Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubimatej
8. júl 2016

@dida232 No ja ich už beriem tie ADčka trittico 42dní, len prvýkrát som po nich nezaspala túto noc..doktorka mi ich len navyšuje, pretože z paretinu som zvracala a eliceu mi nepredpisala kvôli alergii na jednu zložku z nej..hoci boli už aj lepšie dni, že som zašla do mesta, ale teraz zase hrozné, ba ešte horšie ako predtým.

olivia77
8. júl 2016

@dida232, a tie esencie nevies asi ake mas konkretne, ci hej?

dida232
8. júl 2016

@olivia77 nie vôbec neviem aké esencie obsahujú...najprv sme mali spolu taký rozhovor, kde som jej povedala, čo má trápi ..ona si pozapisovala a na základe toho mi potom namiešala kvapky...napísané na fľaštičke je bachove kvety 🙂
@kubimatej..fu riadne dlho sa to už vlečie..musíš vydržať..neviem si predstaviť takto dlho sa trápiť..drž sa a premáhaj čo to dá...bude, teda musí byť lepšie...

umabell
8. júl 2016

@kubimatej ahoj a este ani jeden deň ti nebolo lepsie?

umabell
8. júl 2016

@dida232 ahoj drzim ti palce nech ti tie bachovky pomozu a nerob si starosti ak naahodou nie pojdes spat na ad... Taky je život.. Ja mam taky pocit ze ich budem jest do konca zivota 😠...

dida232
8. júl 2016

@umabell Umka ďakujem...🙂... áno tak to aj beriem..ak to nepôjde idem naspäť na lieky, nedá sa svietiť...keď som to zvládla raz, dám to znovu 🙂 myslím vysádzanie a to všetko okolo...a neboj hádam aj tvoj čas príde a zbavíš sa liekov a aj tej pliagy čo nás zužuje...

evak12
8. júl 2016

@umabell ahoj,dnes mam volno nesla som na brigadu,ale preco mi je doobedu na prd ...?a ku veceru som plna elanu,mate to tak aj vy?dakujem

kubimatej
8. júl 2016

@umabell mne sa zdalo, asi 3 dni, že som ako tak fungovala, išla do obchodu, do banky, na poštu..a potom zase horšie a horšie..dnes som aj išla k dr nech mi dačo pichnú, môj má dovolenku a zastupujúca mi dala antibiotiká len tak z fleku, ani sa na mňa nepozrela..a ja vravím že chcem apaurin a ona, že netreba :(

kubimatej
8. júl 2016

@umabell a mne vôbec nepripadá, že mi zaberajú ADčka a psycho vraví, že určite áno. a preto keď ich berem a furt mi je zle, tak pochybujem, že to je psychické

evak12
8. júl 2016

@kubimatej no apaurin ti mohla pichnut ...a antibiotika ti naco dala?

kubimatej
8. júl 2016

@evak12 ako ona, že keď sa potím a mám tlaky na hrudi, že môžem mať infekciu..ako som ju vysmiala a odišla som. nezmerala mi ani tlak, ani ma nepočuvala, ja neviem čo robiť :( zle mi je furt

evak12
8. júl 2016

@kubimatej boze,to su lekari,mozno by bolo keby si zasla na pohotovost,tam by ti mali urcite nieco pichnut,drzim palce

kubimatej
8. júl 2016

@evak12 pohotovosť máme 30km od nás a nemá ma tam kto odviesť dnes :(

ametyst123
8. júl 2016

@olivia77 Candidu mám , bola som na výtery hrdla a nosa... a mám ju rozšírenú a premnoženú aj tam... takže predpokladám, že ju mám aj tam dole... kedže tam mám stále nejaký problém.... 😖 . a viem, že candida sa "živí" práve sladkým... .a mna naozaj tahá silno na sladké... je zožerem čokoládu... na jeden posed.... 😀 ..... a za den pojem tolko sladkého, až sa bojím, aby som nedostala ešte cukrovku..... 😖 ... Takže candida to je určite... mám to potvrdené aj testami.... ale okrem toho mám aj premnoženého streptokoka, stafylokoka zlatého, neisseriu, a haemophilus influenza..... a to už mám chronické..... ale čo narobím, ked máme jednu blbú kolegynu v robote, čo chodí furt chorá, nakazuje každého.. a nie a nie ist aspon k doktorke , aby sa dala preliečiť.... a postaví sa priamo ku mne... a nakasle na mna.... ale čo... "blbému" nevysvetlíš.... že to je za prvé neslušné... a za druhé, že nakazí ludí.... 😖 ... no tak som ja na Pn-ke.. .a liečim seba... a ona si kludne chodí dalej do práce... a stále kašle. ako mi hovorili ostatné kolegyne.....a už sme vlastne všetci v tej firme chorí..... No čo ked bacilonosič sa nepojde preliečiť.... tak bohužial to my musíme znášať.... 😖

kubimatej
8. júl 2016

ach baby mne sa už zdá , že ja normalne z tej panickej poruchy prechádzam do depresie..furt len plačem do vankúša, že kedy už budw dobre..a tie myšlienky čo mi behajú hlavou hrôza.

apolka77
8. júl 2016

@kubimatej
ja ta trosku zvozim 😉
PROSIM TA, tebe je zle celúú noc a das si neurol az o 6 rano?
Nemusim sa asi ani pytat, urcite si si nasadila 0,25mg, vsak?
Dala by som ti na zadok 😠 😠

Podla mna- (pretoze to u teba opakujem dookola ako radio) 😝
Vobec nechapes problematiku ako ucinkuju AD..aj ked som sa ti to snazila uz vysvetlit niekolko krat tak isto aj ine baby -ametyst, umka...

bud si konecne zratas dve a dve alebo sa zmier s tym ze ti bude zle...prepac mi moju ostrost, ale ja uz neviem ako ti pomoct ked nepocuvas...

TY POTREBUJES BRAT NEUROL ASPON 2X DENNE PO 0,5mg...chapes?????
Je to rozkaz pre teba. 😝 😝

Ked si ho nedavas, resp. si ho das po tom, co ti je celu noc zle a das si detsku davku, ako mozes cakat zlepsenie??? preco nepocuvas... 😔 uz sa mi chce plakat aka si trvdohlava...

Beries AD 42 den, sme na tom asi rovnako 😅 , ja beriem AD 54 den...cize trosicku dlhsie...popritom doteraz som si dala 2x denne 0,5mg NEUROLU...zabral mi do 40minut a vydrzal min.4hodiny..u mna aj dlhsie...keby som si ho nedavala, viem si predstavit ze som uz na prasky ako ty..
bolo by mi v kuse zle, triasla by som sa, krutila by sa mi hlava atd..
.kedze viem ze je to nez.ucinok zakial AD zaberu davam neurol a je mi uplne ukradnute ci budem zavisla ci nie, pretoze konecne zijem...
chapes ten rozdiel????
AZ TERAZ PO 50 dnoch citim, ze AD pomalicky zaberaju a preto si NEUROL polim a AZ TERAZ zacinam brat taku davku ako ty...keby mi nezabral idem znova vyssie...

Tak bud si uvedomis ze bez neurolu to zatial nejde a budes si davat normalnu davku aspon pravidelne 2x denne alebo sa potom trap..a nespi ..a tras sa...

Psych. ma pravdu AD ti zaberaju, vtlkni si to aj ty konecne do hlavy...chce to len este trosku casu a benzac k tomu...
Ten neurol brat musis uz vzhladom aj na to, ze mas rodinne problemy, ktore ti sposobuju este viac uzkosti a bolesti...tak si draha, daj poradit...naozaj ti chcem dobre. Neverim ze ti neurol nezabere...
Daj si teraz 0,5mg a napis mi za 40 minut ako ti je.
o.k???? prosim ta. 😉 🙂

Tak isto ta prosim neuraz sa za moje ostre slova, ale stale pises ze ti je zle a naprd. pritom nedas si benzac, tak uz mam z toho aj ja nervy..daj si barlicku ako hovori ametyst a bude aspon ked nie dobre tak znesitelne..potrebujes to mas velmi tazke obdobie. drzim palce a daj si ten neurol a ozvi sa ako ti je....
pa.

apolka77
8. júl 2016

@dida232

ahoj dida,
prosim ta ako dlho si brala tie AD a ake?
drzim ti velmi palce aby ti bachovky zabrali..velmi dobre viem ako ti je, je super ze si to zachytila teraz...
ja som v januari 2015 vysadila AD paroxetin /brala som to 2 roky/ a tiez sa mi to vsetko vratilo...keby som pred rokom stretla Oliviu tak skusim bachovky...trapila som sa teda vyse roka s panikou ale teraz som znova na AD 52 den 😢 ..tak ti velmi zelam, aby ti bylinky zabrali a nemusela si brat adecka... 😉

dida232
8. júl 2016

@apolka77 brala som citalec zo začiatku aj so sulpiritom..neskôr len citalec...niečo okolo pol roka..akože keď zabrali, tak som bola úplne super..teda hlavne som si to stále hovorila a nepripúšťala som nič iné 🙂 keďže lekárka usúdila, že skúsime vysadiť, keď mi je tak fajn, tak po pol roku sme postupne začali..išlo to fajn..teraz som cca necelé tri mesiace bez a už tie stavy poznám, tak viem, že nahováranie si chorôb a nezvládanie stresových situácii a tie veci čo sa mi dejú, som už zažila a ide to na mňa zas...dobre vedieť, že bachovky môžem miešať ako mi olívia napísala, bo dnes som musela aj neurol dať..trochu stresu a bola som na atak ☹
@kubimatej dobre ti napísala apolka...ak si dávaš len 0,25..to je nič..slabé teraz pre teba..mne aj na pohotovosti vtedy lekár ako mi pichol injekciu, hneď aj predpísal 0,5 a povedal, že nech ich beriam pravidelne..3xdenne...zo zacčiatku sa mi motal z nich aj jazyk 🙂 ale bolo mi lepšie..keď začali zaberať AD..prešla som na slabšie 0,25 a neskôr úplne vysadila, lebo som cítila, že už ich netreba...píšeš, že si myslíš, že ti niečo je...to som si myslela aj ja a úplne mi z toho hrabalo, normálne fyzické príznaky som mala a fakt to nakoniec boli nervy, tak sa snaž si toľko nenamýšľať, lebo to si potom len privolávaš tie príznaky...poznám to, aj ja som to presne mala..zvýšená teplota..stále, bolesť na hrudi, nechutenstvo..ale že také, že som jedla nasilu aspoň niečo..pol rožka denne alebo aspoň pol banánu..nič iné som nemohla do seba dostať,..tiasla som sa od zimy a bola som popritom úplne spotená...aj v noci...zlé sny..no vravím ti otras...nakoniec to všetko prešlo, len to chcelo čas...poslúchni baby a nabehni na ten silnejší neurol ...

ametyst123
8. júl 2016

@apolka77
@dida232
@kubimatej Ahojte dievčence, hej, už ani ja neviem, ako mám Kubimatej povedať, že nerobí dobre, a potom sa čuduje, že jej je zle.... no komu niet rady.....
Kubimatej moja, počuvni nás v tomto... ja som mala takéto stavy presne ako
Ty, a aj ten plač, a všeeeeetko okolo toho.... tras, čo som nemohla ovládať, celé telo sa mi triaslo, studený pot po mne stekal, nemohla som dýchať, točila sa mi hlava, silné bolesti zalúdka, pichanie a tlak na hrudi, pichanie do lavej ruky, bolesť hlavy taká, že som myslela, že mi ju roztrhne.... a prehanačky a sračky doslovne každých 5 minút..... Ak si bola na vyšetreniach, a nič Ti nezistili, je to jasná panická porucha, a či veríš alebo nie, mozog dokáže nášmu telu vsugerovať bolesti také, že sú skutočné..... takto pracuje náš mozog... bohužial... takže všetko, čo pocituješ, robí Tvoj mozog..... Ja som pri atakoch cítila, že mam minimálne infarkt, spojený s mozgovou porážkou, že mám prasknutý žalúdočný vred, že mi prasklo slepé črevo, že mám anafylaktický šok... takto som sa dokopy pri ataku cítila..... chápeš?.... Nie si jediná, čo to zažíva, prešli sme si tým takmer všetky, tak prečo to nechceš pochopiť?..... Aj zdraví ludia, si pri takejto vypätej situácii , ako máš momentálne Ty, pred rozvodom... čo je jeden z troch najväčších stresorov v živote človeka, (okrem svadby, a umrtia v rodine...) dajú Neurol na ukludnenie,,... Ja božechrán že by som chcela propagovať Neurol, to vôbec nie, Ty si ale nepochopila jedno, že Adčka Ti zaberajú, a už si aj mala stavy, že Ti bolo dobre, tak na tej dávke trebalo ostať, ked Ti bolo dobre.. a nie neustále zvyšovať Adčka..... čiže ostat na tej dávke, ktorá Ti robila dobre.... a zaroven k tomu neurol je u Teba bohužial nutnosť, či to budeš chcieť pochopiť, alebo nie... Inak čo si myslíš, že Ti dajú na pohotovosti?..... Apaurin... a to je Diazepam... to jest ako Neurol.....a dajú Ti podla stavu, v akom tam prídeš.... ale minimum 10 mg.... tak ak nechceš, napr. pri detoch zaspať... tak si daj predpísať Rivotril..... ale ten ber tiež 3 x denne po polke tabletky minimálne.... pri ataku aj celú tabletku..... ja neviem, ale podla mna si asi sorry, že to napíšem... masochistka... ked sa necháš takto trápiť..... Inak musím napísať, že včera v noci som mala silný atak... už dávno dávno som nemala.... a to preto, že som už naobed začala brať silné antibiotiká.... a tam sa písalo o anafylaktickom šoku..... a už na obed samozrejme mi z tých ATB bolo kus čudne... a do večera som sa sama vystresovala tak, že ked som večer zobrala tie ATB, išla som spať... som sa zobudila na to, že mi je hrozne zle,... a som sa v prvom rade, ZLAKLA....STRACH....čO AK JE TO ANAFYLAKTICKY SOK....nemohla som dobre dýchať.... a prišlo mi zle.... prehnalo ma trikrát..... studený pot, točenie hlavy... a moj muž mi hovorí... Ty nemáš anafylaktický šok.... máš atak... zober si celé Rivo... a bude Ti dobr.e.... a ja samozrejme po svojom... zobrala som len polku.... a nepomohlo... stale zle.... zobrala som aj druhú polku.... ale tiež som si začala hovoriť, že .... "nemysli na ružového slona".... a stále dokola som si to hovorila nahlas, fakt som vyzerala asi jak psychoš.... 🙂 ... a manžel mi ešte hovorí... hovor si, že je to v pohode, dýchaj, je to ok, nič Ti nie je.... tak ja všetko dokolečka dokola so silnými bolesťami v bruchu.... a opakovala som jak puk dokola.... trvalo to desať minút.... popri tom som vypila asi tri poháre vody...... a viete čo? prešlo ma to...... pochopila som, že dýchať môžem.... že si to len nahováram... a dýcham dalej... 🙂 ... mám síce aj nadalej obavu z tých ATB... lebo sú silné.... ale doberiem ich už, ked mi ich lekárka predpísala, ale potom skusim od jedneho velmi skveleho dievčata tu na fore, niečo iné.... čo mi dufam, vyničí všetky neziadúce bakterie a mykozu, a všetko čo mám... čo mi znepríjemnuje život.... a dám sa do poriadku po tejto stránke..... a tú pp už beriem z rezervou....
Inak Kubimatej, Ty máš deti, ale aj ja mám malé deti, a tiež ked som s nimi sama , bojím sa.... ale nechcem sa báť..... lebo ten strach je to, čo to vyvoláva,... toto chceme poraziť... práve ten strach.... tak sa neboj, a inak pohotovostná služba príde aj k Tebe domov, nemusiš isť Ty k nim 30 km..... ked si ich zavoláš, tak prídu..... moja.... Tak neviem, ale už Ta proste nechápem.... možno chápem to jedine, že to chceš zvládnuť sama, ale takto sa len trápiš.... a to nie je dobré... a deti ked to vidia, tiež nie dobré..... moje deti sa už o mna na každom kroku boja..... a ja sa bojím, aby z nich nevyrastli ludia s psych.problemami, ako ja... lebo sa budú bať ako ja.... a to teda nechcem.... a myslim, že ani Ty nie, tak sa pozbieraj, zober si lieky, tak ako treba.... a pracuj na sebe.... a nebud masochistka... tym nikomu nepomožeš, len si sama ešte privodiš nejaké horšie problémy.... tak Nebuď labuť.... 😉 🙂 ... Držím Ti silno palce, aby Ti už konečne bolo lepšie a lepšie.... a fakt nechápem ,prečo Ti lekárka zvyšovala adčka... .a nie benzáč,... ked ani nemôžu do mesiaca nijak pôsobiť.... až kým sa nenakumulujú v tele... podla mna je to na hovno lekárka..... sorry.... ale skôr Ti mala povedať... teraz berte benzáč pravidelne... potom postupne vysadime.... ale beeerte ho... lebo vam zatial adčka nezaberú minimalne mesiac..... kym sa nenakumuluje iste mnozstvo v organizme.... aby mohli učinkovať... aj to je otazka, či do mesiaca, lebo u každého to môže byť individuálne... pozri ja beriem ADčka už v podstate 7 mesiacov... 3 mesiace iné, 4 mesiace iné... ale tá istá skupina... a k tomu rivotril pravidelne 3x denne polku tabletky....a vídíš ...včera som mala atak.... ale dlho dlho predtým nie.... takže je to podla mna na dobrej ceste len vytrvať... Inak.... od času, ked už sa začnete citiť pri ADčkach dobre... že vám zaberajú.... a vysadíte bez abstakov benzáč, tak od toho času treba brať minimálne aspon 6 mesiacov Adčka... stale... aby sa vám nevrátili znova tie stavy... Takže ja to vidím tak... že minimálne 6 mesiacov... ešte budem brať asi Adčka, kým mi bude celkom dobre.... a potom ešte pol roka.... aby sa mi to nevratilo.... ja som za to, radšej dlhšie.... ale nech sa to nevrati, jak rýchlo vysadiť... a potom huuups.... a prečo sa mi to vrátilo?....

umabell
9. júl 2016

@kubimatej ani mne zo začiatku nechcela dat ziadny benzac ale po týždni to vzdala a dala mi rivotril a aj ta predtym lekarku co som mala mi vzdy davala lexauri ten som brala 3xdenne 1.5mg a fungovala som a v pohode som ho vysadila... Inac by ma eblo.. Aj teraz uzivam rivotril a ten ma zachranil.. Ved nato su neboj sa závislosti zaberu ad a budes sa citit super uvidis a tefaz prezivas fakt ze kuevske obdobie a musis fungovať pre tvoje deticky... Nech ta takuto vidia co najmenej viem zw je to tazke ale prosim ta užívaj ten neurol neboj sa ho davaj si tri krat denne a uvidis ako sa ti polepsi...

janka_banka
9. júl 2016

@umabell umabellka mas pravdu a súhlasím s Tebou...mne keď od začiatku dala Diazepan,tak som si hovorila,že to zvládnem bez neho ,prípadne som si dávala min.dávku a bránila som sa sa radám lekárky...nie a nie tvrdohlavo som si trvala na svojom a bola to chyba...bola som síce trošku"otapena" ale v pohode...a to je hlavné...byť v procese liečby v pohode a vylúčiť ataky,lebo tie môžu naozaj privadzat depku...

kubimatej
9. júl 2016

@ametyst123
@umabell
@apolka77
Ďakujem Vám baby, za to, že furt si na mňa nájdete čas a chcete mi pomôcť. Ka som nechcela byť z tvrdohlavá, ale chcela som to dokázať potlačiť všetko sama..no už viem, že to nejde..a neurol už bidem brať poctivo..dám konečne na Vaše rady 💖 len ten pocit tlaku na hrudi a to, že nedokážem ani prehĺtať a skáče mi hlas..plus ten žalúdok..nie a nie ukľudniť. Dnes máme v rodine oslavu 50tky a ja si nedokážem predstaviť, že ako to dam. a najviac ma ničia správy typu, že zomrela 33ročná žena na infarkt, 26ročný chlap na porážku - potom plačem, že určite zomieram aj ja..už som prestala sledovať aj tv noviny aj akčné filmy, kde sa zomiera, lebo ma to ničí. a hrozné je pre mňa aj to keď mi niekto povie, že ten infarkt dostanem, lebo si ho privolávam :/ som strachoprd, ale chcem ešte žit

dida232
9. júl 2016

@kubimatej no teraz si presne opísala mňa....správy ma ničili, úmrtia okolo mňa som úplne zle znášala..naposledy strýko na rakovinu, to som zle znášala a stále to neviem predýchať....ja sa príšerne bojím rakoviny, stále si nahováram, keď mi niečo je, že čo keď je to práve ona....aj ja som myslela, že zomieram...aj teraz sa mi to vracia..tlak na hrudi neustále..až bolesť...dnes ráno plačlivé a otras...opäť aj neurol bol..logicky si to stále vysvetluj..snažím sa o to aj ja..viem, že je to ťažké ale stále si to nejak toč v hlave, keď ti ňou preletí to zlé, že je to blbosť..práve prežívam niečo podobné, len možno v slabšej forme a snažím sa to nepustiť ďalej...

umabell
9. júl 2016

@kubimatej ale ty vobec nemusis ist na oslavu.. Ja nechodim nikam xi je to oslava ci pohreb jednoducho keď sa na to neciitm nejdem a mam kazdeho vies kde kto sinco mysli... Nebudem si predsa robiť zle.. Ber ho 3 krat denne uvidis ako sa ti ulavi
. Lebo zvysovanienad k nicomu nevedie skor môžeš mat nežiaduce ucinky väčšie tak mi to dokina vysvetlila oni vo vyssich davkach nemusia zabrat skor uskodit... Ja som tiez chcela zo začiatku navysit ale nepovolila teraz mam 25mg rano a 25mg vecer najnizsiu moznu davku a rivo uz len polku rano... A zachvilku ho mozno vyhodim uvidim ale ak to nepojdw svet sa nezruti dam ho znova...

labajka
9. júl 2016

@kubimatej aj ty budes zit.neboj a budes zit v pohodke.len teraz mas take obdobie.ono sa skonci a hotovo.a na oslavu nechod.nerob co sa ti nechce.psychologicka mi to radila.vaz a chran si seba samu😊drzim palce a pokamarat sa s tym neurolo.potom sa budem tesit na reakcie od teba ze ako ti uz je lepsie😊hlavu hore.vsetko raz skonci

domkaaaa
9. júl 2016

Babenky ako sa vam dari? 😊 Ja som domka na priepustke 😊 Snazim sa zo vsetkych sil ju prezit co naj 😁 Mam ale celodennu uzkost aj vcera ani kukat film sa mi nedal ... Je to po 18 dnoch normalne ci uz ny nemala byt vobec???

domkaaaa
9. júl 2016

@dida232 didka ked si zacinala s Ad po akom case ti bolo uz fakt ale ze fakt dobre?

bambulka05
9. júl 2016

@domkaaaa ahoj urcite to je normalne. Aj u mna to takto prebiehalo raz hore raz dole az po cca 3 mesiacoch som zistila ze je o cosi lepsie. Chce to naozaj cas. Skus si hlavne pripominat zebsi v dobrych rukach a uz sa ti nic nemoze stat. Mne to velmi pomahalo. A dalsia vec rob nieco co ta bavi. Alebo si pozri nejaky serial. Mne pomahalo ked som pozerala zufale manzelky. A este si najdi cas na autogenny trening od chudika. Ja som si kazdy den nasla cas nan. Skus to. Drzim palec. Hlavne svoju mysel pozitivne zamestnaj.

bambulka05
9. júl 2016

@dida232 ahoj. Ano nie je to lahke naucit sa to ignorovat alebo na to nemysliet. Mne to tiez islo pomaly ale pomohlo to. Ked to pride treba predychavat. Mne psychologicka vzdy ked som jej povedala ze sa tych stavov bojim ze sa mi nieco stane a potom ten strach tie stavy zhorsuje a ona ze nemam sa sledovat mam si najst nejaku cinnost a hlavne si uvedomit ze nie som chora ze je to len stav a ze nezomieram. Musela som prestat o tych stavoch vypytovat. A fakt som sa tymto riadila a casom sa mi to podarilo. Chce to naozaj cas. Uvidis aj ty to zvladnes. Fakt by boli dobre najst psychologicku ktora by ti s tym pomohla. Drzim palec. Urcite to zvladnes.

kubimatej
9. júl 2016

baby tak predchvíľou som si zavolala pohotovosť s lekárom..pretože neurol 0,5 a magnezko nezabrali tak ako by som chcela, ale len na 2 hodky. som sama s malými keď zrazu som sa začala točiť, prestávala rozmýšľať a vidieť..nohy ma boleli..hrôza..a malý sa už plašili a ja v strachu , že odpadnem..prišli pichli mi apaurin a ja sa celá chvejem zvnútra aj tak. dr povedala, že mám ziadať o zmenu AD že ja chcem žiť cez deň a nie mať AD na spanie a cez deň zomierať..teraz sa mi akurát tak drieme ale na hovno mi je furt..idem dať ADčka a skúsiť to vyspať