Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bambulka05
16. júl 2016

@domkaaaa no takto som si aj ja davala lexaurin sem tam na zaciatku kym AD zaberu je o nicom. Treba pravidelne 3x denne. Inak to nema ucinok. Davaj si pravidelne a porozpravaj sa s doktorom ze kym si nedas benzac tak nedokazes existovat. Vies doktorom treba niekedy na rovinu povedat co chces lebo inak sa na teba vykaslu. Ja ked som potrebovala rehabilitacie a doktor mi ich nechcel dat se netreba tak som mu povedala ze nech mi to napise do karty ze mi netreba. Pozrel na mna a povedal no dobre tak vas tam teda poslem. Vies niekedy treba ist na nich tvrdo. Na mojho psychiatra som mala stastie. Je u nas primar. Je fakt zlaty a chodim tam strasne rada. Naber odvahu a porozpravaj sa s doktorom na rovinu.

domkaaaa
16. júl 2016

@bambulka05 a je normalne ze sa vyhybam kontaktu s ludmi? Proste ked ma volaju baby von j sa vyhovorim ze nemozem a neviem co ... Proste ja neviem mam nejaky blok

bambulka05
16. júl 2016

@domkaaaa ano je to uplne normalne ja na zaciatku bol januar tesne po silvestri nikde som nechcela ist dokonca som zvazovala ci pojdem aj ku kadernicke a na nechty kde som bola objednana. Ale mne pomohol v tomto aj manzel. Bol na mna tvrdy v tom zmysle ze ma nelutoval. Najprv som sa na neho hnevala ale potom aj psychologicka aj psychiater mi povedali ze mozem byt stastna ze mam takeho manzela ze ma vzdy nakopol. Vraj keby ma zacal lutovat tak by som bola na tom ovela horsie. Mne pomohlo aj to ze po dvoch tyzdnoch PN som sa rozhodla ist do prace. Prve tyzdne boli hrozne. Chodit z triedy do triedy usmievat sa a podat urcity vykon bolo nad moje sily ale nevzdavala som. Mam uzasnu kolegynu aj kolegu ktori mi stale hovorili ze sa nemozem vzdat ze som ta ktora im vzdy davala silu a rozsievala pozitivnu energiu. Velmi mi to pomahalo. Vies vraj v tychto stavoch sa vyhybame roznym situaciam pretoze sa bojime ze to na nas pride ze co ak to ludia spoznaju a zistia ze my silne zeny mame problem. Ja som sa bala byt aj sama doma. Bala som sa zaspat lebo co ak sa neprebudim. Manzel ma musel drzat za ruku ked som zaspavala a musela svietit nocna lampa. Fakt je to hrozne cim vsetkym si clovek prejde az zisti co je vo veci a ze ma navstivit psychiatra.

labajka
16. júl 2016

@domkaaaa aj ja som takto reagovala

umabell
16. júl 2016

@domkaaaa domi nehnevaj sa ale ty čítaš co ti piseme? Ja mam pocit ze ty stale o svojom.. Uz ma to hneva a myslim to v dobrom... Kunrik sopa tu sa clovek môže aj rozkrájat a prdlajs z toho... Uz ti asj desiata babenka píše ue bez benzacov to nedas!! Ked mas pocit a trva to strasne dlboo ze ti nic nepomaha zmen lekára to by som na tvojom mieste urobia ako prve a po druhe by som ti dala n zadok uz!! Niekto ti odpise a ty davas otázku za otázkou a rady preskakujes.... Nehnevaj sa na mna ale uz ma to serinkaaa.. Ako napísala labajka asi treba na teba tvrdo nelutovat ta.. Ako jej muz.. Je uplne normalne ze n začiatku liečby sa beru benzace inac je to trapenie a zbytočne..
Ked ti tam nedajú daju sa prepísať aj u obvodnej a to ri môže vybavit aj tvoj priatel!!
Preboha Domi počúvaj konecne

dida232
16. júl 2016

@domkaaaa Domi to je normálne, človek sa v zlých stavoch nejak vyhýba spoločnosti aj nejakým podujatiam...robím to tiež...
A inak ako dnes baby? ja skoro celý deň v posteli..dieťa mám u babky, tak som si to užila a vylihovala do sýtosti,..síce ma ešte držia všelijaké stavy, no dnešný upršaný deň mi dobre padol a fajn som sa vyspala...

kubimatej
16. júl 2016

fuu baby skoro ma piclo..vytlačam si trittico a spolu s tabletkou mi vypadol malý chrobák..fuuj..normálne mám strach si dat aj tabletku

umabell
16. júl 2016

@dida232 no to pocasie na jednicku☺ ja dnes pohodka celkom aj kaufland som zvladla lebo ten ja nemusiiiim trosku som mala taku nervozitu ale mam este kramy tak aj z toho... A zajtra zase prsaaaat paradaaa..

umabell
16. júl 2016

@kubimatej tak ten chrobak sa ma😁😁😁určite niekde spinka.... Neboj...

dida232
16. júl 2016

@kubimatej som sa trochu pousmiala...to sa tuším toto môže stať len tebe 🙂

simka1454
16. júl 2016

@dida232 ja som dnes tiež celé poobedie prespala,doobeda som sa necítila moc dobre ale ako som si pospala je to lepšie. Tento týždeň robí aj počasie svoje.

janka_banka
16. júl 2016

@kubimatej je dôležité ak príde stav úzkosti potlačiť ďalšie myšlienky typu:"umieram,nedostanem sa z toho", tieto myslienky Vás vracaju späť a prehlbujú stav uzkosti a depresie...treba si dať liek a povedať si, že o pár minut bude lepšie...to Ti povedia na každej psychoterapii...mne tiež lekárka navyšovala lieky, ráno beriem Alventu,obed Dulsevia a večer Valdosan a neberiem žiadne benzace momentalne...na začiatku navýšenia AD mi lekárka vysadila Diazepan a ja že čo budem robiť...ale dievčatá moje treba sa aj zatat, predychavat a ak sa zdá stav na nevydrzanie,máte liek...a tiež keď lekár povie,že treba 3xdenne neurol,tak to musí byť...sú to hnusne stav ja viem,ale dá sa to a ja som to zvládla aj pri dvoch deťoch,ktoré mi nedajú sekundu pokoj😊...hlavu hore,sme silné viac ako si myslíme,len tú silu treba nájsť ...
@domkaaaa

olivia77
16. júl 2016

@janka_banka, presne tak, uplne s tebou suhlasim... ved tie, co mate poznate, viete, ze som bez liekov, len na alternative, a vcera som mala teda krasnu skusku, co vydrzim... teda vam poviem, to bolo... priatel zacal zvracat a hnackovat od 6tej vecer do pol 3rano to trvalo... ja este mam, aby mi nebolo do smiechu panicky strach z vracania a k tomu teda pp, no to ste mali vidiet... take krce som dostala do brucha, ze som myslela, ze ma bodaju nozom... a vzdy to bolo pri jeho vracani... takze jasna psychika, strach a stres... velmi som sa o neho bala... uz ked som videla, ze to neprechadza, volala som pohotovost, od rozklepanosti som nevedela, ci vobec budem vediet komunikovat s lekarom na linke... no chvilku mi trvalo, kym som sa vykoktala, no potom som sa uz ukludnila... a nakoniec som volala este 1krat, to uz som bola ok... a potom mi zavolal sam lekar, ze ak by sa nezlepsil jeho stav, musi do nemocnice... a ked mal volat, vtedy po 8hodinach nastalo zlepsenie, prestalo vracanie a hnacky... tak kludne som uz s lekarom komunikovala, uplne som ostala v pohode... som si povedala, ze ziadny atak na mna nepride, ze nemam sa coho bat... a ani sa nebojim, len tie krce boli tak neprijemne, no vedela som, ze prejdu... ako priatelovi ostalo lepsie, ostalo aj mne... a preto som tiez nazoru, ze liek by ma mozno sice ukludnil (teda urcite), len ja som si povedala, ze toto das aj sama, neboj sa nicoho... a veru dala som... a to mam, podotykam uz mesiac krabicku 3mg Lexaurinu, ze pre pripad nudze, keby bolo treba... a vcera ho veru bolo treba, ale vsetko zalezi len a len odo mna... a na ten Lexaurin som aj zabudla, ze ho mam, vobec ma to ani nenapadlo a aj keby napadlo, nedala by som si ho... ja som to chcela a aj zvladla sama... lebo viem, ze keby si ho dam, uz si ho dam vzdy, ked bude zle... a to nechcem... mna toto opat len posilnilo, teraz viem, ze zvladnem viac ako som si myslela... hovorim si, pozri aka to bola stresujuca situacia, nevedela som fakt, co s priatelom bude, vyzeral tak zle, sam povedal, ze tak zle mu nikdy nebolo, myslel, ze do rana umre... preto fakt treba urcite situacie aj predychat, trosku sa pozriet na ne zhora, ale hlavne sa nebat ataku!!!! ja som vedela, ze mozno aj pride, ale som si povedala, no pod, nebojim sa ta, ukaz sa, kde si? a neprisiel... sice krce boli na zblaznenie, aj celkovo ten stres a nervy, ale povzniesla som sa nad to, uz som tie krce po 2hod zacala ignorovat... a vcera som vlastne krasbe videla, ako nasa psychika krasne funguje... mala som taky pohodovy, fajn den a potom toto... ale nedovolila som tentokrat strachu ovladnut ma... nie nie, to uz sa nedam... takze tento tyzden som mala opat krasne skusky, najprv zapalene ucho, priserne bolesti, nevedela som, ako ja pojdem vobec doktorke, ci ma nechyti atak a nakoniec som cakala 2hod v cakarni a atak nebol... tento tyzden som bola aj na clne v strede jazera, tiez som sa bala ataku, no nebol... uz som si povedala, ked pride, nech si pride, nebojim sa ho... a mozno to mi tak pomaha... takze treba zapojit vlastne sily a uspech sa dostavi... ja viem, nie je to lahke, ale treba bojovat, proste fakt bojovat!!!! a ten uspech sa raz dostavi... ale bojovat treba stylom, nie ist hlavou proti muru, ale pomalicky prekonavat strach malymi krokmi, nie nasilu... takze som hrda, ze som mala taketo polena hodene pred nohy a preskakala som ich s celkom dobrym uspechom... ja hovorim, ako mi babka vzdy ako malemu dievcatu hovorievala, bud trpezliva, Pan Boh ta skusa... a ja by som tam len doplnila, ze skusa, lebo vie, ze to vydrzis! 😊😊😊 Takze dievcata, pre vsetky vas bojovnicky, aj ked sa zda, ze uz uz nevladzete, vtedy naberiete najvacsiu silu... je to tak, aj ked to tak nevyzera v danu chvilu... mne sa to vcerajskom opat potvrdilo... Boh nam nalozi iba tolko, kolko vladzeme uniest, nikdy nie je viac... a uz som sa moc rozpisala 😀

ametyst123
16. júl 2016

@olivia77 Olivia, si pre mna povzbudením, že to raz dám aj ja, že to dáme všetky, že sa z toho dostaneme, určite, som si istá, hoci každej z nás to asi bude trvať rôzne dlho, ale nevadí, raz sa tej pliagy musíme konečne zbaviť , no nie?.... Verím tomu, že áno.... No ja dnes mám tiež záťažový den, mali sme ísť na návštevu, na ktorú som velmi ísť nechcela, ale nakoniec som sice predychavala, ale dala som to... a iba ráno som si dala polku Riva.... a teraz večer polku... Dnes končím z ATB, ale čo je pre mna stresom dneska, ráno som dostala "svoje dni".... uplne ma všetko bolelo, zato som sa predošlé dni cítila tak blbo.... ale aj tie ATB urobili tiež svoje, a aj detičky mám zase choré... no ale nakoniec den síce nezačal najlepšie... ale potom to už išlo celkom ok.... A teraz sa citim celkom v pohode....
Kedže už doberám ATB, mám ist ku svojej obvodnej na pondelok.... ale neviem ako, ked budem mať deti doma... 😒 a choré.... a manžel musí do práce.... do kelu... fakt neviem, čo urobím... ale ja to zvládnem... určite.... a aj s detmi musim ist do doktorky, tak som zvedava, ale už sa fakt dajú tie uzkosti a ataky zvladať lepšie... myslím si, že je to na dobrej ceste.... Inak posledné dva alebo tri dni... som navýšila aj o polku tabletky ADčka.... a je to podla mna lepšie.... ako predtým.... len tie ATb mi do toho kašlú.... už nikdy viac nechcem antibiotiká... tak mi riadne dobabrali zalúdok a črevá, že dakujem pekne.... Budem sa teraz dopovať probiotikami.... a uvidime, čo dalej.... A rozmyslam aj nad Bachovymi kvapkami, ked sa môžu brať s Adčkami... tak to zrejme skúsim... a uvidime.... no ešte počkám trošku , aspon taký tyzden, kým sa z môjho organizmu dostanú tie atb, nech to všetko sa vyplaví preč.... neviem ako dlho pôsobia ešte atb v organizme.... snad nie dlho... a nechce sa mi to študovať.... Idem si lahnuť ...spať... bol to ťažký , ale nakoniec dobrý den..... 😉

olivia77
16. júl 2016

@ametyst123, mas pravdu, zvladneme to raz vsetky... nechaj teraz telo od atb odpocinut, aspon par dni, tyzden ci dva a potom skus bachovky... a hlavne ber tie probiotika, pomozu ti... ale stale ich uzivaj... poctivo 🙂

bambulka05
17. júl 2016

@kubimatej boze chuda tebe sa uz asi vsetko stane...to som este ani nepocula ze by chrobak v tabletkach bol

umabell
17. júl 2016

Noo dnesne ráno nejaké roztrasene ale zvalim to na pocasie 😕.. Prajem nam babenky krásnu bezuskostnu bezdepresivnu nedelu... A dnes je ten den ze aj varecha ma nebavi 😕 ale dam to aj keby klince padali....

kubimatej
17. júl 2016

tak baby našla som si vyšetrenie ako samoplatca komplet celého tela za 450e..je to veľa, ale ja už som zúfalá :( ale hlavne mám strach..dnes som ale celkom v pohode, uvidíme do kedy 🙂 tak krásnu nedeľu 😉 hádam do piatku kým ma vyšetria, to zvládnem bez silných atakov a bolestí ✌

1andrea111
17. júl 2016

@kubimatej kam ideš na to vyšetrenie? Aj v Trenčíne poliklinika Juh robia prehliadky a myslím, že to vyjde menej. Zdá sa mi to dosť vysoká cena, myslím žeby si našla minim. o 100 EUR menej, záleží čo v tom máš? Pa

apolka77
17. júl 2016

@kubimatej boze dievca na teba sa vsetka smola lepiíí..no riadna palka...

apolka77
17. júl 2016

@olivia77
vidis Olivia ja som myslela tak isto no aj tak ten atak prisiel..asi nemam az taku pevnu volu ako ty...ale tesim sa ze sa ti dari.

apolka77
17. júl 2016

tak dievcata, ja som vcera odprevadila mm do Petrohradu, siel za kamaratmi na tyzden, deti mam u babky..tak juchúúúúú si to uzivam..jasne mala som aj strach ci mm dobre doleti, ked vsade same katastrofy, ale doletel o.k tak som sa ukludnila....vcera som skoro cely den prespala, nic som fakt nerobila, iba net, tv, citanie....ale dnes som uz co to poupratovala a v piatok mi ma prist nabytok..no to bude..ale tesim sa..zaroven som dala inzerat ze za odvoz darujem postel a nepresla ani hodina uz si pre to idu dajaky mlady z BA...tak ich cakam a som rada, ze sa toho zbavim...dufam, ze tu postel zoberu...
inak sa mam striedavo oblacno, cakam kramy tak som akasi nervozna a krize ma bolia, podbrusko no snad to zvladnem...vy ako?

olivia77
17. júl 2016

@apolka77, ale to je bachovkami, viem to!!! bez nich by isto prisiel, pretoze pred ich branim to tak bolo :/

kubimatej
17. júl 2016

@1andrea111 no kukala som teraz tu polikliniku v tn ale nie je tam cenník, tak neviem porovnať..ja som pozerala ziar a bb a tam to vyslo tych 450e.
@apolka77 moja keby sa tak nebojím, tak nedám 450e..aj to budeme potom celý mesiac živoriť. keby mi spravili vysetrenie zmluvny lekari, tak by som bola radsej, ale ako nahle zbadajú v karte evidenciu na psychiatrii, tak ma neriešia, leb mi akože niečo povedia a uzavretá vec.

kubimatej
18. júl 2016

Pekné ránko baby..takže išla som k zastupujúcej obvodnej s tými modrinami na nohách a s tým, že mi je furt na grc a napína ma..povedala mi pohľadom, že som úplne zdravá, ze som hypochonder..tlak mi stupa len tak, modriny su len tak, tocim sa lrn tak, krvacala som len tak..ja uz nedam tento boj :(

umabell
18. júl 2016

@kubimatej ahoj uklidni sa pojdes na to kompletne vyšetrenie uz vydrz kasli na lekarov... Das tento boj.. Ale aj tak uvidis ze to bude psychickeho pôvodu vsetko uz vydrzkaj a neboj sa tolko si slnaa sme silne.. V piatok ides na to vyšetrenie?

kubimatej
18. júl 2016

@umabell akurát mi volali, že musíme ju preložiť na polku augusta, že vypadli dvaja lekári..tal som skúšala volať aj do inej kliniky a že november..vzdávam sa..keby mi niekto povie 4 mesiace dozadu, že som takéto s prepáčením hovno, tak by som ho vysmiala. a teraz? je mi do plaču zo seba

dida232
18. júl 2016

@kubimatej a to ti preložili to kompletné vyšetrenie za tých 450€?...no to by som teda nečakala ti poviem...musíš naozaj vydržať, nič iné ti nezostáva.☹

kubimatej
18. júl 2016

@dida232 áno to, kvôli lekárom preložili.. ja som ale dnes zase mimo..furt napätá, v strachu, pozorujem sa, potom ma všetko bolí a je mi ešte horšie.

umabell
18. júl 2016

@kubimatej boze dievca moje.... Ked sa sere tak sa sere. Ale skus sa nepozorovat skuus prosim ta neboj nie si vazne chora.. V takýchto situáciách sa clovek len pozoruje aj ja som sa vtedy a vies co som mala v hlave? Umrel mi ujo a ja som si myslela ze dal vetky choroby jeho na mna.. Psychika robi svoje ale vazne ti vravim ze si zdrava...