Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

srdcko81
27. nov 2009

Tak to Vas obdivujem-mna to akosi ani nelaka také vianocne trhy a tak-vobec som na to neni,ani na ziadne koncerty opery a divadla-tam by ma asi chytil záchvat 😀 Ale samozrejme nikoho zato neodsudzujem-ved predsa sto ludi sto chuti. 🙂
Inak baby -ved myslite aj na moje zdravie-ze francuzák svokre-preboha vsak by som sa pregrcala na druhý svet 😀 😀 😀 ,len si to predstavim a uz sa mi dviha zaludok.
No manzel neni takový ten typ-chvalabohu-inak by som si ho nezobrala-my sme spolu zili uz tri roky pred svadbou-tak uz som vedela,ze ci maminku poslucha lebo-keby hej tak asi by som si ho nevzala-nemam rada takých,ktorý neberu svoju manzelku ako number1 ale staĺe svoju mamicku a potom su nezhody.Nech si ich vazi su to jeho rodicia-ale odtial potial.
No a moja svokra-to je vlastne ten typ-vyhodis dverami tak vlezie oknom-baby ju nic neodradi-ju mozte poslat aj do r... a ona si to vysvetli ze mate nervy v robote a vobec nie z nej 😠
No aj stým musi clovek zit.

sonoio
27. nov 2009

fiha,vy ste ale hyperaktivne v tom pisani))) cim to asi bude.. 😀
maria-ak si naviazana na rodinu,a velmi citliva na odlucenie,tak to nie je nic pre teba..radsej ostan doma,inac ti to nebude prospievat..zalezi tiez ale,kde je tvoj manzel,ci vies jazyk a tak..ci su tam nejaki slovaci,potencionalni priatelia,a na ako dlho by si mala byt mimo rodiny...taliani su prilis nedovercivi,uzavreti, 😖 ale to je asi dnes prirodzena ludska vlastnost-,takze ak tam mas byt iba s manzelom,nie je to to prave..ja tu mam vela priatelov,slusnu pracu,pekne zazemie,ale stalo,a stoji to vela sil,a napriek vsetkemu,by som neviem co dala za to,kebyze len tak mozem byt pri rodine..vies,len tak,si odskocit na pokec k znamym,rodine,a pod..take uplne bezne veci pre tych,co pri svojich blizkych ziju.uz len ten pocit,ze vies,ze su...kedze sme tu sami,i manzel je daleko od domova,tak sa musime jedine spoliehat na seba,jeden na druheho,nemozme ratat absolutne s pomocou niekoho ineho,a nie je to najvznesenejsi ppocit.. 😒 a
inac baby,no ak pojdete okolo terstu,a budete mat chut zastavit sa,kludne mi dajte vediet))))))prijemny vikend))) 😵

srdcko81
27. nov 2009

sonoio-ty byvas v Terste-to je pristavne mesto v tom spici alebo lepsie povedane v pate Talianskej cizmy?Ze kedysi pred 10 rokmi som tam bola-sme odtial isli trajektom na Korfu.Dufam,ze sa nemylim a nespravim si zemepisnu hanbu 😀
Janulienocka a je Ti zle len od zaludka-ci aj tak po nasom?Ak len od zaludka tak to zvládni-drzim palceky-ale este zo 4 tyzdne asi budes musiet vydrzat.No to Ti radi tá pravá-co uz cakala 5 deti ze? 😀

ercinka
27. nov 2009

soniada ja som počas užávania Cipralexe pribrala 17 kg, bola som stále hladná, ale neuveriteľne. A čo skúška tak to kilo, proste som niečo do seba musela pchať a tak som sa "vyštopala" . študentky 🙂 , aspoň to budete mať za sebou, myslím tie skúšky, my máme tento rok - tret í- dosť seminárok, ale neviem čo je lepšie, či učiť sa, či písanie ... ja v tomto stave nič nerobím, len spím.
Hroska, ja som brala Cipralex 10 mesiacov, teraz už chápem Filipal, že sa jej to zdalo krátko, aspoň myslím že tebe, liečbu som ukončila v máji tohto roku. Ako už som písala, doktor sa ku mne správal tak, že to nepotrebujem, bavil sa so mnou o úplne inom ako mojom stave, ale inak bol fajn 😝
Preto som možno teraz nešla a chcela samú seba presvedčiť,že to nepotrebujem, začala som teraz chodiť inému doktorovi.
Baba, ty berieš Lindaxu? A prečítala si si príbalový leták? Lebo ak hej, tak nechápem tvoju kombináciu... nemá sa požívať pri depresiách, môže z nich vzniknúť úzkosť, viem o čom hovorím ☹
Lenka, neuveríš, ale dnes som nabehla do kaderníctva, našla som, kde majú voľné a dala som sa ostrihať 😀 Presne také krátke mikádo a som veľmi spokojná 🙂 aspoň som chvíľku bola usmiata.
Ja som bola vo Viedni na vianočných trhoch min. rok. Chceli sme ísť aj tento rok, ale keďže som PN tak určite nie, veď ani medovinu nemôžem 😀 Inak my sme na Vianoce kúpili našim digitálny fotorámik, chcem tam dať fotky ich vnúčeniec, ja mám syna a segry 3 baby, tak tam dám všetky deťúrence a aj nás (sme tri sestry). Teším sa, ako budú prekvapení a dúfam, že sa budú aj tešiť

srdcko81
27. nov 2009

Tak dnes som tu dlhsie a zase vsetky spia alebo vikenduju,alebo oslavuju alebo kde ste vsetky? 😀

maria62
27. nov 2009

Ahojte babenky tak už som po oslave bolo super dosť sme sa nasmiali aj zaspomínali no každý sa divil, prečo si nedám ani prípitok tak iba som povedla že som brala lieky lebo iba 2kolegyne vedia o mojom probléme ostatné zatiaľ nie lebo nie sme až taký kolektív aby sme si mohli všetko povedať, no čo už ked v tejto dobe sa niet komu zdvôveriť ešte že je tu MK.
Srdcko tak nie si sama čo máš takú svokru moja sa tiež do všetkého mieša ked jej potom poviem svoje tak sa neozýva a ked ju prejde tak zasa príde je strašne náladová bývame vedľa seba a to je to najhoršie čo môže byť ale môj svokor je veľmi úžasný a dobrý človek
Hroška pozdravujem tiež to nemáš ľahké ale hlavne že naši chlapi su k svetu.
Sonoio MM má aj kolegov od nás tak je to ešte dobre ale s tým jazykom to je horšie on už tretí rok chodí do Ita ale iba tie základy vie on nie je na jazyky a ja by som určite nešla aj ked deti sú dospelé ale studujú a to by som ich tu nenechala ja som taka citlivka tak sa drž
Pozdravujem všetkým a dobrú noc 🙂

srdcko81
27. nov 2009

ahoj maria62-tak super ze si sa zabavila-aspon si sa odreagovala.No moja svokra sa zase neofuci-jej aj keby si kameniom hlavu rozbil-tak sa bude usmievat a tvarit sa ze je v poriadku ked ma na hlave 6 stichov.Keby si videla ako sa k nej chovaju vlastne deti-mne jej je az normalne luto ked to pocujem(ja by som si to k svojej mamine nedovolila)-ale ona to berie ze to tak má byt.
A este som chcela ani to viacej nikomu nehovor-ja som bola taka sprosta ze som mala potrebu sa o zom rozpravat a dostala som akuratn nepochopenie-teraz uz som poucena. ☹
Zych citliviek je Nás asi viac-ja mám dnes tiez akýsi smutný den ale plakat sa neda ☹ Zeby som skusila taniere?Teraz vecer by to bolo zaujmave

maria62
27. nov 2009

Srdcko ake nepochopenie myslíš

filipal
27. nov 2009

vidim, ze som vas inspirovala k navsteve kadernika 🙂 🙂 🙂 to sa tesim, dufam, ze nebudeme vsetky omikadovane! 😀
ja som bola par krat na Viedenskych vianocnych trhoch. krajsie su v Schonbrunne ako pri radnici...ale oplati sa vidiet cele adventne centrum Viedne. my sme spali u sestry, ktora tam vtedy byvala, ale viem, ze sa vo Viedni da najst plno hotelov, roznej kategorie. specialitou Viedne su aj lacne ubytovania so spolocnou kupelnou...
inac, co sa tyka sortimentu na trhoch, je trochu gycovy a malo pestry. napriklad v Bratislave mavali trhy co sa tyka sortimentu vyssiu kvalitu. umelecke predmety a pod. menej gycov a rozne jedla a napoje...avsak len v plastovych poharoch. vo Viedni su pekne keramicke hrnceky... a hlavne je to velkomesto, ktore ma atmosferu...vsetko je krasne vyzdobene, ludia usmievavi...
oplati sa tam ist. na metro sa da kupit denny listok. my to mame z BA blizko, decka zo skol tam chodia bezne na jednodenne vylety. moj syn kazdy rok chodi zo skoly na vian. trhy.
dnes zacali trhy aj v BA. tesim sa na ne, pridte sa pozriet aj vy. 🙂
takze, trhmi proti depresii!!! 😀 😝

srdcko81
28. nov 2009

maria 62-no nepochopenie take-ze sa na mna divali ako na sisi-a nikto si to nevedel predstavit ze co to je a preto uz teraz o tom nikomu nerozprávam-mam dve kamarátky ktore su vydate a snimi a ich manzelmi chodievame na chatu-a oni vedia od zaciatku co je vo veci-a vzdy ma vypocuju alebo teraz uz vlastne ani o tom nerozpravam-takze jedine tie sa k tomu zachovali normalne.Inak k nám patril este jeden par-to bola kamarátka od skolky-no ale akosi u nej som pochopenie nenasla-az som s nou prerusila kontakt a teraz ked sa stretneme a sa ma nieco pýty ohladom mojich problemov-neodpovedam alebo sa vykrutim.

sonoio
28. nov 2009

no ja len narychlo-srdcko 😝 😝 😝 terst-trieste je na severe 😀 skoro na hranici so slovinskom 😎
😉 takze som trosku blizsie k sk 😒 ..predtym,v neapoli,to uz bola different story 😠
prijemny vikend vsetkym 😝 😵 😉 🙂 🙂

srdcko81
28. nov 2009

sonoio-takze som si spravila predsa len tu zemepisnu hanbu 😀 😀 😀

maria62
28. nov 2009

Ahojte a dobré ránko a aj príjemny deň všetkým.
Srdcko ja tiež som na tom rovnako ani mamka moja nevie o seroxate iba o frontine lebo ona si mysli, že si iba namýšľam tak vie o tom iba môj brat lebo on už 6rokov je na liekoch a mamka tiež o tom nevie aj jedna sestra a manžel a dcera a ešte 2kolegyne a ináč nikto radšej som ticho ako by si mali myslieť že som naozaj blázon.Aj moja staršia sestra má problémy a neurolog jej dal lieky na depresiu a ona ich neberie že načo že ona nie je šiši tak som jej to ani radšej nevravela ale má tiež také problémy ale ked si nechce dať povedať tak možno jej to niekedy vysvetlím lebo ani ja som ich nechcela brať len po rozhovore s bratom som ich začala a môžem povedať že nebanujem lebo mi naozaj pomohli takže žiadna hanba hlavne že je lepšie 🙂
Sonoio MM tiež pracoval v Trieste oni robia papierne/ako u nás Ružomberok/ celková oprava a údržba strojov a tak dosť makačka ale chodia nielen po Ita ale aj po celej Europe teraz je v Nemecku
Hroška ako víkenduješ?
Filipal ja by som tiež chcela sa prejsť po tých trhoch ale od nás je to dosť ďaleko u nás nie sú také skôr ideme doPL
Tak sa držte všetky babenky peknú sobotu aj ked u nás zase zamračenú 🙂

soniada
28. nov 2009

Ahojte,
len zdravím , mám toho vela nestiham ani spat poriadne nie to ešte čítat 🙂
tak ja len tolko, že Vám želám zajtra krásnu nedelu a držte sa !

hroska
28. nov 2009

Ahoj dievcata, 🙂 🙂 🙂 ,

dufam, ze sa drzite.... 😉

Ercinka, no tych 10 mesiacov uzivania bolo dost malo, 😝 si myslim, tak preto sa Ti to vratilo. Ale teraz vydrzis dlhsie a urcite to bude mat efekt. 😉 .

Maria, s tym pitim je to niekedy neprijemne, ked Ta vsetci nukaju a Ty nevies ako sa vyhovorit .... ja si myslim, ze alkohol je na depresie zabijak, a aj ked na niektorych letakoch AD sa nespomina, ze sa nemoze pit alkohol, ja to radsej neskusam 😝 😝 ....uz mam ako take vyhovorky napr. ze este pojdem dnes autom alebo ze beriem antibiotika......

kocky, supnite si na pasy nejake fotky (ak Vam to neva...), lepsie sa to potom zapamatava, kto je kto.... 😉 🙂 😵

srdcko81
29. nov 2009

Caute krasavice-prijemnu nedelu Vám prajem-aj ked ja nedele nemam vobec rada 😖 A mám z nich nervy-lebo zase navsreva svokrovcov a tak a to ma vobec nebavi-tam sa vzdy unudim ako kon.
Hroska dala som si fotku aj ked nie svojho ksichtu-ale robim to ako ochranu svojho sukromia-viem ze tu chjodia urcitý prajný ludia-tak to ber tak,ze ten najvacsi medved alebo medvedica som ja 😀 Aj sa tak citim potom co som s AD pribrala 😝 ,no ale co uz radsej byt ako medved ako prezivat to peklo ze? 😔

povuma
29. nov 2009

peknu nedelu aj vam 😵 ..........ja som dnes spala do 9.00 😨 ........tak mam energie za desiatich 😵 foto som dala aj ja, ale len orezanu 😔 ..........

srdcko, ani ja nemam rada take oficialne navstevy 😒 , radsej sa stretavam s kamoskami, my sa nastastie tak casto nenavstevujeme, to by som nerozdychala 😅

idem nieco navarit, sa mi nechceeeeeeeeeee, ale rodina pyta jest 😅

nestraste s tym priberanim, ja uz nechcem pribrat po liekoch, uz som aj tak vymenila komplet satnik, co som sa do nicoho nezmestila ☹

hroska
29. nov 2009

......No hned je to lepsie kocky s tymi fotkami.... 🙂 povuma - pekne oci mas a srdcko ta foto je taka malicka, ze veru neviem ci su tam medvedkovia ci ludia, 😀 😀 , ale som si ju pomenovala medvedkovia, tak uz budem hned vediet.... 😀 😀 😀
Ja som spala do 10,15 hod, to je strasne 😝 😔 , neviem ako mam proti tomu bojovat 🙄 , poradte prosiiiiiiiim a teda vobec s necitim nejaka oddychnut alebo plna energie... 😝

Ja zas nemam ziadny problem s tym priberanim, furt som chuda ako trt 😨 ...., takze asi kazdej sa to inde "prejavi" 😒

peknu nedelu dievcata vsetkym.... 😎 😎 😎

soniada
29. nov 2009

lenka, ja som sa do viedne na trhy este nedostala el chystam sa uz treti rok =) moji znamy chodia aj tak ze v ba prespia a rano idu, je to len kusok a asi aj lacnejsie ako ubytko vo viedni..teda neveim aky dopravny prostriedok ste si zvolili 🙂
hroska aj ja som dnes dlho spala a vstala som s depkou a uplne dolamana..ach jaj ..zlý den ☹
tak to ti zavidim ze si chuda, ja som doteraz myslela ze sa pribera len s antikoncepcie tak som ju vysadila a ono bol hacik uplne inde.. 😖

filipal
29. nov 2009

ahojte, ja som mala narocny vikend, tak som sa ani neozvala...velka rodinna oslava a tak...
ako sa vam darilo? co ste robili? mozno sa uz chystate na Vianoce. je prva adventna nedela...zapalili sme si prvu sviecku...

srdcko81
29. nov 2009

Dobry vecer babenky-tak som po povinnej navsteve svokrovcov a vobec sa mi tam nepacilo ale akosi ani nemam chut sa o tom bavit-ako vzdy-,,milujem nedele"
hroska-ak Ti to pomoze tak si zmenim nick na medvedicu,co povies? 😀 😀 😀 A závidim ze si chuda ako trt.
Ja som si chcela dnes kupit nieco na seba-nejaký ten predlzený svetrik s tým velkým rolákom-no ja v tom teda vyzerám-so isla radsej smutna a s dlhým nosom z obchodu ☹
povuma-Ti závidim,ze nemusis toto absolvovat-tie navstevy stale-my ked jeden víkend vynecháme tak dotrepe svokra 😠 A s tým satnikom ani nehovor-mne je uz zle ked sa vidim v zrkadle-aká som boze ja dostanem dalsiu depku z toho aká som bachratá-som zvedava ci este niekedy obleciem tie riflicky a svetriky-co som pred mesiacom schovala do vreca 😔
filipal-ja este na vianoce nemyslim-a poviem Ti ani sa netesim-uz to vobec nemam tak rada a hlavne mi lezie na nervy ked Ty si ides kupit normalny nakup a ludia sa tam zabijaju kto skor cosi ukoristi a plne mesto zapchy a potom v januari kazdý krka a na sidliskach vidis vyhodene v kontajneroch aj cele husy-co ludia nezjedia.
soniada-no vidis ziadna antikoncepcia ale AD 😝
a vsetky ostatne babenky pozdravujem.

filipal
29. nov 2009

Srdcko a nemozete si urobit iny program? akoze nepridete k svokrovcom, ale ani nebudete doma... my chodime na vylety. mne by take caste navstevy tiez vadili, ved mate narok na sukromie...a nemate este ani dieta, ved vy si mozete uzivat!
ja sa inac tiez neviem tento rok naladit na Vianoce... mozno preto, ze nie je zimne pocasie...alebo kvoli depresii? inac ja vela nenakupujem, u nas je to skor o zdobeni, peciem kolaciky (ked bol syn mensi, pomahal mi) pocuvame koledy, zapalime si sviecky....cize skor si urobime atmosferu... moj M ma velmi rad Vianoce, musime mat vzdy velky stromcek a salonky, ako mal v detstve. a medovnicky...on sa na to tesi ako maly chlapec. 😅
predstavujem si ta v tom svetriku...ale nejaky ti pristal, nie? ja si tiez tazko kupujem veci... 😖
tie rifle nevyhadzuj, kludne este mozes schudnut... 😉

soniada
29. nov 2009

srdcko jasne ze nevyhadzuj..ja mam tri mechy ulozene u mami na povale, s tým ze inak davam veci detom do domova ale som si povedala ze co ak nahodou schudnem a nebudem si mat co obliect 😀 😀 mechy su tam uz dva roky a myslim na ne často 😀
filipal lebo ono to ide tak rýchlo ze este ani neskonci leto a uz sa treba ladit na vianoce clovek nestiha..to hned po silvestri sa zas ladit na leto a tak dokola..darceky ani ja uz nekupujem, vsetci uz vsetko maju a tažko sa trafit do vkusu.. 🙂

ercinka
29. nov 2009

Ahojte.
No ja som dnes urobila adventný veniec a aj veniec na dvere. To si robím každý rok, z toho mám radosť.
Mňa dnes tak vytočil MM, že som mala depku a budem mať ešte väčšiu ☹ ...ach tí chlapi
Soniada, no tie veci,jáj to mám aj ja, až mi to je už sprosté si ich prekladať, ale nespravím nič.
Srdcko, ale aspoň do roboty cez sviatky nemusíme 😀 , keď už iné nie ...
Ja mám rada Vianoce, ale tento rok ma všetko vytáča, fakt si už neviem pomôcť, snáď to prejde, ja mám lieky "len" od utorku, ale čakám a čakám a nejako som stále nanič....
My sme malému včera kúpili toho papagája veľkého hovoriaceho a skoro ma vystrelo, nefunguje, no zajtra ho musíme ísť vyreklamovať...no mám ja ale šťastie

filipal
30. nov 2009

podla mna sa oplati prespat vo Viedni, ked sa tam uz vyberiete. je tam uplne ina atmosfera. na nete sa da vyhladat lacnejsie ubytovanie ako v BA....a je to uplne ine. neda sa to porovnat. BA okrem maleho pekneho centra je skareda... ☹ vo Viedni budete mat zazitky... stoji to zato, urobit si niekedy takyto vylet. doporucujem ubytovanie blizko stanice metra. lahko sa v nom orientuje a aj v tom najvzdialenejsom kute ste do pol hodinky..
Soniada a kolko si pribrala? ☹
Ercinka...to je este strasne kratko... ☹ ale do Vianoc uz bude lepsie... 🙂 ...ja, ze ziveho papagaja! 😀
Povuma, vies, ze som si ta predstavovala inac? podla oci posobis tak jemne...myslela som si, ze si temperamentna brunetka, taka certica! 😅 a ty taka etericka bytost... 😵

liana
30. nov 2009

tak ja som mala úplne hlúpy víkend, ale nakoľko sa mi nedarí už od januára tak to inak ani nemôže byť. tento rok sa prvý krát vôbec neteším na Vianoce a že vôbec nejaké idú registrujem len v obchodoch a to z chabej výzdoby a tlačiacich sa ľudí. príde mi to skôr že ide Veľká noc a nie Vianoce. proste nálada pod psa a neviem sa dostať do tej správnej čo pred rokmi 😒

filipal
30. nov 2009

Liana, ty si sem uz pisala? pre vela ludi su prave Vianoce tym najtazsim obdobim...hlavne pre osamelych. ja neznasam Silvester. 😝 ale ty pises, ze uz od januara je to nanic... nedari sa ti v praci, ci v sukromi?

ercinka
30. nov 2009

Ahojte. Vy ste už na ráno šikulky, že stíhate koníka 🙂
Filipal a je tam niečo aj večer vo Viedni? My sme boli min. rok na tých vianočných trhoch len cez deň, ale nočná Viedeň, hm... no keď ukončím marodku, tak by som snáď aj išla.

filipal
30. nov 2009

ano Ercinka, zije to tam dlho do noci. chod, oplati sa, prides na ine myslienky... 😉

srdcko81
30. nov 2009

Ahojkajte moje spolubojovnicky.No tak ja som sa nakoniec vyplakala manzelovi na pliecku z toho vcerajska.
😔 A povedala som mu ze pokial tam bude svagrova tak tam chodit nebudem nepotrebujem pocuvat jej zvasty-je odo mna o 5 rokov starsia jej manzel o 12 a teraz riesia umele oplodnenie a zacala ryt ze mam najvyssi cas a ze aj on amá depresie.No take depresie typu mam nervy v robote by som chcela mat.A ona bola kde doteraz s tým dietatom.Do kelu krava tak ma vytocila-ze som citila az take to vnutorne napatie a mala som po dni.A to samozrejme vtedy ked tam nebol moj manzo-lebo pred ním by drzala hubu.Kaslat nanu nejdem si kazit den-
Vies filipal ja by som to strasne rada obmedzila-ale s mojou svokrou sa neda-ked pojdeme aj prec aj ked to sa parkrat stalo ze sme isli len tak do Tatier-lebo ja ich milujem-tak sa dotrepe uprostred týzdna a to aj vecer o 20.00 ked uz mame papucovu kulturu 😠
Ecinka aj ten moj skoro dokonalý ma vie vytocit kvalitne-no ja asi okolo vianoc budem mat najviac roboty-dofakturovavat aby sme uzatvorili rok.
Soniada -nevyhodila som mám schovane v stavanej skrini 😀
filipal-jeden mi pristal aj manzel poveda ze najlepsi aký na mne videl ale kusal ako sibnutý 😀 Ale asi aj tak si ho pojdem kupit a aj tak je to vlasne s kratkymi rukávmi a dava sa podto obtiahnute tricko-takze az tak kusat by nemal 😀 No uvidim-popozerám este na nete a ak nie naklusem si pren.
Ahojte babenky a prijemný den este sa ozvem ale teraz musim makat