá ma to si niečo sladké dať..... 😠 neviem tomu odolať.... a čokoladu by som zožrala celú na posedenie.... ale brzdí ma vedomie, že môžem dostať cukrovku, toho sa bojím.... a kandida mi vyšla pozitívne.... takže musím s tým bojovať...... ☹

A to s tou silnou uzkostou... aj mne prejde silná uzkosť do ataku... slabé uzkosti, už nejak dokažem zvládnuť.... ale silná prejde do ataku... za posledný mesiac a pol som mala ataky dva.... a podla mna je to dobré... lepšie ako na začiatku... takže si myslím ,že sa zlepšujem.... neviem, myslím si to... dufam.... 🙂

umabell
24. jún 2016

@olivia77 ano ked mam . silnú uzkost nikto ma von nedostane ale mne potom sibe aj doma😊 aj my sa ideme zajtra kúpať som zvedava... Si super ako to zvládaš 💗😊💗

domkaaaa
24. jún 2016

@olivia77 anooo sladke milujem 😢