Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ariadna08
1. aug 2016

@domkaaaa beriem Citalec

ariadna08
2. aug 2016

Baby a viete prezivat a uzivat si pritomnost ? Tolko som si o tom uz citala a snazim sa, ale mi to akosi nejde. Vkuse sa mi tocia myslienky okolo mojej choroby ako mi bolo zle, ake zle myslienky som mala, ako si najdem pracu atd .... neviem tie myslienky stopnut a uzivat si pritomnost.

janka_banka
2. aug 2016

@ariadna08 no s úzkosťou to ide ťažko veru :( ... ja keď mám úzkosť tak to je taký zvláštny jav, najskor som sa toho zľakla ... ja cítim najskôr takú úzkosť na hrudi, potom také pálenie v tele, vlastne mi to prechádza telom a potom úplne akoby mi vypla hlava ... a odpútam sa od reality ... najskôr som si myslela, že to je nejaká alzhamerova choroba ... proste tisíc diagnóz .... klasika ... potom som písala lekárke a ona mi nato odpísala, že je to vlastne derealizácia,prípadne depersonalizácia ... t.j. telo sa týmto bráni tým bludným myšlienkam,ktoré mu úzkosti spôsobujú ... ak mi je dobre a nie sú úzkosti, tak to vôbec nemám ... ale je to hnus tá úzkosť ... takže to prežívame asi všetky rovnako čo sme tu ... ale verím, že to prejde a už nás nikdy takéto myšlienky ani len nenapadnú ... ale som na druhej strane, že sa mi už netrasú ruky, prípadne ma nezalieva pot a nie je mi na odpadnutie z tej úzkosti ...

umabell
2. aug 2016

@ariadna08 ja si pripadam niekedy ako mimozemšťan a to doslova inac baby keby sa nam dalo tak dostat do našich hláv by sa nestačili čudovať... Aj ja vsetko rozoberam do spiku kosti a potom ked sa to vystupnuje príde strach a ako Janke aj mne pride tlak na hrudi a stipanie v rukach.. Tak predychVam... A teraz mám znovu pred kramami takze bude veselo so mnou😁😁dnes som uz plakala ze som muku vysypala truuuba😂😂😂😂boze moj..

simaminka
2. aug 2016

Ahojte baby na depresiu pomaha aktivita - cokolvek pozitivne urobit. Skuste ak vas prepadnu negativne myslienky napr. tancovat alebo vziat prachovku a nieco utriet alebo pocitat trebara dlazdice v kuchyni, ale hocico na co sa zameriate namiesto zlych myslienok

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
umabell
2. aug 2016

@kutuska ahoj ja som brala kedysi a v pohodke.. Neboj mozento byt zvýšením po par. Dnoch to vymizne... Mozes si ju prepolit a jednu polku rano druhu naobed.. Skus..

umabell
2. aug 2016

@simaminka o mi aj mama vravi😂no len ked mi bolo velmi zle tak som plakala aj zato ze som sa pozrela na vysavac... Moja mamina ked je v strese gak upratuje ako divaaa sa odreaguje ale ja som neni veru po nej😂😂

simka1454
2. aug 2016

dievčatá po piatkovej kontrole mi pribudli ďalšie dva lieky- spitomin a ansilan a dnes u psychologičky sme začali s jacobsonovou metódou,máte s tým niektorá skusenosti ?

lusinda28
2. aug 2016

@kutuska eliceu som brala aj ja a veru točenie hlavy až zavraty som mala aj ja a dosť som bola ospala... ale na druhej strane pomohli... držím prsty

simaminka
2. aug 2016

@umabell tak si mozno emocnejsi typ, skus tu emociu zosilnit, napriklad ked mas chut revat pri vysavaci pridaj do toho herecke umenie a povedz mu (ano vazne, myslim vysavacu a to som studovala psychologiu) nieco ako: " Drahy moj, koncime spolu. S tebou to dalej nema zmysel. Mlcis lebo nemas co povedat ze? Mam pravdu ako vzdy. A ukazem ti som z nas dvoch ta silnejsia" potom ten vysavac schmatni (ale nie aby si ho rozbila) a demonstrativne zapni a ak sa na tom riadne nahlas zasmejes, vysavanie ti pojde samo :D keby sa tvoje spravanie niekomu doma nezdalo, pokojne mu povedz, ze ta moze vymenit ;)

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkaaaa
2. aug 2016

Babyyyy dnes bolo celkom fajn len som sa citila sko bez emocii a potom okolo 5 som si pospala a taka depka lrisla na mna po prebudeni a to som musela este od 18-20:00 pracovat 😢 Kks a mne sa nic nechceelo bolela ma hlava a hrooozna unava ... Aj vy sa tak nadmerne sledujete? Mozno aj keby nie som chora som unavena ale ja ro hned pripisujem depke

domkaaaa
2. aug 2016

@simaminka mala si nie key depku?

zuzkostna
2. aug 2016

@domkaaaa aj ja som uz druhý deň taká unavená, včera som prišla domov a k malej do izby som si len na chvíľu ľahla kým sa hrala, a mňa tak lamalo, že som musela vstať bo by som zaspala... Dnes zasa únava, ale to som aj mala celý deň vybavovacky, takže som k.o
o., chodím teraz spávať neskôr, lebo davam malu cikat o 11 aby vydrzala do rána, a vstávam o 6 tak som taka asi aj nevyspata. 6 hodín spánku mi očividne nestačí, lebo som ako v mrakotach a este v praci nám ani slnko nezasvieti celý deň tak nemám z coho čerpať energiu

domkaaaa
2. aug 2016

@zuzkostna a Co robis v praci ak sa smiem spytat

domkaaaa
2. aug 2016

@ariadna08 a pomahaju?

domkaaaa
2. aug 2016

@kachita ty berries tu alventu pravda? Nepreslo ma to veru 😢ale dostala som aj menzes 😢 zrovna dnes tak aj to moze mat vplyv

kachita
2. aug 2016

@domkaaaa bravala som Alventu, ale teraz som na sertraline, a ty?

kachita
2. aug 2016

@domkaaaa ja satiez velmi sledujem, stale si vravim ze kaslem na to ale aj tak, slwdujem sa a vsetko ma vystrasi, des

domkaaaa
2. aug 2016

Ja na fevarine 😕ale Neviem dokedy lebo asi nezabera...kolko berries sertralin?

zuzkostna
3. aug 2016

Baby mávate taký pocit na zblaznenie, tak dnes mi je zvláštne, asi dá objednám k psycho, lebo fakt neviem ci toto dam bez Ad, už pol roka dá trápim

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkostna
3. aug 2016

@kutuska podľa mňa tu zvysenu horucku mozes mať zo psychiky. Ja som tiež mavala jeden čas tak 37,3 asi vyše roka a potom som bola u jedného liečiteľa a odvtedy som nemala a asi pred dvoma rokmi som mala ísť na operáciu, mala som 2 termíny. Prvý som už bola v nemocke a večer som dostala zimnicu a v noci 37,4. Poslali ma rano domov, že idem byť chora a nic mi nebolo potom... Potom som sa preobjednala a rano ked som mala nastúpiť, tak som v noci mala zasa horucku a bolelo ma.hrdlo, dokonca som ho aj.mala červené, volala som tam, že idem byť chora a za pár hodín mi uz nic nebolo, cize tu máš potvrdenie, že psychika vie narobiť vecí

lusinda28
3. aug 2016

@kutuska len na začiatku som mala také stavy.. a potom aj na konci po vysadení asi týždeň...

dida232
3. aug 2016

@kutuska ja podobne...tá teplota strašila aj mňa a stále deň čo deň 37,2 + - ....tiež to bola psychika, keď som sa ukľudnila teplota prešla...samozrejme, že som sa ukľudnila po zabraní AD

limetka26
3. aug 2016

Ahojte, tak kyret som prezila, aj vsetky tie vysetrenia kolo toho. Sice noc pred kyretom bola desna nie a nie zaspat a ked som sla na wc take tocky, ze som steny oblapala. Aj po narkoze mi bolo vselijako... Moja psych. Ma dovolenku do pondelka a normalne uvazujem , ze zacnem brat znova antidepresiva. Myslite, ze by som mohla po stvrtke do pondelka zacat? Este mi zostali skatulky liekov z februaru ked som to vysadila ..ci je to blbost a pockat do pondelka a zavolat jej

dida232
3. aug 2016

@limetka26 ja osobne by som si radšej do pondelka pomohla benzáčom nejakým...neviem, možno ti lekárka predpíše niečo iné, ťažko povedať...ale je to samozrejme na tebe...

limetka26
3. aug 2016

@dida232 asi pockam, myslim, ze mi da to iste, nakolko mi to pomohlo. No nebudem teda experimentovat sama.. 😎

kachita
3. aug 2016

@zuzkostna to poznam i ja, psychika pomsly vsetko spusti.