Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
4. júl 2016

@apolka77 áno áno Apolka, tak som to myslela, z neurolu nemôže byť silný menzes ... skôr z úzkosti ...

janka_banka
4. júl 2016

@marusia12 Marusia ja mám tiež psychoterapeutku, ale tiež chcem zmeniť, som aj ja manipulátor 😀 😀 😀 ... jedine moja psychiatrička ma odhalí vždy a preto mám aj pred ňou veeeľký rešpekt .... ja viem tak presvedčivo niečo tvrdiť, že uverí každý, som fakt dôveryhodná ... 🙂 ... manžel mi hovorí, že by som to mala využiť vo svoj prospech v práci 😀 😀 😀 .... žeby boli peňáááze 🙂

marusia12
4. júl 2016

@janka_banka ja som práve narazila na chlapa, ktorý len sedel a čušal.... sedeli sme, čušali, pozerali na seba, nikdy viac....

apolka77
4. júl 2016

@marusia12 😀 😀
jaj jaj, asi stratil pri tebe dar reci 🙂

inak ja som dlho zvazovala ci ist k zene alebo muzovi ale zvolila som spravne pred chlapom by som sa asi necitila tak dobre.

janka_banka
4. júl 2016

@marusia12 ja keď si už len predstavím tú situáciu ako to opisuješ, tak mi je to smiešne 😀 , v dobrom myslím .... chudák 🙂 ... ale je je pravda, že človek tam ide po radu, sa vykecať a potom toť ... akoby on čakal povzbudenie ... asi bol z Teba paf paf paf 😝

marusia12
4. júl 2016

@janka_banka ja som z neho mala pocit, že mám radiť ja jemu... normálne mi začal na treťom sedení rozprávať o svojej manželke... potom sa zasekol, bol ticho.... a tak....

janka_banka
4. júl 2016

@marusia12 nechceš sa zamestnať ako psychologička ???? 🙂 🙂 🙂 ..... toto je super, čo píšeš ... sa rechtám z toho 🙂 🙂 🙂 ...

marusia12
4. júl 2016

@janka_banka ja som investigatívna novinárka a 25 rokov vykladám karty a robím horoskopy, ja mám neskutočnú intuíciu a príšerne viem manipulovať s ľuďmi.... nie nadarmo som roky tvorila najčítanejší portál na Orave....

evak12
4. júl 2016

@marusia12 jeeej,vylozis karty aj mne? 🙂

janka_banka
4. júl 2016

@marusia12 jeeej tak to je super, si šikuľka 😉 ... ale je sranda, že toľko vieme o tých našich chorobách, ja som už prečítala toľko kníh, čo sa týka teórie ovládam tiež toho veľa, viem pomáhať druhým a sebe nie, sakra .... 😲

marusia12
4. júl 2016

@janka_banka ja tiež sebe karty nerobím...ale furt otravujem kdekoho.... a ako som išla prvý krát k tomu psychošovi.... otvorili sa dvere a kurnik hneď ma napadlo... aký slabý chlap, taký zhrbený, utláčaný... hovorím si.... tu sa ďaleko nedostaneme 😀 A na treťom sedení už vykladal svoj príbeh on mne.... na štvrtom som mu povedala, že jednoducho nemôžem pokračovať, že je to pre mňa strata času s ním tláchať tak, že je polovicu času ticho a druhú polovicu sa ho kdečo pýtam ja.... a ako som ho namotávala od tretieho sedenia, už som vedela, že tadiaľto cesta nevedie.... 😀

marusia12
4. júl 2016

@janka_banka ono totiž psychika nie je zmena topánok... čiže aj keď vieme čo nám orientačne je, zmeniť to nejde.... málokto si dáva vyšetrovať aj hypofýzu... ona je najviac zodpovedná za psycho problémy.... ak nefunguje, berieme AD a pritom by stačilo pozrieť toto.... je pre nich jednoduchšie hodiť AD ako niečo poctivo liečiť....

marusia12
4. júl 2016

@janka_banka a podarený bol, keď sme spolu vykladali sny... 😀 To už sa kam psychoši dostali? 😀

mijo53
4. júl 2016

vykladať karty a horoskopy, určite ľudom so psychickými problémami nepomôže, ženy dávajte si na to pozor

ametyst123
4. júl 2016

@kubimatej Ahojky Kubimatej, tak som googlila a googlila, a nakoniec som vygooglila to, že tá gynekologička sa preto zrejme rozhodla, aby si nebrala Adčka, resp. iné lieky ako benzodiazepíny... lebo by sa mohli kontaindikovať.... No čo som našla, tak Methergin liek sa u nás bežne nepoužíva, je to zvláštne, ale je vedený ako neaktívny produkt na SK, a dováža sa len s výnimkami.... No dáva sa po pôrode, alebo po potrate, ak žena silno krváca, aby sa zastavilo silné krvácanie. Dalej tento liek má kontraindikácie asi takéto.... nemôže sa dávať ludom s vysokým krvným tlakom, a pri precitlivenosti ... ale teraz neviem, asi na tento liek.... dalej sa nemôže dávať ludom s problémami s cievami, srdcom, obličkami, alebo ochoreniami pečene.... Tento liek môže spôsobiť ospalosť alebo závraty, dalej nevolnosť, vracanie, hnačky, hypertenziu, a krče.... Dočítala som sa aj o niečom takom, že má spojitosť s receptormi 5-HT, a receptormi serotonínu.... no kedže viac som sa o tom nedozvedela.... tak si osobne myslím, že Ti môže byť aj zle z tých injekcií.... ale nemusí to tak byť samozrejme... ale môže to mať takéto vedlajšie účinky..... Tak nad tým rozmyslam, či Ti nie je zle aj kvôli tým injekciám.... neviem, kolko Ti ich predpísali, že ich máš vybrať.... dočitala som sa rôzne..... v jednom je písané max. 10 injekcií.... v druhom max. 5 injekcií.... tak som z toho jelen..... Takže ja by som sa najskôr opýtala gynekologicky, a aj obvodáčky, že Ti je zle, čo máš robiť.... kedže berieš tie injekcie, a zároven máš panickú poruchu, na ktorú už berie antidepresíva a neurol..... nechaj si poradiť od viacerích lekárov... ja by som chcela vedieť viac názorov.... ale osobne si myslím, že skús , ked si na tom zle, aspon zavolať svojej obvodnej.... čo máš robiť.... Dobre?.... Inak nechcem Ta strašiť, ale o tých injekciách aj píšu, že môže mať aj dosť vážne vedlajšie účinky, môžeš z nich mať vysoký alebo nízky tlak, môže Ti to spôsobiť problémy s dýchaním, až šok, čo je dosť vážne........ a ked Ti je zle, tak treba to riešiť... ak by Ti bolo na odpadnutie, čo aj píšeš, že sa tak cítiš, išla by som na pohotovosť.... a tam by Ti mohli pomôcť.... ja by som to riešila..... zavčasu..... Držím Ti palce..... drž sa....

ametyst123
4. júl 2016

@evak12 Ahojky Evak, tak počkaj, Ty si nemala urobené vyšetrenie štítnej zlazy, a neurobili Ti ani test na tetaniu?.... Tak mna obvodáčka poslala ako prvé na vyšetrenie štítnej zlazy.... ved Ty ani nemusíš mať psych. problém... ale môžeš mať celkom iný problém.... a test na tetaniu si urobiť daj....

Tak ešte raz pre všetky babenky, dievčence, najprv pochodiť po vyšetreniach - všetkých ! to jest srdce, neurologia, štítna zlaza, gastro, ortopedia, odbery krvi, odbery zo žalúdka.... vyšetrnie na helicobactera, histamínovú intoleranciu.... a tak budete vedieť, že ak sú všetky všetky výsledky ok, že je to psychika..... Ja som bola na EKG, (ešte mám ísť na kompletné interné vyšetrenie, lebo kvoli debilnej práci som to nechala plávať.... 😖 ), dalej som bola na štítnu zlazu, plus odbery a USG š.ž., dalej som bola na gastro, kde mi zobrali krv na histamínovú intoleranciu, pozreli, či nemám vredy, a helicobactera..... (priznávam, tiež som ešte nebola na ortopediu....) a bola som na odbery krvi na zápaly t.j. CRP, dalej či nemám problém s pečenou, teda pečenové testy..... a som objednaná aj na alergologické vyšetrenie..... ale až niekedy v auguste.... 😖 .... a priznávam (aj neurologiu som zanedbala aj kvoli práci, aj kvoli debilnému lekárovi, pri ktorom som už bola... a je neodborný.... aj ludia a dokonca aj doktori to o nom hovoria..... 😖 ) takže treba mi ísť k inému neurologovi.... Ale jedno viem, že panickú poruchu mám, už aj z toho dôvodu, že ked ma niečo rozruší, hned cítim problém..... takže som si to vydedukovala, že ten problém mám... okrem toho mám z výterov zistenú aj Candidu, dosť rozšírenú... streptokoka, a stafylokoka.... A toto všetko počnúc od štítnej zlazy, cez chrbticu, až po rôzne vírusy vám môže spôsobovať tieto problémy, ktoré sú aj psychického rázu.... tak napríklad štítna zlaza ak nepracuje správne, môže spôsobovať, búšenie srdca, bolesti na hrudi, točenie hlavy, vracanie, napínanie na vracanie, bolesti zalúdka....A PSYCHICKé PROBLéMY....AKO DEPRESIA...UZKOSTI atd atd... takisto to môže spôsobovať aj chrbtica, a dalsie spomenuté veci..... proste fakt treba urobiť všetky vyšetrenia... a tak si môžte byť isté, že máte psych. problém samotný.... nie vyvolaný niečím iným.....

Hovorím to preto, že moju mamku liečili na Parkinsona .... a dostala "vdaka všetkým tým liekom, čo do nej pchali...." mozgovú porážku... a až tak zistili, že mala nádor na štítnej zlaze, ktorý sa symptomami velmi podobá Parkinsonovej chorobe... teda tras, potenie, problémy s búšenim srdca, depresie,..... Takže moju mamku liečili na to, čo nemala, a neliečili jej to, čo liečiť mali..... 😠 .... a teraz jej už niet..... A mohla si ešte požiť ..... ☹ 😢 .... sorry, že to takto píšem... ale pochodte si po vyšetreniach, nie hned psychiatria... ale ak všetky vyšetrenia sú ok.... tak to psychika je....
Držím Ti palce... Evak .... ja si osobne myslím, že by si mala pochodiť po vyšetreniach, a dať sa dokopy.... aj ked viem, že je tažké v dnešnej situácii vôbec vyžiť a bez práce... je to uplne v prdeli... ale čo je podstatnejšie.... ? celkom sa zničiť... alebo zistiť, čo Ti je... a riešiť to...?... a potom nastúpiť do práce....?.... Držím silno palceky... nech sa z toho dostaneš.... 😉

mijo53
5. júl 2016

že vraj dobrá neurológia je v Ružomberku, treba zavolať vrchnú sestru a objednať sa k prednostovi alebo primárovi neurológii, sú vraj veľmi milý a všetko pozisťujú. číslo tel. sa dá nájsť na internete

mijo53
5. júl 2016

koľko chýb som urobila: primárovi neurológie a sú vraj veľmi milí /tak to vyzerá, keď po sebe nečítam/

marusia12
5. júl 2016

@mijo53 zle si citala 🙂 nikto tu o kartach nehovoril ako o pomoci. Ja som hovorila, ze to robim a pokial ti je zname, tak karty robia ludia s vysokou intuiciou.... a samozrejme podvodnici 🙂 Oni to vsak nerobia 25 rokov... ja nikomu jeho presvedcenie neberiem... jednoducho je nieco medzi nebom a zemou...
A co sa tyka tejto diskusie, furt sa tu len o AD dokola bavime, ale iste sa ludia aj po niecom inom citia lepsie..... ka sama sa roky motam na najnizsich davkach, potom vysadim a prezivam leklo a takto dokola.... tych AD sa bojim, videla som v reale co to s ludmi urobi.... uz fakt mam pocit, ze je tu trendom pchat do seba Neurol pri kazdej smutnej slze. Tazke depresie au stavy, kedy clovek nema chut kdesi vypisovat v diskusiach, ako mu je mizerne. Asi to tu prestanem citat, cakam... kedy sa tu zacne Neurol dilovat.... toto nie je sranda sa takto zahravat.

marusia12
5. júl 2016

@ametyst123 presne si to vyjadrila, najskor vsetky vysetrenia a nie bezhlavo do seba pchat kdeco.... priserne hazardujete s vlastnym telom babenky, priserne...

kubimatej
5. júl 2016

@ametyst123 včera vecer som si zavolala na psychiatricke oddelenie do Bojníc, ze ci mozem skombinovat ADčka neurol novalgin a tu injekciu a povedala mi ze áno, že bez problémov..že to mi je zle zo psychiky podla nej a nie z toho, ze som si nedala neurol..dnes zase ko, tazke dýchanie, zimnica, spotene ruky a únava..ja už neviem čo robiť. ked pojdem na pohotovost automaticky ma chcu dat lezat na psychiatriu, lebo tvrdia, že mi nič nie je..no kvôli deťom si nemôžem dovoliť byť tak dlho preč. no ja sa cítim, že mi je a už som z toho zúfalá :(

ametyst123
5. júl 2016

@kubimatej No vidíš Kubimatej, furt sa nájde nejaké riešenie, len sa treba pýtať a pýtať, takže ked možeš kombinovať tieto lieky podla vyjadrení lekárky, tak je to dobré.... Ja si tiež myslím, že máš najskôr podla mna tie stavy uzkosti a paniky, lebo tak ako to tu už niektorá babenka spomínala, ten Neurol si brala naozaj len kedy- tedy a fakt len detskú mini dávku, takže toto Ti nemohlo spôsobiť, že Ti je tak zle, takže ked možeš si dať Adčka, tak daj, a k tomu to čo máš predpísané, takže Neurol, to že máš stažené dýchanie, zimnicu, trasie Ta, máš spotené ruky, a únava.... to je atak, tak na ataky bohužial zaberie len ten už spomínaný Neurol... lebo Adčka Ti ešte za takú krátku dobu nestihli zabrať.... Na pohotovosť ísť môžeš, tam Ti aj tak dajú injekciu magnezia, a injekciu Apaurinu... to jest Diazepamu, čo je benzodiazepín... vlastne ako Neurol.... takže by Ta to malo z toho stavu dostať, mne to naozaj pomohlo.... a dalej Ty na psychiatriu ísť nemusíš, si dospelá osoba, a oni nemajú právo Ta tam poslať.... ked tam nechceš alebo nemôžeš ísť, chápem, že kvôli deťom sa to nedá.... ja mám ten istý problém, takže sa z toho musíme dostať ambulantne.... a bodli by Ti aj terapie.... A to ešte chcem doplniť, že Ty môžeš ísť sa liečiť do nemocnice aj sama, pokial budeš chcieť a mať na to podmienky, a takisto s tamaď môžeš odísť, ked podpíšeš reverz, a ideš preč.... takže možno by to ani nebola zlá vec.... možno aspon na ten týzden ísť.... si poležať, nech Ti nastavia lieky... alebo povedia, či máš správne lieky... a môžeš ísť domov... pokial budeš chcieť.... si osobne ja myslím..... ale ak nemám pravdu, tak ma vyveďte z omylu.... 😉 dievčence....

mijo53
5. júl 2016

@marusia12 pomôcť určite nepomôžu, ale nikto ani ty nehovoril ako to môže poškodiť, tak isto horoskopy

ametyst123
5. júl 2016

@marusia12 Marusia, stále sa mi páči ten Tvoj nick... 😅 .... áno je pravda, že tu rozoberáme antidepresíva a benzodiazepíny, ale to preto, že už poväčšine z nás boli tieto lieky predpísané psychiatrami, a už sú to také stavy, ktoré sa niekedy proste nedajú liečiť iba prírodnými prípravkami... ja a aj všetky dievčence, ver tomu, že by sme boli najradšej, keby sme sa tých liekov zbavili, to mi fakticky naozaj môžeš veriť, ani jedna z nás ich nechceme brať, a dokonca sme aj väčšina z nás najprv zvažovali, či vôbec do týchto liekov ísť.... aj ja som mala hrozný strach.... ked som si prečítala príbalové letáky, a tak... lebo ja chcem vedieť všetko, čo do seba dávam.... 🙂 tak aj ja som zo začiatku chcela, že to prejdem nenávykovými liekmi.... alebo napr. valeriánou, a čajíkmi a tak.... ale pokial ma chytili ataky, a mávala som ich velmi často každý den... a to sú naozaj hrozné stavy... tak vtedy už neuvažuješ nad tým, dať si čajík, ked odpadávaš, a je Ti tak zle, že máš pocit, že už zomieraš,.... a manžel Ta kriesi..... vtedy už pomáhajú lieky, bohužial,... ver mi, že ani jedna z nás nedospela k tomu, že jeeeeeej chcem brať liečiky, bude to supeeeeeer.... 😅 chápeš čo tým chcem povedať....? niektorým tu trvalo aj rok, kým sa odhodlali brať ADčka.... ked už videli, že sa to len zhoršuje....takže neber to tak, že si tu rozoberáme len čisto lieky, ale myslím si, že sme tu už také stavy, ktoré mám potrebu riešiť veci ráznejšie, že už to nie je sranda, bagatelizovať naše problémy.... A je fakt, že ja to beriem tak, že sú tu poväčšine už dievčatá také, ktoré mali urobené vyšetrenia, a psychiater im predpísal tieto lieky... a preto aj prišli na túto stránku, aby sme si vedeli vzájomne povedať, aké skusenosti s tými alebo onými liekmi máme.... jasné, že každej zaberie niečo iné.... (ale napr. podla toho, čo som zistila, moje vlastné štúdium na tejto stránke... 😅 ja osobne zisťujem, že napr. ADčko ako Alventa by som si nedala, a keby ma lekárka presviedčala, že mi ho predpíše, odmietnem ho..... lebo doteraz som mala pocit, že asi z 10 dievčat približne ....tak len asi tak 3 dievčatám pomohlo.....toto Adčko... ostaté sa na to sťažovali....že nezabralo.... alebo sa im psych. porucha po čase vrátila..... ale toť je iba môj názor.... a nikto ma nemusí brať teraz tak, že pre neho tento liek nebude dobrý,) ale toto chcem tým povedať, že práve preto na tejto stránke sme tu, aby sme si povedali, ktorá aké má skúsenosti, znalosti, a tak.....

Dalej ja verím na to, že existuje niečo medzi nebom a zemou, a je tu z nás velmi vela dievčat, ktoré sme aj veriace... (a len doplním, že som mala takú doslovne skúsenosť, že viem, že život po smrti existuje....ale nemôžem to tu napísať.... ale nebol to ani ten tunel, a takéto veci.... ale niečo iné.... ale fakt nemôžem to napísať.... vie to len môj manžel, a vedela to aj moja mamka, ktorá už ale nežije....nikto iný....) takže verím, aj v to, že ak budeme prosiť či už Boha, kto je veriaci, alebo vesmír, alebo proste niečo okolo nás, aby nám bolo dopriate znovu byť zdravý, tak verím tomu, že to tak aj bude.... 😉 Takže ja nezatracujem žiadne veci "medzi nebom a zemou".... 😉
Inak rozmýšlam, že píšeš, že už dlho funguješ na udržiavacích minimálnych dávkach ADčiek, a stále Ti to nepomáha.... možno práve tu je ten pes zakopaný... viem, že máš strach,,.. aj ja som ho mala..... ale už nemám, možno by Ti pomohlo skúsiť zmeniť Adčka za iné, lepšie, ktoré Ti majú zabrať najneskôr do 1-2 mesiacov, kedy pocitiš zlepšenie... nemusí to byť 100% zlepšenie, takto to nefunguje... ale po napr. polroku až roku liečby, ak máš tie správne lieky, sa z toho môžeš dostať úplne.... a vyliečiť sa to dá.... to nie je neliečitelná porucha...ani choroba..... ale je to problém v mozgu, ktorý riešiť treba..... a ak sú to už tažšie stavy, tak netreba váhať, pretože napr. moja rodinná známa zdrav.sestra, ktorá na psychiatrii robí, povedala, že takéto stavy, ak sa neliečia, prechádzajú do ťažkých stavov.... a to sa lieči ťažšie.....
Inak aj mne zo začiatku bolo tak zle, že som nedokazala ani napísať pár slov, ale iba som sa premáhala..... tak mi bolo mizerne....ale potrebovala som nejaký názor, lebo som sa nemala o tom ským poradiť.... psychiatrička iba predpísala lieky, obvodná má ludí kopec tiež... a moj manžel ma vypočul .... ale nechápal ma zo začiatku vôbec..... až ked som mu o tejto stránke povedala.... a hovorila mu , čo som sa dozvedela, aj sám si poštudoval veci, a kupodivu zistil, že aj on má zrejme psychický problém... a tak išiel za lekármi.... povyšetrovali ho... a naozaj má tiež psych. problém.... ako ja.... ja mám ale skôr Panickú poruchu spojenú so slabou depresiou a uzkostami... on má viac depresiu..... ale občas chytí aj paniku..... 😖....
A zle to chápeš, ked si myslíš, že Neurol je zlá vec..... ja síce neberiem Neurol, beriem podobný benzáč ako neurol, a to Rivotril, a ten mi doslovne zachránil život.... fakt.... nebyť toho lieku, už tu fakt nie som.... ja som mala naozaj hrozné stavy... a nechcem ich už nikdy viac zažiť... a verím tomu, že sa z toho vyliečim.... a pozri, po 7 mesiacoch.... sa cítim podstatne lepšie... vypisujem litánie.... 😅... som schopná normálne fungovať... a žiť, a to je pre mna podstatné.... z bodu A, ked som si myslela, že už udrela moja posledná hodina, a deti tu zanechám samé aj s manželom... som sa dostala do bodu B, kedy som schopná sa o nich postarať, ísť do obchodu nakúpiť, šoférovať, dnes sme išli napr. do Merkury marketu vybrať podlahu do detskej a farbu... aj s deťmi..... 🙂 a to som predtým nemohla, chytali ma v obchode panické ataky..... nedalo sa mi ísť nikde..... a teraz... nehovorím že sa cítim 100%-ne ale som na to m podstatne lepšie, ako som bola na začiatku.... a časom verím, že tie lieky postupne vysadím a zbavím sa ich.... ako každá dievčina tu na fore, dufame, a veríme, že sa z toho dostaneme a budeme zdravé.... len musíme aj my preto niečo urobiť, a tomu aj samé veriť........
A máš pravdu, možno najťažšie stavy, tu na toto forum ani asi nechodia, lebo možno sú už v nemocnici.... ale táto stránka je otvorená každému, kto chce vedieť o týchto psychických poruchách čo najviac, a chce zistiť čo najviac aj o liekoch ,ktoré berie,.... a nie len slepo dôverovať lekárom... čo do nás pchajú..... chceme vedieť, o čo ide..... 😉....
A vôbec nemaj pocit, že by sme sa dopracovali k "dílovaniu" Neurolu.... 😅... to mi ver, že ani jedna z nás nechce.... 😅.... my ani nie sme lekárky, ani nič také.... a ked by nám aj lekárka predpísala lieky... tak ich použijeme pre seba, a nie pre iné dievčence, lebo každej pomôže iný liek... Tak sa neboj, a kludne nás čítaj aj nadalej... a prispievaj... ja Ta rada čítam, tak neodchádzaj preč, ak nechceš, páči sa mi, že si silná žienka... a to že dokážeš aj "manipulovať" dokonca aj lekárov psychologov.... 😅 tak to už musíš byť naozaj silná osobnosť, takže aj ked máš nejaký problém psychický, ja verím, že to nakoniec zvládneš, zoberieš rozum do hrsti.... a skúsiš zmeniť lieky, ktoré Ti zrejme fakt nezabrali, alebo zmeniš lekára.... alebo si pomôžeš svojpomocne... prostredníctvom rôznych iný prípravkov, o ktorých tu napríklad píše Olivia.... alebo napr. už spomínané 5-HTP, atd atd.....
Tak dufam, že tu budeš prispievať aj nadalej.... a teším sa na dalšie príspevky... 😉.... ved každá sme iná... a každá máme iný názor, čo človek, to názor... takže tak to ber.... ok?....

ametyst123
5. júl 2016

Uf, tak toto je asi najdlhší príspevok.... sorrry..... ospravedlnujem sa..... 😒 ale nejak som sa pozabudla... a písala a písala.... no nič idem variť obed.... 😅 ... bars skoro... 😅 že?... ale nevadí.... som rada, že navarím... 😅 ... Caute...

domkaaaa
5. júl 2016

Baby dnes som domka od rana a prvy krat normalne fungujem 😊 Tesim sa ako male dieta perem upratujem dohanam zanedbane s tesim sa ze som trochu domka s bratom 😊 Zajtra si nieco navarime a budem sa pytat domkov na piatok sobotu nedelu uz aj s presoaniiim 😍😍😍 drzte mi palceky edte stale vsak mam priblem so spolocenskymi vecami ist niekam stale pride otazka a naco ??? Odide sj to baby? 😢

apolka77
5. júl 2016

@marusia12
takze ty si AD nikdy nebrala?

nemyslim si, ze ludia len tak do seba hltaju ad ci benzace.
Ja som sa trapila dlheéééé mesiace kym som ich zacala brat a poviem ti mne neskutocne pomohli..potom som ich vysadila, ale vratilo sa mi to naspat..tak beriem znova...PODOTYKAM depresiu NEMAM . Nastastie. Ale mozno by som ju uz davno mala keby ad neberiem, pretoze moje panicke ataky ma natolko obmedzovali a natolko oberali o vsetku energiu, ze som bola jak vyzmykany citron.

Dlho som riesila ci to brat, alebo sa celozivitne zmierit s tym ze mi je kazdy den zle..ale to si neviem predstavit...bola som na pokraji zufalstva a šialenstva...
Keby na tomto fore kazdy znehodnocoval ad a benzace asi ich ani nezacnem brat...ale stala by sa zo mna troska..ktora sedi doma, lebo sa boji ist kupit aj rozky...asocial...

tak neviem, ked nechces tak to tu necitaj, ja som ad vdacna za plnohodnotny zivot a benzacom za to, ze ma ukludnili v zaciatkoch..tie sa snazim teraz znizovat a vysadit..konkretne neurol...

jasne podstupujem psychoterapie a dufam, ze sa budem mat silu po case no najskor o rok znizovat ad...keby som ostala celozivotne na udrziavacej davke mam paroxetin, tak mi to vobec neprekaza...JA CHCEM ZIT 🙂 😵 nie len prezivat...

no a k tomu ci nieco ine pomaha ako ad tak mne nepomohlo nic..nakupila som si vsetky dostupne homeopatika a byliny a kvapky, ktore su povazovane za prirodne antidepresiva ale mne nepomohli iba riadne stensili penazenku..takze tak..

no a este posledne co som chcela dodat, kazdy si predstavuje cloveka v depresii ako lezi nemohuco na posteli, nevladze ani ruku zdvihnut...nic ho nezaujima, chodi jak zombie..ale ja si myslim ze nie kazda depresia sa takto prejavuje..vela ludi zakryva svoje dusevne rozpolozenie, pretvaruje sa a nikto ani netusi ako vnutri trpia..objektivne ani ty napriek svojej intuicii (mimochodom aj ja ju mam) nevies posudit na kolko zle sa citit ten ci onen clovek..ale ver, ze ked uz niekto siahne po ad je velmi zle a nedokaze si inak pomoct, lebo najskor hlada zazracne kvapky..

ja opakujem ze prvy krat som brala benzac lexaurin len prilezitostne potom mesiac 3x denne a ZIADNA zavislost mi na nom nevznikla..teraz mam neurol , vcera som v pohode bez neho cely den bola, lebo citim ze uz konecne ad zaberaju po 8tyzdnoch a aj som spala bez neurolu,, zatial nemam ziadne abstaky ani mory ani trasenie...tak si myslim ze aj ten bude lahko vysadit...

no a na zaver ked mas lepsiu radu ako chcemiu a zabera ti tak daj vediet urcite mnohe dievcata to radi vyskusaju ja tiez, lebo naozaj chcemiu nemusim ale co uz ked sa inak nedalo...pekny den.

janka_banka
5. júl 2016

@domkaaaa Ahoj Domka, som rada, že si sa ozvala 😉 ... no super, že sa takto cítiš a to Ti musím blahoželať, že ideš normálne míľlovými krokmi, ja som o takomto stave po dvoch-troch týždňoch mohla len snívať 😉 ... takže super ... ja som tiež dnes navarila,upratala, prezliekla perinky a včera som bola dokonca na zmrke a v DM 🙂 ... jupíííí ... a to, že sa Ti nikam nechce do spoločnosti? To je normálne, berieš lieky a tie aj určite trošku utlmujú myslenie a to je také ťažkopádne, ale toto sú všetko vedľajšie účinky liekov, ktoré musíme brať intenzívne 8 týždňov a patrí to k liečbe a takisto patrí k liečbe aj kľud, oddych...takže neboj, prejde to ... pekný dník Ti prajem 😵

janka_banka
5. júl 2016

@apolka77 Apolka presne píšeš moje myšlienky, ja som sa tiež snažila vyhnúť liekom, prvý záchvat po stresovej situácii som mala ako 12-ročná, a to bol des, nevedala som, čo sa so mnou deje ... tento prvý som predýchala a nevracali sa mi do tých cca 15-tich rokov. Ale tu sa už opakovali a museli mi už nasadiť lieky ... tiež sme skúšali všeličo, bylinky, dokonca som bola u dvoch liečiteliek, ako si písala tak sa nám zmenšila riadne peňaženka 😀 ... nepomáhalo ... proste mám túto chorobu/poruchu 😀 😀 😀 ... dedičnú ako keď má niekto cukrovku ... a čo je zaujimavé, že môj brat nemá túto psychickú poruchu, ale jeho syn, moje krsniatko Patrik má 11 rokov a minulý rok sa uňho dostavili prvé náznaky panickej poruchy ... no proste genetika je genetika ... ale chcela som napísať, že kebyže nie je liekov tak ja v 15-tich sa uzavriem do seba, nezažijem si žiadnu zábavu,lásky a pod. ... 🙂 ... a moje heslo, radšej život s chémio a možno aj keď kratší, ale šťastnejší,naplnený ... 🙂

apolka77
5. júl 2016

@ametyst123
tentoraz si ma predbehla ty 😅 😉

ja by som velmi chcela vediet co sa ti udialo medzi nebom a zemou, ale chapem ked nemozes.
Ja verim na silu vesmiru, anjelov...ako ty. Vdaka tejto viere som zacala chapat mnohe suvislosti a tiez mam skusenost, ze sa mi splnilo co som si zelala a vymodlila..pravdaze nie su to ziadne peniaze a majetky...

Mne sa v tieto dni deju take zazracne veci...pocitujem radost, po dlhom case, uz som aj zabudla ake to je...tesim sa vela krat ako male decko ktore vie, ze na vianoce dostane psicka..inak to neviem opisat, je to euforia niekedy sa tolkeho svetla az zlaknem..ale dakujem tomu tam hore, neviem naozaj neviem co to tam je, ale je vsemohuci to viem isto... 🙂 😉