Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

danuska4883
27. jún 2016

@olivia77 a ako dlho ich už beries? No dufajme že bude už len lepšie veď to že musíme byť trpezlive.

ametyst123
27. jún 2016

@olivia77
@sardinka335 Ahojte dievčence, ja si velmi rada prečítam názory aj Sardinky, aj Olivie, teda obe z vás, a verím jednej veci, že sú ludia a ludia, a na každého z nás zaučinkuje niečo iné, a každá z nás môžeme mať, napríklad uzkosti spojené s depresiou, alebo panickú poruchu spojenú s depresiou, alebo hraničnú poruchu osobnosti, alebo toooooolko vela diagnoz psychických porúch, od najlahších stavov až po tie najťažšie, a na každého z nás zaberá aj niečo iné, dokonca to závisí aj od toho, či máme popritom aj iné choroby, alebo čo všetko, a aké životné situácie prežívame, či tažké, ale relatívne "ľahšie".... všetko so všetkým súvisí, a je ťažké, ak vy dve si budete navzájom odporovať, že to alebo ono, je to najlepšie, pretože pre jedného ja práve najlepšie ... jedno, a pre druhého práve najlepšieho ...to druhé, ... alebo tretie, štvrté , piate..... alebo kombinácia .....je ťažké presne povedať, "Tak teraz Ti zaberie presne to, alebo hento....."..... Nie, ako píšeš Sardinka, ano, na ťažké stavy, niekedy fakt nezaberie bohužial nič iné ako lieky, a treba to proste vyliečiť klasickými liekmi, ale u niekoho je možné aj to, že aj podla Teba "placebo efekt" pomôže,.... niekedy aj pri ťažších stavoch.... ale niekedy absolútne nemusí zabrať nič.... a človek sa trápi... a pokial má životnú situáciu dlhodobo zlú a nemá šancu si ju zlepšiť, je jedno,, o akú situáciu by išlo.... tak sa ten stav nemusí zlepšiť ani x rokov, aj keby bral najzazračnejši liek či už chemický, alebo bylinkový..... a ak je to takýto stav. A niekedy sú aj takí ľudia, ktorí sa bohužial z takéhoto stavu ani nechchú dostať.... a žijú tak roky... a neliečia sa vôbec.... Poznám jednu ženu v mojom okolí, ktorá má depresie.... ale spojené aj s bulimickými epizodami, a schizoidno- paranoidnou tendenciou..... - a liečila sa len na začiatku, z donútenia.... ale teraz nič... a žije takto 20 rokov...... Takže aj takéto prípady sú.... A další prípad, ten môžno poznáte..... babička bola stále chorá, lieky nezaberali, nič nepomáhalo... už neviem na čo vlastne chorá bola...(to nie je až tak podstatné...) , ale podstatné je, že prišiel syn z Nemecka, a kúpil babke... teda svojej mame lieky.... (lentilky.....resp. cukríky....ktoré ale vyzerali ako lieky....) a verte neverte..... tá babka sa vyzdravela, a všade hovorila, že ju jej syn zachránil, lebo jej kúpil drahé lieky z Nemecka.... 😀 ..... Takže ja by som nepodcenovala ani silu placeba..... Inak , ved aj my sa snažíme, náš mozog vlastne postupne "presvedčiť" o tom, že nemá všetky situácie, tkroé prežívame brať len negatívne.... ale snažíme sa ho "presvedčiť", aby ich bral pozitívne..... a aj tu ide tiež o akýsi "oblb" nášho mozgu.... takže možno nejaký ten "placebo efekt " obrazne povedané.. sa snažíme praktizovať aj na náš mozog, aby si začal zvykať, aj na vyhrotené situácie, ktoré boli predtým pre nás neprijatelné... aby ich začal vnímať prijatelnejšie... a potom celkom normálne..... ale nehovorím zase, že sila liekov, nie je dôležitá, práve naopak, mne zo začiatkov, ked mi bolo tak veeeeeelmi zle, nič iné by ani nezabralo.... kedže som bola asi 5 krát na pohotovosti, kde mi dali Apaurin a Magnezium a Tensiomin pod jazyk, a až vtedy som sa ukludnila... a bola ok.... vydržalo to však max. pol dna.... a potom zase zle.... takže ja osobne by som to bez liekov nezvládla... a mne v začiatkoch naozaj velmi pomohli, a aj nadalej pomáhajú... ja to skúsim cez lieky,... .a ked sa naozaj budem cítiť na to, že už som relatívne ok.... a postupne vysadím.... tak možno skúsim aj tie kvapky.... nevyskúšala som... neviem, aké sú, ale nemusí to byť zlá vec..... ved nie kedy uprimne, aj recepty napr. našich starých babičiek sú lepšie, jak najnovšie.... lieky..... Takže prosím, nehádajte sa, lebo to fakt nemá význam, každá máte pravdu, a ja som rada za každý názor, práve preto tu chodíme, aby sme zistili čo najviac informácií o týchto našich poruchach, a ako sa z toho dostať von.... lebo uprimne lekári nám nie vždy sú ochotní poradiť, nepovedia všetko, alebo takmer nič, alebo niekedy proste na to nemajú čas, ked máajú plnú čakaren ludí..... 😒 ... takže ja beriem každý názor... a som za každú radu, ktorá tu odzneje.... hlavne babenky si uvedomme jednu vec, že všetky sme tu kvôli tomu, že máme problém, a ten problém aj vyriešime, niekto liekmi, niekto esenciami, bylinkami.... ale podstatné je , dostať sa z toho..... a aby sa nám to už nikdy nevrátilo, a mohli sme si už v klude žiť bez týchto našich porúch..... 😉 Tak sa držte obe, lebo ja vas rada obe čítam, tak by mi chýbalo, keby ste prestali prispievať..... ok?.... 😅 Sme na jednej lodi.....na ktorej ani jedna z nás nechce byť.... a my sa z nej aj dostaneme na pevninu, a budeme opäť stáť na svojich vlastných nohách.... ok?...

olivia77
27. jún 2016

@danuska4883, dnes presne 3 tyzden... prvy tyzden to bol taky minimalny krocik k lepsiemu, druhy taky vacsi a teraz este vacsi 👍 keby to tak islo stale az do 100%... tak budem taka spokojna... tak sa budeme priebezne informovat, ako nam je 😉 lebo priamo s niekym, kto berie naraz so mnou kvapky je to celkom motivujuce 😊

ametyst123
27. jún 2016

@mijo53 Mijo, ja som veriaca, a dúfam, a pevne verím, že ma moja mamka počuje, ked sa s nou rozprávam, a všetko jej hovorím..... dufam, že mi odpustila, a verím tomu, že už ju nič nebolí, a že je štastná, lebo to bol naozaj výnimočný človek, velmi dobrá mamička to bola.... dakujem Bohu za ňu, že som ju mala.... aj ked som si niekedy neuvedomovala, aké šťastie mám,..... 😖 . Mne zase utkvel v pamati jeden výrok knaza na omši, ked raz povedal, že naši blízki, ktorí nám zomreli, sa na nás pozerajú a usmievajú s rozžiarenou tvárou plnou jasu a svetla, a ja dufam, že to tak je, verim tomu, že moja mamka aj moj ocko, a všetci moji blizki , čo zomreli, že sú už šťastní, a že im je dobre, a netrápia sa už.... 😵 . Len mi je niekedy fakt lúto situácií, a vecí, ktoré sa udiali, a nie som štastná, že to tak bolo, malo alebo mohlo to byť inak, ale už to aj tak nezmením..... Budem dufať a prosiť o odpustenie, a snad mi to aj odpustené bude..... 😔 .

ametyst123
27. jún 2016

@labajka Ano, človek niekedy prežíva také hrozné veci, ktoré fakt sa až čudujeme ,že môžu byť, ale ako sa hovorí nešťastie nechodí po horách, ale po ľudoch.... (no inak, keby chodilo po horách, asi by sme o tom ani nevedeli, že nejaké neštastie je, lebo my by sme boli iba šťastní.... a neštastie iba v horách.... 😀 ... to len tak pre srandu.... 😅 ) .... takže je fakt niekedy ťažké niektoré situácie v živote zvládnuť, ale ja hovorím, a prišla som na to už tolko krát, že vždy sa situácia, aj ked už je naozaj bezvýchodisková, stane východiskovou..... len o to treba prosiť.... dá sa všetko zvládnuť, a treba sa naučiť s niektorými vecami a zážitkami proste žiť, nič iné sa urobiť nedá, minulosť sa vrátiť nedá, ale prítomnosť meniť môžeme, a tým aj svoju budúcnosť... a to je podstatné, žiť pre súčasný okamih..... lebo zachvilu aj ten okamih, je už minulosťou... tešme sa z vecí, ktoré sú krasne, a máme ich, tešme sa z ludí, ktorých lubime, a máme ich zatial pri sebe, a tešme sa z toho že sme tu aj my.... a všetko zlé zvládneme....

olivia77
27. jún 2016

@ametyst123, ty vzdy tak pekne pises, to uz tu bolo viackrat spomenute, suhlasim s tebou... vies, ja som sa nechcela hadat (bozechran), ja som iba chcela vyvratit, ze kvapky nepomahaju, ked mne pomohli a netvrdim, ze na najtazsi stav (hodny hospitalizacie), ale tazky urcite bol, kedze som nikam nechodila a vsetkeho sa bala... ved to je kazdeho osobna vec, kto chce, berie lieky, kto nie, neberie ich... ja som za lieky, ked je to nevyhnutne, ale su fakt osoby, ako pises ty, ze nepomohli ani tie... a takisto, ak su nespravne zvolene... a tak si myslim, ze to je aj s ostatnym, ak beriem kvapky, ktore nemaju s mojou diagnozou nic, nepomozu... a neboj, prispievat budem, ved by ste mi chybali 😊😊😊 toto je pre mna fajn miesto, kde sa vyrozpravam, poradime si, pomozeme, motivujeme atd...

janka_banka
27. jún 2016

@ametyst123 inak ametyst moja lekárka má tiež jednu metódu na pacientov a to tu,ze ich pošle napr.pezinok a keď tam vidí aké sú tam prípady (tým nikoho nechcem uraziť) človek sa môže odblokovat,uvedomiť si, že v podstate sa má dobre...moja dokyna to nazýva liečba šokom...niekto potrebuje sok,niekto cas....lebo veľa diagnóz ne spojených aj tým,ze v dnešnej dobe máme zle nastavene hodnoty,lipneme na hmote a uchádza nám duchovné naplnenie...ja tiež hovorím,že každému vyhovuje niečo iné a aj ked pan Boh dopustí nikdy neopustí ...mne táto veta neskutočne pomaha v najťažších chvíľach a viem,že to bude znieť az nadpozemsky ale niekedy akoby som pocítila Boží dotyk a je mi hneď lepšie... 😊...a veeeelmi pekne si to rozpisala..❤

domkaaaa
27. jún 2016

Baby presne ja sa utesujem ako som natom dobre v porovnani s babami ako im je dakujem bohu ze mam v uvodzovkach LEN toto !!!

olivia77
27. jún 2016

@domkaaaa, teraz som ti isla napisat, ze ako sa mas? ako ti je, nejaka zmena? som dnes na teba taaaak myslela, bola som v Drazovciach!!!!! najprv som isla popri nemocnici v Nr, tak som rozmyslala, ze niekde tam si, no sla som iba na skok pozriet krstnu, takze tak na otocku... a mi bolo luto, ze som vcera nemohla byt na pikniku... 😒

ametyst123
27. jún 2016

@janka_banka Ahojky Janka- banka, aj Ty si to velmi pekne napísala, hej niekedy aj šoková terapia, nie je na zahodenie.... 😵 ... aby si človek uvedomil, čo má, a že je v podstate "zdravý".... a nemá také ťažké zdravotné problémy, ako majú iní ľudia..... A ešte by som napísala jednu vec, že napr. moja mamka tiež nemala ľahký život, a viem, že ked jej moja babka, a teda jej mamka povedala vždy, ked mala nejaký problém, že "Koho Boh miluje, toho krížom navštevuje...".... alebo napr. aj Ty píšeš, že Pán Boh dopusti, ale nikdy neopustí,.... ja by som to ale poopravila, to nie je podľa mna o tom, že Boh na nás dopustí, alebo že na nás dopúšťa kríže, ja si skôr myslím, že 😵 Boh to nie je, čo na nás dopúšťa zlé veci, ako raz povedal jeden knaz, ale to zlé, robí ten druhý, diabol, alebo si to nazvite, ako chcete, a Boh nám pomáha to zlé a zlo zvládnuť...... a toto máš pravdu, vždy stojí pri nás..... aj ked si to niekedy v daných situáciách nemyslíme, ale je to tak, každý nech si to podla svojho nazve ako chce, ale ja si myslím, že pri nás vždy niekto stojí, a ked prosíme, aby nám ten niekto pomáhal, aj v ťažkých situáciách, tak nám aj pomáha.... aj ked to niekedy tak nevyzerá, ale ja som sa už tolkokrát presvedčila o tom, že ten niekto, pri nás vždy stojí, že toto presvedčenie mi nikto nezoberie..... verim tomu, že nám pomáha, a stojí pri nás aj v dobrých ale hlavne v zlých chvilach...... a pomôže nám, ak o to budeme prosiť, aj z tejto "brindy".... 🙂 😉

ametyst123
27. jún 2016

@janka_banka Janka, a Ty si taká kočka, a máš také zlatučké detičky, ja verím, že sa z toho dostaneš, a zvládneš to, a budeš celkom šťastná, aj s celou rodinkou..... 😉

ametyst123
27. jún 2016

@tslobik Ahojky Tslobik, netráp sa nad prácou, teraz máš podla mna situáciu doma ťažkú, a som mierne zaskočená tým, že sa k Tebe takto v práci stavajú.... 😖 Akože ich vôbec netrápi, že Tvoj otec je ťažko chorý?... A že máš aj chorého syna doma?..... Ved pracuješ so starými ľudmi, o ktorých sa tiež musíš starať, tak čo si oni myslia, že to dokaže človek neustále zvládať?..... Ja nechápem, čo sú to za idioti v tej Tvojej práci?..... A tie lieky asi by si mala bud zmeniť, alebo zvyšiť dávku, ked si na tom tak zle,..... rozhodne to takto neťahaj dalej, lebo sa fakt zrútiš, a to nebude dobré..... čo potom?.... Co Tvoja rodina? a čo Tvoj otec.?... oni Ta teraz potrebujú ! NIe v práci, tak kasli na nich..... nech sa vyhražajú, a ako tak vidím, tak všetky to máme podobné..... aj mne to isté v práci povedali, že dostanem padáka, ked neprídem z PN-ky... ale ja to proste nezvládnem momentálne ísť do práce, takže kašlem na to..... nech si nájdu náhradu.... a prosím Ta Tslobik , výpoved nedávaj, Ty máš nárok, ked Ti oni dajú výpoved, na dvojmesačnú výpovednú lehotu, a aj odstupné podla toho, ako dlho si už tam pracovala..... Ja výpoved nedám ani náhodou, nech mi ju pekne dajú oni..... ked tak silno chcú.... ale teraz mi ju aj tak dať nemôžu, pokial som na PN-ke...... až ked sa vrátim z Pn-ky... potom môžu....

lienka6665
27. jún 2016

@172 ja berem cipralex a spitomin a myslis ze do tych dvoch tyzdnov by to Mali prejst jecto individualne

sunshadow
27. jún 2016

@sintra Mudr. Magdaléna Čaplárová, BA Dúbravka, zdravotne stredisko Saratov. Je to naozaj snaživá psychiatrička.

sintra
28. jún 2016

@sunshadow dakujem 🙂

ametyst123
28. jún 2016

@lenieta25 Ahojky Lenieta, je možné brať AD, a aj chodiť do práce.... ale ten začiatok, kým Adčka zaúčinkujú... je najťažší, lebo na začiatku ešte Adčka nepôsobia, nedostalo sa ich do krvi dostatočné množstvo... potrebujú sa nakumulovať v organizme, aby začali pôsobiť,... a u niekoho sú to 2 týždne... u niekoho aj mesiac - dva... kým začnú účinkovať, preto je potrebné k tomu brať aj benzodiazepíny... resp. anxyolitiká.... napr. skús Rivotril ten až tak neuspáva, alebo Frontin.... Môžeš skúsiť aj Spitomin ten je jediný nenávykový, ale ja som si ho dala na začiatku predpísať tiež, a absolútne mi nezabral..... zjedla som aj 6-7 tabliet na den, ked mi bolo zle.....ale nezabral vôbec, a tak som sa mesiac trápila... a mohla som kludne brať Rivotril... ktorý beriem teraz..... Takže do práce sa chodiť dá... ja som tak chodila do práce.... a aj kopec dievčat tu na fore, ale Ty musiš zistiť, či sa to dá, či to zvládaš, alebo nie....alebo ísť radšej na Pn-ku a prvý mesiac pobudnúť doma.... a potom nastúpiť, ked už lieky ako- tak zaberú, alebo zaberú aj skôr, alebo neskôr.... u každého je to individuálne...a tiež to závisí aj od toho, či máš tie správne Adčka..... či Ti sadli, alebo nie.... ale to niekedy zistiš, bude po 2 týzdnoch... a niekedy aj po dvoch-troch mesiacoch..... ale nečakaj hned od prvého dna zázraky.... ako šibnutím čarovného prútika... to tak nefunguje.... 😔 😵 Lebo ako píšem, tie lieky sa potrebujú v organizme nakumulovať, aby bola istá hladina v tele, a tak až budú pôsobiť..... Tak držím palceky..... 😵

172
28. jún 2016

@ametyst123 ahoj ,chcem sa spytat brala si Frontin?

tslobik
28. jún 2016

Babule, ja už beriem druhé AD, aj mi zvyšovala postupne dávku na 2 tbl. , ale ja mám stále pocit, že to nefunguje. Jediné, čo ma ukľudní je lexaurin, xanax a podobné....Ale to nemôžem brať donekonečna predsa. Už raz lekárska naznačila, že by skúsila cymbaltu.....ale toho sa bojím, má veľmi veľa nežiadúcich účinkov. Beriete niektorá cymbaltu?

lenieta25
28. jún 2016

@ametyst123 nejde o mňa ale o môjho manžela :( podnika sedem rokov, ale rok 2015 mal veľmi kriticky a náročný. Po zime sa unho prejavilo niečo ako uzkosť, bol plačlivý a nervozny. Psychyatrička mu odporučila na noc dve tretiny triticca a cez deň frontin. Užival to možno tyždeň. Potom sa mu akosi polepšilo tak to prestal uživať - aj sa bal aby sa nestal zavyslimna liekoch a začal navštevovať psychologičku. Tam mu zistila že mu vyšla vyššie percento uzkosti a odporučila mu nech sa skusi z toho dostať bez liekov. Tak manžel začal viac cvičiť, prestal fajčiť, psychologička mu odporučila dychanie, nakupil si kadejake vitaminy, čaje bylinkove, rôzne kapsule s obsahom tryptofanu na stres...... Lenže cca tri týždne dozadu sa mu to znova vratilo/menšia uzkosť, zas ten plač a a bolesti hlavy v okoli spankov a až taky tlak do hlavy tak mi to opisoval/- teraz však boli pričinou spustenie stresu skôr jeho robotnici.....Včera navštivil znova psychyatričku a ta mu predpisala uživať na noc triticco dve tretinky, rano jednu tabletku Citalec a cez deň lexaurin podľa potreby. Od včera začal uživať tieto lieky a na kontrolu ma prisť o mesiac. Je to naša prva skusenosť s niečym takymto a manžel sa hlavne boji aby sa nestal zavislym na tychto liekoch. On je veľmi proti liekom. Ako psychologička nam skor radila visť z toho iynm spôsobom ale manýel vie asi najlepšie keď to nešlo prirodzenou formou tak jedine s liekmi sa môže z toho dostať. Chcem sa ešte opytať je možne sa z takejto choroby dostať natrvalo či väčšinou aj kedy neskor vysadi lieky sa to môže znova vratiť

172
28. jún 2016

Babule ja to zvysenie velaxinu beriem uz 2 tyzden a nic lepsie ...mam este vydrzat alebo volat dr ? Aj ked vcera mi bolo fajn celkom...moze sa to takto striedat ?

domkaaaa
28. jún 2016

@olivia77 oli mam sa dobre omnohooo lepsie 😊 Baby ja sa tak tesim no zaroven mam hrozny respekt ze sa to este pokazi lebo doktor ma upozornuje ze pridu dni kedy bude horsie ze sa to moze striedat 😊 Dakujem ze na mna myslite ❤️❤️❤️ Aj ja na vas ale snazim sa uz sem tolko nechodit a neplakat 😂😂 vcera som bola tiez domkaa a bola som s mojimi rodicmi a frajerom ale bola som taka nesvoja ale ro je normalne asi ked ste zavreti niekde mimo .... Verim ze uz bude len a len leosie postupnymi krokmi 😊😊

janka_banka
28. jún 2016

@172 urcite za dva tyzdne od zaciatku liečby nemôže dôjsť k výraznému zlepšeniu. Ja beriem Dulseviu a po dvoch týždňoch som volala lekarke že nezaberá,a povedala mi ze plný účinok lieku sa rozvíja za 4 týždne a treba byť trpezlivý...mne sa po troch týždňoch vyrazne zlepšilo a už budú štyri týždne čo ich beriem a už ani nerevem,myšlienky sú lepšie...i keď je pravda že sú slnečné dni 🌞 ale ak daždivé☁...držím palce ✊, zvládneme to všetky 😉

ametyst123
28. jún 2016

@172

Ahojky 172, brala som Frontin, ale mne osobne zabral tak na 2 hodinky, a potom som znova mala úzkosti, lenže to boli ešte začiatky, ešte som ani nemala určené, čo mi vlastne je.... ale poviem Ti tak, u každého zaberie niečo iné.... ja som ale sa ako každý, zo začiatku bála, že si navyknem.... lebo Frontin je návykový, ako všetky benzáče, tak mi lekárka dala na moju žiadosť Spitomin, ktorý je nenávykový, mohla som zobrať aj 7 tabliet denne, ale nič .... nepomohol vôbec.....u niekoho pomôže, u mna žial nepomoohol, a trápila som sa s ním celý mesiac, až kým mi lekárka nepredpísala normál benzáč.... Rivotril.... Inak, na každého pôsobí niečo iné, takže ťažko Ti poradím, či Ti Frontin zaberie.... ale je to to isté ako napr. Xanax, alebo Neurol... to sú všetko.... alprazolamy.....aj Frontin, a dalšie sú napr. Diazepam, Apaurin - je diazepam v injekcnej forme, Lexaurin, atd. .... A každéme zaberie niečo iné... Ja som sa raz tak opýtala sestričky, že by som chcela zmeniť Rivotril, napr. na Neurol... a ona mne na to, (lebo lekárka vtedy nebola v ordinácii...) tak mi povedala, že všetky benzáče, sú proste to isté... "len každému smakuje dačo iné.... 😀 "..... preklad "chutí".... 😀 .... Takže Ty musiš zistiť, čo Ti najviac pomôže..... Frontin berie aj moja lekárka.... 😀 .... takže čo Ti poviem.... a všetky lieky sú návykové, tak ako aj ADčka sú podla mojho názoru návykové, kedže ich nemožno vysádzať len tak zo dna na den, aby sa tie stavy nevrátili.... ale musia sa vysádzať postupne, takže podla mna aj ADčka sú istým spôsobom návykové... .ale povedzme si jedno..... chceme sa trápiť... alebo fungovať normálne... hoci aj s liekmi....?.... A inak ak sú stavy, ktoré sú už ťažšie, ale aj ppri lahkých by som neváhala, ak máte fyzické problémy.... brať lieky.... pretože ak sa lahší stav nelieči, môže prejsť do ťažších stavov.... a vylliečiť sa z toho dá, môže sa to aj vrátiť, ale to vtedy, ak rýchlo vysadíme lieky, podla mojho nazoru, a niekedy sa to môže vrátiť napr. aj vyvolaním nejakou novou ťažko situáciou, alebo nahromadením stresom, problémami, umrtím v rodine... a tak podobne.... je vela spúúšťačov, čo to môžu vyvolať.... ale aj nemusia.... a dostať sa z toho dá.... dá sa to vyliečiť... a to je to podstatné.....!

@lenieta25 To čo som tu vyššie v tomto príspevku písala, som písala aj pre Teba.... a Tvojho manžela, rozhodne nech sa neobáva brať lieky, ak už skúsil rôzne čaje, vitamíny a tak ,a nezabralo, treba prejsť na lieky..... a každá z nás sa zo začiatku bála liekov , aj ja... to mi ver... presne to isté....nechcela som sa stať "závislou" .... ale .... uprimne.... ja som mala až také stavy.. .že som končila na pohotovosti 5 krát.. kde mi dali Apaurin a magnezium v injekčnej forme... a aj tabletku pod jazyk Tensiomin...lebo som mala vysoký tlak 180/110.... a zabralo to... hoci len na pol dna... ale bolo mi lepšie... tak som pochopila... že len tak sa ja osobne z toho nedostanem... a lieky potrebujem....
Dá sa to vyliečiť... a Tvoj muž má rozhodne problém... lebo ten plač...uzkosti a nervozita, je jasným znakom psych. poruchy... a mal by to riešiť .... nie je hanbou ísť za psychiatričkou, práve naopak.... alebo skúsiť u obvodnej , ktorá môže ako jediné predpísať Citalec ... to je ADčko...a k tomu Frontin, alebo Neurol.... to sú benzáče....benzodiazepíny... t.j. ukludnováky... bez nich to prvý mesiac nezvládne..... ak mu nesadnú... a bude mu zle... aj po mesiaci.. .treba zmeniť lieky, ale to už môže predpísať iba psychiatrička.... takže nebáť sa toho... a riešiť to.... skôr ako to prejde do ťažších stavov..... ok?....Pozri ja som na začiatku už len ležala na posteli, a behala na hajzel každú chvilu, bolo mi zle na vracanie, na odpadnutie, uzkosti a ataky nenormálne, vysoký tlak, búšenie srdca, pichanie a bolesť v hrudi..... a teraz ....som schopná fungovať , upratať, navariť, poprať.... predtým som nedokazala ani vstať z postele..... tak mi bolo zle....Takže držím palce, nebojte sa ísť za lekárom... a pýtať sa... čo a ako....

ametyst123
28. jún 2016

@tslobik A Tslobik....a aké si predtým brala ADčka?.... z akej skupiny?.... Pripomen mi, prosím Ta.... a ked Ti nezaberali... znamená to, že treba skúsiť iné lieky... a možno ešte lepšie... aj z inej skupiny Adčiek....

ametyst123
28. jún 2016

@domkaaaa Jej Domi, som rada, že máš už aj lepšie dni, a jasné, že sa to môže striedať... je to tak, že sú aj lepšie aj horšie dni, ale postupne tých horších bude menej , a tých lepších stále viac a viac... Tak ja Ti silno silno držím palceky... aby si sa z toho dostala..... 😉 😵 som s Tebou..... 😵

janka_banka
28. jún 2016

@lenieta25 Lenieta ja podľa vlastnej skúsenosti napíšem....môj manžel podniká15 rokov a cca pred 6 rokmi sa mu rapídne zvýšil krvný tlak...tak išiel lekárke,klasika lieky na tlak...ale nehľadali sme pricinu problému,lebo len tak s a Ti tlak nezvýši...+dostal astmaticke záchvaty...vyšetrenia v poriadku a keďže ja chodím psychiatricke uz nejaký ten rok vzala som ho so sebou a povedala lekárke čo a ako....a pes bol zakopaný v jeho robote...proste stres stres a stres...manžel bol 2x na terapii a on je silná osobnosť,dokázal si dať hranicu,že toto je robota a basta a neprekročí to moje zdravie...za 4 týždne sa mu polepšil tlak,astma prešla...nijaké lieky nebral...ale lekárka navrhla ze1ak bude stav trvať,vracat sa späť bude musieť nasadiť medikamenty a manzel1bude musieť vo svojom vlastnom záujme nechať tento typ prace2,lebo povedzme si na rovinu podnikatelia to majú v dnešnej dobe ťažké....každý človek je iný a ma2inú hranicu zameniteľnosti stresu... Viem že sa to ľahko píše,keďže naši manželia sú vlastne zivitelia rodiny a je to fakt ťažké ak sa človek dostane do takejto situácie,treba si však zhodnotit priority a neohrozovat svoje zdravie....ale to je len moja osobná skúsenosť a názor... Držím Vám,manželovi a celej rodinke palce ✊😉

lenieta25
28. jún 2016

@ametyst123 no on bola včera pri psychyatričke a ona mu predpisala lexaurin, triticco aj citalec. Čiže ono tie lieky začnu reagovať až po určitej dobe? Lebo on normalne pracuje ďalej, je strašne hyperaktivny a doma nechce byť. Teraz som s nim napr, voalala a povedal mi že teraz si dal lexaurin a citi sa lepšie, tak je možne ýe trebars už učinkuju tie lieky aj teraz? po takej kratkej dobe?
a nahodou nejaku dobru knihu my viete poradiť

janka_banka
28. jún 2016

@ametyst123 Plne súhlasím ametyst s Tvojím názorom,pekne si to rozpisala a netreba sa báť ísť k lekárka,ja si bwz tej mojej neviem predstaviť svoj život 😆

lenieta25
28. jún 2016

@janka_banka čiže vašmu manželovi to prešlo bez liekov? a ake mal stavy? ak spravne chapem uzkosť ani plačlivosť tam neboli...

lenieta25
28. jún 2016

@janka_banka a ešte sa opytam teraz vaš manžel stale podnika?