Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
25. júl 2016

@dida232 didk pokial ti ad pomahali ani sa netrap 😊 Co by som ja dala zato keby mi sadli uz nejake konecne 😂 Uz mam piate v poradi a stale som rosypana ale nevadi rozhodla som sa pre intenzivnu psychoterapiu treba s tymito stavmi bojovat ako sa da a uz mam v sebe druhy neurol 😊

necesita
25. júl 2016

Ahojte baby sem tam este citam,ale nestiham.stvrty tyzden bez ad po 17 tich mesiacoch.posledny 30.6. hned rano hospitalizacia s 3,5 rocnou dcerou v nemocnici na 4 dni pre vysoke horucky a zvracanie.povedala som si,ze dcera sa čisti z liekov cezo mna. 🙂 takze hned sokova terapia=skuska.zomrelo tam na oddeleni 10 mesacne babo,dalsia skuska.dychala som zhlboka a revala.vratime sa z nemocnice,vsetko cistit prat dezinfikovat,najviac som potrebovala mamu a drb,zalahla do postele so silnym zapalom bedroveho klbu a ma strasne bolesti uz tri tyzdne.lietam doma i mami a kde sa da.vlasy mastne,nechty ohryzene 🙂 a dnes na dve noci sama s dcerou doma.este nikdy som neprespala cez noc sama bez mami alebo muza.takze tretia skuska ako vysita.a to som rok neostala kvoli panike ani na minutu doma.drzim vam vsetkym palce.viem co prezivate.

verokuruc
25. júl 2016

kocky chcem sa spytat z ad priberate ale si drzite vahu da sa schudnut ked beriete ad dakujem

zuzkostna
25. júl 2016

@ametyst123 no si sa riadne rozpísala 🙂 už som sa trochu ukludnila a dúfam, že to už pôjde len k lepšiemu... Mala som teraz doma stres a do toho toto, tak moja OCD mi zasa zaklopala na dvere. Ja verím tiez ze to bude ok a ze jedného dňa si žiadne negatívne veci nebudem pripustat k telu a naučím sa odosobnit. Preto chodím aj na terapie aby som sa to naucila. Ad sa zatiaľ bránim a bojím tak uvidíme. Citala som o tej poruche aj knihu od Praška a on tam písal, že niekedy pomáha aj len samotná psychoterapia rovnako ako lieky, lebo si myslím, že ked budem brať AD tak aj tak sa budem musieť naučiť spracovat negatívne

zuzkostna
25. júl 2016

@necesita no tak toto máš dnes riadne skúšky, neboj dáš to ;) aj tu noc sama... Ja som sa tiež neskutočne bala a keď som musela a dala som to, bola som na seba rano hrda

zuzkostna
25. júl 2016

Baby a aj vám sa stavy zhoršuju cez vikend alebo keď máte voľné chvíle? Ja ked mam myseľ zamestnanu iným alebo som s niekym, partia, ľudia dookola s ktorými prekecnem tak super . Ale ked som sama, tak mam čas nad sebou rozmýšľať

ametyst123
25. júl 2016

@verokuruc Ahojky Verokuruc, tak sú Adčka z ktorých sa priberá, ale sú aj také, čo sa z nich nepriberá, a tiež je to o tom, ako to každý organizmus inak berie... Jeden môj známy berie ADčka a pribral, ale len tak mierne 5 kíl.... tak akurát.... ja osobne som zo začiatku, ked som dostala PP, schudla 10 kíl.... čiže som nakoniec vážila iba 50 kíl... čo pre mna bolo teda dosť málo.... necitila som sa dobre.... ale teraz už konečne po vyše polroku som pribrala aspon 3 kilá, čo som osobne velmi rada, že už nevyzerám ako vyžla... 🙂 ... Ale sú aj Adčka, po ktorých sa proste priberá, to preto, že majú zvýšiť chuť do jedla, ak má človek také stavy, že nemôže jesť, alebo má nechutenstvo.... apod. Takže ak máš adčka, ale robia Ti dobre v tom zmysle, že Ti pomáhajú riešiť Tvoj psych. problém, tak sú dobré, ale ak Ti spôsobujú priberanie, a Ty nechcem velmi pribrať, tak skús zmeniť Adčka na také isté, myslím z tej istej skupiny, ale iný liek.... Alebo prípadne skús napísať, čo máš predpísané, a skusime poradiť, ak budeme vedieť.... 😉

adrika19
26. júl 2016

@domkaaaa Viem o čom píšeš. Aj ja som si zakázala prežívať bolesť iných pretože si tým iba ubližujem. A nepomôžem tým nikomu. Takže mi "úzkostní/ proste musíme chrániť sami seba a takéto situácie si vôbec nepripúšťať. Držím palce.

adrika19
26. júl 2016

@ametyst123 Ja osobne si myslím, že Tebe neprišlo zle z toho málička alkoholu, čo bolo v tých cukríkoch ale z toho, že si si Ty sama myslela, že Ti to ublížiť môže. Proste je to v hlave. Ja si dám na AD aj dve pivká večer a nič mi nie je.

domkaaaa
26. júl 2016

@zuzkostna presne ked som niekde tak je vsetko v poriadku 😊

domkaaaa
26. júl 2016

@verokuruc podla toho ake mam ... Ale teraz chudnem asi z jedinych adeciek

domkaaaa
26. júl 2016

Baby sedim u psychosa som zvedava co mi povie nato ze sa necitim az tak ok 😏 Potom vam napisem co mi povedal

umabell
26. júl 2016

@verokuruc ja som velmi pribrala z adeciek ale ak mi zmenila som poriadne schudla 18 kil... Kolko si pribrala a ake beries

ametyst123
26. júl 2016

@adrika19 Ahojky Adrika, tak nehovorím, že som si to mohla takto aj ja sama vyvolať, ano , súhlasí, mohla som si myslieť, že mi to ublíži, tak som potom aj mala tento problém, ale ja beriem pravidelne aj benzáč Rivotril 3x denne, aj ADčka 2x denne, a nemyslím si, že je dobré na to piť alkohol. Ale ked to Tebe nič nerobí, tak ok, ale ja osobne to riskovať nebudem ani náhodou, a ked sa to tam aj píše, že alkohol v žiadnom prípade, tak nebudem pokúšať osud, aj tak osobne alkohol až tak nemusím, skôr som sa len nútila, ked sme kdekolvek prišli na navštevu, tak všade alkohol.... 😖 .... ale je pravda, že na ten dezert som mala hrooooznú chuť.... 😵 .... Fakt som mala "dzeku" si ho dať, 😅 .... no a nedopadlo to teda dobre.... ja to určite už pokúšať nebudem.... Aj môj manželik si občas rád uhol.... ale odkedy berie Adčka, tak ani kvapku.... dovtedy ked sme mali v chladničke nejakú flašku alkoholu.... tak do par dní jej nebolo... Teraz mame v chladničke 4 flašky ostrého alkoholu, a sú už dobré 4 mesiace stále tam.... a nič z nich neubudlo.... a aj on sa bojí, si dať čo len kusok alkoholu... a to je chlap, ktorý znesie teda dosť... nanho aj niektoré silné lieky vôbec neučínkujú.... 😅 ... je taký Odol.... 😅 .... ale alkoholu v kombinácii s Ad a benzáčom sa vyhýba maximálne.... 😵 čo ja som velmi rada, lebo aspon si nedá "do nosa" ....a je to super, ked chlap vôbec nepije, je to super..... ja nehovorím, že môj pil ... ale občas si teda do nosa dal, a ked si dal, tak poriadne... tak že som celú noc chodila okolo neho... aby sa mu niečo nestalo.... takže som rada, že tie časy sú dufam preč.... a neťahá ho to.... dať si alkohol... a ja som happy.... 😵 😅 😉 . A ani pivo si nedá.... dostal od kolegu pivo ... také celé 6 ks balenie.... a stale tam je.... 😅 .... ale občas si kúpi to 0,0% pivo to s tým citronom či s čím... ale som rada, že je to nealkoholické.... 😵 Takže môj osobný názor je, že radšej alkohol nie.... k Adčkam a k benzáčom.... ja riskovať nechcem... 😔

labajka
26. júl 2016

@adrika19 ja to iste

umabell
26. júl 2016

@ametyst123 ked som brala alventu este u predchádzajúcej lekarky tak mi povedala ze pivko sem tam mozem... Ale odkedy betiem tieto tak ani kvapka bojim sa.. Len radlera som minule vypila bez alkoholu...

domkaaaa
26. júl 2016

Baby ja tiez len nealko radler 😊😊 ... A u psychiatra ze ak sa mi nepolepsi tak pojdem do zaluzia lebo ze on cakal ze mi bude na 100% dobre po mesiaci uzivania 😏

umabell
26. júl 2016

@domkaaaa domi inac to nie je zly napad kamoska bola v Zaluzi a je ok.. Chvalia Zaluzie... Co ty na to... A len tak na okraj lekar by mal. Vediet ze ad začínajú účinkovať ako u koho.. Mesiac je malo...

domkaaaa
26. júl 2016

@umabell vyskusam aj ja len idem teraz pracivat na 18 dni do rakuska 😊😊 tak riesit to budem potom lebo musim z niecoho aj zit 😂 Uz som na mizine s celkom sa nato citim

kubimatej
26. júl 2016

ach baby moje pozitívum je, že psychicky sa už cítim na 80% lepšie..ale včera som dostala menzes zase silný a od včera od 15tej ma neznesiteľne bolí hlava a paraleny nezaberajú..nemôžem ňou ani pohnúť bez bolesti a ani oči si chytiť..pluus je mi na grc..bože môj :(

zuzkostna
26. júl 2016

Čaute baby, máte niekedy taképocity, že neviete tak prežívať emocie, tak precítiť. Ja mam občas, aj dnes taký pocit

zuzkostna
26. júl 2016

@kubimatej to znie ako migrena, ked ti je aj na grc, mňa také zaberajú torecan čipky

ametyst123
26. júl 2016

@kubimatej Alebo si daj Ibalgin, alebo Novalgin... ale ten je na predpis... ale Ibalgin najlepšie účinkuje na PMS, a teda aj na bolesť hlavy pri menzese... mne jedine Ibalgin zaberá.... aj ked teda je to liek, ktorý ničí zalúdok... ale iný liek mi na PMS a na tie bolesti pri menzese bohužial nezaberá.... Paralen Ti nepomôže... v Ibalgine je účinná látka práve na ten predmenštruačný syndrom, resp. na bolesti počas menzesu..... tak skús ten, ked máš doma.... ja som sa pýtala svojej psychiatričky, a povedala mi, že pri týchto bolestiach si môžem dať Ibalgin.... 😉 popri ADčkach a benzáči...

domkaaaa
26. júl 2016

Baby mavali ste aj cely den pocit ze sa vam nic nechce? Proste len ten pocit ja sa donutim a porobim vselico len stale mam pocit te sa mi nechce skoby mi chybala motivacia alebo vôla ... Kubimatej paralen je na horucky nie? Daj si skor ibalgin

ametyst123
26. júl 2016

@zuzkostna Pri uzkostiach, a týchto psych. poruchach sa stáva aj to, že má človek taký pocit, že nedokáže precitiť veci, situácie, zážitky, deti.... Aj ja som to mavala také.... zo začiatku pp som ani nedokazala deti ľúbiť... viem, znie to blbo... ale ten pocit lásky mi chýbal, a sama som z toho bolo ešte viac frustrovaná a uzkostlivá, lebo som nechápala, prečo nič necítim.... ale to časom prejde.... ja som sa zo začiatku doslovne nútila.... aby som svojim deťom prejavovala aspon nejaké city... a aj oni citili, že niečo nie je v poriadku, ale nedokazala som to, myslela som si, že čo sa to stalo, ved svoje deti lúbim a milujem, a zniesla by som im aj modre z neba, keby som mohla, ale proste som fakt akokeby nemala ziadne city... alebo neviem ako to opísať..... ale časom to prešlo, najprv zo začiatku som deti len hladila tak po vlaskoch občas.... a oni boli stastné.... 😵 ... a tak po čase, ked som sa vlastne začala liečiť tými adčkami a benzáčmi, tak som sa vlastne aj ukludnila... ja som podla mna bola v strese neustálom.... či v práci, či doma, alebo aj s deťmi, a tak som začala zrejme vnímať vtedy už len negatívne veci vo všetkom.... a ked som sa vlastne akokeby ukludnila, utriedila si časom myšlienky,... pomaličky sa to upravovalo aj samo.... a teraz sa už s deťmi aj šalím, aj ked občas na nich pokričim, lebo sú to malí živáni... 😅 .... ale davam im pusinky, a aj oni mne.... 🙂 ... a lubim ich, a citim , že aj oni velmi lubia mna, a som z toho šťastná, a cítim to a precitujem, že je to tak.... ale v tom čase , zo začiatku pp... som sa citila tak, ako som to už napisala.... teda som niekedy necitila takmer nič..... 😒 .... Ale neboj sa, Zuzka, to časom prekonaš, uvidiš, to sa upraví.... 😉

kubimatej
26. júl 2016

@ametyst123 mám novalgin doma len..a ja už ledca stojím na nohách a dokážem prejsť..a už teraz aj teplota..zase chytám stavy..čo mi je

zuzkostna
26. júl 2016

@ametyst123 nemám to stále, ale niekedy sú také dni, asi Pms alebo keď som taka viac uzkostna ako obvykle a neni mi až tak dobre, že to takto cítim, vlastne necítim a som z toho frustrovana... Ale vtedy mám pocit ze ešte viac malu bozkavam a hladkam akoby som chcela ten pocit nejako vyvolať... No je to fakt nepríjemné. Ja zatiaľ Ad neberiem, chcem ešte skúsiť tie bachovky

umabell
26. júl 2016

No ahojte ja dnes dlho vonku s malym a bolo dost ludi vonkju a mala som pocit akoby všetci na mna cumeli a hovorili o mne 😨 😕 no ako dlho som takýto stav nemala normalne som chcela utekat odtiaľ ale len som sedela ako puca a nezmohla na nic.. Isla som domov a nohy sa mi. Normalne podlamovali zase pocit ze mi vsetci cumia ako sa povie na rit.. T kokso toto som uz dlho nemala... Bleeee.. A doma mi hneď do placu bolo no akoze uzas... Ale je uz dobre som v "bezpečí"...

zuzkostna
26. júl 2016

@umabell moja, sú také dni nafigu, je to ako na hojdačke, lepsie obdobia sa striedajú s horšími... Hlavne sa skus na to neupriamit co sa ti stalo, vyhod z hlavy, blby den iba dnes, zajtra bude lepsi 🙂

ametyst123
26. júl 2016

@kubimatej A máš aj Ibalgin?.... Ibalgin Ti aj zníži teplotu a je aj proti bolesti.... lepšie ako Paralen, a zase Novalgin je v podstate na bolesť... tak Ibalgin máš "dva v jednom"... a podla mna ten (aspon teda u mna....) najviac zabera na PMS, a aj "počas MS".... 😅 .... Moj manželik sa z toho už aj smeje, že ja nemám len predmenštruačný syndrom, ale aj počas menštruačný syndrom.... 😅 ... ale má pravdu, mne je zle už pár dní pred tým.... takých 5 dní... a potom takých 5 až 7 dní počas..... 😖 . Jediné, čo mi fakt zaberalo a zaberá je ten Ibalgin.... a možno preto mám aj taký doničený zalúdok..... 😔 ... ale čo narobím, ked si dam Ibalgin, aspon nemám pocit, že sa budem zvijať v neskutočných bolestiach..... 😖 ... Ja ticho závidím ženám, ktoré takéto niečo nemajú.... napr. jedna moja kolegyna hovorila, že ona nikdy také problémy nemala.... ale má dcéru, ktorá už má menzes, a má tiež také bolesti, ako som jej opisovala ja.... že nechápe.... prečo to má jej dcera.... a ona nič.....Tak držím palce, nech Ta to čo najskôr prejde, aby tá bolesť prešla... 😵