Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
1. júl 2016

Baby dnes uplne naprd nalada 😏😏 kks hadam sa rozoberiem na obed 😊😊 uz davno som nemala taku zlu naladu nic sa mi nece 😂 Asi len treba sa trichu premoct 😊😊😊 dnes 10 ty den tabletky ... Na vikend idem domov na 2 12ky to znamena od rana do vecera a pridem len hajat

evak12
1. júl 2016

@domkaaaa ahoj,aj mne je od vcera nanic,idem k obvodnej,nech mi nieco pichne,vobec mi nechuti jest,pot ma oblieva,bojim sa ze sa mi to vrati ...aa tak som sa tesila,ze uz je mi fajn ☹

domkaaaa
1. júl 2016

Aj mne bolo celkom fajn no dnes des a hroza ani neviem ci mam ist na vychadzku lebo mi je do placu 😏

mijo53
1. júl 2016

@simka1454 tie bolesti žalúdka, to je žalúdočná nervozita, zistí, kedy ťa najviac bolí, ja poznám ten stav, keď mi bolo hneď po zobudení na vracanie, strašne bolesti žalúdka, keď som si pomyslela na svojho nenormálneho šéfa, ktorého nakoniec z práce odvolali.
Pokiaľ ide o toho lekára, môj tiež nie je veľmi zhovorčivý, ale nie je zlý, ja sama s ním nadviažem rozhovor, začni s ním napr. čo si myslí, z čoho sa ti ten žalúdok môže tak triasť a bolieť a či to prejde, aké má on skúsenosti s pacientmi a pýtaj sa, pýtaj sa priame otázky, kde nemôže odpovedať iba áno alebo nie, ale kde musí začať rozprávať.
Myšlienky, to sú nutkavé myšlienky, ktoré má snáď každý človek, ak ti tá myšlienka príde na rozum, čím skôr sa ju snaž odohnať a začať niečo robiť, rozmýšľať o inom, resp. ak si veriaca, povedz to aj na spovedi kňazovi, tiež vedia dobre vysvetliť
a teš sa, máš na to dôvod, dcéra mala promócie, pochváľ sa sama, že aj ty ako mama máš na tom zásluhu, že ukončila VŠ a rozprávaj sa veľa s ľuďmi, to prejde všetko a nejedz tabletky ak nemusíš, to ešte viac dráždiš žalúdok

domkaaaa
1. júl 2016

Baby mozem mat po 10 dnich taku depku? 😢 Mne sa nic nechce len lezat 😢😢😢😢

janka_banka
1. júl 2016

@domkaaaa môže byť Domi, nálada ešte kolíše....ja už5 dní umieram...mám tie sibnute kiahne, o deti sa mi neda2starať,tak len lezim a rozmýšľam nad hovadinami 😞...snáď to čoskoro všetko prejde a bude nám dobre...ja tiež len spim,telo to potrebuje...

necesita
1. júl 2016

@ametyst123 ahoj.tak uz lezime na oddeleni.dokedy netusim.neriskla som to.vyvratila aj poslednu kvapku,tak sme rano vyrazili.

domkaaaa
1. júl 2016

Dobre lebo ja by som len revala uz sa citim ako sibnuta fakt ... Idem sa prejdt ale vsetko je nasilu

janka_banka
1. júl 2016

@necesita jooj ... to mi je ľúto, dúfam, že dcérke bude čoskoro lepšie ... ale je dobre, že si šla, pre istotu ... lebo by sa mohla veľmi dehydrovať a to by nebolo OK ... budeš takto aj Ty spokojnejšia ... držím palce ...

necesita
1. júl 2016

@janka_banka dakujem.no ubytovanie ako v 5 hviezdickovom hoteli.to je hanba.este ze deti to nevnimaju

lenieta25
1. júl 2016

@necesita chcem sa opýtať ako dlho uživate Rivotril? ďakujem

janka_banka
1. júl 2016

@necesita no tak to verím s tým ubytovaním...dnešné zdravotníctvo...celé zle a ja co som videla tak matky spali na zemi na madracoch vedľa detských postielok 😞...ale určite nebudete dlho,asi dali aj malej infuziu? Však???

evak12
1. júl 2016

ahojte,dievcata co robit?bola som u obvodnej,zema taky stiahnuty zaludok,dala mi algifen,a pichla na moje naliehanie apaurin ....lenze,mne to vobec nepomohlo ....a este poslala ma na gastro,ale tam sa objednava, ,....

domkaaaa
1. júl 2016

Baby co robit ked ma chytila uplna depka? Ja by sim len do blba kukala a nic nerobila len sedela ako puk 😂 Co ste vtedy robili? Premahali sa? A predda nieco v domacnosti robili? Zajtra aj v nedelu mam byt doma ale s tymto stavom kks .... Prejde to? Ci ke to na zmenu liekov?

necesita
1. júl 2016

@lenieta25 neuzivam rivotril.brala som ad plus frontin,ale ten sedem mesiacov a uz 9 neberem

necesita
1. júl 2016

@janka_banka hej infuzka,na teplotu na zvracanie,uz je to lepsie.minimum vikend tu ostavame.nejakym zazrakom sa jej podarilo vykakat,tak este rozbor stolice do 48 hodin

janka_banka
1. júl 2016

@domkaaaa Domuška moja, ja dnes detto ako Ty 😒 ... veru čumela by som ako puk do blba, ale riadny puk 😀 ...úplne že mimo...ešteže decká dnes poslúchajú a aj kiahne prechádzajú ... neplánuj radšej nič na víkend, iba si povedz ako bude tak bude ... a budem robiť podľa toho ako sa budem cítiť ... ja som vždy všetko plánovala dopredu a keď to nešlo podľa mojho plánu bola som sklamaná a aj to ma privádzalo do depky, preto sa snažím neplánovať 🙂 ... ale jedno si predsa len naplánujem, že pôjdem na túto našu diskusiu, to musí byť každý deň ... a lieky zaberú, nebojkaj, len čas a čas treba ... i keď ja mám niekedy pocit, že sa ten čas vlečie ako slimák ... 🤐

domkaaaa
1. júl 2016

@janka_banka aj ja mam pocit ze je ro vecnost ... Ked ja sa nespoznavam ja sa vsetkym akciam radsej vyhnem ... Napr kamoska ma vola na pizzu a ja uplna hroza ze ja nejdem a bla bla bojim sa uplne a neviem coho

janka_banka
1. júl 2016

@domkaaaa to je úzkosť, úzkosť =strach ... je to súčasť depresie a ak zmizne depka, tak odíde aj úzkosť ... je lepšie sa nejako nepremáhať a ak sa Ti nikam nechce, tak nechoď ... teda ja to píšem podľa seba, lebo viem, že keď sa mi proste nechce tak si to ani neužijem, nebudem dobrým spoločníkom a každý máme predsa právo byť chorý, nemať náladu ... neboj, keď Ti zaberú lieky tak sa zmení aj chuť na spoločenské akcie a budeme spoločenské tigrice ako predtým 😝 .... dnes musí byť ale riadne divný deň, ja som tiež mimo ... inak hlásia zmenu počasia tu na západe, tak možno aj preto ...

domkaaaa
1. júl 2016

@janka_banka len co ak nahodou si zvyknem ze aaaa nikam nejdem a hotovo a uz budem taka navzdy 😢😢😢 lekari tvrdia premahat premahat

domkaaaa
1. júl 2016

Dosla som z domi do nemocky a hned rev ... Sestricka hned ze predychavajte domi ... Ona je inak veeelmi zlata 😊

janka_banka
1. júl 2016

@domkaaaa Domka nikto a nič nezmení Tvoje ja!!!! Ak sú dobre nastavene lieky človek sa vráti k svojmu predošlému životu,t.j. ak si spoločenský typ človeka a nebudeš mať depku tak budes proste spoločenská...lieky nemôžu zmeniť Tvoje vrodené povahové črty,tie sú zdedené...ziadne lieky nespravia z introverta extroverta,jedine že by fical na mariske 😀...áno premáhat sa máme...ale najskôr sú super aj malé pokroky,napr.ísť na prechádzku, netreba si "nakladať" toho veľa na plecia ak sa tak momentálne necítime...ale je tiež na posúdení lekára čo odporučí danému klientovi podľa vážnosti jeho ochorenia...

domkaaaa
1. júl 2016

Ja mam uzkost aj z toho ze sedtricka ktoru tu mam najradsej ma tyzden dovolenku 😂

magia22
1. júl 2016

Escitalopram mylan 10mg mam zacat uzivat ale sa bojim..matr niekdo skusenost?

172
1. júl 2016

@magia22 ahoj ,ja beriem escitalopram -Esoprex a v pohode mne sadol

lenieta25
1. júl 2016

@necesita čiže teraz neberiete nič?

umabell
1. júl 2016

@lenieta25 ja beriem rivotril 0,5mg polovičku a ked mi je zle dám druhu.. Ale zo začiatku aj tri krat denne

necesita
1. júl 2016

@lenieta25 po 17 tich mesiacoch dnes prvy cisty den.

lenieta25
1. júl 2016

@umabell a dari sa vam ako?

domkaaaa
1. júl 2016

@magia22 a co vam je ak sa mozem opytat?