Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
25. nov 2009

juj som to asi omylom potvrdila a uz sa to odoslalo 🙂 nevadi

to hat sa pouziva v madarskej narodnosti, ma to byt vlastne hááát a je to ako si hroska napisala nieco ako hm, alebo no alebo tak =) inak je to aj chrbat po madarsky ale to asi baba nemyslela =) (neviem mo madarsky , babicka vedela )

inak baby som rada ze som vas tu nasla..kedze ve dvou sa to lahsie tááhne a nas je tu kopa tak verim ze to pojde ešte lepsie..ja nám držím palce!

srdcko81
25. nov 2009

Sonaida-strach vlastne z toho,ze sa mi vratia tie stavy paniky,proste,ze ma to zase dostane na zaciatok.A ono ked Ti uz je fajn aj ked s liekmi a ked si predstavis,ze by to malo zacat na novo tie stavy paniky-tak horor.A ten strach neviem prekonat vobec sa neviem pozerat optimisticky v tomto smere,ze nie bude to fajn-budeme mat babatko-strasne si uz teraz malujem ako mi bude zle a to som neni ani tehotna aani sa nesnazime.No moj doky-povedal,ze ako presiel strach zo soferovania,ze som sas prestala kontrolovat a atd.tak ze aj toto prejde.Len mna uz tlacia roky-no je to na dve veci....

maria62
25. nov 2009

Ahojte
Soniada zvykla si si na Italy a ako sa ti tám páči a pracuješ
Srdcko nemaj obavy ten strach ťa prejde aj ked ti viem ako sa citiš, ja mám 2 už dospele deti a pred 6rokmi som bola tehotná a v treťom mesiaci som potratila a to ma tiež vtedy dosť zobralo lebo veľmi sme chceli ešte jedno bábo a odvtedy už som tiež mala strach o dalšie ešte aj teraz MM chce ale ja nejako veľmi sa bojim a teraz ešte táto choroba
tak sa majte krásne dobru noc

soniada
25. nov 2009

srdcko....aj ja na to casto myslim, ze mi bude spatne alebo co ..dokonca teraz miesto strachu ze zomriem mam strach ze sa mi nieco stane pri porode alebo napr, ze mi spadne babo , ze mu udriem hlavku alebo tak( priapadam si ako sisnuta ked to pisem 😀 )..a vies co je na tom najlepsie, brat ma male mimi a ked som s nim si na ziadny z týchto pocitov ani nespomeniem, celý den sa s nou dokazem hrat a lubit ju a starat sa o nu a nic ..nenavidim ten hlupy strach..hlupe slovo a hlupy pocit ktorý sa za tým slovom skrýva 😠
ja som sa jednu dobu ked som mala zachvaty normalne zmierila s tým ze zomriem, znie to hlupo ale bolo mi to jedno...tak trosku tie stavy polavili...proste som sa s nimi nesnazila bojovat ale si ich pripustit..zomriem nevadi.
srdcko a co myslis ze by ti pomohlo trosku optimistickejsie rozmyslat?
ako strach zo soferovania? asi ma doki pravdu , ja niekedy ked soferujem a zrazu si uvedomim ze sa bojim, lebo sa mi stavaju take chvile tak normalne ma obleje pot a zrazu neviem soferovat..je to ako z pp..len este nech da navod ako sa prestat kontrolovat 🙂

soniada
25. nov 2009

majka to patirlo asi sonio..mame podobne nicky...moj je od mena 🙂 ...ale hadam si to najde =) aj ked ja by som si velmi rýchlo zvykla v Itali , ale depky by som nechala doma na svk=)

andy.a
25. nov 2009

kočky,držte sa,teraz je veľmi zlé obdobie pre depresie aj iné psychiatr.diagnózy,neželala by som vám vidieť,ako to teraz vyzerá u nás niekedy v čakárni 😀 😝 😕 🙄

skrátka-jeseň=depresie=zhoršenie aj iných už predtým stabilizovaných stavov a diagnóz 😕
ono to je len prechodné,postačí na istý čas zvýšiť dávku AD,potom po stabilizácii stavu zasa znížiť 😉
alebo užívať častejšie tú "barličku"-teda liek podľa potreby,myslím,že každá máte nejaký ten Neurol,alebo Xanax,Oxazepam,Rivotril a pod. 😉

+psychoterapiu samozrejme nezavrhovať a iné metódy,ako narp.Filipa jogu a pod.
😉

na dnes odo mňa všetko,nemám teraz viacej času,tak sa pekne držte a bude lepšie 😉 🙂 😵 😵

o mesiac sú Vianoce 😎 😎 😵 😵

páčko zatím 🙂 😎 😎 😎

sonoio
25. nov 2009

maria
)))zvykla som si na taliansko,paci sa mi ,strasne,i ked predtym som byvala v Neapoli,a to bol dost masaker..neapol je nadherny,ale absolutne svojsky..zvyknut si na tamojsiu mentalitu..nebolo najlahsie..je super prazdninovat tam,ale juzania su k cudzincom,slovanom,africanom,juhoamericanom,atd atd-dost nepristupni,plni predsudkov(( zato tu,na severe je to dost ine,lahsie som sa tu adaptovala.ale ,neviem ako pre ostatne dievcata,zijuce v zahranici,zit v inej kulture,a bez rodiny,nie je to prave orechove.. 😒
soniada,s tym strachom si to presne vystihla..u mna je to podobne,vsetko je v pohode,kym ma nepredbehne nejaka vtierava myslienka 🙄 🤐,strach,atd.. 😒

hroska
25. nov 2009

Sonoio, u Teba je to aspon pochopitelne,ani sa necudujem, ved ja keby som odisla do zahranicia, kde nepoznas ani jedneho cloveka, nemas tam rodinu, ina mentalita.... tak uz to asi nerozchodim 😨 🙄 🙄 , takze obdiv z mojej strany, musis byt silna povaha, ked si to dokazala 😉 ....

Soniada, dakujeme za madarsky rychlokurz a aj vdaka za povzbudenie, vies mne sa tie 4 mesiace zdaju uz hrozne vela..... ano aj ten menzes ma kazdy mesiac rozhadze... 😢 .A Ty zvyknes niekedy AD vynechat?? 😨 😨 Priznam sa, ze to som si za tie 4 mesiace este netrufla.

Andy aj Tebe pekne dakujeme za povzbudenie a vysvetlenie co jesen prinasa...., 😢 😝 , viem si predstavit tu cakaren u Teba v robote, .... 😝 😝 🙄 .Neviem, ci si mozem dovolit poziadat Dr. aby mi zvysila, alebo mam cakat, ci mi to ona nenavrhne alebo radsej sem tam prehodit toho Frontaka???? 😨 😕 Teraz mam Seroxat davku 30 mg, ani neviem ci sa zvysuje o 5 alebo 10 mg? 😕

soniada
25. nov 2009

hroska , aj mne sa zdaju tie moje tri roky hrozne vela 😀 ani ja som si netrufla prvý rok =) len po dvoch rokoch , vies uz som aj zacinala zabudat ake to bolo na zaciatku a na tie stavy..tak som bola hrdinka a trufla som si ..ani nie vysadit ale zabudla som si vziat, naskor jeden den , potom druhy a tak to islo ..ale nie dlho 🙂 😒 po týzdni som velmi rýchlo zistila ze to nie je dobry napad a beriem poriadne, teda sa snazim..ale ja ich beriem tak dlho ze ak nahodou vynecham jeden dva dni tak mi hladina neklesne a da sa to vydrzat 🙂 teraz som po troch rokoch zacala brat pol tabletky miesto celej, dr vravela ze pomaly mozem, ale pred menzesom týzden beriem celu..dokonca si menzes ani neznacim radsej..ale aj tak je to jedno lebo týzden pred chodim s kamennou tvarou a najradsej by som cele dni plakala doma do vankusa ..brr..hlavne sa riadim heslom co ma nezabije to ma posilni a dufam ze tomu tak bude aj v tomto pripade u nas vsetkých ked si tým prejdeme 😉

filipal
25. nov 2009

dakujeme Andy za podporu 🙂 🙂 a vydrz ten napor nejako, aby ste mali pekny advent. v nedelu zacina...

mate uz kocky adventny veniec?

ja som sa vratila pekne ostrihana, ale tvar mam napuchnutu, vidno este doznievajucu chorobu... ale zajtra prileti sestra aj neterky tak som sa musela upravit!!! 😀

Povuma, ty si si teda presla vsemoznymi diagnozami. inac aj ja tak zle znasam antibiotika. davas si k nim probiotikum? to zvykne pomoct...ja ho beriem este aj zo 2 tyzdne po dobrati ATB. inac to iste mavam...po hnackach zase problemy s konecnikom a stale dokola. cize z jednej choroby sa spamatavam mesiac... ☹
preto sa snazim ATB vyhybat...ale niekedy sa neda...
teraz som vystacila s antibiotickym sprejom bioparox, aj mi zabral, lebo veru mi to skomplikovali aj bakterie...
Hroska, mali by sme zalozit klub rekonvalescentov! 😀 😝

povuma
25. nov 2009

vy ste dnes popisali 😕 😕 😕 ...nestiham citat 😅 andy, k tej psychoterapii, to mi ma doporucit psychiater, alebo mam vyvinut vlastnu iniciativu?........asi sa najblizsie spytam mojej dr., ci mi take nieco doporuci, do buducnosti to nie je na zahodenie, hlavne ked uz asi viem, ze tato choroba je celozivotny boj 😔

filipal, ja mam celkovo velmi slaby zaludok 😖 , tak som nechcela atb, ale uz som bola v zlom stave, ani spat som nemohla, co som tak kaslala, mam aj alergiu na niektore atb, tak mi musel obvodak dat nejake co mi sedia, len som ich uz nechcela vysadit, ked som mala hnacky ☹ ........nejak som to pretrpela 😔 .....probiotika som mala, len uz asi nezabrali 😒 ....

dnes som mala cely den taku skvelu naladu, nakupila som darceky na vianoce, tak sa vytesujem, ja strasne rada obdaruvam, este nemam pre svokrovcov, tam som trochu bezradna, a MM to vzdy necha na mna 😠 dajte tipy 😅

dobru noc 🙂

hroska
25. nov 2009

Soniada,Ty to mas uz pekne premakane 😉 😉 , sa mi paci ako vies uz s AD manipulovat. 😀 😀 Ano presne tak, ja sa uz vopred bojim toho menzesu, ale fakt to je dobry napad tyzden pred zvysit davkuvku 😕 😨 🙂. Ja som este trosku poka....na a netrufam si zatial nejako spekulovat, ale toto sa mi celkom pozdava, tak dakujem Ti pekne za radu, si zlata....., musim to Dr. navrhnut

Filipal, aka si s novym ucesom?? 😅 Ten bioparox je fajn, len ho treba striekat aspon tych pat dni, aby sa nevratilo, aj ja som ho pouzivala.

povuma
25. nov 2009

hroska, ja som pred menzesom uplne neprijemna 😒 , vadim aj sama sebe, a potom som zasa placliva 😔 , lutujem sa, proste hormony ma uplne rozhodia 😖 .........zavidim chlapom...ti nemaju take vykyvy 😒 to sa aj ja bojim experimentovat s liekmi alebo si nejak upravit davku 😕 .......to sa moze? 😕

a filipal, pekny uces, i ked ho nevidime, urcite ta pochvalime 😀

soniada
25. nov 2009

hroska...ja uz ich jem ako cukriky...mam to hodene v sufliku a vzdy len tak zhltnem ked idem okolo, naj je ze niekedy neviem ci som si uz dala ci nie ked ich uz tak dlho beriem je to taky stereotyp =) mali by to oznacit ako antikoncepcne tabletky 🙂
jasne ze neexperimentuj to by som si ani ja nedovolila na zaciatku a dobre robis, vsetko sa casom upravi a bude fajn 🙂 ved to nie je ziadna vázna choroba,a dostaneme sa z toho len to chce cas... su aj horsie ..
Aj ked som si nikdy nemyslela ze zrovna ja budem mat niekedy stavy typu ,,vsetci su blazni iba ja som lietadlo ,, 😀 😀

😔 Dobru nocku 😔

soniada
25. nov 2009

povuma, nie nemoze ...nemalo by sa to ..ale ja som niekedy hlupa a skusala som to ..beriem ich uz dlho a liezlo mi to na nervy..ale neodporucam.. 😖
a tom menzese radsej ani nepisem..priatel uz vie ze to musi so mnou vo vsetkom suhlasit lebo ked nie tak bude zle 😀 😀

filipal
25. nov 2009

jaaaj, vy ste zlate!! 🙂 🙂
hned by som sa vam ukazala... 😉 take prestrihane mikado, asymetricke - jeden bok dlhsi, druhy kratsi...
mam takeho mladeho, zlateho kadernika 😵
a hlavne sa s tym ucesom pacim muzickovi. on zboznuje taky vystrihany krk! ked sme sa zoznamili, mala som taky uces a teraz ma nan vzdy nahovara.... 😀 😵
mne na PMS pomaha vysoka davka B-cka. aspon tyzden pred MS...alebo kvalitny, prirodny multivitamin...stressease.

tie tipy na darceky napisem zajtra, uz musim ist spat, zajtra skoro vstavam...
dobru nocku 😎

hroska
25. nov 2009

Povuma, tak ja by som svokre darovala pod stromcek antidepresiva - najlepsie najstarsie tricyklicke, so sedativnym ucinkom, s odporucenim maximalnej davky 3 x denne 😀 😀 😀 😀 😀 .....

srdcko81
26. nov 2009

Ahojte-dobre rano sa praje.
Vy tu vzdy klabosite do vecera a ja uz tak o 20.00 vypínam PC a idem sa venovat manzelovi🙂))A ráno tu zase nikto nie je.No co uz sem tam sa aj zadari ze sa stretneme 🙂

soniada
26. nov 2009

srdcko81
bréé ráánko...dobre robis ze vypinas tak skoro pc, aj ja som si uz milionkrat povedal aze je to iba žrut času 🙂
rano som bolo u terapeutky tak dnes mi bude fajn..tešim sa 🙂
krásny dník..

srdcko81
26. nov 2009

soniada-ja vzdy popri praci posurfujem a potom po obede doma sa s manzom postriedame a vzdy to vecer vypíname a sedkame v obývke manzo pozera telku ja si lustim alebo citam a popri tom sa hrame s nasim,,babatkom"zakrslým zajacikom-takze sa nenudime.

srdcko81
26. nov 2009

sonaida-to si si privstala,ked si aj terapeutku stihla.Ja ako si blbo spim posledne tri noci-niezeby som nespala-ale sa budim a potom sa mi vseliake kraviny stihnu posnivat.napr:vykladala som hrob slamienkami a vence umrtne nosila a podobne nezmysly 😝

soniada
26. nov 2009

srdcko
ja tiez na nete ani nemam co robit iba tam stracam cas podla mna 😒 najradse by som bola keby som ho niekedy vobec nemala..j
hej na terapiu chodim rano a vzdy vstavam skoro , ale doda mi to tolko sil ze som celý den svieza takže super..
ked mas problemy so spanim tak to je to najhorsie....no v noci ked sa telo uvolni tak sa myslienky dostavaju na povrch, moja psych sa zaujima aj o to co sa mi sniva a hlavne o to ako spim lebo to je zaklad...ale sny mavam aj ja bujne to by som nevymyslela ani keby chcem take voloviny 😀 😀

srdcko81
26. nov 2009

No ja si to vacsinou nepamatám tie sny-to len vtedy ked sa takto budim a vtedy také kraviny sa snivaju.A tiez niekedy sa na tom rehocem,ze co sa to v tej hlave aj dokáze pospájat.
Tak to je super,ze sa po terapii citis takto fajn celý den a si svieza. 🙂

soniada
26. nov 2009

hej je to super len skoda ze len po terapii , ale pracujeme prave na tom aby sa to uz pohlo a aby som mohla pomaly..pomalicky vysadit tabletky...lebo uz tri roky to iste a nikam sa to nehybe...bude to chciet vela sil ale dr povedala ze to zalezi len odomna ako sa k tomu postavim..ja by som sa rada k tomu postavila tak aby to bolo uz co najskor za mnou, len co ked to nieje take lahke ☹ ☹

srdcko81
26. nov 2009

no ved prave-a neviem ako Ty ale ja mam normalne strach ze aké to bude ked prestanem brat AD.Ale to uz je asi pri PP normal.Ten strach a namyslanie a vymýslanie-no vsak co Ti budem hovorit-urcite to poznas

lenka00
26. nov 2009

ahoj holcicky, tak ja jsem napsala tak dlouhy prispevek a ja blbec jsem se neprihlasila, tak se mi to smazalo - ani nebudu psat, jaka slova jsem pouzila...jak jste psaly o menzes, tak hadam, ze je asi taky brzo dostanu 😀 😀 mam je silene nepravidelne, tak vetsinou jen hadam, ale ted to zhorseni, plet mam jak pubertacka a manzel musi taky se vsim souhlasit 😝 😝
Soniada...tvoje prispevky jsou prijemne optimisticke, nad veci, hezky se ctou...jak se psala, ze vsichni jsou blazni jen ja jsem letadlo, to jsem se narechtala a perfektne to vse vystihuje 😀 nejlepsi je, kdyz uz si clovek dokaze z toho udelat srandu...
Filipal..urcite jsi kocka 🙂 taky premyslim o nejakem novem ucesu 😉 nevim, jestli znate serial Preslapy - hraje to u nas na prime - hraje tam Zuzana Norisova a moc se mi libi jeji novy uces, neco takoveho bych si predstavovala...
Hroska..to je mi lito, ze te ta chripka takhle rozhodila...ale urcite ty AD z toho zase brzo vytahnou...ale mozna bych popremyslela nad lehkym zvysenim AD,seroxat se myslim muze brat az 60mg...Ja se sveho dr. na to urcite zeptam...to zvyseni na 100mg mi hodne pomohlo, ale porad se jeste rano ve vsem dost babram a toho pocasi se taky celkem bojim...
pozdravuji vsechny spolubojovnice a mejte se

soniada
26. nov 2009

😀 😀 ked mi to zacalo bola som na pohotovosti kazdy druhy den..dokonca raz som tam bola s tým ze mam jednu zrenicku vacsiu ako druhu 😀 😀
aj som mala kedze v zachvate sa rozsiria ..ale teraz sa na tom iba smejem...smiech cez slzy 😢 😀
strach mam aj ja stale...a z vela veci...

srdcko81
26. nov 2009

No ved to je asi najlepsi liek smiat sa.A mne doky povedal,ze ked mám pocit napatia tak mam plakat vrieskat a rozbijat taniere.Inak baby ja som sa plakat znovu ucila-ja som sa nemohla asi rok vyplakat-vobec nic-vsetko to vo mne vrelo-ale potom uz bolo lepsie a teraz to vycsinou pride cez menzes.Ja mám nastastie pravidelný a este aj ovuláciu viem kedy mám-pretroze mám neznesitelnu bolest-bud jedneho alebo drheho vajecnika.
A ja som teda na pohotovosti nebola ani raz-vzdy som to akosi rozdýchala sama-s pomocou manzela a mojej babky-tá mi vzdy vedela pomoct aj ked ona PP nechápe.Vycsinou mi dobre padlo lahnut si vylozit si nohy a sumive magnezium a samo frontin a preslo tak do polhodky.Ale jeden atak ma chytil na dovolenke nastastie len tu ná na Slovensku a to Vám poviem-vtedy uz som vazne myslekla,ze zomriem-manzel bol viac nalakný ako ja chcel mi volat sanitku ale nakoniec sme volali rodinnému dokymu a ten Nám povedal co máme robit-bolo strasne horuco-sparno a ani listok sa nepohol-tak ma vtedy odniesol do postele vylozil nohy a dával mi studene zabaly na cele telo-ale hned nas aj pobalil a na druhý den sme boli doma.A odtvedy neznásam horucavy.A poviem Vám vtedy to bolo viditelne ako mi to srdce busilo-nop tep som hádam mala aj 200.Inak najvyssi co mi namerali bol 170.Kvalitka.

maria62
26. nov 2009

Ahojte babenky 🙂
Tak ako sa darí ani to počasie nám nepraje na tú našu chorobu
Andy nezávidím Ti to v práci určite nemáš čas ani na kávu a doma pokračovať v robote tak pevné nervy. 🙂
Soniada tak si si zvykla a ako dlho si tam a pracuješ MM pracuje v ITA tak sa preto pýtam ako to zvládaš ja som najradšej doma neviem či by som si zvykla na to, mám tu veľkú rodinu a asi by mi veľmi chýbala tak sa drž 🙂
Srdcko nie si sama čo máš hrozné sny aj mne sa to stáva a niekedy začnem nad nim rozmýšľať a potom je to ešte horšie tak radšej sa snažím nemyslieť na nich a ako sa darí
Hroška čo tá tvoja svokra je taka hrozná že by si jej dala takú dávku AD 😀
Tak sa všetky držte pozdravujem ešte sa ozvem pa 🙂

ercinka
26. nov 2009

Ahojte.
Pred dvoma týždňami som sem prispievala, že som celkom fajn, ale som sa mýlila. Dokonca som bola u psychologičky a aj tá ma pochválila, ale podľa doktora to vraj bol "len" dobrý deň.
Proste som sa za tie dva týždne dostala do takého stavu, že som myslela že ma dá aj do nemocnice, našťastie nedal.

Takže som po pol roku bez liekov zase na začiatku ale v horšom stave.
Nenašla som žiadnu z vás, čo by brala lieky ako ja, čiže Zoleptil a Ixel, tak sa Vás chcem na to opýtať, brala ste ich niektorá? Zmenila som doktora, keďže podľa predchádzajúceho je takých ľudí ako ja veľa a natrafila som na senzačného psychiatra, ktorý ma aj vypočul...
Beriem ich od utorka a vraciam, mám hrozne sucho v ústach a stále by som spala, prosto hotová katastrofa. Nehovoriac o tom , kde moje myšlienky lietajú...