Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
15. júl 2016

@mijo53 taknto mas fajn ze ti spoved pomohla my take šťastie nemame... Vela šťastia ti prajem a to úprimne...

simka1454
15. júl 2016

@mijo53 nemôžeš vedieť čo sme ktorá zažili a čo nás dostalo do týchto stavov,každý človek je iný,každý inak reagujeme na rôzne situácie v živote,ja sama som toho zažila veľa čo ma dostalo do depresie a lieky sú pre nás tiež záchrana,samozrejme každá musíme na sebe pracovať ale bohužial niekedy to bez tých liekov skutočne nejde

domkaaaa
15. júl 2016

@bambulka05 a kolko lexaurinu si brala? A bolo ti tak dobre ze si dokazala aspon fungovat?

aninika
15. júl 2016

@mijo53 Skús neporovnávať svoju situáciu so situáciou niekoho druhého. (Nesúď, lebo budeš súdený...) Keď má niekto, koho vidíš prvý raz, napríklad 100 kíl a Ty mu to budeš vyčítať, nikdy nevieš, či práve nezhodil 50 kíl a chudne ďalej...

Na druhej strane každý má naložené na svojich pleciach len toľko, koľko uvládze. A každá ťažká chvíľa je len skúška, ktorú keď úspešne absolvujeme, už sa nevráti (a príde ďalšia skúška) 🙂

ametyst123
15. júl 2016

@mijo53 Mijo, ja chápem aj Teba , aj dievčatá, tak za prvé ja verím v Boha, do kostola som chodila, ale skôr z donútenia rodičmi, ale časom som si uvedomila, že tam nechcem chodiť kvôli nim, že mi to prikážu, že je to správne, ale že tam chcem chodiť kvôli sebe samej , a to je podstata toho všetkého, verím v Boha, verím, že jestvuje aj diabol, verím že existuje posmrtný život, vo všetko to verím.... Teraz ale za druhé, ked som dostala panickú poruchu, asi nevieš o čom to je,.... skús si o tom niečo pozrieť, ja už som to tu tolkokrát písala , ako mi bolo na zaičatku zle, a ked Ti je zle, a nemôžeš vstať ani z postele, a vkuse Ta prehana, vtedy človek do kostola chodiť nemá, a už vôbec nie, ak si na pn-ke.... to za druhé.... Za tretie.... panická porucha, alebo depresia, alebo uzkost, alebo akakolvek psychická porucha, nie je len o tom, že si poviem, že mi nič nie je, a mi nič ani nebude, tu ide už o poruchu v mozgu, ktorú svojou vôlou len-tak nedokazeš ovládať... Ked si Ty povieš, idem do kostola, aj ked mám chvenie zalúdka, a búsenie srdca, to je nič, oproti tomu, čo je panická porucha..... nemáš o tom šajnu... prepáč... a bud naozaj naozaj rada, že ju nemáš, ja panickú poruchu mám, začala sa mi prejavovať tak, že som mala tlak 180/110, čo nie je sranda,... skús ísť s takým tlakom hocikde... 😖 , dalej prehanalo ma denne aj 15 krát.... a nedokazala som ani vstat z postele a prejst k zachodu, tak mi bolo zle.... len mi manžel pomáhal.... sprepáčením som sa vykadila.... podotýkam ... už len vodu... lebo už všetko vyšlo zo mna čo mohlo.... a stále a stále ma dalej prehanalo... mala som busenie srdca, neskutočný tlak a bolesť na hrudi, ako pri infarkte... pichalo ma do lavej ruky.... pripisovala som to tomu, že mám asi infarkt, dalej ma bolela tak silno hlava, že mi išla prasknúť... neviem to inak opísať... ale tak zle ma bolela hlava, točil sa so mnou svet.... len manžel ma pridržiaval, aby som nespadla.... zalúdok ma bolel tak velmi, že som sa skrucala od bolesti.... a ked som bola s takymto stavom asi 5 krát na pohotovosti... pichli mi Apaurin čo je Diazepam... ukludnovak,... dalej injekciu magnezia.... a tiež Tensiomin pod jazyk.... A potom neskôr..... tieto stavy pomaličky liekmi ustupovali, ale velmi pomaly... a boli to dni a mesiace trápenia.... teraz som ako-tak schopná fungovať.... čo som predtým len preležala v posteli celé dni... a manžel sa staral o deti a domácnosť... a nebolo to lutovanie sa , ja som fakticky naozaj z tej postele nedokazala ani silou vole vstať..... nemáš fakt šajnu o tom... čo to je.... bud naozaj rada, ja som si nikdy ani vo sne nepredstavovala , že takto raz môžem dopadnúť... a ani som nevedela o tom, že také niečo vôbec jedstvuje, a že dokoncca ja môžem mať psychickú poruchu... ale vidíš... môže ju dostať každý.... Na mna pôsobilo vela faktorov.... a tie vyvolali panickú poruchu... rozpisovať to 10.-ty krát už nebudem...
A ku príkladu, išla som raz po začatí brania liekov do Lidlu... a stalo sa mi tam to, že mi prišlo pred pokladnou, kde je hrozne vela ludi, zle, začal sa so mnou točiť svet, citila som že mám vysoký tlka,... pocit na vracanie, že sa na mieste povraciam.... a že odpadnem.... ale povedala som si, že ma stalo kopec sil, vôbec naložiť do vozíka veci, tak že skúsim ist k pokladni... a snažila sa dýchať... lebo vtedy ani dýchať nedokážeš, máš pocit, že sa zadúsiš.... je to fakt hrozný pocit... ja tú hrču v krku mám doteraz... už s nou ako-tak dokazem žiť... ale stále je tam.... bohužial.... dajakosi som prišla až k pokladni... a pokladnička sa na mna usmiala.... to ma povzbudilo..... a vydržala som to..... a teraz to skusam znova a znova... idem k lekárovi, je mi zle, idem von, je mi zle, idem hocičo vyriešiť... hoci len na poštu... už mi mozog signalizuje problém... a začína to... lieky mi ale pomáhajú... dám si benzodiazepín.... a idem.... ukludním sa.... a ide to.... Takže mi nehovor, že len do kostola treba ísť, a bude to fajn... už to čakanie pred spovedelnicou je horor, ked je tam kopec národa... a Ty musiš predýchavať, aby si tam pred všetkými neodpadla... a všetci to o Tebe vedeli, že Ti je zle... a ked ziješ niekde v malom mestečku ako ja, tak si dávaš dobrý pozor, aby Ta ludia neohovarali.... tak sa takymto situaciam radšej snažiť vyhnuť... Inak mne raz prišlo zle až tak, že som odpadla... a nevedela som o tom... až som sa prebrala na zemi.... a to už boli u nás záchranári.... a ja že čo sa deje.... Tak mi nehovor... že sa to dá.... že je to uplne lahké... Prečo teda vymysleli psychiatrický odbor... len tak zo srandy?.... myslíš, že každý dokaže svoje psychické problémy prejsť len tak ... silou vole...?.... Potom si asi snílek, prepáč že to tak napíšem.... A dalšiu otázku mám na Teba.... A rada by som, aby si mi na nu odpovedala..... Prečo si prišla na toto forum s nazvom "Depresia.... blablabla.... 🙂 "... ked si zdravý človek, a nič takéto Ta netrápi?... Fakt ma to zaujíma, lebo ja ked som ešte pp nemala som na takéto stránky, ani náhodou nešla... ani som nevedela, že takéto niečo je,, a ani som nemala potrebu také niečo vyhladavať, lebo som bola zdravá... Tak mi teda prosím odpovedz, prečo si na túto stránku zavítala.... ?... Dakujem za uprimnú odpoved.... Ja mám Vysokú školu.... nerada to niekomu hovorím... a iba moj manžel vie, že mám IQ 134,.... a tu ma nikto dufam nepozná, a nespozná... dufam.... . lebo ja chcem zapadnúť medzi ludí, ja nemám zaujem, aby to o mne ludia vedeli..... chcem aj v tomto ostat v anonymite.... 🙂 ... možno je to nepochopitelne, ale tu kde žijem, nechcem byť iná, nechcem "vytrčať".... ak ma chápeš.... a nikdy som si nepomyslela, že ja môžem mať psych. problémy.... lebo som vzdy bola veselý typ človeka, dokonca myslím , že aj vkolektíve oblúbena, všetko som vybavila, vyriešila, pomohla, poradila.... doma všetko urobila... proste super žienka.... doma aj v práci.... a v spoločnosti... a vidíš... pokazilo sa to.... Takže ani Ty nekrič hop, jak sa vraví, kým nepreskočíš..... a ak nemáš šajnu, o čom tu s dievčatami hovoríme, a ako preberáme tieto naše naozaj vážne problémy.... tak prosím nebagatelizuj naše problémy... ak o tom nemáš potuchy...
Ale doplním ešte, ja do kostola chodím práveže rada, poznám tiež knazov a knazov....sú knazi povolaní Bohom, a tí , ktorí sa rozhodli pre knazstvo, pretože je to pre nich príjem... bohužial ale je to tak.... aj knazi sú ludia... nie Bohovia... iba Boh je Boh... 🙂 🙂 dobre som to napísala.... 😉 Mám dokonca kamaráta, ktorý knazom bol... lebo ho matka nutila ísť za knaza, hoci viem, že vždy bol zalúbený do mojej kamarátky a ona donho.... ale na konci sa rozhodoval, či ísť za knaza alebo nie, a vieš čo ? rozhodol sa pod nátlakom, že za knaza pojde.... Čo myslíš, čo bolo potom?.... Nechám to na domyslenie...?... Nie , poviem Ti ... A čo bolo dalej....(ako v Bambulke...)..... ale rozprávka to nebola.... poviem na rovinu... po dvoch rokoch knazstva... sa rozhodol, že s knazstvom končí... a vylúčili ho z Cirkvi, lebo stale v srdci citil, že to nie je pre neho, a odisiel do Anglicka... a zhodou okolnosti... sa tam stretol s mojou kamaratkou... do ktorej bol zalubeny... a zobrali sa... hoci boli smutní obaja, že nie cirkevne.... čo je pochopitelné, že cirkev im to nedovolila... ale obaja aj nadalej v Boha veria... a sú veriaci.... aj ked netvrdím, že aj oni resp. on neurobil chybu... mal sa postaviť matke.... a nemal sa nechať nasilu tlačiť do niečoho čo nechcel.... ale zato tvrdo zaplatil... ale vieru v srdci nadalej ma... a svoju milovanú zenu... a dve krasne detičky... 😉 .... Ja už dopredu viem, čo mi na to odpíšeš, že také niečo neuznávaš... ale tú situáciu si tiež nezažila, takže nemôžeš posudzovať... lebo ten kto odsudzuje, sám bude odsúdený, .... však sa tak píše v Biblii, nie?... Ale treba ludom odpustať, a aj nam bude odpustené.... 😉 ... Inak ja do kostola fakt chodim rada, teda chodila som.. ale teraz nemôžem, kedze som na pn-ke hoci vychadzky mám, ale tých ludí, ktorí o tom nevedia, je kopec... a budú si ma podavať v ustach... že ako to že do kostola chodim, ked som chora.... 😒 Takže asi tak.... Ja v kostole načerpávam silu, aj ked fakt niektorí knazi, fakt pôsobia skôr na umieráčika, ako keby človeka mali povzbudiť... ale sú aj dobrí knazi, správni knazi, ktorí človeka navedú správnym smerom.. .a niekedy povzbudia hoci len malou vetičkou, ktorá človeku utkvie v pamäti,, a pomôže to človeku.... takže ja to zhrniem tak, že do kostola chodiť je výborná vec, ak si schopná tam ísť, a chodiš tam kvoli sebe, a svojmu pocitu, že Ti to dáva to najlepšie, s tým suhlasim, ale na druhej strane ak je clovek chorý, a citi sa pod psa, tak ho nedonutiš ! tam chodiť.... a človek sa nemá nutiť do veci, ktoré sám nechce.... a tiež sú aj ludia, ktorí veria v Boha, a majú ho v srdci,... a možno sú niekedy stokrát lepší, ako ludia, čo do kostola prídu, a potom idú do práce a osočujú jeden druhého, ohovárajú sa navzájom, robia intrigy, alebo nevyplácajú mzdy, ako by ludom patrili, alebo robia svojim susedom zle.... takže sú aj ludia a ludia, a sú aj knazi a knazi.... a ja uznávam to, ked človek chodí do kostola s presvedčením a vierou ,že tam chodiť sám chce, a že ho tam niečo tahá... nie povinnosť, ale túžba....a pocit načeprania síl, a tak dalej..... a nie že tam chodím preto, lebo tam chodia aj iní susedia, aby ma napr. neohovarali.... to neuznávam... Boh je pre každého tu na zemi.... a upierať iným právo na Boha a vieru, len preto, že Ty napr. do kostola chodíš a iní nie, je ako príbeh o márnotratnom synovi... ked jeden brat, ktorý bol stále pri otcovi, závidel druhému marnotratnemu bratovi, že ho otec privital vo svojom naruči, aj ked sa syn zachoval zle, a odišiel od neho.... Tak sa skús zamyslieť nad tým, čo som tým chcela povedať....
A prosím Ta, Mijo, neber nám, dievčatám tu na fore, odvahu a nádej, že sa z toho dostaneme, my sa z toho vyliečime, vyliečit sa to dá, ale potrebujeme brať lieky, ved nam ich predpisali lekári, a ja som nečítala o Tebe, že si lekárka, či ano? ak ano, tak prepáč,.... ale mne lieky doslova zachranili život... a pre niečo ich asi vymysleli, tak nebud labuť... 😅 ,... a skus nas pochopiť, že asi pre srandu kralikov tie lieky neberieme, prave naopak, snažime sa ich čo najskôr zbaviť.... ale hlavne sa snažime o to, aby sme boli čo najskôr zdravé... Tak nas o to neoberaj.... o tú túžbu vyhrať nad touto pliagou... dobre?.. Dakujem Ti.... dufam, že si sa neurazila... lebo potom to budem chápať tak, že si neuniesla kritiku, a nevieš ani odpustať..... Diky za porozumenie.... 😉

ametyst123
15. júl 2016

@aninika Hi, Aninika, si ma predbehla... a napisala si to skôr, ako ja.... 🙂 ... dobré.... 😉

mijo53
16. júl 2016

@ametyst123 Dobre ráno prajem, písala som, že už viac na Vás nebudem reagovať. Naskočila mi táto téma, tak som sa pozrela, čo to je, lebo v dnešnej dobe sa o depresii veľa hovorí. Toť vsjo a ešte Vám poniektorým odkazujem, že n e f a j č í t e, lebo ako jedna písala, že krabička cigariet, to musí byť riadna triaška z toho

bambulka05
16. júl 2016

@domkaaaa mne hned po prvej navsteve psychiater k AD predpisal lexaurin a kazal mi si ho davat 3x denne. Ulavu som pocitila cca po troch dnoch. Nevravim ze to bolo 100% ale mohla som fungovat a vykonavat normalne cinnosti okolo domu a dcery. A konecne som dokazala fungovat bez atakov hlavne v praci kedze som ucitelka. Naozaj mi to pomohlo. Ale treba pravidelne. Vysadzat aom zacala az podla pokynov psuchiatra. Po celkovom vysadeni som asi tri dni mala naspat male ataky. Ale psychiater ma na to pripravil ze sa to po vysadeni moze stat. Tak som len zatala zuby a vydrzala a potom uz bolo fajn. Lexaurin som uz odvtedy vobec nebrala dva mesiace. Teraz si dam iba rano jeden citalec a fungujem. Niekedy ked som unavena alebo mam stres v praci tak mi trpne a boli ma lava strana ale vtede viem ze musim zresetovat a dostat sa do pohody. Niekedy to nie je lahke. Ovladam to viac teoreticky ale prakticky. Tazko sa mi problemy dostavaju z hlavy von. Ale s mojou psychologickou na tom pracujeme. A ja verim ze to casom dokazem. A urcite aj ty budes v pohode. Najdi si nejaku cinnost co mas rada a co ta bavi. A kes to pride zacni to robit. Neboj porazis tu pliagu. Ale chce to len cas. Psychologicka mi povedala ze ani uzkost nepride zo dna na den. Tiez je to dlhodoby proces kym ten stav pride dlhodobe stresy prepracovanost strach atd. Tak aj pri liecbe treba byt trpezlivy. Tiez neodide zo dna na den. Je to dlhodoby proces. A ty mas tie benzace nejake?

kubimatej
16. júl 2016

ahojky..včera o 19tej mi prišli tak strašne zle , tlak 160/100, začalo mi ťahať tvar a pocit jej trpnutia..dala som si magnezko a neurol..tlak neklesal.vzala ma rzp na vysetrenie k neurologovi..ten dal infuzku magnezko plus novalgin do toho a apaurin do zadku. po steceni horsie stavy..tlak klesol na 140/100 ale ja som ostala bordova na celej hlave a htozne to palilo..rychlo mi drbli dithiaden do zadku..palenie trochu ustalo ale nohy sa mi samovolne triasli, chodit som nevedela..ze zavolaju psychiatra a ostanem tam ak sa neukludnim..som myslela ze odbila moja posledna hodina. kvoli detom nemozem sa dat hospitalizovat na psychiatriu. o pol noci ma prepustili domov a ja vyboty mobil ziaden taxik nebol na blízku..v tom vetre som stala 20 minut kym nejaky prisiel..domov som prisla zlomena ze idem rychlo spat..no nedalo sa mi, mihotalo mi pred ocami, tocila som sa, nedalo sa mi dychat, bolo mi na grc..celu noc som oka nezazmurila a prosila boha..teraz lezim v posteli najskor zimnica potom horucava a tak dokola..nevládzem :(

apolka77
16. júl 2016

@kubimatej
pokial sa nebudes chciet dat hospitalizovat, lekari ti nemozu pomoct ani zistit co ti je...ordinacne sa to neda...
podla mna mas zmes viacerych diagnoz, urcite mas gyn.problemy, uz len tie modriny po kyretazi by som povedala nabeh na trombozu..toto by si mala urcite riesit...dalej mam pocit ze mas alergiu na nejake lieky, tvoj organizmus sa uz brani proti vsetkemu...vid. reakcia po infuzke, injekcii...plus fobia jak svina...

poloz si otazku dokedy si toto schopna vydrzat...
jednoznacne potrebujes kompletnu diagnostiku, takze do nemocnice by si na par dni ist mala..kvoli sebe aj detom...
Nemas kam deti dat?
VED MAJU AJ OTCA...PRECO TA ON NEZANIESOL NA POHOTOVOST?
Babky nejake tetky, sesternice, ci dobre kamaratky nemas?
Predstav si, ze by si ta nechali v nemocnici mas vazny stav, co by si robila? Neverim zeby deti zostali na pospas.

kubimatej
16. júl 2016

@apolka77 proste oni ma chcu dat len na psychiatriu, nechcu nic ine riesit a ja som z toho uplne zufala..on ma nezaniesol, lebo nema vodicsky..moj oco s mamou ssu v rakusku a svokra radsej sa nevyjadrujem..a uz nikoho ineho nemam. no ved toto ze moj organizmus odmieta uz akekolvek lieky a ja neviem preco kedze krv je dobra..oni ma len odvliect na psychiatriu a to je vsetko

janka_banka
16. júl 2016

@kubimatej ahoj Kubimatej, no ja to vidím tak, že najlepšie riešenie by bola pre Teba nemocnica ... viem, že sa brániš, ale tam Ti urobia všetky potrebné vyšetrenia, nebudeš tam len ležať a čumieť do blba ... aj som bola takto v nemocke pred narodením mojich detí kvôli anorexii, ležala som na internom kvôli nízkej váhe, každý si myslel, že to mám fyzické ... len moja psychiatrička to hneď vedela, ktorá bije ... ale ja som sa nedala a chcela som vyšetrenia a všetko bolo v úplnom poriadku, ale bola som spokojná ... možno sa potrebuješ ukľudniť a pri detičkách je to ťažké ... i keď sa Ti zdá a máš pocit, že opustíš detičky a pod., musíš myslieť aj na seba, lebo ak nie si Ty v pohode, tak aj deťúrence to cítia, to mi ver !!!! a ak budeš v nemocke tak máš pocit istoty, že Ti bude hneď poskytnutá pomoc a hlavne sa budeš úplne sústrediť na liečbu ... ja verím, ako sa cítiš, ja som tiež už veľakrát plakala, že chcem ísť do nemocky, lebo sú to hrozné stavy ... niečo sa dá prekonať doma, ale ak lekár odporučí, ja by som poslúchla ... nechoď až do vyčerpania svojich síl ... o to dlhšia a náročnejšia bude Tvoja liečba a posúvaš len nevyhnutné ... ale rozhodnúť sa musíš samozrejme sama ... držím palce

kubimatej
16. júl 2016

@janka_banka ked mna odmietaju dat napriklad na interne aj neurologiu..ze ja som v pohode..nechcu ma praveze dat ani na psychiatriu kedze komunikujem s kazdym normalne..ze vobec nevidia na mne uzkost ani nic..preto odmietam hospitalizaciu na psychiatrii..a nasa psychiatria je nieco strasne stacili mi tam dve hodky a skoncila by som uplne na dne..vies a ked na pohotovosti vidis tych neochotnych lekárov ako ti ledva nieco daju, zivaju pri tom tak hroza..a vsetci v mojom veku..ked som im navrhla aj sono ciev kvoli tym modrinam odmietli..ked som chcela kardiologa tak mi povedala ze ambulantne .hrozne nieco v tych bojniciacg

kubimatej
16. júl 2016

@janka_banka rozmyslam nad nejakym komlexnym vysetrenim celeho tela..si to aj zaplatim zo svojho..a ked mi povedia ze som uplne zdrava aj po tomto vsetkom, co mi oni aj teraz tvrdia ze som uplne zdrava..tak by som sla na tu psychiatriu..len neviem kam mam ist?!

umabell
16. júl 2016

@kubimatej a dokedy chces takto fungovaf? Nechcem ta plasit ale ked nedajboze skolabujes tak deti si ako pomozu ked budes sama doma? Ja si osobne myslim ze tieto ad ti nerobia dobre a mas nežiaduce účinky.. V pondelok rychlo nabeh i k doktorke a riešte zmenu ad... Ale tiež si osobnemyslim ze by si mala ist do nemocnice... Ved sa zblaznis zachvilku!! Neboj vzdy sa riešenie najde len si to skus zariadit daj ich k otcovi... Musis byt kompletne vyšetrea ale ako pises mas aj krv v poriadku toto je vsetko psychické... A potrebuješ nastaviť liečbu... To mas vryte v pamäti kvoli bratovi.
Ale neboj sa neumries!! Jooj drzim silno palceky nech si uz v poriadku...

kubimatej
16. júl 2016

@umabell vcera som si ani nedala to trittico kedze som prisla o pol noci domov az..a vobec nemam dnes abstak..ked som minule bola za psychiatrickou ze pbvodba mi kazala pridat nejake ad na den aby som fungovala..tak nie, ze co sa jej biekto kafruje do roboty..hentie mi robia dobre, lebo uz som mala aj lepsie dni. vsak ja uz nevladzem takto fungovat, ale nasa psychiatria urcite nie! vsak tabletky sa daju skusat aj doma a nie takto ma vzdy zrusit

ivka1302
16. júl 2016

@kubimatej citam tu prispevky a je mi velmi luto v akej situacii sa nachadzas ale ver ze vzdy je cesta von a ze vzdy sa najde nejaka pomoc aby si sa mohla zase odrazit. Ja si myslim tiez ako tu uz bolo napisane ze mas nespravne lieky. Mozno som v tomto troska neveriaca pretoze mne samej ziadne lieky nezabrali ale skor mi bolo ovela horsie presne ako tebe a aj domkee ktora tu pise ze jej je po navyseni liekov stale horsie 🌺🌺❤️❤️❤️🌸🌸🤗Kocky skuste sa ukludnit a pocuvat aj same seba viem ze je to tazke ked je clovek na liekoch ale ja som si davku sama znizila a cuduj sa svete rozjasnilo sa mi. Nehovorim ze to mate urobit ako ja ale ja som nemala staleho doktora nakolko som v zahranici a tak nejak instynktyvne som to urobila. Poradte sa s lekarom myslim si ze lieky by vam mali pomoct a nie vas priviest do takychto stavov. Ja som tie najhorsie stavy mala prave pri navyseni liekov. Niekedy menej je viac a to naozaj dievcata. Nerieste a nepozorujte sa tak detailne kazdy den ale skuste pocuvat same seba. Kazda pozname svoje telo najlepsie same a preto su vsetky rady zbytocne. Pises kubimatej ze si si vcera nedala ani tritico a horsie nebolo. Ja som mala tritico a v kvapkach a jedna kvapka rano ma polozila a nevladala som fungovat. Lieky pomozu ak su to tie spravne lieky na spravnu diagnozu. Poradte sa s lekarom aj ty kubimatej a aj domkaa je to uz cela vecnost co sa takto trapite toto nebude ta spravna cesta. Drzim vam palceky a myslim na vas v modlitbach. 😊😊😊🌺🌺🌺❤️❤️❤️🤗🌸🌸🌸domkaa

ametyst123
16. júl 2016

@mijo53 Ahoj Mijo, ja nechápem prečo nechceš na môj príspevok reagovať, ked som Ti nič zlé nenapísala, a asi nemáš rada, ked Ti niekto napíše trošku iný názor ako máš Ty, ale ked si si nevšimla, ja som suhlasila aj s Tebou v niektorých veciach, ale v niektorých nie, tak nechápem prečo nechceš na to konštruktívne reagovať..... Je to minimálne čudné, takže podla Teba, Ty si môžeš napísať svoje názory, ale ostatní nie?.... Nechápem, máš potom zvláštny pohlad na veci, a na svet ako taký, myslíš si, že všetko pôjde len tak, ako Ty si predstavuješ, a ako Ty chceš, ale to tak vôbec nie je.... Každý sme dôležitý, a ak si na to neprišla, ako správna veriaca, čo aj ja som, tak by si mala vedieť, že máš milovať svojho blížneho ako seba samého, to je základný zákon Boží, ešte pred desatorom Božích prikázaní.... Miluj blížneho svojho ako seba samého... To hovorí aj Ježiš. Neviem, prečo si taká nabrúsená, potom Ta asi ovlada niečo iné, ako láska k bližnemu..... Ja som napisala len to, že v takých zlých stavoch, aké človek má, nie je schopný ist ani do kostola. Ked máš chrípku, ako sa cítiš?... Dobre? To pochybujem... A ideš vtedy do kostola?.... Asi tažko.... A ak ano, tak nakazuješ iných.... Ale to je chrípka, predstav si, že máš psychickú poruchu... a nie si schopná ani vstať z postele, lebo nemáš vôbec silu....bolí Ta zalúdok, bolí Ta hlava na prasknutie, vraciaš, a beháš na záchod... Išla by si v takom stave do kostola?... To silne pochybujem... Tak neviem prečo tu dievčatám nedáš pokoj, ked nemáš vôbec šajnu, čo je PP, alebo depresia, alebo uzkosti, alebo akakolvek psychická porucha.... A nejak sa mi nechce veriť, že Ti len táto téma náhodou vyskočila, a preto tu píšeš... prečo si vlastne mala "dzeku" tu písať, ked sa Ta táto téma netýka, a nevieš o nej nič?.... Nechápem.... Skús mi na to uprimne odpovedať, ale asi sa toho už nedočkám.... 😒 ....
A čo sa týka cigariet.... nehádz všetkých do jedného vreca, ak si si nevšimla sú tu asi tri-štyri dievčence, ktoré fajčia.... a ostatné nefajčíme... tak prečo nás všetkých odsudzuješ...? ja napríklad fajčenie neznášam, a vadí mi , ked aj v mojej blizkosti niekto fajčí, ale nebudem druhému zakazovať, alebo prikazovať aby to nerobil,.... Každý má svoj život a každého by si mala akceptovať takého, aký je.... Nevravim, že si nemôžeš napísať, že ano, cigarety sú zlé.... to nevravím... kludne si napíš, len to ludom nemáš právo prikazovať... citujem Tvoje slová " A ešte Vám poniektorým odkazujem, že n e f a j č í t e, lebo ako jedna písala, že krabička cigariet, to musí byť riadna triaška z toho" Toto si napísala Ty, ja Ta len citujem.... Ano, ja nevravím, môžeš kludne napísať, cigarety nie sú dobré, a neprospievajú vám, dobre by bolo s tým prestať, ale ak to niekomu pomôže hoci len psychicky, kvôli pocitu, že mu to robí dobre.... tak čo na tom... ved dievčatá dobre vedia, že to je nezdravé.... Myslíš, že sme tu 16 -tky...?.... Niektoré tu máme už okolo 40-tky.. tak asi nie sme malé decká, ktorým môžeš rozkazovať.... prepáč, ale toto mi správne nepríde.... Takže podla mna si na tomto fore skôr preto, aby si tu robila rozbroje, a deptala tu ludí, ktorí deptanie práveže vôbec nepotrebujú, ak si Ty silná osobnosť, super, prajem Ti to, my ostatné sme tiež také boli, ale bohužial nas postretlo to, čo nás postretlo.... takže neber nám odvahu, nabrať znova silu ....dobre?.... Dakujem.... Prišla si tu na toto forum, nemáš šajnu o danej problematike, a len podla mojho názoru ...."rýpeš" do ľudí...neviem ako inak to nazvať. tak toto ja neuznávam....My všetci sme si rovní pred Bohom aj pred sebou samými.... takže sa nevyvyšuj nad nás, dobre? Ahoj....

mijo53
16. júl 2016

@ametyst123 veď som ti reagovala, že táto téma sa ukazuje na MK a tak som ju otvorila a chcela do nej nahliadnuť, čo sa v nej hovorí, lebo dnes sa veľmi veľa hovorí o depresii a popriala som vám skoré uzdravenie a povedala, že ak niekto vyfajčí krabičku cigarieť na denne, tak triaška celého tela musí prísť. Povedala som, aby ste nefajčili, možno ty nie, ale neviem ktorá fajčí ako dúha

ametyst123
16. júl 2016

@mijo53 Tak mi prosím Ta povedz, prečo som mávala ja triašky celého tela, a fajčila som jednu cigaretu raz do týzdna pred 14 rokmi..naposledy...ked som ešte chodila na vysokú školu dialkovo....čiže iba raz do týždna... tak som si cez obed akože so spolužiakmi dala jednu cigaretku... len akože.... . a to bolo na výške pred 14 rokmi... odvtedy ani cigaretka... 🙂 Tak prečo mám pri atakoch triašky.... a aj kopec dievčat aj triašku, ked nefajčia...?... Skus si prečítať alebo vygoogliť o príznakoch napríklad panickej poruchy... dobre?.... A potom mi napíš... ok?.... A medzi tým je aj triaška tela, a to taká, že sa trasieš, a nedokazeš to silou vole ovládať, nevieš to zastaviť... ja som sa takto triasla ako osika.... vždy ked som mala atak.... aj o tom si vygoogli, čo to je... ak máš záujem.... A ja som vzdycky skončila na pohotovosti, kým mi prišli na to, čo mi je.... a to som tam bola 5-krát na pohotovosti.... a furt mi dali Apautin a magnezium a Tensiomin pod jazyk....tak si myslíš, že len tak pre srandu králikov mi to dali?.... No asi zahodme všetky lieky do koša, ved na čo sú....?... Nie?.... A vdaka, že si nám popriala skoré uzdravenie, ano , aspon v tomto cítim pozitívum z Tvojich príspevkov , nehnevaj sa, ale ja viac asi Teba čítať nebudem, lebo ma oberáš o silu nádeje..... a to ja nechcem.... podla mna nemáš o probléme ani šajnu, a píšeš o niečom, čo si sama na vlastnej koži nezažila, a nemáš o tom potuchy... Takže vdaka, ale končím.... teraz ja.... 😵 😉 ... Nehnevám sa ... to vôbec... ale niektorým ludom nemá zmysel niečo vysvetlovať.... Ahoj...

umabell
16. júl 2016

@mijo53 ja fajcim ako duha a netrasie ma preco? Mna to upokojjje aj ked si myslis opak a ano aj to viem ze cigarety su hnoj ale co uz.. Je rozdiel prežiť a prežiť... Ale ked si si neprežila "pravu" depku alebl úzkosť nevies o com hovoris... A nesud lebo budes sudena... Este raz zopakujem keby mi spoved pomohla som tam aj ubytovana ja sa budem spovedať na "inom" mieste a nie každý musí mat nazor ako ty... A predstav si ze aj na verim vBoha a verim aj ze mi pomaha sa pasovať s tou mojou pliagou... Pekny den

ivka1302
16. júl 2016

@mijo53 no tato tema je velmi diskutabilna myslim si ze o tomto by sa dalo dyskutovat prinajmensom ako o depresii. Pozor ale samotny kostol nieje Boh tiez som tam hladala utechu z mojich problemov aj na spoved som isla a vysla som zo spovedelnice s pocitom najvacsej hriesnice na svete a to som nikoho nezabila hahaha. 😘🌺❤️😊🤗🌸Ak ma takto pomoct knaz tak dakujem nechcem. Odkedy som spoznala Boha praveho a milujuceho tak sa spovedam jedine jemu a nepotrebujem k tomu nejakeho prostrednika ci tlmocnika ktory si hovori knaz a nema ani ponatie o naplneni ducha svateho. Aj ja som bola tak klamana ako vacsina z vas ale jedine bozie slovo ma moc a to mame v nasich ustach. 🌺🌺❤️❤️❤️Prislovie 4-20 MOJ SYNU POZORUJ NA MOJE SLOVA NAKLON SVOJE UCHO K MOJIM RECIAM NECH NEODIDU OD TVOJICH OCI OSTRIHAJ ICH PROSTRED SVOJHO SRDCA LEBO SU ZIVOTOM TYM KTORI ICH NACHADZAJU A CELEMU ICH TELU UZDRAVENIM. 😊😊❤️🌸Izaias41-10 NEBOJ SA LEBO JA SOM S TEBOU NEOBZERAJ SA V STRACHU LEBO JA SOM TVOJ BOH POSILNIM TA A AJ TI POMOZEM A PODOPRIEM TA PRAVICOU SVOJEJ SPRAVODLIVOSTI 🌺🌺🌺❤️❤️❤️🤗🤗🤗Pavla filipanom 4-6 O NIC SA NESTARAJTE ALE VO VSETKOM MODLITBOU A PROSBOU S DAKOVANIM NECH SA OZNAMUJU VASE ZIADOSTI BOHU 🌺🌺❤️❤️❤️Zalm 55-23 UVRHNI NA HOSPODINA SVOJE BREMA A ON TA BUDE OPATROVAT NEDOPUSTI NAVEKY ABY SA POHNUL SPRAVODLIVY😊😊😊😊😘😘😘🌺❤️Joooj mohla by som pokracovat je mi luto nenasla som tu jediny odstavec kde by sa hovorilo CHOD ZA KNAZOM A ON TI POMOZE 😂😂🌺🌸❤️🤗😘Dievcata zvladneme to vsetko nasa POMOC JE U HOSPODINA KTORY UCINIL NEBESIA I ZEM 🌺🌺❤️❤️❤️🍒🌸Len tolko som chcela k tejto teme prajem pekny den 🌺🌺🤗🤗🍀🍀🌸💜

apolka77
16. júl 2016

@ivka1302
ahoj Ivi,

vies, ono ide o to, že AD zacinaju ucinkovat naozaj po dlhej dobe cca po 2mesiacoch pride ake take zlepsenie, dovtedy k nim treba este nejaky "benzac" na ukludnenie typu NEUROL, LEXAURIN atd...tieto benzace treba brat spolu s ad..TO JE PODMIENKA, aby sa tie stavy nezhorsovali, lebo kazdy psychiater by mal upozornit ze na zaciatku liecby sa kuriozne nase stavy este zhorsuju a prehlbuju..preto je ten benzac POVINNY...ale domka a kubimatej si nedali povedat a ten benzac beru hala bala, ked uz fakt prihara..preto sa maju tak zle...nevydrzali tie pociatocne stavy a preto sa im menili lieky...keby k nim brali benzac v pohode pri prekonali toto neprijemne obdobie, ktore fakt moze trvat aj viac ako 10 tyzdnov...zial, je to tak...
ja beriem ad uz po 2x, tak velmi dobre viem ako to cele funguje..ze to chce cas a vela trpezlivosti a neodmietat benzac..proste brat ho pravidelne 2 ci 3x za den...
Mne ad pomohli teraz ich beriem uz 2mesiace mam sa o 80% lepsie...benzac si uz davam naozaj prilezitostne a polovicnu davku...tym som chcela napisat, ze ked niekto prestane brat AD skor ako neprejde ani 8tyzdnov, nemoze vediet ci mu ad zabrali ci nie...pravdaze, stava sa, ze niekomu vobec nesadnu ani po 2-3 mesiacoch vtedy treba rozmyslat nad zmenou ale nie skor..jedine ze by to boli fakt nevydrzatelne neziaduce ucinky a benzac vobec nepomaha...

domka sice tvrdi, ze jej benzac odmietaju davat v nemocnici, ale mozno je to tym, ze je v nemocnnici a maju ju stale pod dohladom.,aj ked pre mna je toto tyranie cloveka, lebo nie je mozne tento pociatocny stav vydrzat bez nich..to je na zblaznenie..ja by som to nevydrzala, tak vobec nechapem tych dr., takto naschval nechat trpiet cloveka...na jej mieste si zozeniem nejaky od obvodnej a beriem ho...
mas pravdu treba sa riadit aj intuiciou nikto nepozna svoje telo lepsie ako my same..a treba zacat naozaj "bojovat" same za seba a nespoliehat sa iba na dr..aj s tym suhlasim...

kubimatej
16. júl 2016

Ešte toto chcem povedať..ja sama v seba verím, už keď mi bolo zase pár dní fajn, som sa tešila, obdarúvala okolie úsmevom, keď zrazu zase ten včerajšok..najviac ma sere, že žiadnu podporu nemám ani od okolia..muž ma má v riti , svokra že predýchavaj a daj si neurol aj 7krát denne, ked volam mame do zahranicia tak mi vraví ze aby som sa už prebrala z tohto všetkého, oco ze mi jebe na tú hlavu a susedia?! pre nich som psychicky pripad kedze mi dr nic nenasli a uz sa zo mna smejú :( že furt mi je zle. preto im chce moje telo, moj mozog asi dokazat, ze som vazne chorá..a vzdy ked mi pride trochu zle, uz sa zacnem bát, ze umriem

domkaaaa
16. júl 2016

Baby dnes uz fungujem o trichu lepsie asi to kolise a aj bude koli tomu navysovaniu tych liekov

umabell
16. júl 2016

@kubimatej vykasli sa na okolie prvoradá si ty a tvoje deti... Zopakujem kto neprezil nepochopi.. A ty nemusis nikomu nic vysvetľovať ani dokazovat.. Maj sa rada počúvaj svoje telo a vzdy ked pridu na teba myslienky tipu ze umieras odozen ich..ľahko sa mo to pise ale mne tak doktorka kazala odohnat ich prec zasmej sa nad nimi a posli ich do čerta... Skus aspo raz.. Prekonať strach je ťažké ale nie nemozne... Musis byt silna kvôli deťom neboj neumieras vsetko je to ta kurev.... psychika... A nie si vážne chora krv mas ok všetko je v poriadku toto robi ta nasa pliaga a nedovol jej aby ta ovladla.. Vies ake som mala ja zle.myslienky? Fuj ale naučila som ich odohanat... A skus brat fakt ale fakt pravidelne aspon mesiac 3 x denne ten Neurol!! Aj ked sa ti polepsi tak ho ber ja bez rivotrilu by som scvokla toralne teraz beriem len polku z 0.5mg a, pomaly jo chcem dat do hája uvidim a ak to nepôjde znovu ho dám lebo chcem zit a starať sa o rodinu... A ostatní. Mi mozu vyliezť na hrb.
.

domkaaaa
16. júl 2016

Ja sa ale bojim ze to neni depka ze som len taka drbnuta povaha ... Na vsetko kam mam ist si poviem a naco a brutalne sa mi nechce az taka nechut niekam ist 😢 Prejde toto baby niekedy? Ze budem mat znova chut zurovat behat po kavickach a nakupoch?

domkaaaa
16. júl 2016

@bambulka05 benzace mam len svoje od doktorky predpisane ale mam len nejjakych 10 neurolov 0,25 tak setrim na horsie casy ale ak este horsie mozu aj byt 😂

mpg
16. júl 2016

@ivka1302 Viera je veľmi potrebná, pri liečbe každej choroby. Ja som tiež veriaca - a verím aj tomu, čo sa píše v nábož.literatúre, že Pán Boh na nás nedopúšťa väčšie problémy - ako sme schopní niesť. 🙂
Ľudia sú ale veľmi rozdielní aj v reakcii na problémy /ktoré má občas každý hlavne so vzťahmi/
aj na reakcie na lieky a väčšine
pri týchto liekoch treba opatrne ich nasadzovať, meniť a vysadzovať, lebo organizmus si zvykne a nerobí mu to dobre také zmeny. Niektorí sú ale silnejší a zvládnu aj to ľahšie.
Tiež dobre urobí aj vypomáhať si napr. bylinkovými čajmi.
Niekedy počúvam omšu v rádiu a tam zvyknú rozoberať tak podrobnejšie niektorú oblasť, alebo význam sviatku a je to celkom zaujímavé počuť. Do kostola je dobre ísť preto, lebo aj prežehnanie sa svätenou vodou je občas dobré, páči sa mi aj keď farár
hovorí: Pokoj a bratská láska nech je medzi nami a podávajú sa ruky.

Našťastie nemám túto panickú poruchu, ale máme to v rodine, tak si občas čítam, ako
to zvládajú iní, ja sa snažím syna motivovať, presviedčať, že sa to dá zvládnuť.
U neho je to panika z hluku, čo je o to zložitejšie, že hluk sa môže vyskytnúť všade.
Má tu niekto problém s hlukom, silnými zvukmi a pod?

bambulka05
16. júl 2016

@domkaaaa no takto som si aj ja zo zaciatku setrila a nakoniec som zistila ze dat si lexaurin na zaciatku kym AD zaberu je o nicom. Treba pravidelne 3x denne. Inak to nema ucinok. Davaj si pravidelne a porozpravaj sa s doktorom ze kym si nedas benzac tak nedokazes existovat. Vies doktorom treba niekedy na rovinu povedat co chces lebo inak sa na teba vykaslu. Ja ked som potrebovala rehabilitacie a doktor mi ich nechcel dat se netreba tak som mu povedala ze nech mi to napise do karty ze mi netreba. Pozrel na mna a povedal no dobre tak vas tam teda poslem. Vies niekedy treba ist na nich tvrdo. Na mojho psychiatra som mala stastie. Je u nas primar. Je fakt zlaty a chodim tam strasne rada. Naber odvahu a porozpravaj sa s doktorom na rovinu.