Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
24. jún 2016

Ešteže som v predposlednom príspevku nenapísala, že mi ostáva barlička... a to fľaša s vodkou po ruke.... 😀 ... ... to by ma zobrala záchranka takoj.... hned..... (ja viem, že sa to nesmie...brať adčka a alkohol spolu ...to proste je zákaz.... 🙂 ) ale ja len tak, aby sranda bola.... 😀 ....
No predtým som si aj príležitostne dala, ale teraz .... 😖 už ani kvapka.... 🙂 ... možno by na ten zalúdok aj pomohla... ale možno aj nie..... 😅 ..... Tak dobrú nocku... idem pozerať starý otrepaný Armageddon.... s Bruceom Willisom.... 😅 ... ale stále sa na to rada dívam.... 😅 .. aj ked je to katastrofický film... ale nevadí.... tento film mi problém nerobí..... 😉

umabell
24. jún 2016

Inac divne je ze som nemala rada sladke nikdy vazne som skor na slane a som mäsová.. A odkedy beriem tieto adecka tak kazdy den zjem bud horalku alebo milj ja sa čudujem a mm ani nehovorim ale kazdy den az slincem za tym...

ametyst123
24. jún 2016

@domkaaaa Ja tiež..... ☹ .... ale čo narobím... Ale na druhej strane som čítala aj to, že čokoláda spôsobuje, že sa v mozgu môže tvoriť serotonín.... a teda je dobré pri našich psych. problémoch si dať kúsok čokolády.... že vraj to pomáha... v tomto "zhrešiť" môžeme... 😀 ...

ametyst123
24. jún 2016

@umabell Umabell, tak to máš dobré, že len jednu horalku alebo milu, ja zjem toho sladkého podstatne viac... len sa fakt obávam, aby to môj pankreas uniesol.... a nedostala som cukrovku.... ale fakt tomu neviem odolať... možno to budú ADčka, a možno candida.... ale fakt som žrút na sladké.... 😖 Ale viete čo? Aj moj manželik doslovne nechápal mna, ked som zjedla čokoládu, on proste nemal absolutne chuť na sladké..... maximalne tak zjedol kus koláča... toť vsjo... ale odkedy berie Escitalpram.... zje minimálne jednu celú velku čokoládu denne.... už ma dokonca začína predbiehať... to není dobré..... 😖 teraz sa pretekáme, kto tú čokoladú zje skôr.... 😀 no musime to obmedziť....!!!

olivia77
24. jún 2016

@umabell, dakujem, snazim sa, zacina byt tusim viac lepsich dni, nechcem zakriknut, ale uz tie zle dufam nebudu skoro vobec... a to mam dostat kraaamy o 5dni, no a dnes bolo ok... vcera horsie, ale dalo sa... musim to zvladnut, proste musim... aj keby co... cela PP sa da porazit, aj tie tupe uzkosti 😀 inak sa ani nazvat nedaju, len tupe 😀 ved tolko beriem doplnkov, nieco asi zabera 😀 vsak ma to stalo ani nebudem ratat kolko, ale nech... ked ma pomoct... tak nelutujem...

domkaaaa
25. jún 2016

Kks baby tie rana su katastrofickeeeee ani jest mi nechuti vam chutilo?

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa ahoj an mne nechutilo vobec ved zato som schudla... Rana boli grc.... A dnes daj bazenik trosku hlavu schladiť 😀... Mne je dnes dobre chvalabohu.. Varim potim sa ako vol..

domkaaaa
25. jún 2016

Ako odohnat tu myslienku na vlastnu smrt? Ja to nechcem ja som spokojna so svojim zivotom a furt ju mam v hlave 😢 Neviem sa na nic sustredit lebo ta myslienka ma napadne asi 1000 krat za den potom sa bojim ze to urobim naozaj a potom mam aj vycitky ze nato myslim kks

domkaaaa
25. jún 2016

@umabell umka som rada ze ti je dobre milacik ❤️❤️ Posielam objatie nech je to stale takton😍😍 ja sa pojdem triska vyopalovat 😊😊

ariadna08
25. jún 2016

@umabell presne toto som mala aj ja a potom strasne vycitky, ze vsak mam vymodlene deti a ja take myslienky. Ja som vtedy zacala chodit do kostola a tiez sa modlila za odpustenie. A ako si spracovala tieto myslienky, uz sa ich nebojis ? Mne to uz ako tak preslo, len sa strasne bojim aby sa to nevratilo.

domkaaaa
25. jún 2016

@ariadna08 nebojim sa ich uz leen ma napdnu a mna to strasneeee obrazuje tie bars jake vtierave myslienky a bojim sa ze sa zblaznim aj ked doktor ma ubezpecuje ze sa to nemoze stat 😂 Hadam to vsetko prejde dnes doktorka povedala ze edte lieky nemohli zabrat 😢

domkaaaa
25. jún 2016

Ze 5 dniii je pre tieto lieky zalostne maaaalo 😂

ariadna08
25. jún 2016

@domkaaaa prejde ti to ked zacnu lieky poriadne ucinkovat, musis teraz vydrzat a fakt to prejde. Skus citat, to fakt pomaha aby si mala ine myslienky. Aj mna to este napada, ale je to uz ovela lepsie ako na zaciatku a pevne verim, ze casom to uplne prejde.

umabell
25. jún 2016

@ariadna08 ahoj vies co odznelo to a odpustiila som si aj dokina vravla ze mam zabudnut a basta nezapodievat sa tym... Trvalo to neboj sa fuj to bol hnus. Ale upokojilo ma aj to ze som nemala sama take myslienky ze nas je tu viac svina co 😀 nesmies pustiť strach.. Ked ti to pride povedz si to nie nie je skutočne je to tazke vie aj moj bol vytuzeny ja som aj Potratila pred ním.. Tie myslienky su inav kua vec 😨... Neboj sa musíme verit ze sA nevrátia tie bludy...

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa co oni vedia 😕 😀 mne zabrali do týždňa aj trosku... Vydrz aj tebe zaberu ale podla mna potrebjes aj nejakeho pomocnika benzacika nepytala si sa ci oni su zasadne proti?

domkaaaa
25. jún 2016

@umabell pytala a su zasadne proti 😂😂

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa ta nech sa poseruuu 😀

domkaaaa
25. jún 2016

Baby som domaaaa 😂 A som total brutal nesvoja 😂 Uzkost nervozita neviem sa zaradit akoby nemam svoje miesto 😂

domkaaaa
25. jún 2016

Trochu perem upratujem 😂 A idem relaxovat s knihou 😜 Na slniecko

domkaaaa
25. jún 2016

Moj maznak ma takto cakal

domkaaaa
25. jún 2016

Baby aj sa opalujete? Mna upozornovala sedtricka ze ziadne slnko lebo ze na adecka je slnko hrozne zleeeee

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa ano? Do riti a ja idem pri vodu a preco je zle slnko

domkaaaa
25. jún 2016

@umabell ze ani opalenie ti nereibi dobre a ze lahko chytis upal a boli ta hlava 😏

janka_banka
25. jún 2016

@domkaaaa jeeeej krásna macicka 🐱...inak Domka ani ja nechodím moc teraz na slnko,ja mám hneď vyrážky svrbiace po miestach ktoré nemám zakryté,žiaľ nepomáhajú ani opalovaky...a tieto tepla nerobia dobre na psychiku...radšej byť niekde v tieni... A inak Domka tie AD začnú niektore2zaberať po 2-4týždňoch od nasadeniach. Ja beruem2tie moje tri týždne,som si myslela ze o týždeň budem fit,ale ide to pomaly po percentách...treba moc moc trpezlivosti...

domkaaaa
25. jún 2016

@janka_banka jani o kolko ti je lepsie moja? Ja keby aspon nemam tie hnusneeee myslienky 😢😢 tie su najhorsie ze sa z toho nedostanem a ze si nieco urobim a vla bla 😢 Keby ma tie preju tak som stastnaaaa 😊

mijo53
25. jún 2016

@domkaaaa dávaj si pri úzkosti každý deň banán, kokosový a sezamový olej, že vraj pomáha

janka_banka
25. jún 2016

@domkaaaa Domka moja je mi lepšie tak o 50% a tie myšlienky zlatko ??? Jáááj ja mám zase aké blbosti na rozume .... dnes išiel muž s deckami von a ja ako dilino už som rozmýšľala ako mu behnú pod auto, ešte som počula sanitku, tak jasnačka, že som si to hneď spojila ... ja som tiež mala myšlienky na smrť,a pritom som sa nechcela zabiť, len som sa bála, že ma to napadne a moja najčastejšia otázka je momentálne že kto som, kto som ja? Či budem niekedy "normálna" 😀 ... vieš ako to myslím 🙂 ... a pod. blbosti .... a čo sa týka tých liekov, naozaj musíš byť moc moc trpezlivá a nebojovaťproti tým stavom, jediné čo pomôže je povedať si, že to odoznie a mne pomáhalo aj to, že som si rátala dni a predstavila som si, že o tri týždne odo dnes mi bude lepšie a hneď som bola trošku veselšia ... joooj vždy si hovorím, kebyže vie niekto zobrať aspon 5% z našej choroby ako by to bolo dobré 😕 ...ale nejde tooooo ... bleee, úprimne závidím tým, čo majú zdravie 😵

domkaaaa
25. jún 2016

@janka_banka ja mam taku depku ze by som len do nemocky bezala ako keby nezijem len prezivam to moze byt ze by sa mi takto pohorsilo? 😢 Ja to uz nechapem blaznime sa v bazene vsetci sa smeju len ja som jak mechoˇ uderenaaaa

ametyst123
25. jún 2016

@domkaaaa Páni, taká kráááásna mačička,.... 😅 šak to by som ju len hladkala a hladkala... 😅 fakt zlatá.... Inak ja mám radšej psíky, ale aj mačičky môžem, len cudzích mačiek sa bojím, že by niečo nepreniesli, aby neboli choré.... a tak.... také tie túlavé... tých sa mierne bojím....

Inak pustila som si zase pesničku "je nám teplo"... S hudbou vesmírnou..... 😅 lebo dnes je fakt až 40 stupnov..... fuuuuuj.... Aspon ma tá pesnička furt pobaví, hlavne jak sa tam tí speváci smiešne tvária.... 😀... páči sa mi tá pesnička,.... ale inak ja mám radšej teplo, ako zimu.... brrr. ale zase ani také horúčavy velmi nemusím.... bolí ma z velkého tepla... hlava..... neviem prečo, ale je to tak... možno tak ako píšeš, ked je až tak horúco, bars vonku netreba chodiť, že sa to môže s Adčkami biť.... Ale občas výjdem von, ked nie je až tak teplooooooooo, aby som vychytala trošku vitamínu D..... zo slniečka..... 😅 ....

domkaaaa
25. jún 2016

Baby mohlo sa mi tak pohorsit? 😢 Mne sa neda fungovat vooobec