Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

stevvvka
10. júl 2016

@dida232 dakujem 🙂

dida232
10. júl 2016

@bambulka05 moja má dva roky, tak mi nepovie ešte či ju niečo bolí...tak ju teraz budem chorobne sledovať a obzerať...☹

ametyst123
10. júl 2016

@stevvvka Citalopram Ti môže predpísať aj obvodná lekárka spolu s Neurolom.... ale neurol neviem , či je dobrý v tehotenstve... v tomto neviem poradiť... ale viem, že Citalopram, Citalec.... a tieto všetky lieky s rovnakou zložkou... môže predpísať aj obvodná... ale ostatné už predpisuje psychiatrička.... Na ukludnenie predpisuje tiež obvodná, ale tiež len Neurol, alebo Frontin.... ostatné psychiatrička.... Držím palčeky, aby Ti celé tehotenstvo bolo dobre, a samozrejme aj potom.... držím palčeky.... 😉 ... drž sa...

stevvvka
10. júl 2016

@ametyst123 dakujem 🙂

ametyst123
10. júl 2016

@kubimatej No Kubimatej, tak to vyzerá moja, že máš panickú poruchu jak vyšitú... takže bohužial sa s tým zmier, tak ako my ostatné, nič sa nedeje, je to vyliečitelné, takže sa prestaň trápiť blbosťami typu, že máš infarkt, s porážkou, a neviem čím ešte.... a ZAMESTNAJ SI MYSEĽ HOCIČíM, čO ŤA BAVí....! Ja viem, že to zo začiatku nejde.... že stále na to myslíš,... ale ver mi, ked Ti lekári nič nezistili, tak sa netráp zbytočne.... a daj tomu šancu, skús im veriť, a lieč panickú poruchu.... ale normálne tak ako treba.... Skus zmeniť ten Neurol za iný benzáč... a prípadne vymen aj psychiatričku, mne sa osobne nepozdáva, že Ti zvyšovala Adčka v priebehu jedného mesiaca myslím, že až trikrát.... to ani fakt nemalo kedy zauúčinkovať..... Pozri, ja som na pôvodnej dávke už 4 mesiace.... a nezvyšovala som.... a cítim zlepšenie, nie som 100% ale určite nejakých 50-60 % áno.... býva mi zle občas... nehovorím... ale už to dokážem zvládať , a hlavne viem, že je to panická porucha.... a dalej dávam si dokopy aj imunitu, lebo toto som zanedbávala dosť dlho, a odrazilo sa to na mne..... možno aj Ty by si mala jesť viac vitamínov hlavne sk. B, a to magnezium určite tiež... a nejaké Probiotiká takisto..... zmier sa s tým, že šibnutím čarovného prútika sa to len tak samé nevylieči, a pokial aj Ty to tak negatívne budeš brať, tak to bude trvať o to dlhšie... viem, že to momentálne nemáš lahké.. .ale všetko sa deje pre niečo.... a ver, že aj to zlé je na niečo dobré.... pozri, aspon sa Tvoj chlap vyfarbil... možno by Ta podvadzal aj dalej.... tak to aspon vieš skôr..... Tak sa už s tým netráp, vybodni sa nanho.... a ži svoj život.... držím Ti palceky.... 😉 .....

ametyst123
10. júl 2016

@evak12 Ahojky Evi, ja si osobne myslím, že ked si mala včera dobrý den, je to na dobrej ceste, nikto nepovedal, že to bude hned super, ale sú aj dobré dni, aj tie horšie... ale "iba" to že sa Ti nič nechce, no a čo? nevadí... ved potrebuješ aj oddych, ved je nedela... tak nohy hore vyložiť, a RELAX....! 😎 a hlavne žiadne výčitky v hlave, že si mohla urobiť toto alebo hento.... NIE ! teraz proste nerob nič... a ani sa nad tým nezamyslaj... že nič nerobíš.... ok? každý má právo na oddych..... ved makáš, chodíš na brigady, tak čo ? a to popri tom máš PP.... tak čo ešte môže od Teba kto čo chcieť.... hm? 😉 Tak oddychuj... a hlavne vyčitky z hlavy von..... 🙂 😉 😉 .... Inak myslím si, že predčasom si na tom bola horšie, a už sa to zlepšuje, tak len vytrvaj.... chce to proste čas.... musíme vydržať..... (ale aj tak musim povedať, že sa mi vidí, že až 3 Adčka.. je dosť vela....ale to je môj názor... ja osobne by som brala jedno...a benzáč... a tak by som vedela, či účinkuje, alebo nie....a keby neučinkovalo, tak viem, ktoré adčko zmeniť....) Držím Ti palčeky... drž sa 😉

umabell
10. júl 2016

@stevvvka ja som uzivala v tehu Citalec a musi to predpisat psychiater a ten aj rozhodne ci treba uzivat ad alebo nie brala som minimalne davky ale obvodna mylsim ze by nemala davat tehotnej adecka..musis isz k psychiatrovi a bez vymenneho lístku zabolaj povedz ze si tehotna a zoberu ta prednostne ale hovor s lekarom ja som tak urobila.. Zen zhodnoti vsetky rizika... Držím palce..

ametyst123
10. júl 2016

@kubimatej Inak ten tlak si možno mala preto ok, lebo si zobrala Neurol, a ten Ti tlak mohol znížiť.... tak preto si ho možno mala ok... ale zároven, aj nemusel Ti ten tlak znižiť, a máš ho normálny... len zo začiatku si vysoký tlak mala, ten sa proste aj pri atakoch vyskytuje.... bohužial... ale teraz ked berieš aj Adčka.... podla mna sa ten tlak , tým že sa Ti upravuje aj Pp, znižuje a upravuje.... tak si občas pomeraj tlak, ale vtedy ked si realtívne v klude, a potom vtedy, ked Ti je zle.... a porovnaj.... a uvidíš, že tlak sa zvýši práve vtedy, ked máš atak, a uzkosti... bohužial aj u mna to tak funguje... len s tým rozdielom... že mne síce Rivotril pomáha trošku znižiť tlak... ale stále mi ho aspon teda udržiava na 140/100, ale aj tak je to pokrok... mavam tlak aj 160/110, aj ked atak nemám... a to už je dosť ..... ked doberiem tie blbé Antibiotiká..... potom požiadam lekárku nech ma pošle na interné.... bo už som tam mala ísť dávno dávno.... a predtým som aj brala lieky na tlak... teraz neberiem,..... a uvidím, čo mi na internom povedia.... ale myslím si, že nejaké tabletky na tlak mi dajú, lebo nie a nie ten spodný tlak znížiť.... ten vrchný dokazem dať dole... ale ten spodný... nie a nie klesnúť... pod 100.... 😖 ... Kubimatej bud rada, že máš taký super ideálny tlak, a teda je to dobré... len sa drž tých adčiek... a ber aj benzáč, alebo ho fakt naozaj zmen... ved ich je kopa, a ked Ti neurol nerobí dobre... tak ber iný... a ten správny nájdeš..... (jak mi povedala jedna sestra na psychiatrii, čo robí... "každému niečo iné "smakuje"...." 😀 ) Tak proste neurol Ti nemusi robiť dobre... ale iný benzáč áno... tak skús.... netráp sa takto.. je to somarina..... dobre?....

ametyst123
10. júl 2016

@umabell Ano, rozhodne ked je Stevvvka tehotna, tiež by som konzultovala s psychiatričkou, len som chcela napísať, že Citalec, môže predpísať aj obvodná... ale ja by som to neriskovala... a išla za psychiatričkou.... ale fakt môže aj obvodná... a takisto aj Frotnin, alebo neurol.... môže prredpísať obvodná... ale ja osobne som išla radšej k psychiatričke.... a chodievam tam... 😉

yollanda
10. júl 2016

@umabell ja som vynosila, odkojila s AD a neni a nebol problem

janka_banka
10. júl 2016

Dievčatá aj som bola pri oboch tehu na liekoch a to na Alvente + Fevarin a podľa potreby to bol Rivotril a deťúrence sú zdravé a na svet súce 🙂 ... a inak tiež som kojila 5 rokov nepretržite 😀 😀 😀 ... tak sa netreba báť, všetko ide a dá sa zvládnuť 🙂

evak12
10. júl 2016

@ametyst123 dakujem krasne za tvoje povzbudive slova,ani si nevies predstavit ako ma to vie velmi od teba potesit,ty musis byt veeeelmi dobry clovek,ved uz len s tvojho pisania musi byt to cloveku jasne,aspon pre mna urcite!!!!!! 🙂

anina63
10. júl 2016

@evak12 Ahoj, s tým oddychom ti @ametyst123 radí veľmi dobre....tiež som nevedela obsedieť,oddýchnuť,nič nemohlo počkať.......teraz to už viem a veľmi dobre 😀 mala som to už spraviť dávno 😉 Inak,neboj sa,naozaj raz je lepšie,raz horšie.....ani "zdraví" ľudia nemajú stále dobré dni.

anina63
10. júl 2016

Milé žienky,iba tak ma napadlo,že zakladateľka @filipko ani netušila,ako dlho a koľko žien tu bude na tomto fóre. Neskutočne veľa príspevkov.....strachu,paniky,depresie....kiežby sa všetkým tak polepšilo,že tu bude oveľa viac príspevkov.....ako som sa rýchlo zbavila týchto stavov. Veľa zdravia a radosti zo života všetkým..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kachita
10. júl 2016

Presne tak, dievcence, treba si oddychnut, treba sa hyckat, treba sa lubit ;) pamatajte si ze AD su skvela vec, ja sa k nim staviam ako k vitaminom ;)

anina63
10. júl 2016

@kachita Moja,veľmi ťa pozdravujem a tak si ma potešila,že ti posielam srdiečko 🙂

umabell
10. júl 2016

@yollanda aj ja som brala pocas tehu.... A brala si od zaciatku?

umabell
10. júl 2016

@ametyst123 ano ano viem ze to moze aj obvodna 🙂 len som chcela aby nesla k obvodnej... 😉

anina63
10. júl 2016

A keď som už začala písať,tak ešte taká rada tým,ktoré sú veriace....keď máte strach niekam ísť....ja si "beriem" všade so sebou Pána Boha a doma prosím o ochranu sv. Jozefa patróna rodiny.

olivia77
10. júl 2016

@anina63, moja rec!!! stale si hovorim, ze som v jeho rukach... a strach je inak zvladnutelny... som tiez veriaca...

bambulka05
10. júl 2016

@dida232 no to ti verim. Ja som taka ista. Moja ma uz desat a ked povie ze ju nieco boli tak uz stresujem a myslim na vsetky mozne diagnozy. Potom sa jej len vypytujem na priznaky. Ona ma len odbije, ze co stresujem. Manzeel sa vzdy kvoli tomu na mna hneva.

janka_banka
10. júl 2016

@anina63 presne tak, už som to tu raz písala, ja si vždy poviem, že mám na rameni Božiu ruku a ako on povie, tak sa stane 🙂

bambulka05
10. júl 2016

@janka_banka ahoj jani ako sa mas? Uz sa ti polepsilo.

ametyst123
10. júl 2016

@evak12 Hi, 😀 díky, si fakt zlatá,... ja si len myslím, že proste načo sa v živote k druhým správať napr. zle... len samu seba by som tým stresovala, a trápila sa nad tým, som rada, ked sú ludia okolo mna stastní, a tým pádom som štastná aj ja... to ma teší.... ja viem, že niekedy proste ma ludia využívajú práve preto, a aj využívali.... ale snažím sa už aj nedať sa využívať... ale viem, že človek potrebuje vždy nejakú pomoc, a je super, ked má niekoho komu by sa mohol minimálne aspon vyrozprávať , vyžalovať... a ked sa dá aj pomôcť, tak je to super... aj ja som bola v takých situáciách... tažkých... a vtedy, ked som potrebovala naozaj poradiť a pomôcť, vtedy som zistila, kto pri mne naozaj stojí, a cení si ma..a vie ma hoci len vypočuť, alebo aj poradiť, alebo podať pomocnú ruku...... a aj kto nie.... ale nevadí.... som rada, ked môžem pomôcť hoci len tým, že napisem svoje skusenosti, a možno to pomôže aj dalším ludom.... dufam.... 😉 ... Ale dakujem Ti za Tvoje slova, si zlatá... 😵 .... Ja viem, že aj Ty si správne dievča, a bude dobre..... uvidís..... 😉

yollanda
11. júl 2016

@umabell brala som nonstop.

umabell
11. júl 2016

@yollanda a ake si brala ja citalec

zuzkostna
11. júl 2016

Ahojte kocky. Chcem sa opytat. Dá sa vypestovať závislosť aj po mesiaci užívania lexaurinu? Mávam úzkosti a brala som teraz lexaurin 1,5 tak dva týždne ráno. Potom skoro dva týždne po polke denne a potom 4 dni po štvrť a vysadila, medzitým som mala doma s muzom nezhody a zasa ma chytila uzkozt, tak som si po dni kedy som ho už nebrala dala štvrtku. Ďalší deň som si nedala (v sobotu) no a vcera mi bolo hrozne zle, strašný strach, na zblaznenie, až panika... Dala som si zasa polku ale myslíte, že to mohol byť aj abstak? Ako to prekonat? Mam vydrzat a nedať si ten lexaurin? Dnes idem k obvodnej s tým, uvidím čo mi poradí

stevvvka
11. júl 2016

@ametyst123
@umabell
dakujem dievcata, davam si este jeden tyzden, nie kvoli odvahe ani nechcem zbytocne nic odkladat. kupila som si v lekarni caje a manezium, ja mavam hlavne nocne mory z ktorych ma striasa, az to nepomoze, uz mam kontakt na psychiatra.
dakujem za povzbudenie

umabell
11. júl 2016

@zuzkostna ahoj po mesiaci urcite nie! A to by si musela braz veľké davky.. Ja som brala lexaurin skoro rok 1,5mg 3 krat denne!! Ta predtym lekarka ma tak dopovala a uplne v poho som vysadila. Tonje normalne ked sa povadis s muzom ze mas uzkost a ak sa ti to neda prekonať daj si polovičku neboj zavisla určite nie si😀alebo kludne celu ukludnis sa a bude to oki 💗

umabell
11. júl 2016

@stevvvka inac v tehu su taketo sny bezne som citala lebo zena preziva aj strachy o babo aj z pôrodu všetky hormony hore nohami.
A inac sa citis v pohode? Cez deň myslim.