Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubimatej
27. júl 2016

@dida232 len nechápem čím som si to zaslúžila..vždy som každemu pomohla, bola bútľavou vŕbou..ale čo musí prežívať moja mamina..jedno dieťa jej zomrelo a ďalšie len bojuje a bojuje a kazdý deň nová prekážka :( aj maminu položím pomaly psychicky

apolka77
27. júl 2016

@domkaaaa ty si trdlo, nemusich chodit tam kam nechces..stacilo si zapalit sviecku doma. 😔

domkaaaa
27. júl 2016

Ale zvladla som to a som na seba hrda 😊 Keby nemam chodit tam kam sa mi nechce tak nejdem nikam 😂 Ved ja sa nutim do vsetkeho aj navarit

kubimatej
27. júl 2016

tak baby nedala som si trittico, pretože na nete mi vyhodilo že s oxytocínom je to potom ako droga..oxytocín je vlastne nejaký hormón ktorý pôsobí na mozog..ach tak ešte nespím :/

majoska
27. júl 2016

Píšem sem prvýkrát.Som mamina dvoch detí, 8 ročný chlapček a 2rocne dievčatko.
Cítim sa hrozne, som stále nervózna, na deti vždy len kričím.Som na nich viac menej sama, keďže muž odchádza do práce o pol siedmej, domov chodí o pol ôsmej večer.Od pôrodu sa snažím schudnúť, mám 20 kg naviac, stále kojim moju dcérku.Uz nezvládam hnev, stačí že niečo vylejú , alebo vysypu, už vrieskam ako zmyslov zbavená , niekedy až plačem od zlosti.Do všetkého sa musím nútiť, niekedy mám dni, keď má nič nebaví, z ničoho sa neviem tešiť.Vyhybam sa miestam, kde je veľa ľudí, kde je hluk, kde sú deti....lebo som z toho strašne nervózna. Prosím poraďte, mám tieto stavy len z vyčerpanosti, alebo potrebujem lieky? Nefajčím už 10rokov, no myslím si, že keby som si zapálila, tak by som nebola taká nervózna.
Ďakujem za každú radu

umabell
28. júl 2016

Zeby?? 😊😊

domkaaaa
28. júl 2016

Baby dnes hrozna depka 😢😢 ani vstat z postele sa mi nechce to je hrozneee citim aj uzkost 😢

zuzkostna
28. júl 2016

@domkaaaa ani mne neni najlepšie, som nejaká roztrasena, otapena z toho počasia a mam aj uzkost a keby mi niekto niečo povedal, tak sa asi rozplacem :/ mam aj PMS, možno to je aj tym

domkaaaa
28. júl 2016

@zuzkostna zuzi volas sa teda zuzka? Moje hadam to dnes nejak zvladneme uz je o trochu lepsie rana su take hnusne u depresie ale uz je lepsie .... Aj ja mam mam kramy a stale cakam a nic aj som nervozna jak pes 😂 Co budes dnes robkat

domkaaaa
28. júl 2016

Dokazes ked si takato uzkostna naplno prezit den?

domkaaaa
28. júl 2016

@majoska beries aj nejake ad? Navstevujes psychologa? ... Ja by som urcite v prvom rade vyhladala psychologa a dohodla sa s nim ci je to na navstevu psychiatra ... Pokial ano tak sa tomu nebran a on ti nastavi liecbu 😊😊

ivka1302
28. júl 2016

@majoska podla mna si jednoducho vycerpana a ides zo dna na den zotrvacnostou preto ta podrazdenost❤️❤️🍀🌺🤗🌸🌸Je fain ze nefajcis a prosim ta ani si nemysli ze keby si s tym zacala tak ta to ukludni je to zle zmyslanie. Podla tvojej spravy ktoru pises si nadmerne vycerpana a pochopila som ze nie si spokojna sama zo sebou 😘😘🌺❤️Majoska aby si mohla byt zase laskavou mamou ktora nie iba krici ale vie dat aj obiatia a krasne slova musis najskor zacat mat rada opat samu seba pises ze mas nadvahu vacsinou ked sa zeny opustia a zamuraju sa iba na rodinu a na vsetko ostatne co rodina obnasa zabudaju na seba a na to co ich telo a hlavne mysel potrebuje na to aby mali odkyal cerpat prave v takychto obdobiach zivota🤗🤗🌺😘❤️🌸Jednoducho si zabudla sama na seba a takto sa ti tvoje telo a mysel pripomyna vlastne ti hovori ze mas pribrzdit a ze toto nieje spravna cesta ktorou by si mala aj nadalej ist 🍀😘❤️🤗🌺Radim ti aby si zmenila svoj zivotny styl uz teraz kym ta nenavstivy nasa nepriatelka depresia lebo potom ta to bude stat ovela viacej namahy dostat sa z toho von ako teraz 🌺😊🍀❤️🤗🌸Spytaj sa sama seba co by ta urobilo stastnou ako by si chcela prezit svoje dni ktore su teraz iba przivanim kazdodenneho ritualu. Mozno si popri svojich detickach a praci v domacnosti zabudla ze zivot je aj o niecom inom ako napriklad vyjst si von s priatelkami pekne sa obliect dopriat si radost hoci aj malickostou bez toho aby si mala vycitky svedomia ze si sa zrovna prave nevenovala domacnosti💞😘😊🌺🍀❤️🌸Ziarit pokojom a laskou mozme iba vtedy ked ju mame v nasich srdciach a vtedy ju mozme aj rozdavat. Ked si vo svojom vnutri strhana unavena a nespokojna tak ta zial tvoje deti a manzel vidia iba nervoznu a nespokojnu. Musis sa naucit mat rada samu seba urobit si cas na seba na svoje konicky zaluby urobit si cas na to co ta bude robit stastnou. Daj si ciele co chces pre seba urobit a zorganizuj si den tak aby ti aj tvoj manzel pomohol s detmi nebud 24 hodin k dispozicii ako mama a zienka domaca. 🌺😊🍀❤️🤗Daj si ciel ze chces zhodit par kyl uvidis ako sa ti pozdvihne sebavedomie ked zistis ze vies dat cas aj sebe a vies ocenit to co robis pre seba 😘💞😊🌺🌸🍀Verim ze ked najdes v sebe radost z dosiahnuteho cielu nebudes potrebovat ziadne lieky a ani cigarety🤗🍒💞😘Drzim ti palce a neodkladaj to zacni uz dnes a zorganizuj si den tak aby si mala cas na seba. 🌺😊🍀❤️🤗😘

zuzkostna
28. júl 2016

@domkaaaa áno dokážem naplno prežiť deň aj keď mám uzkost, a to vtedy, keď mám niečo v pláne, síce ked mam niekde ísť cítim uzkost, ale ked niekde som a niecim iným sa rozptylim ako len doma byt, tak je to úplne super a zabudnem na svoju uzkost... Len keď prídem domov, tak sa mi pripomenie väčšinou

domkaaaa
28. júl 2016

@zuzkostna takze chodis aj do prace?

domkaaaa
28. júl 2016

Baby kto ma podobne zly den ako ja 😢 Vas neovplyvnuju tie zmeny pocasia?

simka1454
28. júl 2016

@domkaaaa ja nie len dnes ale v posledné dni cítim velkú úzkosť, trasú sa mi ruky,zajtra idem na kontrolu tak uvidím čo mi povie doktor

domkaaaa
28. júl 2016

@simka1454 mne sa trasie cele telo 😏 Aj si davas benzace?

limetka26
28. júl 2016

@domkaaaa aj tebe sa trasie telo? Take chvenie hlavne stehna mne..

zuzkostna
28. júl 2016

@domkaaaa áno chodím, chvalabohu, neviem si predstaviť nechodit, lebo mne pomáha ked som medzi ľuďmi, tebe nie?

domkaaaa
28. júl 2016

@limetka26 ano je to velmi neprijemne 😢 Baby velmi vas prosim baby co ste mali depku ake boli vase priznaky. Potrrebujem rozlisit ci mam skor sklony k depke ci k uzkosti ...

domkaaaa
28. júl 2016

@zuzkostna ja som teraz doma od pondelka nastupujem v rakusku a mam obsvy ako to zvladnem

limetka26
28. júl 2016

@domkaaaa ja mam generalizovanu uzkost- tras, strach, trpnutie podaktorych casti tela, slabost, unava, tocenie hlavy atd atd

zuzkostna
28. júl 2016

Domkaaaa neviem, či máš aj sociálnu fobiu, alebo nejakú paniku ked si medzi ľuďmi, každy sme iní, ale ak ti je dobre ked si mimo domu, stretavas ľudí a vies sa odreagovat od toho co ta trapi, tak myslím, že ti to pomoze, neboj sa...

zuzkostna
28. júl 2016

@domkaaaa podľa mňa ty už máš trochu aj cestovnú horúčku, preto ti môže byť horšie, lebo uz na to myslíš, že ideš preč...

umabell
28. júl 2016

@domkaaaa u prvej lekarky som mala diagnostikovane stredne ťažká depresia u tejto novej uzkostna porucha plus labilita neviem inac kto je labilny ja určite nie 😁😁😁😁😁srandujem... Ja ked som mala stavy tak som sa vsetkeho bála, plakala som, trpli mi ruky, nahovarala som si bludy, nezmyselne myslienky až som sa z nenavidela a chcela som dokonca umrieť.. A ivka ma pravdu musíme sa naučiť mat radi same seba.. Ja som začala veľa čítať o pozitívnom myslení dávala som si meditacie a pomohlo mi pochopiť veľa vecí.. Aj keď nevravím ze to na 100%dodržujem ale snažím sa.... Predychavam to mi poradila lekarka a nefixovat sa na lieky lebo lieky sú len na 50%ostatné je na nas... Ja som sa. Začala veľa modliť a, pomáha mi to a mam aj super muža a maminu. Tí stoja pri mne.. A musíme veriť že jedného dňa bude pre.nas už len slniečko svietiť 😘😘😘lebo si to zaslúžime a toto je naša skúška co mame na.tomto.svete zvládnuť.. A my to zvladneme. Sú ľudia čo sú na tom Oveľa oveľa horšie.. Takze buďme vďačne za to co mame.. VSETKO ZLE RAZ POMINIE... A HLAVNE SA TOLKO NEPOZOROVAT 😊😊Všetko sa dá naučiť a musíme prijať aj to zle a potom príde aj to dobre....

simka1454
28. júl 2016

@domkaaaa ja beriem xanax 3x denne polovičku,mne sa zvyknú triasť ruky keď ma niečo rozruší a vtedy to cítim aj na žalúdku

simka1454
28. júl 2016

@umabell ja mám tiež stredne ťažkú depresiu a nie a nie sa tej pliagy zbaviť aj teraz tieto dni som dáka nesvoja,smutná mám pocit že sa neviem tešiť zo života. Mávam aj dobré dni ale tých ešte nie je vela.

simka1454
28. júl 2016

@umabell ešte dopíšem že ja mám strach už aj na kontroly chodiť

umabell
28. júl 2016

@simka1454 neboj bude viacej dobrých dní ja som tiez myslela ze mi to v živote neprejde som myslela ze zosaliem... Nevravím že je mi 100%ale snažím sa.. Mavam aj ja dní neboj sa kedy sa neviem vpratat do koze... Aj si poplacem aj zurim hlavne ked ma byt spln a mam dostat kramy. Vtedy ma doma obchádzajú a ja neviem prečo 😨 😕 😨 😀 😀.. Ja strašne rozmýšľam o buducnosti a to sa musím naucit ze žijeme teraz a tu.. Uz som myslela minule aka bude jesen 😨 😨 😕.. No čo ti poviem... Mame sa toho este vela učiť 🙂 a tych strachov sa musime naucit zbaviť kurnava...

umabell
28. júl 2016

@simka1454 a ty beries len xanax? Aj ad beries? Aj mna akony stipali ruky a citim v zaludku uzkosz ked sa nieco zle . dozviem ale snažím sa to nejako rozdychat..