Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
24. júl 2016

@zuzkostna ako apolka pisala daj to na papier.. Vsetko co ta ťaží uple všetko pis akoby to bolo mužovi adresované a spal to
Ja som to tak robievala a dobre pripomenutie zajtra už aj cmaram😊😊

evak12
24. júl 2016

@domkaaaa neboj,aj moje zaciatky boli vselijake,nebyt manzela,tak tazko by som sa donutila do niecoho .....ale postupom casu to bude lepsie

umabell
24. júl 2016

@domkaaaa ahoj Domi to asi nikomu... Mame to stale v podvedomi... Neprijimaj cudziu bolesť je to tazke ale da sa to... Taky je život bohuzial....

zuzkostna
24. júl 2016

@umabell inak raz som takto už muzovi napísala co ma trápi, ked som sa dlho trápila a furt sa to nabalovalo, ale vtedy som mu to dala prečítať s tým, že mu to tak nedokážem povedat... Pomohlo... 🙂

domkaaaa
24. júl 2016

Baby keby ste videli co som teraz zazila ale radsej vam to nebudem ani pisat 😢 Alebo predsa na odstrasenie nikdy nepite na benzace alkohol!!!!!!

olivia77
24. júl 2016

@domkaaaa, neviem si predstavit, benzace neberiem, ale asi nic prijemne to byt nemohlo... uz sa tomu vyvaruj do buducna...

umabell
24. júl 2016

@domkaaaa prišlo ti zle?

domkaaaa
24. júl 2016

To nie mne ale bola som svedkom ako moja kamoska zapila lexaurin palenkou 😢 Ani nechcite vediet co sa stalo

domkaaaa
24. júl 2016

A ja som mala taky zachvat ze dovidenia ...

domkaaaa
25. júl 2016

Baby mne je aj dnes uplne zle cela sa trasiem 😢 Celu noc som mespala ... Tie hnusne sny

umabell
25. júl 2016

@domkaaaa to ta rozrusil ten včerajšok... Neboj bude dobre... Nadych výdych 😊😊

adrika19
25. júl 2016

@domkaaaa Čo sa jej stalo? To ma zaujíma.

domkaaaa
25. júl 2016

@adrika19 bluznila 😢

domkaaaa
25. júl 2016

A ja som z toho dnes ko

domkaaaa
25. júl 2016

To je moja najlepsia kamoska od detstva a ja mam teraz panicky strach sa s nou stretnut alebo jej zavolat 😢 Lebo ja sa bojim teraz cely den ze sa toro moze stat aj mne .... Kubimatej uz chapem ten tvoj strach o svoj zivot

zuzkostna
25. júl 2016

@domkaaaa ale ty nepijes alkohol na lieky, tak sa ti take nic nestane, neboj, poznam ten strach, ja sa furt bojim aby sa mi sa mi take nestalo ked vidim alebo pocujem nieco, co vo mne vyvola uzkost.

bambulka05
25. júl 2016

Ahojte baby. Tak vam musim napisat. Dnes zavcas rana som vstavala lebo sme sli na dovolenku do Prahy. A ako som este balila nejake veci tak v tom som pocitola tlak v hrudi nedalo mi dychat a bolest a slabost. V minulosti by ma chytila panika ale teraz som len vysla na balkon zacala predychavat asi po 5 min to ustalo. Dala som si pre istotu lexaurin. Potom som sa uz citila fajn. Takze po cca 4 mesiacoch prisiel atak. Ale uz viem ze nezomriem.

ametyst123
25. júl 2016

@domkaaaa Domkaaa, ved to je ako prvé, že pri benzáčoch sa NESMIE PIŤ ALKOHOL! To aj ked Ta lekárka neupozorní, tak je to v príbalových letáčikoch, a takisto ani pri ADčkach.... ja osobne, ked som sa dozvedela, že mám pp, a predpisali mi Adčka a benzáč, odvtedy ani kvapôčka alkoholu.... Ale napíšem, že som si raz kupila taký ten dezert, čo je plnený alkoholom..... no a to som tiež nemala robiť.... ale mala som straaašne chuť si ten dezert dať.... dala som si asi štyri- päť tých čokoládiek s tým alkoholom.... ale začalo mi sťahovať hrdlo.... a už som začala chytať panický atak..... a teraz čo?....som si pomyslela.... Rivotril zobrať nemôžem... bo to ešte zhorším... tak čo teraz?.... zavolám si záchranku?.... no tak to by mi povedali, že na také lieky a alkohol... ta hned by si poťukali po čele, či som ok,.... tak mi neostavalo iné, len som pila vela vody, vypila som aj mlieko.... a snažila som sa chodiť na záchod čo najčastejšie... aby som to zo seba dostala von.... aby sa ten alkohol nejako vyplavil.... aspon teda toto ma v tej chvili napadlo... manžel nebol doma.... 😖 .... tak som len pila vodu, a koooopec vody...... a po takej hodine - dvoch.... fuuuuuj... prešlo..... A už viem, že takú SOMARINU už nikdy neurobím... alkohol a žiadne tabletky sa nemajú radi..... 🙂 .... akékolvek, nemyslím nejaké vitamíny... ale stačí aj obyčajný Paralen, alebo Ibalgin.. a už z toho môžte mať parádny problém.... takže tabletky a alkohol proste nejdú dokopy... Inak v niektorých benzáčoch či adčkach teraz presne neviem kde, som čítala, že pri požití alkoholu spolu s tými liekmi môže prísť život ohrozujúci stav, kedy je nutné zavolať záchranku, resp. môže to končiť aj smrťou.... Takže nechcem fakt nikoho strašiť, ale toto by som rozhodne nekombinovala..... A Tvojej kamaratke by som poťukala na čielko, že či sa chce odpraviť alebo čo.....?.... Tak nech to viac nerobí..... 😔
A Ty Domkaaa, Ty sa z toho nestresuj, viem, že to nebola dobrá situácia, ani náhodou, ale Ty si videla, čo to s človekom urobí, takže Ty už to vieš, tak sa neboj, že by sa to náhodou... stalo Tebe, ved Ty už vieš, že alkohol nesmieš.... ! Tak sa neboj, že sa Ti to môže stať, ved alkoholu sa vyhneš, a je to... tak z čoho máš strach?..... Neboj sa, predýchaj, a kamarátke sa nemusíš vyhýbať, lebo aj ona z toho bude mať ešte horší strach, že sa jej odvtedy vyhýbaš, ale povedz jej Ty, nech to už viackrát neurobí.... lebo zle skončí..... nech si na seba dáva pozor, ked chce žiť, a byť ok.... Dobre?... Neboj sa , a neboj sa ani kamarátky, ale na druhej strane, nedaj sa nou nahovoriť na takéto niečo..... lebo to nemusí skončiť len pri halucináciách..... ale aj horšie..... 😔 ... Tak Domkaaa hlavu hore, a žiaden strach, mysli hlavne na seba, že už máš aj dobré dni, ked si schopná občas aj niečo urobiť, šak to je super... ja som zo začiatku nemohla ani z postele vstať, tak mi bolo zle.... a ked hoc len čo -to doma urobíš, je to super pokrok.... 😉 Takže Ty to dáš, uvidíš,... len sa neboj.... 😉 Verím Ti.... 😉

ametyst123
25. júl 2016

@mazula Ahojky Mazula, vitaj medzi nami, inak, hned sa Ta spýtam, či si bola na vyšetrenie, či nemáš nejakú svalovú dystrofiu, resp. to ALS čo si spominala? Či Ti robili nejaké testy, MRI, vyšetrenia moču, krvi, RTg miechy, proste nejaké neurologické vyšetrenia, ktoré by toto vylúčili?.... Napiš, prosím Ta, či áno, resp. by bolo treba sa opýtať obvodnej, nech Ta pošle na neurologiu.... ale ked tak čitam, Ty si asi na neurologii bola... ked Ti zistili tetaniu, či nie?.... a robili Ti test na tetaniu... ?... Tak ked si tam bola, tak by som tam išla znova, a opýtala sa aj na to ALS.... či by Ti urobili vyšetrenia, lebo sa k Tvojim problemom pridalo aj trpnutie jazyka.....
Ale inak, tie zasklby, a aj svalové krče môžu byť sposôbené aj tetaniou, resp. inou psychickou poruchou, a teda treba zistiť viac..... Inak borelka... to myslíš lymskú boreliozu?..... Tak aj toto Ti môže spôsobovať tie zášklby ..... lebo aj lymská borelioza môže napadnúť aj nervový system, a tak môžeš mať problém aj s týmito zášklbmi svalstva.... Plus chlamydie.... tie som mala aj ja.... plucne chlamydie..... ale tie mi zistili ešte v štadiu, ked sa zistiť dali.... neskôr sa už nemusia dať zistiť, a človek ich má.... je to zvláštne, ale tak nejak mi to lekár na plúcnom povedal..... že ich mám.... ale teraz ich už asi nemám.... 🙂 ... takže taký lekár, že díky..... 😖 ....
Takže Mazula, zober si to takto, ked máš potvrdenú tetaniu.... treba papkať vela magnezia... 😅 ale to určite vieš aj sama.... a určite aj nejaké lieky na ukludnenie, do toho máš boreliozu, čo teda tiež nie je bohviečo, kedže to napáda aj nervový system, plus chlamydie, a kedže aj toto liečiš.... tak všetko dokopy Ti môže proste vyvolať aj tie zášklby na jazyku, vôbec to nemusí znamenať, že ide o napr. o ALS, alebo niečo tohto druhu, takže prelieč si boreliozu, a tie chlamydie.... a inak neviem, o aké chlamydie sa jedná, pokial ich však máš tam dole.... tak chronické ich môžeš mať aj od nepreliečeného partnera... Ty sa preliečiš.... on nie... a ups... zasa sme tam, kde sme boli.... takže neviem.... je to príliš málo informácií, ale podla mna, kedže píšeš, že máš len poslednú dobu problém s boreliozou, tak toto to podla mna mohlo spôsobiť,... aj tie zasklby na jazyku.... kedže Ti to mohlo napadnút aj nervovy system..... Tak podla mna preliečiť toto.... ked sa dá aj preliečiť chlamydie... ale ked píšeš, že už sú chronické... tak to je kus problém.... ale možno aj partner ich má..... ale môže sa jednať aj o plúcne chlamydie... nevravím.... a aj tie sa prenášajú velmi jednoducho.... kvapôčkovou metodou... stačí malé kýchnutie.... a už to máme .... 😔 ... Takže ak liečiš seba, podla mna treba preliečiť aj partnera.... a ked budeš mať preliečené tieto dve veci.... potom uvidiš, či bude potrebné mať aj nejaký ukludnovak... podla mna by Ti na tetaniu mohlo pomôcť to magnezium, ale také koncentrovanejšie... nie také že šumivé tabletky... to je nič.... tiež je podstatný prísun aj vápnika.... ale zase pozor... tieto dva - magnezium a vapnik.... treba s odstupom času.... užívať od seba ..... nemajú sa velmi v láske.... a rozhodne by si mala zmeniť životný štýl.... ale asi tak že menej stresu.... Aj tetania sa dá vyliečiť , celkom.... len sa netreba stresovať, resp. nájsť hoci aj prostredníctvom terapií spôsob ako sa vyhýbať stresu, alebo ho vedieť zmierniť.... a dostatok spánku.... 🙂 (Tí, ktorí ma poznajú... tak sa nad touto poslednou poznámkou asi pousmejú.... 😅 .... lebo u mna je to hlavne o tom nedostatku spanku,...ale mojou vlastnou vinou..... 😵 priznávam...) Takže neboj sa, hned nemysli na neviem aké diagnozy, ale na vyšetrenia pochoď, aby si si bola istá, a tak nebudeš mocť povedať, že je to to alebo ono..... neboj sa .... a nemysli na zlé.... a bude dobre. 😉 😉 😉

domkaaaa
25. júl 2016

Baby bola som sa kupat s stale uzkost ja som jak lep na zle veci z mojho okolia vsetko si moc pripustam to ste aj vy tak mali? Nemyslimmteraz konkretne tuto situaciu s kamoskou ale vsetko co pocujem v spravach si hned vezmem na seba ... A mam uzkost ... Toro som nemavala baby boze co ak sa z toho zblaznim povecte ake mate skusenosti s tym?

lusinda28
25. júl 2016

@domkaaaa tak ta poteším že prechádzam, alebo prešla som si tým istým...skús si všetky myšlienky nepripúšťa a skús zamestnať poriadne svoju myseľ nejakou činnosťou.. a pokiaľ ta prepadnú tie myšlienky skús to stopnúť a začni myslieť na niečo ibe, pekne čo ťa čaká načo sa tešíš.. ja to tak robím, nie vždy sa to da, ale musíš sa vzoprieť a povedať MUSIM... hlavne mysli pozitívne ako sa bude dať...držím orsty

domkaaaa
25. júl 2016

@lusinda28 proste cely den sa neviem tesit lebo myslim na chlopotiny ktore som pocula akoby sa tykali mna

ametyst123
25. júl 2016

@domkaaaa Presne tak, Lusinda Ti to krasne napísala, aj ja som si takisto pripustala, a príliš brala k srdcu všetko zlé, čo sa okolo mna dialo, alebo správy, alebo zlé filmy.... a už uzkosti, odvtedy správy nepozerám... a len občas z rádia v aute sa dopočujem, že toto alebo hento sa stalo....napriklad jak boli tie utoky vo Francuzsku... a tam mám tetu, mojej mamky sestru aj s celou rodinou... tak som mala strach o nich.... a hned panikaaaaa..... a teraz zase čosi v Nemecku sa udialo... a ja ani nevedela... ale už to ani nechcem vedieť.... nemôžem... nepozerám ani také filmy, ktoré majú napr. rýchle zmeny deja....alebo to tempo je príliš rýchle, a mám pocit, že ked sa to príliš rýchlo mihá mi pred očami, že mi to vadí.... tak už radšej prepínam na také kludnejšie programy... a som v pohode.... a pozerám hlavne také programy, čo ma bavia.... (ja osobne som veeelmi na zahradky a tak, takže také lubim pozerať....alebo o domoch, bytoch... prerábky, a tak... to ma baví.... Takže nepozeraj negatívne veci, pozri si to, čo je "Tvojmu srdcu blízke" 😅 .... a je to.... A neboj, nezblazniš sa z toho, ja som si to tiež myslela, ale nestalo sa.... 😵 ... Teda dufam... 😅 ..... Trošku zasmiatia nezaškodí.... 😅 Držím palčeky.... 😵

ametyst123
25. júl 2016

@domkaaaa No vidíš, Ty myslíš na chlopotiny,... a ja som myslela predtým tiež, ale na chobotiny.... 😀 ... Tak nemysli.... 😅 ! A zasmestnaj ruky a mozog niečím pekným.... 😉

domkaaaa
25. júl 2016

@ametyst123 dufam ze aj ja sa natom raz zasmejem ale tento stav uzkosti je na zblaznenie dam si benzak? 😂 Nemam atak len celodennu uzkost

zuzkostna
25. júl 2016

Baby ja tiež nepozerám správy, ale ked sme niekde na návsteve, tak to tam ide tak sa snažím nepocuvat, ale ked sa aj akokoľvek vyhýbam, tak milá suseda nevediac napr. teraz mi povedala o Nemecku ale nič mi to nespravilo až kým nepodarila, že to nejaký psychicky chory a to konecná, zasa stres, strach ze ja tiež nie som úplne v poriadku... Chápete..Katastrofa :/

umabell
25. júl 2016

@domkaaaa už si si ho dávno mala dat Domi neviem načo cakas 😨 Ved ked mi je zle pomozem si... Ja . veľmi malo pozerám spravy a ani modré z neba uz nepozerám ani nic podobne.. Lebo vtedy len placem a mylsim na tých ľudí.. Nehovorim ze ikdy nepozerám nic hrozne ale stane sa... Nepozeraj spravy ti vravim capni sluchadla nieco pekne si vypočuj napr. Tie meditacie mne veľmi pomohi...

ametyst123
25. júl 2016

@domkaaaa Ja beriem benzač už 7 mesiacov, pravidelne v malych davkach, tak ako mi to lekarka predpisuje, a ja som rada, lebo sa tym vyhybajm aj celodennym uzkostiam, hoci niekedy na mna pridu, ale viem, že to s tymi liekmi zvladnem...Zatial je to tak, no dufam, ze sa to zmeni, a ze raz nebudem brať benzáč vôbec, ani adčka.... ale netrapim sa tym, že to trva u mna dlhšie, možno u niekoho zaberú adčka hned ... u mna to trochu trva, ale aj tak vidim zlepšenie.... minimalne o tych 60-70 percent... takže je to podla mna uspech.... a aj lekarka mi na začiatku povedala , že adčka budem brať minimálne polroka.... a ked zaberú až potom ked mi bude dobre, a bude predpoklad, že som z toho vonku, tak vysadíme.... Ja sa uprimne povedané, až tak netrápim, radšej budem brať adčka a benzače, a byť funkčná... 😵 ... ako sa nemôcť ani postaviť z postele, a čokolvek urobiť, alebo niekam ísť.... Aj moja teta brala benzáč, konkretne Lexaurin, a to vo vyšších dávkach, a aj s dobou odvykania celých 6 či 7 rokov, ale dostala sa zo silnej poporodnej depresie, ked schudla až na 43 kíl, čo je teda riadne málo, čo nemohla ani nič zjesť, tak jej bolo vždy zle, navracanie, a podobne.... a dostala sa z toho, má dve krásne deti, ktoré sú už aj dospelé, a má skvelého manžela, ktorý ju podporuje, a sú spolu šťastní už tak vela rokov.... v podstate sú už na dôchodku, ale stále sú spolu a sú štastní a hlavne zdraví.... 😉 a to je podla mna super.... Na druhej strane, som sa rozhodla, že skúsim aj Bachove kvapky..... a uvidíme, aký to bude mať účinok... skúsim, a budem veriť, že mi pomôžu.... Inak dnes som napríklad bola u lekara, v lekarni, v obchode, a len v obchode som mala taky trošku divný pocit, ale normalne som sa ukludnila, a isla som dalej..... A urobila som velky nakup, lebo manžel má momentálne vysoké teploty, takže nemohol ist, musela som ist ja.... nebudeme predsa hladní.... 🙂 ... a dala som to ..... 😉 Takže pre mna je to pokrok sám o sebe, predtým by som také niečo nedokazala, myslim v čase, ked som dostala pp.....

dida232
25. júl 2016

Ahojte kočky...@domkaaaa..myslím, že dnešný stav, máš po včerajšom zážitku, to sa proste nedá, len tak vypustiť z podvedomia, pokiaľ to na teba tak zle zapôsobilo.
Ja som dnes opäť trochu pochodila po lekároch ☹ ale hádam konečne prišli na to, čo mi je a prečo pokašliavam a stále ma bolí hrdlo..asi som alergička a mám chronický zápal mandlí a hrdla..☹ Inak rozmýšľam, že zajtra zavolám mojej Dr. a objednám sa na pokec...neviem ak usúdi, že je to na AD, tak si ich dám, bo nezvládam ak mi niečo je a chodenie po lekároch..stále si nahováram a už som z toho unavená..bohužiaľ, bachovky a hTP som svojou hlavou prebila 🙂, tak uvidím čo mi na to povie dr..najhoršie, že môj mm už je z toho tiež unavený a vidím, že ho tým ničím...a to zas potom ničí mňa...kolotoč..

ametyst123
25. júl 2016

@zuzkostna Ahojky Zuzkostna, ano, spravy nam asi nerobia dobre, väčšinou sa už hovorí len o samých zlých udalostiach, a nie o tých dobrých, ale čo narobíme, niekedy dávnejšie, sa ludia o kope týchto veci ani nedozvedeli, lebo neboli rozšírené samé technologie... a tak mali sice ludia menej povedomia, ale na druhej strane, bolo tolko ludí s problémami, ako máme teraz my?.... Samé depresie, uzkosti, panické poruchy, tetanie, a podobne.....?.... Nie, neboli... a ked boli, tak nie v takej velkej miere, ako teraz ..... bohužial kazdá doba má svoje pre aj proti, s tým nič nenarobíme, musíme sa s tým naučiť žiť, hlavne my, čo sme takí "citlivejší" na taketo veci..... 😔 a musime sa to naučiť zvládať.....
A inak, tých útokov v Nemecku bolo viac ...za posledný tyzden tam boli vraj až tri utoky, a práve imigrantov, ktorí tam tieto utoky vykonali, takže čo sa čudujú, pustili tolko ludí do Europy, ktorí majú celkom iné myslenie ako my, oni sú od detstva učení násiliu, alebo násiliu napriklad voči ženám, že to berú ako niečo samozrejmé.... myslím teraz skôr (nechcem tým nikoho uraziť to ani náhodou...) ale moslimov a tak podobne.... pretože ak do dietata vtlkate odmalička, že to zlé je vlastne dobré, tak čomu má veriť?.... Jasné, že to tak bude brať. Ale je pravda, že jeden z tých útočníkov bol aj psychicky labilný, liečil sa so silných depresií, v škole ho šikanovali, mal sociofobiu... a tak to riešil takto radikálne,.... ale to neznamená Zuzka (neviem, ale lepšie sa mi Ta takto oslovuje.... 😅 ako Zuzkostna....to ma viac deprimuje... 😅 sorry za to....prepáč... takže radšej Zuzka.... 😅 ked môžem.....) takže to neznamená, že aj Ty teraz pojdeš, a rozhodneš sa len tak mirnix-dirnix... že si proste zoberieš zbran a pojdeš zabíjať ludí.... To nie je o tom! Ja nie som ani nahodou psychologička, a už vôbec nie psychiatrička, ale osobne si myslím, že na to človek musí mať aj iné predispozície? alebo nejaké skryté agresívne sklony? ja neviem, ale tiež by bolo na zváženie, či bral liečbu normálne, či nevysadil lieky, či to zvládla lekárka, je tu kopec kopec faktorov, ktoré na to mohli vplývať, Takže čo z toho vyplýva, že ked ten dotyčný človek toto urobil, neznamená, že to urobiš nedajbože aj Ty, alebo ja, alebo ktokolvek napriklad z nas dievčat tu na fore.... Chapeš , čo tým chcem povedať?.... Tak sa toho absolutne neboj, si ok, len potrebuješ seba dať trochu dokopy, a život ide dalej.... My sa vsetky z tychto nasich poruch dostaneme, dá sa to... tak čo sa budeme furt len trapiť a dookola sa tým ničiť?... To nie,.... my to zvladneme, tak na toto sa radšej tešme, že raz budeme na tom uplne že dobre... a dostaneme sa z toho.... Nebudeme sa nechavať deptať nejakým strachom.... dost sa nas natrápil, a prečo by sme mu to mali dovoliť aj nadalej...? Ja to nechcem, a dufam, že ani Ty nie.... Tak hlavu hore, a ideš, svet je taký, aký si ho vytvoríme my.... aj my sme jeho sucastou, a my chceme, aby bol svet lepší, nie horší.... tak to za to stojí, nie?....Držím Ti palceky, a neboj bude dobre.... No asi zase to budu litanie, zas som to asi prehnala tak končím.... idem dať deti spať.... 😉