Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dida232
9. júl 2016

@domkaaaa Domi prešlo mi to celkom skoro..už si to presne napamätám ale asi po 6 týždňoch som bola na tom dobre...začiatky katastofa ale potom Ok...Domi nečítala som moc diskusiu spätne, ty si opäť v nemocke? čo ti zas menili AD či?
@bambulka05 ďakujem za odpoveď...áno je mi jasné, že to nie je len tak naučiť sa a už som si aj včera pozerala nejakých psychológov tu na okolí...tiež by som radšej chodila k žene musím si pozisťovať čo a ako a chcela by som ísť skúsiť ako to prebieha, či to pomôže.
@kubimatej joj dievča, to musí byť hrozné, keď si sama s deťmi a toto ťa čapne...dobre, že si volala pohotovosť a možno mala aj tá lekárka pravdu..ťažko povedať..ja som sa raz na pohotosti stretla s lekárom, keď som tam prišla s takým stavom, že som bola prekvapená ako mi poradil..(pravdepodobne mal niečo podobné za sebou, tak mi to prišlo)

domkaaaa
9. júl 2016

@dida232
@dida232 ano didk som v nemocke zasa menim lieky lebo nesedeli tak ako by mali 😢 Hadam uz tieto sadnu

dida232
9. júl 2016

@domkaaaa bože Domka, tebe nie a nie konečne niečo zapasovať...a čo ti vlastne dali tentokrát? Dievča moje teba to riadne dlho nechce pustiť..sakriš...a ako sa má sovidzka nevieš? nevidno ju tu, tak predpoklám, že dobre 🙂

ametyst123
9. júl 2016

@kubimatej Ahojky Kubimatej, a zachranari nepočkali kým Ti bude lepšie?.... lebo píšeš, že sa stále chveješ, a podla mna Ti ten Apaurin mal pomôcť... a pichli Ti len jednu injekciu apaurinu, alebo aj magneziovú injekciu... ? a pomerali Ti tlak... toto skús napísať... a robili Ti aj Ekg na mieste... lebo niekedy zvyknú robiť, ked im povieš, že Ta pichá na hrudi..... tak urobia aj prenosné EKG.... aby vylúčili infarkt... a tak by si vedela, že či máš alebo nemáš infarktový stav.... Inak Ty si bola na vyšetrenia ako interné vyš. t.j. urobiť EKG, štitnu zlazu, zalúdok ... neurologiu, Ct mozgu a test na tetaniu....?.... Uz si nespominam prepáč, možno si to aj písala , ale fakt neviem... tak skus mi pripomenut, a ked si nebola... tak na tie vyšetrenia... tieto základné... chod... a ešte som zabudla aj ortopediu...lebo aj od chrbtice môžu byť takéto stavy.. .či veríš alebo nie.... Takže ak si mala urobené vyšetrenia.... a všetko bolo ok..... tak bohužial je to pp.... a ked Ti radia zmeniť ADčka... tak zmen.... ja si osobne myslím.... že Ti ich navyšovala príliš rýchlo.... ved ja som prvý mesiac brala strednú dávku..... ale tak, že som týžden brala... len ráno... potom další tyzden už aj večer.... a tak dalej.... ale vždy len maximum po tú strednú dávku... nie viac... ved to ani nemôže tak skoro zaučinkovať... teraz sa môžeš spolahnúť len na benzáč.... a ja osobne by som na Tvojom mieste skusila namiesto neurolu... rivotril.... alebo lexaurin.... alebo ja neviem, hoci aj xanax... to je ale to isté ako neurol... alebo frontin.... Ja by som ale bola na Tvojom mieste za Rivotril..... A tie ADčka skúsk zmeniť... Ty máš Triticco?... Neviem, ale nie sú to zlé Adčka... a nemajú vedlajšie účinky , čo je super... aspon by teda nemali mať..... a sú na uzkostné stavy.... ale ja mam pocit, že Ti za tých 42 dní ešte nemali velmi čas zabrať.... no tak skús zmeniť... ale nie že Ti bude hned dávať konské dávky od začiatku.... ale normálne... ved ja neviem, ale prečítaj si príbalové letáčiky o dávkovaní.... a čítaj čo tam o dávkovaní píšu.... ostatné nemusíš čítať.... ale toto si prečítaj.... aj napríklad o neurole a triticcu... o neurole... Dávkovanie...."Na tlmenie panických stavov sa podávajú vyššie dávky, najprv 3x denne 0,5mg, a dávka sa môže zvyšovať až na 10 mg za deň. ".... Ja neviem, ale fakt sa skús aj Ty sama týmto trošku zaoberať... nečakaj že Ti len jedna doktorka povie sväto-svätú pravdu.... Ja lekárom už dávno neverím.. a tak si všetko overím, hoci aj dvakrát... a aj sama kdekolvek napr. na webe... nemám dobré skúsenosti s lekármi vôbec.... takže snažím sa im aj veriť... ale verím aj sebe... a tomu čo sa píše napr. na internete... a tak... ale jedno viem... ja by som bez Rivotrilu bola dnes stále tam, kde si Ty teraz..... bohužial.... tak rob niečo dievča... Ak máš fixnú predstavu, že máš infarktový stav, alebo nábeh na mozgovú porážku... (čo ja osobne mám, lebo môj otec na infarkt zomrel, a moja mamka na mozgovú porážku... čo je teda ironia osudu.... 😢 ).... tak to zisti, máme internistov lekárov, a neurologov, čo Ta môžu poslať na CT a MRI mozgu... tak prečo nejdeš?.... A ked pojdeš, a bude všetko ok... potom už uveríš...? že máš iný problém...?teda psychický....... alebo si budeš stále nahovárať, že Ti niečo je.... ?..... Tak potom takýmto prístupom si to aj sama môžeš kludne privodiť.... aj mne raz doktorka psychiatrička povedala... ked som jej hovorila, že mám pocit, že možno dostanem infarkt alebo porážku, lebo rodičia na to zomreli... a ona.... no ked tak silno na to budete furt myslieť, a len týmto sa zaoberať... tak si to môžte aj sama privodiť.... Takže ma riadne doslovne týmto prefackala... a už sa snažím týmto nezaoberať, aj ked ma občas pichne pri srdci.... viem, že je to pp.... tak sa snažím to neprežívať.... a myslím na niečo iné.... Vieš čo som si všimla...?... že napríklad ked pozerám taký film, čo sa zažeriem do deja.... tak všetky moje problémy vtedy vôbec nepociťujem.... zaujímavé, že?.... a ked film skončí... joj... toto a toto ma bolí.... 🙂 a prečo ma to nebolelo počas filmu.... ked som vnímala len ten....?.... Skús sa pozamýšlať nad tým všetkým, a uvidíš, že sebalútosťou si ešte viac nakladáš, a zaoberaním sa samou sebou... si to zhoršuješ.... nezapodievaj sa tým, a ked tak, si pochod po vysetreniach a budeš fakt vedieť, na čom si..... to je moja rada..... neviem ako inak Ti pomôcť... ALE znova napíšem.... že Panická porucha... je STRACH.... A POTOM STRACH ZO STRACHU, žE DOSTANEM ZNOVA ATAK.... Takže toto je základ toho, čo musíme poraziť, a pokial sa budeš neustále len báť... len si to zhoršuješ.... Pamätám si, aspon myslím, že si písala, že Ti zomrel brat... a tiež mu zistili niečo iné na čo ho liečili až ked už bolo neskoro.... ale to isté bolo aj u mojej mamky.... mala nádor na štítnej zlaze... a oni jej "diagnostikovali" Parkinsona... lebo má také isté príznaky ako problémy so š.ž., takže ju dopovali liekmi na Parkinsona... čo jej ešte viac uškodilo... a neliečili nádor na štítnej zlaze.... a zomrela... bum bac medzi oči.... a zložilo ma to... ale teraz , čo s tým?.... myslíš si, že mi to mamku vráti, ? alebo Tebe Tvojho brata?... viem, že je to surové... ale moju mamku som mala najradšej so všetkych ludi na svete... a určite aj Ty svojho brata... ale oni tu už bohužial nie sú... a určite by nechceli, aby sme sa takto trápili , a možno skončili podobne.... 😖 😠 chápeš? 😔 Tvoj brat by chcel, aby si sa takto trápila?... Asi ťažko....! tak ked nemáš urobené vyšetrenia , urob si ich... deti niekam "odlož" , a chod na vysetrenia, a potom budeš vedieť, že je to PP. a preto sa už nemáš dalej takto trápiť.... dobre?....Ani Tvoj brat by to nechcel, ani moja mamka určite nie.... oni chcú, aby sme boli šťastní, a ked sme smutní my, asi ich to velmi neteší... ja verím tomu, že sú s nami, či už v srdci, alebo kedže som veriaca, verím , že sú s nami.... a stoja pri nás... a určite budú štastní, ked aj my budeme šťastní.... Drž sa moja.... a fakt som s Tebou... viem čo prežívaš.... ja som mala atak pred 2 dnami.... ale už sa nebojím.... viem, že ho znova prekonám.... keby prišiel.... Tak tomu ver aj Ty.... 😉 .

kubimatej
10. júl 2016

@ametyst123 no bola som u internej najskor mi dala tabletky na vysoky tlak a pulz..ale žiadala som si aj kardiologicke vysetrenie..tak spravili mi ekg a echo..a vzal mi tabletky na tlak lebo z nicoho nic ho mam nizky..ct mozgu bez konzrastu mi robili a bolo ok..poslali ma aj ma mr mozgu ale tu som nedala lebo mi zacalo tahat zubne implantaty..hadicku do zaludka mi robila v augiste minuly rok mala som len dyspnoe..a v januari sono zaludka a tiez oka..ale uz je jún. a ja sa uz od marca takto zle cítim..

kubimatej
10. júl 2016

@ametyst123 a na stitnu mi brali krv a ze v norme

kubimatej
10. júl 2016

a pichli mi len apaurin..ekg nerobili lebo zmerala mi tlak a ten 120/80..nechápem už tomu..a mne zle..večer som dala ale ešte ADčka a zaspala som..a ráno som vstala zase zo zlým pocitom, bolí ma hlava, žalúdok a už mam zase strach..jooj
@ametyst123

domkaaaa
10. júl 2016

@dida232 no veru sa to taha uz pomaly rok uz bolo aj lepsie aj horsie tak vselijak ... Dnes mam depku nechce sa mi ani z postele vstat to preco 😢 Moze to este kolisat? Velmi sa bojiiiim .... Ci to tie rana? Idem sa premoct a nieco pouoratovat ... Vcera som bola na festivale a bolo dovre 😊 Tak nechapem co zas je .... Sovicka sa ma dobre niekedy az velmi dobre 😊 Velmi jej to prajem sme v kazdodennom kontakte takmer

dida232
10. júl 2016

@domkaaaa no veru Domka aj ja mám teraz tie rána katastrofa a tiež sa premáham a prd z toho 🙂 asi to môže tak kolísať, je to divné ale je to tak. Super, že si sa bola zabaviť, ja som bola min týždeň a dobre to padne človeku. Som rada, že sa sovidzka takto drží...pozdravuj ju 🙂

domkaaaa
10. júl 2016

@dida232 didka a ty mas panicku ak ma pamat neklame ... Mne vravia ze aj ja len mne sa zda ze sa mi ani nic nechce a vsade kam idem mam strach uzkost ... Mas to tak aj ty? Alebo co ta teraz trapi?

evak12
10. júl 2016

@domkaaaa joj babenky moje,ja som vcera mala taky celkom fajn den,bola som v praci,dosla som domou aj som troska poupratovala .....a dnes?len posedavam,nic ma nebavi ...je toto normalne?a to beriem 3AD plus rivotril

dida232
10. júl 2016

@domkaaaa Domka momentálne si zas nahováram a nezvládam stresovejšie situácie. Úplná panika ma chytá...von nemám problém ísť, len sa mi nechce...aj teraz ma segra volala na kupko, no mne sa nechce, som rada, že som rada. Zajtra sa chystám obvoďákovi, bo ma už asi 3 týždne bolí hrdlo(samozrejme si nahováram čo to už všetko je) nič nezaberá..žiadne cmúlacie tabletky a tak, tak to asi budú uzliny...a už som z toho KO...malá mala predvčerom kliešťa...no ja na infarkt z toho...a tak len stresujem a to neni normálne toto...

kubimatej
10. júl 2016

@dida232 moja ja zase chcem ísť von, ale mám strach, že zase bidem atakovať. Okolie mi vraví, že čo sa robím, že mi je zle , keď vyzerám normálne..a tiež ako ty furt premýšľam a hľadám sama diagnózy

dida232
10. júl 2016

@kubimatej vieš, čo s okolím je to ťažké...ja som prvý krát najbližším povedala, čo a ako ale všimla som si, že to nechápu..a potom som pochopila, že ten kto nezažije ani nepochopí...reči typu: premôž sa, to ti bolo tak dobre, preto si teraz namýšľaš, nenamýšľaj si, poriadne si zasexuj a prejde to..atď.....no mysleli to v dobrom ale povedala som si, že viac už to nepoviem nikomu, bo ma rozčulovali časom tie názory ľudí, ktorí nevedeli o čom hovoria...ak sa ti chce ísť von, tak choď daj si pred tým neurol a maj aj jeden pri sebe, pre prípad, že by ťa to niekde chytilo...ja som to tiež tak robila...a možno ti vonku bude dobre a atak nebude...skús....nechoď niekam ďaleko, len tak, aby si mala kúsok domov keby niečo..

domkaaaa
10. júl 2016

@dida232 mne sa tiez nechce sak co budem po obchododch behat ked to oblecko aj tak nevyuzijem lebo nikam sa mi nechce alebo sa bojim? J uz ani neviem proste vzdy je tam to ALE ja mam depku 😰

yollanda
10. júl 2016

ahojte, tiez sa liecim na depku uz 11 rokov. mam kventiax a alventu. pri druhom dietati som pribrala hrozne a nedari sa mi schudnut. bojim sa poziadat o zmenu liekov, lebo kym mi to nastavili, trvalo to 3 roky,,aby som bola stabilna.

umabell
10. júl 2016

Caute kocky tak aby vam nebolo ľúto ja dnes tiez ze fuj mam dostať kramy tak pms ako vyšité kua... Nemam 4 den sulpirid a už to veru citim... To mam pred kramami vysadit ale pojdem za nou ja toto nebudem prezivat mesiac co mesiac ani bohovi.. 😲 😲

bambulka05
10. júl 2016

@dida232 ahoj aj moja dcera mala kliesta pred tromi tyzdnami v slabinach. Manzel jej ho vybral a ja hned panika. O tyzden na to ju zacala boliet hlava a mala teplotu. Tak cierne myslienky sa len tak valili. Nakoniec som manzela vyhnala s nou ku doktorke. A ta povedala ze to nekOe byt z kliesta. Bola to normalma viroza. Musim si davat pozor na tieto moje reakcie lebo este aj mojej dcere vybudujem PP.

domkaaaa
10. júl 2016

@yollanda 3 roky? 😢😢😢😢

domkaaaa
10. júl 2016

@yollanda to si ako prezila kks???

yollanda
10. júl 2016

@domkaaaa veru tri roky. uz som myslela, ze som nevyliecitelna

yollanda
10. júl 2016

@domkaaaa tazko som to prezivala. zvlast, ked som bola tehu a nasledne po poporodnom obdobi. chodila som k dr, ktory mi kazdy tyzden menil lieky. mam bipolarku s stredne tazkou depkou. keby nie rodiny, tak som uz v hrobe. ale stale nemozem povedat, ze som ok

umabell
10. júl 2016

@yollanda a počas tehu si tiez uzivala ad. Ja ano od 5 mesiaca nedalo s inac

stevvvka
10. júl 2016

Mozu sa aj v tehu uzivat nejake lieky na psychiku? Neviete mi niekto poradit?

adulkas
10. júl 2016

@stevvvka môžu napr . citalopram

stevvvka
10. júl 2016

@adulkas dakujem. Je to asi na predpis ze? Ja mam dost tazke obdobie a bojim sa, ze kazdodenny plac uskodi babu viac ako nejaky liek, caje na nervy a stres nepomahaju. K psychologovi mi musi dat vymenny listok lekar? Obvodny alebo gy ekolog? Alebo to zozeniem aj bez predpisu?

adulkas
10. júl 2016

@stevvvka môžu napr . citalopram
@stevvvka určite na predpis skús sa spýtať či treba výmenný lístok ja som bola v období keď treba nebolo ja som brala úplne celý čas a malá je úplne ok len sa neboj treba to poriesit

stevvvka
10. júl 2016

Dakujem 🙂
@adulkas

adulkas
10. júl 2016

@stevvvka lieky predpisuje iba psychiater

dida232
10. júl 2016

@stevvvka psychológ si myslím ti takéto lieky nepredpíše...to len psychiater...a výmenný lístok nepotrebuješ. Stačí tam ísť alebo si zavolať a objednať sa ...niekto berie aj bez objednávky niekto len objednaných...