Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

magia22
3. júl 2016

@lenieta25 ano aj brusko ruky nohy hrud...aj ja mam uzkost to co ste popiisali sa aj mne stalo a ked to na mna ide dam hohy hore studena voda dycham do brucha a snazim sa ukkudnit a bez liekov a musim zaklopat mam zatial pokoj a uz je tomu tyzden co tu bola sanitka a ti mi radili to iste....

ametyst123
3. júl 2016

@magia22 Ahoj Magia, depresia nie je ani choroba, ani stav, je to porucha.... moja.... a je to porucha mozgu.... ! Ked mozog nepracuje tak, ako má.... ! Skús si prečítať o Amygdale, ktorá je súčasťou mozgu, a tá to spôsobuje.... skús si najprv tieto veci prečitať, a potom o tom píš... ja nechcem zase hovoriť, že lieky ako benzodiazepíny nie sú návykové, ano, návykové sú, a to je tam aj uvedené... a každá čo sme tu, o tom vieme, ale ak Ti nezaberá pozitívne myslenie, ktoré pri poruche mozgu, už nezaberá, tak bohužial, či sa Ti to páči, alebo nepáči... niekedy proste nastupujú lieky... ale asi si nemala takýto pocit, ako som už predchvilou písala... ako bolo na začiatku mne... vtedy skús pozitívne myslieť, alebo ist k psychologicke... ked nedokazes stáť na nohách.... a je Ti zle, a odpadávaš..... a skončíš 5 krát na pohotovosti.... 😖 Suhlasím ale s tým, že každá sme individuálna, a každej zaberie alebo pomôže niečo iné... niekto sa z toho dostane vlastnými silami, niekto terapiami, niekto liekmi... takže prosím Ta nezaznávaj tie z nás, ktoré lieky berieme, ked nevieš, čím sme si prešli.....
A nesuhlasim s tým, že vysadzovanie musí byť nutne to najhoršie.... moja teta brala Lexaurin 7 rokov.... a brala vysoké dávky... a vysadzala ich postupne po štvrkách niekolko mesiacov,.. a ked citila že je to ok.... tak zase stvrtku vysadila.... ale nie za den - dva- alebo tyzden... mesiac... niekedy treba aj dlhšie... aby sa pri vysadzaní predišlo "abstakom"..... takže nemusí byť vysadzanie nutne to najhoršie.... ! Len treba vysadzať pomaličky.... a tak , aby človek nepocitoval ziadne absťáky, vtedy sa vysadza dobre..... chápeš....?..... Tak sorry, že Ti to takto píšem.... ale už ma nebaví stale to dookola písať, prečo si ludia neprečítajú príspevky aj predtým.... ale chápem... že čítať niekolko sto stránok dozadu sa človeku nechce..... ale ak nečítaš, čo sa napísalo aj predtým, tak prosím Ta nenapadaj ludí, ktorí tu píšu..... ja beriem každý názor... a suhlasím aj s Tebou v niektorých veciach, ale v niektorých nie.... takže bud to zoberieš ok, alebo nie... ale netrápi ma to.... nebudem sa kvoli tomu stresovať, práve preto sme tu, aby sme si vzajomne poradili, a opýtali sa jedna druhej, aké majú skúsenosti s tým alebo s tým liekom, s tým a s tým postupom, s tým alebo oným lekárom... atd.... a jasne, že každá máme inú skusenost, ale to je práve super.... máme možnosť vybrať si z toho, a vedieť o tom čo najviac... a mať rozhlad, a vedieť, aké máme možnosti..... Kým som prišla na toto forum, nevedela som o panickej poruche... takmer nič.... ale tým, čo tu píšu dievčence, som si utvorila isté názory na veci... a viem o tejto poruche ovela viac, ako na začiatku.... na začiatku som si ani nepomyslela, že by som mohla mať ja nejakú psychickú poruchu...... 🙂 ja taký veselý človek, čo mám rada spoločnosť, a živo okolo seba.... zrazu sa cítim takto zle..... a ked som si prešla tolkými lekárskymi vysetreniami... a nezistili mi nič.... okrem vysokého tlaku.... tak som si povedala, tak Ty brďo... máš fakt psychickú poruchu.... tak ju rieš.... lebo takto funfovať sa nedá....! 🙂
Tak sorry, za môj názor... aj Ty máš svoj, aj ja mám svoj.... ale každá sme iná.... ale to je na tom práve to dobré.... nemyslíš...? 😉

lenieta25
3. júl 2016

@magia22 čiže studena voda, do nej alpa a čo ešte 🙂

magia22
3. júl 2016

@lenieta25 v piatok som bola u psychosa ze mam uzkostnu poruchu..neurologicka si mysli ze mam tetanie ale vysetrenie mi nato nerobila....mne ani lexaurin nerobil dobre vzdy ked som si ho dala volala som sanitku lebo mi zvysoval tlak a to len polku som si dala...som si pocedala dost to isto zrat nebudem co mi skodi tak som sla psychosovi a ten mi poradil a aj dake baby co su na forach..ak chcete do spravy mi napiste aby som vam mohla blizsie napisat co sa mi stalo

magia22
3. júl 2016

@lenieta25 jeden acylpirin este a potierat si ruky nohy hrud brusko...ja si dam najprv prud vody na zily na ruky a potom sa potieram a asik 3 krat nadych do brucha a je to oka

lenieta25
3. júl 2016

@magia22 manžel užival tiež par dni lexaurin ale tiež mu nerobil dobre, tak mu predpisali Rivotril

ametyst123
3. júl 2016

@lenieta25 Ahojky, tak lieky má podla mna celkom dobré...aj ten Citalec, a Triticco...aj Rivotril.... a Rivotril som ja brala pravidelne, lebo mne bolo zle po celý den.... takže u mna ... pravidelne ráno, na obed, a večer... A keby mu bolo zle po Citalecu, že by necítil že mu je dobre, teda horšie ako mu teraz je, to znamená, on musí cítiť, že mu je zle, z toho Citalecu, nie z toho, že má tieto problémy.... lebo ja som vedela, že mi je zle z Citalecu, a nie z toho, že mi je zle, lebo mi je zle.... 🙂 viem, že som to napísala kus divne, ale možno pochopís, ako to myslím.... tak potom ked by mu bolo ovela horšie.... treba zmeniť Citalec, ale napr. môj manžel berie Citalec.... ale jeho generikum... teda Escitalopram mylan.... a nie je mu z neho zle..... ale ani unho velmi nezaberá... a už ho pomaly berie 4 mesiace... takže som mu povedala nech skúsi zmeniť na iné ADčko.... ale to je zase o inom..... 🙂
Takže nech Tvoj manželik pekne berie, ako mu lekárka napísala, stredne ťažká uzkosť je už na liečbu.... liekmi.... sám to len tak neprekoná.... a držím palce... nech mu zaberú lieky čím skôr.... ale ja poviem, že mne osobne.... ten Brintellix Adčko... pomáha... hoci ho už beriem 4 mesiac.... ale nie som stále na 100% ok.... to nie.... a viem, že to bude trvať..... kým sa dám do poriadku... proste netreba čakať hned z fleku zázrak... to je proces.... a aj to prehodnotenie rebríčka hodnôt u Tvojho manžela by bolo potrebné... Inak u mna platila zásada, že ked som prišla z práce domov... doma som mojmu manželovi povedala, čo bolo v práci... a tým to haslo..... aj tak do druhého dna už nič nezmením.... tak načo sa trápiť.... aj zajtra je den.... 🙂 .... mna ale stresovala práca samotná... nebavila ma... a aj kolegyna a sef mi robili zo zivota peklo.... takže toto bol jeden z mnohých faktorov a spúšťačov... mojej PP.....

lenieta25
3. júl 2016

@ametyst123 on tieto lieky uživa len týždeň ale sam mi povedal že citi zlepšenie. Lieky mu podľa mňa asi sadli - hlavne keď mu ten lexaurin zamenili na rivotril. On mal minuly rok hrozne ťažky a môj manžel je strašne hyperaktivny do prace. Minuly rok mal pod sebou 30 ludi, maločo byval doma, mal veľmi zodpovednu ulohu - robil zatepľovačky na vysokých budovach, nedoplatili ho....proste bolo toho veľa a spustilo sa to akosi po zime. Už vtedy bol na vyšetreni a skušal to bez liekov. Ale nakoniec vidite minuly týždeň sa mu to vratilo, tak to ideme radšej skusiť s liekmi a viem že on bude bojovať. Už teraz sa vzdal uplne cigariet, čo minuly rok fajčil skoro jednu za druhou, zlepšil stravu, viac vitaminov, začal behavať a hlavne nechal toto veľke podnikanie....čo si myslim je veľa bodov a toto bolo hlavným spúšťačom u neho - zodpovedna práca a práca s ľudmi

ametyst123
3. júl 2016

@magia22 Je zaujímavé, že neurologicka neurobila vyšetrenie na tetaniu..... 😖 .... to mala urobiť ako prvé... isla by som znova, a poziadala o test..... a ked nie, tak ku inej neurologicke.... čo ak máš tetaniu, a stačilo by Ti tým pádom zvýšiť príjem magnezia.... a vitamínov... a bolo by to ok.... 😉 .... no minimálne divné.... a taký ten prúd zimnej vody na ruky... som si dávala aj ja... ale skús si v práci vyložiť nohy hore,.... urobiť klud ..... a ked sa s Tebou točí celý svet... a máš pocit, že spadneš.... že odpadneš.... to už len tak zimná voda, a nohy hore, a potieranie nevyrieši.... To čo píše Lenieta.... jej manžel nie je na tom dobre..... a ten plač... a tras... to som mala aj ja... a je to hnusné... nedokážeš to ovládať... a je to hrozný pocit.... jemu už takéto masáže nepomôžu...
@lenieta25 Lenieta... prečítaj si prosím Ta to, čo som tu vyššie v tomto príspevku napísala Magii.... OK?.... Tvoj manžel už tie lieky potrebuje.... jeho mozog už spracuva všetky situácie ako negatívne.... a myslím, že si písala, že ste mali ťažký rok 2015... že to v práci mal krízové... takže toto bol podla mna ten spúšťač....tej jeho poruchy....ale neboj sa, zvládnuť sa to dá... ale chce to čas... a hlavne nebagatelizovať problém.... lebo to problém je, a ak sa nerieši... môže prejsť do ťažkého stavu... to mi povedala moja známa zdravotná sestra, ktorá robí na psychiatrii..... je to moja rodinná známa...upresním.... takže vie, o čom hovorí.....

magia22
3. júl 2016

@ametyst123 jasne kazdy ma svoj nazor...ale kazdy dobry doktor sa snazi bez liekov a co uz beru lieku tak to uz maju tazsie formy necitala som 100stran dozadu...ja tu na nikoho neutocim len pisem svoju skusenost

magia22
3. júl 2016

@ametyst123 to je teda podpora!!!!mne tiez umrel otec mam matku choru a toi uz nepracujem mozog ?????to co su za bludy???niekdo nepotrebuje sa napchavat antidrpredivami a bars akyma oblvovakmi a je to stav povedal to kardiolog povedala to internistka a povedal to aj psychiater...

lenieta25
3. júl 2016

@ametyst123 presne tak ako píšem skušali sme to bez liekov ale ja som aj naňom videla snažil sa to potláčať ale ani ten jeho usmev nebol taky ako kedysi......bol to akoby usmev nasilu.... jeho viac menej trápi uzkosť a stou keď sa neskôr nauči pracovať tak bude ok a podľa vas je možne že by aj po týždni - čo je dosť kratka doba začali učinkovať lieky? hlavne tie antidepresiva myslim....ako včera mi hovoril že cely deň bol ok, citil sa dobre len na večer citil menšiu uzkosť ale ja si myslim že su to ešte normalne priznaky

ametyst123
3. júl 2016

@lenieta25 😅 ...stihla si napísať skôr, ako som napísala ja.... 😅 ..... takže dobre si ešte pamatám.. o tej manželovej práci..... áno... toto je spúšťač.... a je dobré... že bojuje, a chce sa z toho dostať, to je podstatné.... a je super , že berie aj vitamíny.... je dobré aj zmeniť stravovanie k lepšiemu.... nehovorím radikálne zmeniť... ale postupne... každý si totiž myslí, že treba hned všetko od základu zmeniť... to tak nefunguje... sme stále takí , akí sme.... ale treba postupne meniť naše myslenie za pozitívne... meniť stravu, doplniť viac vitamínov a ovocia a zeleniny.... a je dobré aj magnezium.... ja toto beriem, plus vitaminy B skupiny... tiež....
A to že Tvoj manželik prestal fajčiť je velkým plusom... lebo nikotín... je "nabudzovač".... nie ukludnovač.... ako si vela ludí myslí..... nehovorím.. jedna cigaretka dve akože.... ale tuhé fajčenie je problém... a k týmto liekom absolutne nevhodné... pretože tieto lieky majú pôsobiť ukludnujuco.... a cigarety pôsobia práve naopak.... proti nim.... takže to velmi nejde dokopy... ale viem, že je tažké s tým prestať... ale aj moj manželik prestal zo dna na den... a nechýba mu to ani.... a ja som happy... lebo mne to velmi vadilo...hlavne vtedy ked som bola tehotná.... fuuuuu.... 😖 ... Takže držím palčeky... mne Rivotril zachranil život.... doslovne..... ale nehovorím, každý sme iný... každému pomôže niečo iné... ale ked Tvoj manželik pocituje zlepšenie... to je super... to znamená že mu pomáha.... Držím palce.... Dostane sa z toho... len nech tomu verí...! 😉 A aj Ty .... bud mu oporou.... mne moj manželik bol velkou oporou... a teraz sme si vzájomne oporou... lebo aj on má tiež problém..... tak si pomáha navzájom... a je to na dobrej ceste... 😉

ametyst123
3. júl 2016

@lenieta25 Antidepresíva tak skoro nemôžu už zaučínkovať, oni potrebujú čas, aby sa nakumulovali v tele, aby mohli začať učinkovať, a preto sa zo začiatku berú práve benzodiazepíny, aby sa tieto stavy dali "prežiť".... takže by som povedala, že mu teraz učinkuje najviac ten Rivotril.... a až tak po mesiaci- dvoch mu začnú celkom učinkovať aj ADčka... len treba vydržať.... 😉

mijo53
3. júl 2016

@ametyst123 asi omylom si napísala mne, ja nemám búšenie srdca a potenie, neliečim sa na tieto veci

mijo53
3. júl 2016

@ametyst123 to si chcela napísať asi magii 22, to ona dava ruky pod studenú vodu

ametyst123
3. júl 2016

@magia22 Magia, ja na Teba neutočim... len som reagovala na Tvoje príspevky, kde všetky liečby bez liekov potieraš, a to sa mi nepáčilo.... Vieš, Ty si silná osobnosť, ale sú ludia, ktorí takí silní nie sú, a ked zažijú stresové situácie, dlhodobé problémy, nepretržité stresy, nedostatok spánku, únavu, umrtia v rodine, tak sa u nich tieto negatívne pocity z prežitého spracúvajú v mozgu tak, že potom už človek reaguje aj na pozitívne situácie stresovo a negatívne.... a to už je porucha... a neverím ,že psychiater povedal, že depresia, uzkosti, alebo panická porucha, je stav.... ! Tak si zober aj názov panická porucha...!!! 🙂 .... Máš tam, že je to porucha.... vieš, skús si prečitať články o amygdale, o serotonine v mozgu, o adrenaline, a noradrenaline... ako sa tvoria, alebo ako sa pri takýchto poruchách netvoria.... alebo tvoria nesprávne.... a potom tu mi môžeš o tom písať... ale dovtedy.... nemám k Tvojim príspevkom čo dodať... nech si každý urobí vlastný názor.....
Tvoja skúsenosť je Tvoja skúsenosť, ja Ti ju neberiem... ale Ty si asi nečitala o tom, čo som si všetko prežila ja... ale nevadí... nemusíš to robiť... nenutim Ta...Božechrán.... 😔 .... ale proste Ty si to zvládla ok... ale nie každý to proste zvládne, a potom, ked sa tieto negatívne skúsenosti nahromadia do takej miery, že ich mozog už nespracúva spravne, to už problém je.... Ty si asi do takéhoto štádia ešte nedošla... a bud rada..... ale ja bohužial áno..... a viem, aké to je,,... takže ja píšem o svojej skusenosti.... tak ako Ty o svojej... a nepíšem bludy... nesprávne si ma pochopila.... že ked niekomu niekto umrie, má poruchu mozgu.... 😀 .... to si teda absolútne nepochopila.... ja som písala to, že u niektorých ludí takáto udalosť, negatívna, môže byť spúsťačom týchto psychických poruch... nie každý to zvládne..... Mne v priebehu 12 rokov umrelo 7 blízkych ludí, vrátane môjho otca... a brala som to normálne.... že taký je život... ale pred 9 mesiacmi mi zomrela aj moja mamka, a to už som proste nezvládla... popritom stres v práci, stres doma, stres s rekonštrukciou domu, nedostatok spánku..... vyvolalo to u mna panickú poruchu.... tak nesúď pokial nevieš.... Ja vôbec nehovorím ,že každý komu niekto umiera, je psychický chorý.... 😅 akože sorry.... ale to si fakt nepochopila... ja písem,,... že to proste nie každý zoberie tak, ako napríklad Ty.... aj ja som prvých 7 umrti mojich naozaj blizkych ludí brala tak, že poplakala som si, bolo to ťažké, ale povedala som si, taký je život.... ale ked zomrela moja mamka... a za takých okolností ako som už písala..... to som proste už len tak "nestrávila".... Ale nebudem sa s Tebou na niečom hadať ...božechrán... ja sa kvoli Tebe stresovať nechcem a nebudem... máš svoj názor... Ty si to zvládla... je to super... ale nepotieraj tých, ktorí to nezvládli a potrebujú pomôcť liekmi.... ok?.... Kludne si napíš svoj názor... ale aj ja si napíšem ten svoj, či sa Ti to páči alebo nie..... Na to, tu toto forum je.....však?

ametyst123
3. júl 2016

@mijo53 Prepáč mi Mijo, 😅 ... máš pravdu, ja som si vás zamenila.... trošku sa mi poplietli Vaše nicky... ešte raz prepáč..... 😕 😅 😵 ..... Ano adresovala som to Magii.... 😉

ametyst123
3. júl 2016

@magia22 Magia, príspevok na str.1053 som adresovala Tebe, nie Mijo 53.... je niekde v strede..... mojho príspevku....

janka_banka
3. júl 2016

@lenieta25 mne žiaľ tiež nerobil dobre lexaurin,neurol...mne pomohol diazepan a teraz som bez neho cca vyše5 týždňov...

ametyst123
3. júl 2016

@magia22 PS: Magia, čo Ti vlastne Tvoj psychoš diagnostikoval?.... Ako si to sama napísala?... že uzkostnú čo?..... žeby poruchu?.... 😔 ... A Lexaurin je na ukludnenie, je to benzodiazepín, a pôsobí ako ukludnovák, takže vysoký tlak Ti sám od seba spôsobiť nemohol, bud máš problém s vysokým tlakom, a prípadne berieš aj nejaké iné lieky, ktoré sa s Lexaurinom mohli ovlplyvniť, aj volnopredajné lieky sa mohli s ním ovplyvniť, a dokonca, ked berieš lieky na tlak samotný, tak aj tie sa môžu ovplyvnovať.... Lebo ja som brala lieky na tlak Perindasan, ale s Adčkami a Rivotrilom sa mi bili, necitila som sa dobre... tak som po konzultácii s lekárkou lieky na tlak vysadila... a beriem teraz adčka a Rivotril , čo je tiež benzodiazepín... ktorý mi vlastne môj vysoký tlak znižuje.... Takže skôr si len myslím, že Ti Lexaurin proste nesadol, ale nie že by Ti tlak samotný zvyšoval... to silneee pochybujem... jedine, že máš problém aj s tlakom ako takým.... tak sa Ti zvýšil preto, že máš proste problém aj s vysokým tlakom.....

janka_banka
3. júl 2016

@umabell no skoro som Ti zabudla odpísať😀...taká je diskusia na fóre😉...si sa pýtala,prečo sa mi pohorsila depka...no ja som sa bála straaaasne mic nástupu do práce po materskej dovolenke,každý ma strašil,že aké to bude ťažké...robota,deti,domácnosť...a ja som si to tak zafixovala,ze som sa toho bála ako čerta...nakoniec som sa aj zamestnala a chodila do práce,ako tak som to zvladala,v práci ale stresy,a este aby sim toho nemala malo si ma kolega namotal okolo prsta a buc...padla som ako kabela...plakala som od nervov...proste moja hlava to emocionalne nezvládla a teraz vidím,že sa vlastne nič také nestalo,ja som to vtedy tak vnímala...bolel ma žalúdok,celá som sa triasla,a potom depky a nebola som schopná nič robiť...tak teraz som na PN a dávam sa dokopy...asi tak 🙂...

magia22
3. júl 2016

@ametyst123 ja sa ti ani necudujem ako ti je ved sa pozri ako reagujes!!!!!si predstav ze mi lexaurin zvysoval tlak nikdy som problemy s tlakom nemala ale vzdy bol zvyseny po poziti toho lieku....nezname ked sa to vola porucha ze to je porucha!!!!!je to docasny stav pocit a uzskostna porucha je len nazov ....ja som si tiez prezila a myslim ze viac mam toho ako ty...2006 matka mala infarkt prezila..2009 zomrela mi krstna mama.2010 zomrel mi krstny otec..2011zomrel mi dobry stryko..2012nahle mi zomrel kolega.. 2012 mi zobrel otec 2013 mi zombrela babka..2015 zomrela mamina sestra 2015zomrel mamin brat..2016...zomrel mi koleka..2016..zomrela mi kolegyna v mojom veku...to su len umrtia...mama prekonala 4 infarkty...a toto obdobie cca dva mesiace mala problemy...tak preto mam tie stavy lebo mam strach..do toho som mala skusky plus vodicak plus brat ma problemy a aj priatel...

evak12
3. júl 2016

@ametyst123 ahoj moja,ale takto ma to mohlo prevalcovat?ved ked som dotelefonovala s tou veducou,tak som si povedala a dost,uz nebudem sa nad tym trapit,najdem si inu,hoc pojdem ku kablikom .....a prisla som domou a zase strach,ze ako bude,ako vyzijeme s jednej vyplaty,plus moja almuzna s brigady ....dlhy a ucty treba platit,no hrozne to bolo ....do toho lidla chodim obcas,kedze tam asi uprednostnuju studentky,ale tento tyzden,napodiv mam cely rozpisany okrem piatka a nedele ....pevne verim,ze zajtra to dam,lebo mam taky stiahnuty zaludok ....najhorsie je to rano

ametyst123
3. júl 2016

@magia22 Ahoj Magia, a ako reagujem?.... že si napíšem svoj názor, tak ako Ty?... Azda nemôžem?.... A ako vieš, že Lexaurin Ti zvyšil tlak, a načo si ho vôbec začala brať?.... Musela si mať nejaký dôvod prečo Ti predpísali Lexaurin, neboli to náhodou uzkosti?.... a uzkosti sa prejavuj aj búšením srdca, tlakom na hrudi, bolestou a pichaním do ruk, trpnutím ruk, a končatín, a tiež vysokým tlakom ... u niektorých..... Takže prečo si vlastne začala brať Lexaurin ? čo bolo tým prvotným "popudom" na branie Lexaurinu?.... Asi zrejme to, že si sa necitila dobre.... a mala uzkosti.... a podla mojho nazoru aj bušenie srdca, a problém s tlakom, ako mám aj ja.... Tak asi preto Ti ten Lexaurin dali...... a ako Ty vieš, že si nemala tlak zvyšení z uzkosti ale práve z Lexaurinu?..... Ale na druhej strane je možné, že si mala problémy s tlakom, alebo búšením srdca, ale Lexaurin Ti proste nezabral, a proste Ti "nesadol" ... trebalo ho zmeniť za iný benzodiazepín... napr. u Teba by som zvolila skôr Neurol.... alebo Rivotril.... ale ako myslíš, skús popierať, že máš problém.... popieraj aj ďalej... ja som sa s tým vyrovnávala prvé dva mesiace, že nie... ja psychický problém nemám..... ale teraz viem, že mám.....
A opýtaj sa, akéhokolvek lekára, že či je panická porucha poruchou?... a či je uzkostná porucha poruchou? a či je hraničná porucha osobnosti poruchou?... alebo je to len stav a prechodný,..... ok? ... a potom mi napíš.... dobre? Ja som za každú srandu.... ked to všade nazývajú a opisujú v článkoch aj vedeckých ako poruchu... a Ty tvrdíš, že nie ..... že to poruchy nie sú... tak si potom skvelá... ja som to tu vždy písala, že lekárka nie som... ale Ty asi zrejme si, ked o tom tak vela vieš.... A vieš čo, ano .,.. občas ma takíto ludia, ako Ty proste dokážu "vytočiť" neviem, či je to správne slovo, skôr by som povedala vystresovať.... a práve preto sa takýmto ludom chcem a snažím vyhýbať, ale nie už nebudem, viem, že život mi do cesty neprinesie len usmievavé tváre.... ale aj ludí, ktorí ma budú chcieť deptať.... ale ja verím tomu ,že to dokážem.... Ja som to tu už písala, že každá máme taký život, že by sme mohli písať romány.... a môj život ľahký ani náhodou nebol.... ale už som to tu písala... a opakovať sa nebudem... tie umrtia v rodine som spomenula, ako časť z toho, čo všetko sa v mojom živote udialo.... ale nebudem Ta presviedčať o svojich názoroch, a Tvoje Ti brať nebudem,... ži si v tom, že to porucha nie je, že je to dočasný stav, (ktorý možno sam odpláva preč..... 😵 sorry... ale príliš to zlahčuješ, a nechápeš ludí, ktorí sú na tom horšie.... a nedajbože, aby si dospela tam, kde sme my..... ostatné... som naopak rada, že si na tom lepšie... len sa drž, a bud silná aj nadalej, ako doteraz.... (Aj ja som bola..... 36 rokov...., ale dolahlo to na mna.... a nezvladla som to všetko.... a teraz čo, mám sa tváriť, že je všetko v poriadku? mám sa usmievať, a tvrdiť, že všetko v pohode zvládam, ked grciam do hajzla, je mi zle, točí sa so mnou, a manžel ma kriesi?.... Nie je to ok, a musim to riešiť, lebo žiť chcem, a chcem sa dať do poriadku, nebudem si zakrývať pravdu, a pozriem sa tomu priamo do očí.... a nebudem sa tváriť ,že sa nič nedeje... a pretvarovať sa.... a chodiť do práce kým v 37 dostanem infarkt, alebo mozgovú porážku?.... To nie.... viem, ako na tom som, pozerám sa pravde do očí, a viem, že to zvládnem, ale že problém mám, a riešiť ho chcem... ) Tak neber aj druhým dievčatám tu na fore odvahu, resp. nebagatelizuj poruchy, ktoré tu máme, a ak si uznáš, že uzkostnú PORUCHU máš, tak vitaj v klube, hoci nadšená nebudem, že si tu, ber to v dobrom.... lebo čím menej ludí má tieto psychické problémy, tým lepšie.... ALE my všetky sa z toho dostaneme, každá na to potrebuje svoj čas, a u každého to bude trvať rozne, ale všetky sa z toho dostaneme... a budeme môcť žiť svoj život normálne..... A prepáč, že tak "reaguje" ako si to Ty napísala, ale ako mám reagovať, ked niekto napíše, že uzkostná porucha, nie je porucha, alebo že panická porucha, nie je porucha.... ale ak si psychiatrička-lekárka tak Ti to neberiem, a tým ma presvedčíš, že máš pravdu... a beriem to.... 😉 Tak neber ma v zlom.... len skús pochop aj tú druhú stranu veci, a hned sa neurážaj, ked Ti niekto napíše aj iný názor.... ja som len reagovala na to, ako si Ty silou-mocou presadzovala bezliekovú formu.... nie každému totiž "bezlieková forma" 😵 pomôže.... ale netvrdím, že tu nie sú babenky, ktoré to dokazali a zvladajú to aj bez liekov.... klobúk dole pred nimi... a velmi im držím palce... a sú pre mna inšpirácioou.... 😉
Tak už sa nehnevaj a ber to tak, že sme tu ludia rôzni, a máme kopec názorov, tak skús brať ohlad aj na názory iných ludí, ktorí zažili horšie stavy, ako máš Ty.... dobre?....

1andrea111
3. júl 2016

@magia22 existuje psychiatria a psychiatri, dlhé obdobia sa zaoberajú tým ako pomôcť ľuďom so psychickými poruchami. Netvár sa, že si múdrejšia ako oni. Prispievaj do inej skupiny, tu ľudí zbytočne irituješ. Keď tomu nerozumieš, tak mlč. Alebo máš vyštudovanú medicínu? Ak Ti pomáha niečo iné, tak v pohode, ale iným to nepomáha. OK? Osobne si myslím, že u Teba sú to len začiatky, neskôr skončíš tiež s liekmi a budeš rada, že sú.

ametyst123
3. júl 2016

@evak12 Ahojky Evak, vieš ked som ležala na internom oddelení, povedal mi lekár, že si príliš vela vecí pripúšťam, a ja mu hovorím, že nie, že ja napr. prídem z práce domov, poviem mojmu manželikovi , čo bolo, on povie mne, (akože taká psychohygiena.... 🙂 )... a už sa snažím na to nemyslieť, lebo viem, že to momentálne riešiť nemôžem, až na další den v práci.... a tiež som mu povedala, že sme mali síce kopec stresov, ale ja si to tak neberiem, že všetko beriem v pohode.... A vieš čo mi ten lekár, primár na internom oddelení v nemocnici povedal? Vy si to tak môžte povedať, že to tak neberiete, ale váš mozog, a vaše telo to berú inak, ako si vy myslíte....! vy si myslíte, že to zvládate, ale skutočnosť je iná, organizmus to berie inak, ako si myslite, a každú zátažovú situáciu berie na vedomie..... toto mi povedal primár na internom odd. Takže u Teba je aj toto problém, že Ty permanentne pocituješ tlak, čo sa týka financií, ako vyžiť, aj ja ho takto vnímam.... našťastie môj manželik sa zamestnal, a ja som na Pn-ke tak že je to bieda... ale nejak sa snažíme, a ver mi, že tu na Východnom slovensku sú platy minimálne.... a z toho vyžiť a starať sa aj o dve deti je veeeelmi tažké.... takže viem, že aj u Teba je toto hlavným problémom a stresorom zároven.... toto je hlavný problém.... momentálne ktorý spôsobil to, že si si už myslela, že práca bude, a si sklamaná, že nie je, a toto pocituješ ako negatívum, a preto Ti nie je dobre.... presne tak to pôsobí... Ty si môžeš povedať, že nevadí, ale organizmus to berie inak, a stresuje sa dalej.... a to je ten permanentný stres..... Evak viem, že je tažké, ale skús prosiť o to, čo najviac potrebuješ, aj Tvoja rodina.... a uvidíš, bude to dobré... ked neprosíme, nedostaneme nič... a ked aáno... tak nám to bude dané... možno nie tak, ako si to my dopredu naplanujeme, ale ver mi, že to bude dobré, len to takto musiš začať brať, a postupne sa k tomu dopracuješ... a tie lieky... skús sa s lekárom porozprávať, že či nemôžeš brať len jedny Adčka... a Rivotril..... a tak budeš vedieť.... či tie Adčka zaberajú a pomáhajú ,alebo nie, a tak ich môžeš zmeniť za iné..... lebo ked toho budeš brať viac, ako budeš vedieť čo Ti zaberá, a čo naopak nie....?
Inak čo sa týka bolestí zalúdka.... mám s tým problém.... doteraz.... toto mi ešte stále pretrváva a občas ešte sa prejaví ten problém s hrdlom.... ale na ten zalúdok.... skús najprv Probiotiká.... ale poctivo brať.... a pri tom stiahnutí zalúdka ráno.... daj si Nospu... je to spazmolytikum... ktoré k liekom opýtaj sa, či môžeš, ale ja môžem, ale radšej sa spýtaj lekárky, a toto spazmolytikum by Ti malo tie sťahy, a tlaky, a krče odstrániť, a tiež aj Ibalgin... viem, že to nie je dobrý liek... ale v tomto pomáaha..... takže ráno Ti poradím... najedz sa najprv... potom daj ADčka a Rivotril.... a po hodinke.... daj nospu.... a Ibalgin.... mne to zaberá... a ked zjem tažke jedlo... dám si aj pancreolan na trávenie dve tabletky... aj tri..... môžem... ale všetko som konzultovala s lekárkami..... aj psychi. aj obvodnou... aj gastro.... takže viem, že môžem..... ale ked Ti toto nezaberá, skús kladický Anacid... je to antacidum... ja viem, ale rozrob si ho do maleho kuska vody... vypi a za tým zapi celý pohár vody... a po 15 min. by Ti mal pomôcť.... možno máš vela kyseliny... a potrebuješ ju zneutralizovať.... Ja rozmyslam, že skusim ten Hylak... aby som si upravila črevnú mikrofloru, lebo podla mna tam bude problém... a mám problém aj s Candidou.... ktorú mám podla mna už vsade.... aj v žalúdku... a tiež mám aj Streptokoka a Stafylokoka zlatého... takže aj z toho dôvodu... musím si dať do poriadku imunitu ako takú.... takže Ti držím palce.... a môj gastroenterolog povedal, že mám vyskušať , čo mi dobre robí... lebo je to psychika, všetko mám v poriadku... tak ked mi pomôže nospa, mám brať nospu, ak ibalgin, tak ibalgin, ak anacid , tak anacid... Jeden čas, ale to ešte pred tou PP... som brala Omeprazol, a potom Nolpazu... a ta mi celkom pomohla.... ale terz ju brať nechcem.... radšej si chcem upraviť tu imunitu.... držím palceky....

domkaaaa
3. júl 2016

Baaby ja sa musim pochvalit mne je dobre 😊😊😊😊😊 tesim sa chvilkovy odpocinok od toho hnusneho stavu

labajka
3. júl 2016

@domkaaaa ono sa to teraz takto bude striedat.ale ked ti je teraz takto ok tak to je znak toho ze liecba pomalililinky zabera.potom sa to utrasie do stavu ked ti bude dobre😊este cakaj nejaky mesiac mozno dva kym ti bude staaaaaaleee dobre.ahoooooj a drzkaj sa

magia22
3. júl 2016

@ametyst123 ja nikomu nebranim sa pozri ako si sa do mna obula.. Ty sa robis mudra lebo si na praskoch no su aj ludia co to nepotrebuju....ja som sla s busenim lebo dlhsiu dobu som mala zvyseny tep a tlak v norme ..tlakomer mam doma a nikdy som nemala ani co len zvyseny tlak...ten lexaurin mi dala preto lebo videla ze som z toho vystredovana co mi je...a sam lekar ho vysadil lebo po uziti toho humusu sa mi tlak zvysil...len tolko aby si vedela...ja som nesla k lekarke s tym ze sa mam uzskost ale s tym ze mi busi srdce...vidno ze sa liecis uz len to ake litanie tu pises...ja som len pisala co mne zabera a ty hned si vystrelila uz mi pisalo niekolko zien na teba ze sa do kazdej obuvas...ked sa ti nepacia moje komenty tak na ne nereaguj!!!!